Bitcoin Forum
May 04, 2024, 01:56:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: 100 WAVES + 10,000 AKCHE kazanmak ister misiniz?  (Read 2038 times)
botbittrex
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:08:21 AM

Yarismayla alakali buradan duyuru yapmak istiyoruz:

Bu bulmaca cuzdan guvenligi icin yapilan basit bir oyundu. Keyifli bir ortam yaratmak icin dusunulmustu.
Ancak sonradan cok fazla gerginlige sebeb oldu.

Buradan tum herkese duyuruyoruz: tek bir kisi bile bu yarismada hile yapildigini, seffaf olunmadigini,  birilerine fazladan bilgi verildigini soyluyorsa biz buradayiz ve hepsine tek tek cevap verecegiz.

Biz gelen elestiriler:
1. Neden Pingan degil de Pingen? Cunku google aramasinda bazan Pingan bazan Pingen olarak cikiyordu, bunun ekran goruntusu de paylasildi. Ihtilaf olmamasi icin bu kelime herkese onceden verildi. Yani herkesin elinde PINGEN vardi, PINGAN degil.

2. Karasenir yerine Karasehir yazilmisti ve bu kelime de butun herkese ayni anda verildi. Tek bir kisi bile kendisine veya baskasina daha onceden verildigini iddia ediyorsa verilmedigini ispatlamaya haziriz.

3. Butun hersey seffaf olarak yurutuldu ve soru soran herkese cevaplar verildi, butun herkese AYNI cevaplar verildi. Bir tek kisiye bile digerinde olmayan ekstra bilgi verilmedi. Ornegin demirkapi var mi diyenlere de olabilir dendi demirdag diyenlere de olabilir dendi. Evet bu kelime var diye kimseye bilgi verilmedi, hic bir kisi iddiada bulunamaz ta ki genelde paylasmis oldugumuz bir bilgi degilse.

4. Israrla ve israrla surekli seed isteyen arakadaslara surekli olarak esit olmak zorunda oldugumuzu soyledik. Bunu kimse inkar edemez. Ve hic kimseye hic bir sekilde seed bilgisi veya tuyo olabilecek bilgi verilmedi. bana verildi diyen varsa lutfen burada yazsin.

5. Yine de israrla SEED isteyen arkadaslarimiza bir muddet sonra cevap verilmedi. Haliyle gerginlikten kaynakli sekilde yarismadan sonra uzucu bir sekilde en fazla bu arkadaslardan kufur yedik. Elimizde butun ekran goruntuleri var. Arzu edenler varsa gonderebiliriz.

6. Telegram takip edenler hatirlar, hatirlamayanlar icin ekran goruntulerini paylasabiliriz. Yarisma bitmeden anket yapildi, seffaflik/durustluk/esit davranma konusunda. Tek bir kisi bile degilsiniz demedi. Peki yarisma bitince mi durust olmadik?

Sonuc olarak bu bulmaca DEX cuzdana dikkat cekmek icin yapilan basit bir yarismaydi ama bazi arkadaslarimiz isi cok ileriye goturduler.

Tekrarla herkesin onunde burada yine ilan ediyoruz: kazanan arkadasla bir bagimiz oldugunu iddia eden, herhangi bir sekilde ona ekstra bir seyler gonderildigini iddia eden hatta bu yarismada sike yaptigimizi veya hile yaptigimizi iddia eden varsa bizler buradayiz. Somut kanitlarla lutfen yayinlayin.

Biz kendimizden bu derece eminiz. Elinde somut kanitlarla hileden emin olanlar varsa ortaya dokebilir.

herkese verildi dediğiniz bilgiler 2 gün geçtikten sonra 3. ipcunu insanlar aldıktan ve testlere başladıktan sonra verildi, madem kelimelerde sorun var bu son günün işi mi?
seed için kullanılan kelimelerin yazılış sırası neye göre belirlendi, kalın, karasu dururken neden "Karasenir/Karasehir"  kullanıldı?

Bazı kelimeler duraklardan bazıları durakta da olmayan kelimelerden seçilmiş, oltu olur vs varken neden sizin seçtiğiniz kelime (mantık ney)?
güzergahta da durağı bulunan ulas varken neden uzunmehmet (yada öyle bir şey)

bahsettiğiniz iltilaflı kelimeleri sanki en başından belirtmişsiniz gibi yorum yapıyorsunuz.

Hata olduğu, kurguda sıkıntı olduğu ortada, son paylaşımları yapmadan, parayı başka cuzdana alıp soruyu yeniden düzeltme şansınız varken bu noktadasınız.

botla bulunmuş, kazara bulunmuş, sizden biri bulmuş/almış. sorun bu değil, sorun mantıksız hiç bir mesnete dayanmayan  soru.

bir mantığı olan tek şey akrostijin harfleri, gerisi haritadan yer beğen olmuş resmen...

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Telegram yöneticiniz açıkca akrostiş olduğunu özelden birisine söyleyerek kural ihlali yapmış. Ben kazanan kişinin sizden biri olduğunu düşünmüyorum ama kural ihlali yaptığınızı düşünüyorum. Mantık zaten yok hadi orasını geçtim ama tcdddoguekspresi akrostiş bilgisi Telegram Admininiz tarafından özelden verilmiş. Bir ipucu veriyorsanız bunun telegramı twitterı olmaz. Aynı anda aynı şekilde herkesle paylaşmanız gerekirdi. Ekran görüntüleri twitterda dolaşıyor. Tam Türk usulü oldu. Sonra yangından mal kaçırır gibi peşpeşe bugün ipuçlarını paylaştınız. Sadece mantığını vereceğiz dediniz tmamaını verdiniz. Bende bot yazdım çözmek için. Ama baştan akrostij bilgisini açık yüreklilikle herkesle paylaşmadığınız için Alfabetik sıralama yaptırıyordum. Bugünkü ipuçlarıyla yazdığım bot 11dk 45 saniyede çözdü. Birde ne kadar basitmiş falan diyordunuz ama mantık filan olmadığı için fazladan ipucu olmayan normal botsuz bir insan bunu çözemezdi. Akrostiş bilgisi açık paylaşılsaydı benimde şansım olurdu ama emeğim boşa gitti herkesin gibi. Olmadı Akche bu. Sen istediğin cevabı ver ama olmadı.
1714830973
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714830973
Reply with quote  #2

1714830973
Report to moderator
1714830973
Hero Member
*

Ignore
1714830973
Reply with quote  #2

1714830973
Report to moderator
1714830973
Hero Member
*

Ignore
1714830973
Reply with quote  #2

1714830973
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714830973
Hero Member
*

Ignore
1714830973
Reply with quote  #2

1714830973
Report to moderator
1714830973
Hero Member
*

Ignore
1714830973
Reply with quote  #2

1714830973
Report to moderator
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:12:23 AM
Last edit: February 13, 2018, 01:11:57 AM by CryptoBey

edit

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
February 13, 2018, 12:17:01 AM

Bu bulmaca cuzdan guvenligi icin yapilan basit bir oyundu. Keyifli bir ortam yaratmak icin dusunulmustu.

Buradan tum herkese duyuruyoruz: tek bir kisi bile bu yarismada hile yapildigini, seffaf olunmadigini,  birilerine fazladan bilgi verildigini soyluyorsa biz buradayiz ve hepsine tek tek cevap verecegiz.

Biz gelen elestiriler:
1. Neden Pingan degil de Pingen? Cunku google aramasinda bazan Pingan bazan Pingen olarak cikiyordu, bunun ekran goruntusu de paylasildi. Ihtilaf olmamasi icin bu kelime herkese onceden verildi. Yani herkesin elinde PINGEN vardi, PINGAN degil.

2. Karasenir yerine Karasehir yazilmisti ve bu kelime de butun herkese ayni anda verildi. Tek bir kisi bile kendisine veya baskasina daha onceden verildigini iddia ediyorsa verilmedigini ispatlamaya haziriz.

3. Butun hersey seffaf olarak yurutuldu ve soru soran herkese cevaplar verildi, butun herkese AYNI cevaplar verildi. Bir tek kisiye bile digerinde olmayan ekstra bilgi verilmedi. Ornegin demirkapi var mi diyenlere de olabilir dendi demirdag diyenlere de olabilir dendi. Evet bu kelime var diye kimseye bilgi verilmedi, hic bir kisi iddiada bulunamaz ta ki genelde paylasmis oldugumuz bir bilgi degilse.

4. Israrla ve israrla surekli seed isteyen arakadaslara surekli olarak esit olmak zorunda oldugumuzu soyledik. Bunu kimse inkar edemez. Ve hic kimseye hic bir sekilde seed bilgisi veya tuyo olabilecek bilgi verilmedi. bana verildi diyen varsa lutfen burada yazsin.

5. Yine de israrla SEED isteyen arkadaslarimiza bir muddet sonra cevap verilmedi. Haliyle gerginlikten kaynakli sekilde yarismadan sonra uzucu bir sekilde en fazla bu arkadaslardan kufur yedik. Elimizde butun ekran goruntuleri var. Arzu edenler varsa gonderebiliriz.

6. Telegram takip edenler hatirlar, hatirlamayanlar icin ekran goruntulerini paylasabiliriz. Yarisma bitmeden anket yapildi, seffaflik/durustluk/esit davranma konusunda. Tek bir kisi bile degilsiniz demedi. Peki yarisma bitince mi durust olmadik?

Sonuc olarak bu bulmaca DEX cuzdana dikkat cekmek icin yapilan basit bir yarismaydi ama bazi arkadaslarimiz isi cok ileriye goturduler.

Tekrarla herkesin onunde burada yine ilan ediyoruz: kazanan arkadasla bir bagimiz oldugunu iddia eden, herhangi bir sekilde ona ekstra bir seyler gonderildigini iddia eden hatta bu yarismada sike yaptigimizi veya hile yaptigimizi iddia eden varsa bizler buradayiz. Somut kanitlarla lutfen yayinlayin.

Biz kendimizden bu derece eminiz. Elinde somut kanitlarla hileden emin olanlar varsa ortaya dokebilir.

herkese verildi dediğiniz bilgiler 2 gün geçtikten sonra 3. ipcunu insanlar aldıktan ve testlere başladıktan sonra verildi, madem kelimelerde sorun var bu son günün işi mi?
seed için kullanılan kelimelerin yazılış sırası neye göre belirlendi, kalın, karasu dururken neden "Karasenir/Karasehir"  kullanıldı?

Bazı kelimeler duraklardan bazıları durakta da olmayan kelimelerden seçilmiş, oltu olur vs varken neden sizin seçtiğiniz kelime (mantık ney)?

bahsettiğiniz iltilaflı kelimeleri sanki en başından belirtmişsiniz gibi yorum yapıyorsunuz.

Hata olduğu, kurguda sıkıntı olduğu ortada, son paylaşımları yapmadan, parayı başka cuzdana alıp soruyu yeniden düzeltme şansınız varken bu noktadasınız.

botla bulunmuş, kazara bulunmuş, sizden biri bulmuş/almış. sorun bu değil, sorun mantıksız hiç bir mesnete dayanmayan  soru.

bir mantığı olan tek şey akrostijin harfleri, gerisi haritadan yer beğen olmuş resmen...

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Telegram yöneticiniz açıkca akrostiş olduğunu özelden birisine söyleyerek kural ihlali yapmış. Ben kazanan kişinin sizden biri olduğunu düşünmüyorum ama kural ihlali yaptığınızı düşünüyorum. Mantık zaten yok hadi orasını geçtim ama tcdddoguekspresi akrostiş bilgisi Telegram Admininiz tarafından özelden verilmiş. Bir ipucu veriyorsanız bunun telegramı twitterı olmaz. Aynı anda aynı şekilde herkesle paylaşmanız gerekirdi. Ekran görüntüleri twitterda dolaşıyor. Tam Türk usulü oldu. Sonra yangından mal kaçırır gibi peşpeşe bugün ipuçlarını paylaştınız. Sadece mantığını vereceğiz dediniz tmamaını verdiniz. Bende bot yazdım çözmek için. Ama baştan akrostij bilgisini açık yüreklilikle herkesle paylaşmadığınız için Alfabetik sıralama yaptırıyordum. Bugünkü ipuçlarıyla yazdığım bot 11dk 45 saniyede çözdü. Birde ne kadar basitmiş falan diyordunuz ama mantık filan olmadığı için fazladan ipucu olmayan normal botsuz bir insan bunu çözemezdi. Akrostiş bilgisi açık paylaşılsaydı benimde şansım olurdu ama emeğim boşa gitti herkesin gibi. Olmadı Akche bu. Sen istediğin cevabı ver ama olmadı.

Siz öyle diyorsunuz da, ben ekran görüntüsü almadığıma yanarım 3 gündür. Dün telegramda defalarca sordular akrostiş var mı diye hatta kaç kişi akrostiş i yazdı falan ama telegram admini her defasında akrostiş yok dedi milleti başka istikamete yönlendirdi. Sonra da bu akşam saat 10 da patır patır ipuçları geldi aksaş saat 11 de de yani 1 saat sonra seedler çözüldü. Ben şeffaflık konusuna inanmıyorum.

AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

Ak AKCHE kara gun icindir!

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:19:15 AM

Biz gelen elestiriler:

Siz öyle diyorsunuz da, ben ekran görüntüsü almadığıma yanarım 3 gündür. Dün telegramda defalarca sordular akrostiş var mı diye hatta kaç kişi akrostiş i yazdı falan ama telegram admini her defasında akrostiş yok dedi milleti başka istikamete yönlendirdi. Sonra da bu akşam saat 10 da patır patır ipuçları geldi aksaş saat 11 de de yani 1 saat sonra seedler çözüldü. Ben şeffaflık konusuna inanmıyorum.

Bizim elimizde ekran goruntuleri var: biz size bu soruya hic bir zaman NET cevap verilmedigini gosterirsek?
Cunku Bulmacanin Mantigi zaten astokris uzerine kurulu idi ve bunu soranlara "olabilir" "cevap veremiyoruz""belki'" seklinde cevap verdik.

HIC BIR ZAMAN ASTOKRIS YOK seklinde cevap verilmedi.

ugurusta
Sr. Member

View Profile
February 13, 2018, 12:28:53 AM

Bizim elimizde ekran goruntuleri var: biz size bu soruya hic bir zaman NET cevap verilmedigini gosterirsek?
Cunku Bulmacanin Mantigi zaten astokris uzerine kurulu idi ve bunu soranlara "olabilir" "cevap veremiyoruz""belki'" seklinde cevap verdik.

Dün akşam yani gece 12 ile sabah 4 arası en az 5-6 defa "akrostiş var mı?" diye soruldu. "olabilir" ve "belki" kelimeleri belki daha sonrasında geçmiş olabilir ama benim okuduğun o 5-6 soruda "yok" dendi. Dediğim gibi elimde SS yok sadece ekranda gördüğümle / okuduğumla kaldım o kadar. Eğer "yok" denmemiş olsa sorunun çözümü zaten bu akşama kalmaz dün sabaha karşı çözülmüş olurdu zannımca. Birde telegramda bir anda "cüzdan gitti" "akçeler g,tt," şeklinde yazıldı grupta 800 küsür kişiden önce sizin görmeniz de garibime gitti (siz= hangi adminse artık). Çokta önemli değil artık, atı alan Üsküdar'ı geçti, iki gece sabahlara kadar bilgisayar başında yırtındığı ile kaldı insanlar...
AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:32:38 AM

Dün akşam yani gece 12 ile sabah 4 arası en az 5-6 defa "akrostiş var mı?" diye soruldu. "olabilir" ve "belki" kelimeleri belki daha sonrasında geçmiş olabilir ama benim okuduğun o 5-6 soruda "yok" dendi. Dediğim gibi elimde SS yok sadece ekranda gördüğümle / okuduğumla kaldım o kadar. Eğer "yok" denmemiş olsa sorunun çözümü zaten bu akşama kalmaz dün sabaha karşı çözülmüş olurdu zannımca. Birde telegramda bir anda "cüzdan gitti" "akçeler g,tt," şeklinde yazıldı grupta 800 küsür kişiden önce sizin görmeniz de garibime gitti (siz= hangi adminse artık). Çokta önemli değil artık, atı alan Üsküdar'ı geçti, iki gece sabahlara kadar bilgisayar başında yırtındığı ile kaldı insanlar...

Biz bu derece iddiali yaziyoruz KESIN OLARAK YOK denmedi. Net cevap verilmedi.

Bazan ustuste bir kac soru soruluyordu. bu var mi bu yok mu gibi. eger genelde paylasilmis bir bilgi ise yok diyorduk. Belki onlardan birini gordunuz. Ancak tekrar iddia ediyoruz ASTOKRIS bu seklide NET olarak yok demedik.

Cuzdan onumuzde acik olarak dururken bizim paylasmamiz dogal degil mi?

Sizin gibi bir cok insan hatta bekledigimizden cok fazla kisi inanilmaz efor sarfetti, uykusuz kaldi. Biz de sizlerle birlikte sabahladik.

ugurusta
Sr. Member

View Profile
February 13, 2018, 12:34:39 AM

Bazan ustuste bir kac soru soruluyordu. bu var mi bu yok mu gibi. eger genelde paylasilmis bir bilgi ise yok diyorduk. Belki onlardan birini gordunuz. Ancak tekrar iddia ediyoruz ASTOKRIS bu seklide NET olarak yok demedik.

Bende yalan söyleyip size iftira atıyorum zaten !
mtlualii
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 13, 2018, 12:37:04 AM

Bize gelen elestiriler:

Son ipuçlarını vermeden bulmacayı çözmek imkansızdı. Bakın imkansıza yakın değil ''imkansız''. Verdikten sonra da ''imkansıza yakın''.

1. Diyorsunuz ki ankara - kars arası güzergah. Bu güzergaha dair hangi kaynağı kullandığınızı söylemiyorsunuz. Ama olsun 2 gün eşek gibi kafa yoran bizler gidip kendimiz en kapsamlı haritayı bulup oradan zorluyoruz çözmeyi. Sonra yarışma sonuçlanmadan 1-2 saat evvel pingen ve karaşehir ipuçları veriliyor. Bi de bakıyoruz ki ne görelim aaaaa haritada PİNGAN VE KARASENİR olmuş sana pingen ve karaşehir. belki birileri bu ikisi hariç hepsini doğru girdi fakat sizin hatanızdan dolayı cevabı yanlış buldu. Nasıl bunu telafi edeceksiniz söyler misiniz? Aynı anda verilmesi bir şey ifade etmiyor. O ipucu verilene kadar verilen emeklerin neredeyse tamamı boşa gitti sayenizde ve haliyle insanlar sinirlendi.

2. Diyorsunuz ki ''bi mantık var'' ve ''çok çok az şans faktörü var bulmak için''. mantığını biz ilk günün sonunda çözdük zaten. TCDDDOGUEKSPRESİ akrostiş olarak. Yahu be insafsız, vicdansız, bi o kadar da akılsız herifler.. O haritada bu harflerde kaç tane durak ve bölge var farkında mısınız? bu durakların ve bölgelerin oluşturubileceği kombinasyon sayısı kaç haberiniz var mı? matematik mi öğretmediler yoksa size?
Zahmet edip hesapladım buyrun: 380160000 (divriği ipucu dahil edilerek hesaplandı)
Hadi bizim 3 günlük emeklerimizi boşverin çözüm yapılmadan son 1-2 saat önce verilen ipuçlarını da dahil ederek hesaplayalım: 102400

Gördüğünüz üzre bu bulmacanın çözülebilmesi için yazılım bilmek ve kahin olmak şart. Peki siz yarışma esnasında ''mantığı bulursanız gerisi gelir, biraz şans gerisi, deneme yanılma'' gibi sözler sarfettiniz mi? hem de kaç kere. Yukardaki kombinasyonların deneme yanılma ile sonuçlandırılabileceğine inanıyor olamazsınız. YAZILIM ŞART ve yazılım bilmeyen yüzlerce insan vardı kağıt kalem uğraşan.

Bu kadar bariz hatalar yaptıktan sonra insanların şüpheye düşmesi ve kasıt aramasını anormal görecek, özür dilemeyecek, bir de üstüne üstlük ''kanıtı olan çıksın kanıtlasın'' diye laf ebeliği yapılacak.

Ben 10bin tl için kendinizi bu kadar aşağı bir duruma sokacağınıza hiç ihtimal vermesem de şu tavrınızdan ötürü şüpheye düşmemek zor.

LONG STORY SHORT: elinize, yüzünüze bulaştırdınız her şeyi biraz yüzünüz kızarsın istiyor gönül ama nerde o insanlar bizim memlekette.

Akche projenizde başarılar dilerim.

NOT: sen yanlışsın diyorsanız cevabınızı bekliyorum.

AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:38:10 AM

Bende yalan söyleyip size iftira atıyorum zaten !

Yalan degil:

Bir cok kisi de yazdi farkli algilamalar olmus. Ornegin kelime yazan birilerine sanki evet demisiz gibi, gorusmenin tamamini gonderdgimizde durum anlasiliyor. Bu nedenle yazdik

Belki siz 3-4 soruya ayni anda verilen cevabi bu sekilde gormus olabilirsiniz.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 13, 2018, 12:48:29 AM

bot yazmadan bulunabilecek bir şey değil. bot nasıl yapılır bilgim yok.

bizi boşuna uğraştırmasaydınız iyidi.  birde adminler basit düşünün diyordu.

yani gerçekten çok basitmiş. Smiley

bir daha bulmaca olursa gelmem söyleyim. 2 günüm boşuna gitti.

faydası doğu ekspres nedir diye sorsalar tren olduğunu bile bilmiyordum. güzargahları fln öğrendim iyi oldu.
AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:57:55 AM

faydası doğu ekspres nedir diye sorsalar tren olduğunu bile bilmiyordum. güzargahları fln öğrendim iyi oldu.

Botla bulunmasi IMKANSIZ! Neden botla bulundu? cunku yeteri kadar kelime paylasildi + ortamda durduk yerde gerginlik baslayinca fazladan kelime verildi + dizilim zaten verilmisti. Bot burada devreye girmis.

NOT: Kazanan arkadasimizdan bot /  yazilim bilgilerini istedik ve gonderecek. Bunu herkesle paylasacagiz.

mtlualii
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 13, 2018, 01:03:40 AM

Botla bulunmasi IMKANSIZ! Neden botla bulundu? cunku yeteri kadar kelime paylasildi + ortamda durduk yerde gerginlik baslayinca fazladan kelime verildi + dizilim zaten verilmisti. Bot burada devreye girmis.

NOT: Kazanan arkadasimizdan bot /  yazilim bilgilerini istedik ve gonderecek. Bunu herkesle paylasacagiz.

sonuçta BOT şart.
dediniz mi yazılım bilmeyen oynamasın diye? Hayır demedin.

peki noldu yazılım bilmeyen insanların 3 günlük emeği? Pufff. Özür diledin mi peki? O da yok.
Burdaki en büyük aptallık ne biliyor musunuz hala sizden mantıklı ve vicdanlı bir yaklaşım beklemem.

BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
February 13, 2018, 02:30:27 AM

ilk ben yazdım adam beni siklememiş bile

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
February 13, 2018, 04:23:18 AM

Belli bir mantığa göre dizilim var dediniz sonra hiç bir mantığının olmadığı ortaya çıktı,  kelimeler yanlış. Güzergah dediniz oltu diye bir yer peydah oldu?  Mantık dediniz  ilerden geriden  bir sürü nokta seçmisınız bunu kimse bulamazdı   ama nasılsa biri buldu!!

Çok amatörce hazırlanmış bir yarışma insanları 3 gün yanlış yönlendirdinız insanlar sratlerce sizin bu saçma bulmaca dediiniz şeyi çözmeye çalıştı

İlk önce rota  oldu sonra güzergahta döndü sonra kelimeler de harf hataları var haritada başka gerçekte başka   millet müneccim mi

Millet kızmakta haklı
Yazık!  En azından hatanızı kabul edip özür dileyin
AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 04:23:25 AM

ilk ben yazdım adam beni siklememiş bile

Diger taraftan cevaplandi.

AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 04:36:46 AM

Belli bir mantığa göre dizilim var dediniz sonra hiç bir mantığının olmadığı ortaya çıktı,  kelimeler yanlış. Güzergah dediniz oltu diye bir yer peydah oldu?  Mantık dediniz  ilerden geriden  bir sürü nokta seçmisınız bunu kimse bulamazdı   ama nasılsa biri buldu!!

Çok amatörce hazırlanmış bir yarışma insanları 3 gün yanlış yönlendirdinız insanlar sratlerce sizin bu saçma bulmaca dediiniz şeyi çözmeye çalıştı

İlk önce rota  oldu sonra güzergahta döndü sonra  harf hataları hataları var

Millet kılmakta haklı

Belli bir mantiga gore dizilen kelimeler: ilk harfleri olusturan kelimelerdi.

Oltu Erzuruma bagli ve guzergah uzerinde. Yanlisimiz varsa siz duzeltin.

Nasilsa biri buldu cumlesi suclama ise lutfen elinizde hangi veri, goruntu, dokuman, yazi varsa gonderin bize, ya da buradan paylasin. Biz "nasilsa" kelimesini kabul etmiyoruz ve bunda iddialiyiz.

3 gundur oldukca keyif alinan, cok guzel muhabbetlerin dondugu bir yarisma sizce neden sonlaninca bir anda keyifsiz oldu? acaba keybetmeyi bilmiyor muyuz millet olarak?

yarismanin sadece bir kazanani olacakti. ustelik bu yarisma icin kimseden para toplanmadi, kayit zorunlulugu, ref linki, suraya uye ol, surdan kagit topla, bizden cuzdan ac gibi detaylar yoktu. basit (evet bazi yerde paylastigimiz gibi uyduruk) bir yarismaydi. keyifle vakit gecirilmesi icin yapilan bir calismaydi.

yarismaya 40bine yakin kisi katildi. amatorce olabilir cunku biz bulmaca ekibi degiliz, bulmacada mantik hatasi olabilir cunku profesyonel degiliz, iddiali da degiliz bu konuda. ama yarisma boyunca hic kimseden elestiri gelmezken bitince bir anda elestiri gelmesi ne derece dogru?

Rota diye kullandigimizi hatirlamiyoruz olsa olsa surekli kullandigimiz gibi guzergah demis olabiliriz. kaldi ki rota da guzergah demek.

Bulmacayla ilgili hatalarda veya amatorlukte ozur dilemekten hic cekinmeyiz cunku uzmanlik alanimiz degil.

ama bize tuyo verdiniz, hile yaptiniz, sike yaptiniz diyorsa birileri soyut cumlelerle degil: veri, dokuman, goruntu, ekran kaydi, yazisma kaydi ne varsa onlari iletsin lutfen. ya da burada paylassin.

bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
February 13, 2018, 04:48:46 AM

Biri kazanacak tabi ama herkesin kızdığı nokta bu işin yanlış yapıldığı ile ilgili , eksik amatör bir bulmaca idi kimse bot olmadan bulamaz bot bile bu işte eksik kalır
Bot kullanınca bu işin espirisi kalmaz ayrıca, 

Daha önceki yarışmaya kimse bir şey demedi,?  Neden çünkü sonuç çıktığında herkes mantıklı bir bağ kurdu ben bunu neden düşünemedim dedi sadce.  Aama burada kimse bunu diyemiyor 3 gün boyunca bulunmayacak bir şey için uğraştığını görünce sinirleniyor haliyle,  yoksa kazanan kazandı helal olsun demek düşer.

Ayrıca ben bir kere denedim vaktim yok sadece takip ettim

AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 04:56:27 AM

Biri kazanacak tabi ama herkesin kızdığı nokta bu işin yanlış yapıldığı ile ilgili , eksik amatör bir bulmaca idi kimse bot olmadan bulamaz bot bile bu işte eksik kalır
Bot kullanınca bu işin espirisi kalmaz ayrıca, 

Daha önceki yarışmaya kimse bir şey demedi,?  Neden çünkü sonuç çıktığında herkes mantıklı bir bağ kurdu ben bunu neden düşünemedim dedi sadce.  Aama burada kimse bunu diyemiyor 3 gün boyunca bulunmayacak bir şey için uğraştığını görünce sinirleniyor haliyle,  yoksa kazanan kazandı helal olsun demek düşer.

Ayrıca ben bir kere denedim vaktim yok sadece takip ettim

Bot konusunda haklisiniz. Daha once yuzlerce kez testler yapildi, botla kirilmasi veya girilmesi IMKANSIZ.

Bot durumuna gelince: tam 3 gun boyunca sabahlayan ciddi bir kitle vardi ve Telegramda gereksiz gerginlikler basladigi icin normalde paylasilmayacak olan ipuclari da verildi. Yani butun kelimeler neredeyse verildi. Geriye sadece deneme-yanilma kaldi. Bot burada devreye girmis ve daha hizli yaptigi icin cuzdani acmis. Botu yazan arkadasin aciklamasina gore milyar islem yapan bir yazilim/bot... kullanmis.

hatamiz bunu gerginliklerden dolayi ongorememek oldu. Ama eminiz bot olmasa baska biri de alsa yine ayni tepkiler gelecekti cunku gereksiz yere gerginlikler cikmisti.

Diger yarismaya hem katilim azdi hem de odul miktari dusuktu.

Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
February 13, 2018, 05:04:03 AM

Bence atı alan Üsküdar'ı geçti. Artık tartışmak yerine Akche ve oluşumu tebrik etmek gerekiyor bu kadar ödüllü bir yarışma ile insanların dikkatini çekmeyi başardığı için.

CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
February 13, 2018, 06:13:04 AM

İlk önce rota  oldu sonra güzergahta döndü sonra kelimeler de harf hataları var haritada başka gerçekte başka   millet müneccim mi

Millet kızmakta haklı

Ayrıca, 54 tane yer içinden 16 tanesini seçip sıralayacaksınız dediniz, sonra son anda yerleri şu haritadan aldık dediniz. O haritada çok daha fazla istasyon ve yer adı vardı. Yine son anda istasyonlara yer adları ekledik dediniz, son anda, yer adlarından bahsettiniz ve ne olduysa ipuçlarını siz verdikten sonra 1 saat bile geçmeden biri buldu. Çocuk mu kandırıyorsunuz. Bence de sizin adamınız ya da sizle bağlantılı bir adam aldı paraları. Ben yine 1 gün uğraştım, ucuz atlattım. Böyle ufak ayak oyunları ile bir yere varılmaz, uzun vadede kaybetmeye mahkumsunuz şimdiden söyleyeyim.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: