Bitcoin Forum
June 25, 2024, 03:11:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Masternode nedir? (Azıcık Ayrıntılı)  (Read 1138 times)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 07, 2018, 06:05:32 PM

masternodes.online sitesini inceledim  ve youtube dan 5-6 tane video yu izledim buradaki yorumlari da okudum bugun VPS aldim sadece deneme amacli desire masternode kuracam 130 dolar +10 dolar VPS ucreti . bilgisayar konusunda o kadar iyi degilim ama youtube videolari cok acik .Eger desire da basarili olursam  POLIS en mantiklisi geldi 24 saatlik volumu var bilinen exchangelerde var masternode fiyati 6000 dolar civarinda. 

POLIS masternode olan birileri varsa ve cevap verirse sevinirim.

Biraz daha ayrıntı olsa iyi olur. POLIS masternode 6k $ kuruluyor diyorsun yaklaşık getirisi üzerine bir çalışma yaptın mı ?

Ek olarak belki diğer masternodeler çok fazla tutabilir ancak bu işi uzun vade olarak yapmayı düşünüyorsan girdiğin koin sağlam olmalı. Yarın elinizde kalmamalı.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195
Merit: 0

View Profile
May 08, 2018, 11:37:12 AM

masternodes.online sitesini inceledim  ve youtube dan 5-6 tane video yu izledim buradaki yorumlari da okudum bugun VPS aldim sadece deneme amacli desire masternode kuracam 130 dolar +10 dolar VPS ucreti . bilgisayar konusunda o kadar iyi degilim ama youtube videolari cok acik .Eger desire da basarili olursam  POLIS en mantiklisi geldi 24 saatlik volumu var bilinen exchangelerde var masternode fiyati 6000 dolar civarinda. 

Biraz daha ayrıntı olsa iyi olur. POLIS masternode 6k $ kuruluyor diyorsun yaklaşık getirisi üzerine bir çalışma yaptın mı ?

Ek olarak belki diğer masternodeler çok fazla tutabilir ancak bu işi uzun vade olarak yapmayı düşünüyorsan girdiğin koin sağlam olmalı. Yarın elinizde kalmamalı.

Getirisi cok iyi %230. Daha once masternode yapmadim su an ogrenmeye calisiyorum youtube videolarini izledim. Yapabilecegimi dusunuyorum hergun yeni birsey okudugumda hangisinden girme kararim degisiyor. 24 saatlik volumu cok dusuk geldi bana o yuzden POLIS den vazgectim.
Bu asagidaki linke yeni gelecek masternodelar var bunlara girmeyi dusunuorum
https://masternodes.online/new-masternode-coins/
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
May 08, 2018, 07:43:42 PM

Açıkçası POLIS coinine pek güvenmiyorum ben. En son sitelerinde kullanılmayacak bir kelime yazıp bırakmışlardı. O yüzden pek sıcak değilim bu coine.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 08, 2018, 07:45:17 PM

Bazı konularda görüyordum masternode açıklandı falan diye ama anlamamıştım. Açıklama için sağol hocam güzel anlatmışsın. Masternode kurulucak coin seçerken çok iyi düşünmek gerek anladığım kadarıyla. Uzun dönem işi olduğu için daha dikkatli olmak lazım.

Güleceğiniz para etmeyecek coinler bile masternode yapmaya çalışıyor. O yüzden masternode yapmak istediğiniz coin sağlam olmalı. Ben şahsen POSW yani XSN takip ediyorum. Dash gibi olacağına inanıyorum. Tabi bu yatırım tavsiyesi değildir.
TheCarm
Hero Member

Merit: 502

View Profile
May 08, 2018, 07:50:31 PM

Bildiğiniz faiz sistemi ve o coinin devamlılığını sağlayacak sistem. Masternode yaptığınız coin sirkülasyondan düşüyor dolaşan coin azalınca fiyatıda artıyor. Riskleri ise aldığınız x miktardaki coin düştüğü zaman masternode aylık veya yıllık kazancınızı bir kenara sallayıp kara kara düşünmenizi gerektiriyor. Riskli iş. Yeni çıkan coinlerde çok daha riskli. Ama denenebilir

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
beklenmeyenmisafir
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
May 08, 2018, 09:41:10 PM

masternode konusu oldukça önemli bir konu, bence master node konusuna ağırlık vermek gerekiyor, çünkü piyasada bir çok scam proje olduğu kadar bir çok da sağlam proje var, bunlaru ayırt etmek gerekiyor
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
May 08, 2018, 10:02:59 PM

Ln ile kıyaslayınca başlarda masternode mantıklı geliyordu ancak şuan pek olumlu bakmıyorum tabi dash kurabilen varsa o ayrı gerçi o kadar parası olan adam neden kursun oda ap ayrı mesele. Şuan LN kurmaya karar verdim.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 08, 2018, 10:08:16 PM

Masternode  coinler bu yıla damgasını vuracak gibi duruyor cüzdan da tuttukca coin gelmesi kazandırması satmaktan ziyade el de tutulmasını sağlayacaktır ve buda değerlenmesi açısından ve kazanım açısında karlı olacaktır o zaman hodl hodl  hodl Smiley

aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
May 08, 2018, 11:23:21 PM

Masternode ile alakalı şuan en iyi yatırım fırsatı stakenet galiba, bir türlü elim değmedi yatırım yapmayı ciddi ciddi düşünüyordum. Ama hala güzel bir gelirdeyok işin açığı.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
May 08, 2018, 11:40:06 PM

kripto paralar üzerindeki önemi göz artı edilemez ama ben bulaşmayı düşünmüyorum. bence forum ve miningle kıyaslanamaz getirisi

unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
May 09, 2018, 08:31:15 AM

Bilgilendirmeler için teşekkürler, masternode projeler mantıklı yatırım araçlarıdır.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195

View Profile
May 09, 2018, 08:40:02 AM

Kurulumda yardimci olabilecek birileri var mi? Ben desire icin sadece deneme amacli yaptim cuzdan bir daha acilmiyor. PURE,  Stipend mantikli geldi 24 saatlik hacimleri 100k uzerinde.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
May 16, 2018, 05:59:56 PM

Masternode ta çok iyi seçim yapılmalı , zirvedeyken phontomx (pnx) aldım , 20.000 taneden 1 node kurdum, dolar cinsinde o zaman 0,23 $ dı , şuan geldiği seviye 0,011 , ekip piyasadan yok oldu gitti , çok büyük zarar

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
May 16, 2018, 08:59:55 PM

hocam elinize sağlık çok sağlam bir konu olmuş, ayrıntıya da girmişsiniz ki bu da oldukça önemli bana göre,   PrivateSend (Masternode Anonim işlemlere sahiptir.) bu kısmı çok net anlayamadım, boş bir vaktinizde 1-2 cümle daha eklerseniz makbule geçer,   
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 16, 2018, 09:28:21 PM

Meritim olsa verirdim çok güzel bir konu olmuş. Paylaşımlarınızın devamını bekliyorum. Böyle bilgilendirici ve açıklayıcı bilgilerin yer aldığı konular çok fazla bulunmuyor. Teşekkürler.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
bjoern1978
Member
**

Activity: 133

View Profile
May 22, 2018, 07:25:01 AM

Konu gayet acıklayıcı ve sade olmuş şahsen riskli bir olanak gibi duruyor.Yenı cıkan coinlere yönelmekte mantıklı durmuyor ki.Tamamen risk adımları atıyor insan.En iyisi kar payı verenlere yönelmek dogru orantıda.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 22, 2018, 07:39:46 AM

hocam elinize sağlık çok sağlam bir konu olmuş, ayrıntıya da girmişsiniz ki bu da oldukça önemli bana göre,   PrivateSend (Masternode Anonim işlemlere sahiptir.) bu kısmı çok net anlayamadım, boş bir vaktinizde 1-2 cümle daha eklerseniz makbule geçer,   

Yapılan işlemin kim tarafından yapıldığı belli olmayan işlemler demek. Örneğin banka kanalıyla bir havale yaptığınızda 1 alıcı gönderdiğiniz kişi birde gönderici yani siz varsınız. Burada iki tarafında kim olduğu biliniyor. Fakat masternode anonim olduğu için işlem yapanın kimliği kim olduğu belli değil demek oluyor. Umarım açıklayabilmişimdir.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 22, 2018, 07:43:51 AM

Konu gayet acıklayıcı ve sade olmuş şahsen riskli bir olanak gibi duruyor.Yenı cıkan coinlere yönelmekte mantıklı durmuyor ki.Tamamen risk adımları atıyor insan.En iyisi kar payı verenlere yönelmek dogru orantıda.

Risk her şeyde var. Mesela madencilik yapacağım deseniz. Bu ay diyelim 1000 dolar kazandıracak diye hesaplıyorsunuz. Ama o ay belkide 400 dolar bile kazanamıyorsunuz. Masternode riski güvenilir altcoini bulmak. Bana göre ve olan olaylara göre POLIS isimli altcoinin masternode olayı riskli. Mesela en güvenilir masternode DASH. Şuan benim yapmak istediğim XSN ve WIRE coinlerinin masternode
serdar38
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
May 27, 2018, 01:20:50 AM

PCN (PeepCoin) ==> DAPS

PCN (PeepCoin) de stake yapılabiliyor.
Yakında swap olacak ve arkasından da Masternode yapılacak.
Bu coinle ilgilenen stake yapan vb. var mı?

Swap olacak PCN (PeepCoin) => DAPS şeklinde 1:1 oranında dönüşecek.
Hemen arkasından da Masternode başlayacak.

https://pbs.twimg.com/media/Ddz0-I_V4AAASZT.jpg

https://twitter.com/DAPScoin
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 27, 2018, 09:51:16 AM

PCN (PeepCoin) ==> DAPS

PCN (PeepCoin) de stake yapılabiliyor.
Yakında swap olacak ve arkasından da Masternode yapılacak.
Bu coinle ilgilenen stake yapan vb. var mı?

Swap olacak PCN (PeepCoin) => DAPS şeklinde 1:1 oranında dönüşecek.
Hemen arkasından da Masternode başlayacak.

https://twitter.com/DAPScoin

Bununla ilgili yapmadım. Bende WIRE (Social Wallet) ile stake yapmayı düşünüyorum ama nasıl olacak daha bilmiyorum Smiley Masternode kurulumunu anladım. Masternode kurulumu yapmak isteyene (WIRE için) yardımcı olabilirim.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  

Jump to: