Bitcoin Forum
June 07, 2024, 11:41:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Masternode nedir? (Azıcık Ayrıntılı)  (Read 1138 times)
internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
May 27, 2018, 10:46:19 AM

kendi blockchaini olan koinler benimde ilgilimi çekiyor. masternod kurulumuda mantıklı iş, biraz uğraştırır ama bence uğraşmaya değer
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 27, 2018, 11:13:56 AM

Çok bilgilendirici bir özet olmuş.Teşekkürler kafamdaki bazı sorulara en azından cevap bulabildim.masternode ile çalışan projelerin sayısı artacak gibi görünüyor.
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
May 27, 2018, 12:27:07 PM

masternodelar madencilikten çokta farklı değiller bazen onların bir aldatmaca olduklarını düşünüyorum. özellikle sırf masternode diye çıkan coinler var. dikkatli olun
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
May 27, 2018, 12:33:47 PM

Masternode yapmasam bile yapılan coinleri almaya sıcak bakıyorum çünkü değerleneceklerini düşünüyorum. Biraz daha araştıracağım bütçeme uygun masternode yapabileceğim şu anda fiyatı düşük bir coin bulursam gireceğim.
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
May 27, 2018, 06:35:32 PM

Masternode yapmasam bile yapılan coinleri almaya sıcak bakıyorum çünkü değerleneceklerini düşünüyorum. Biraz daha araştıracağım bütçeme uygun masternode yapabileceğim şu anda fiyatı düşük bir coin bulursam gireceğim.

Şuan benim elimde de bulunan Social Wallet tokenı WIRE da masternode yapacak 30000 adete ama tabi benim elimde o kadar yok. Stake olayını öğrenirsem onu yapacağım. Bununla birlikte POSW şimdi XSN olan coin masternode yapıyor. En uygun olarak gördüğüm ve sağlam olduğunu düşündüğüm bir coin. Tabi şunu belirteyim. Bunu söyledim diye araştırma yapmadan almayın.

Diğer konuya gelelim. Bazı arkadaşlar bu masternode olayına olumsuz bakıyor. Herkesin düşüncesine saygım var. Fakat şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bu kripto para dünyasında bir POW bir de POS sistemi var. Yani madenciler ve masternodeciler var. Madencilerin yaptığına inanıp masternode inanmamak bence yanlış. Tabi bu konuda daha ayrıntılı araştırma yapabilirsiniz. Fakat direk olumsuzluk yanlış.

Şuna katılıyorum. Güveni olmayan ve sadece masternode için çıkmaya çalışan token veya coinler var. Benim hatırladığım bir tane coin masternode oldu dediler. Sonra bir gün adını değiştirmişler parayı alıp kaçmışlar diye duymuştum. Yani amaçsız sadece masternode için çıkan coinleri iyi araştırın derim.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
May 27, 2018, 10:54:26 PM

xsn gibi bir proje nasıl olurda en azından ortalama bir borsada listelenmez gerçekten çok saçma geliyor. Masternode da en yakından takip ettiğim proje xsn
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 29, 2018, 07:41:12 PM

xsn gibi bir proje nasıl olurda en azından ortalama bir borsada listelenmez gerçekten çok saçma geliyor. Masternode da en yakından takip ettiğim proje xsn

Bende takip ediyorum ama maliyetli biraz o yüzden bekliyorum sadece.
yuncum
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
May 31, 2018, 10:48:45 PM

masternode kurmak biraz tuhaf özellikle linux sistemler için söylüyorum. forumdaki birçok kişi sistem uzmanı olmadığına göre linuxda masternode kurulumu pekte kolay olmuyor
buttons252
Full Member

Activity: 406

View Profile
June 01, 2018, 02:06:28 AM

Elinize sağlık hocam güzel ayrıntılı bir yazı olmuş, bana kalırsa herkesin bilmesi ve öğrenmesi gereken bir konu, fakat şu da bir gerçek ki, kripto para borsasında tat tuz yok şu anda
internaldr
Full Member

Activity: 378

View Profile
June 01, 2018, 08:02:32 AM

yıllar önce bazı koinlerde masternode kurup zengin olan insanlar biliyorum. açıkçası uzun vadede güvendiğiniz koinler için mantıklı bir yatırım.
Beyzade
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
June 01, 2018, 11:50:47 AM

Çok ilgimi çekiyor fakat mining olayında olduğu gibi buna da bi türlü cesaret edip başlayamıyorum sonuç yine mining gibi pişmanlık yaşayacağım ama karışık geliyor paylaştığınız bilgiler için teşekkürler ama biraz daha detaylı bilgi gerekiyor Türkçe bir video yapılıp detaylarıyla anlatılabilir benim gibi merak edip araştıran çok vardır eminim

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2018, 10:46:04 AM

Çok ilgimi çekiyor fakat mining olayında olduğu gibi buna da bi türlü cesaret edip başlayamıyorum sonuç yine mining gibi pişmanlık yaşayacağım ama karışık geliyor paylaştığınız bilgiler için teşekkürler ama biraz daha detaylı bilgi gerekiyor Türkçe bir video yapılıp detaylarıyla anlatılabilir benim gibi merak edip araştıran çok vardır eminim

Video olabilir çekebiliriz aslında
espressodelisi
Full Member

Activity: 322

View Profile
June 03, 2018, 11:01:07 AM

Dash projesi güzel yükselip işe yaramaya başlayınca bir sürü shitcoin kopya etti masternode çıkaralım da millet kar edicem deyip premine coinlerimizi alsın zengin olalım diye girdi.

Dash dışında masternode olup da işe yarayan coin var mı? Yok. Ne işe yarayacakmış bu coinler? Dash kodundan kopya çekmek dışında bir numaraları yok. Hiç herhangi biriyle alışveriş yaptınız mı?

Kısa vadede günlük al-sat ile belki pump yakalanırsa kazandırabilir ama elde tutulacak coin değil bunlar.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2018, 11:41:08 AM

Dash projesi güzel yükselip işe yaramaya başlayınca bir sürü shitcoin kopya etti masternode çıkaralım da millet kar edicem deyip premine coinlerimizi alsın zengin olalım diye girdi.

Dash dışında masternode olup da işe yarayan coin var mı? Yok. Ne işe yarayacakmış bu coinler? Dash kodundan kopya çekmek dışında bir numaraları yok. Hiç herhangi biriyle alışveriş yaptınız mı?

Kısa vadede günlük al-sat ile belki pump yakalanırsa kazandırabilir ama elde tutulacak coin değil bunlar.

Şuan bu konuda dash gibi başarılı olacağını düşündüğüm iki tane coin var. Bir tanesi XSN yani eski adıyla POSW. Diğeri ise WIRE Social Wallet
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 03, 2018, 10:21:50 PM

WaBi vardi bi ara (hala var da eskisi gibi ucacak kacacak diye yok bu günlerde)... WaBi Masternode üzerinde calisiyor diye okumustum en son... belki önümüzdeki haftalarda bir masternode coin olacaktir...
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
June 03, 2018, 10:40:43 PM

hocam  Azıcık Ayrıntılı demişsiniz ama bu baya baya ayrıntılı bir konu olmuş, böyle bir konu açtığınız için tebrik ederim sizi bence oldukça faydalı bir konu, bir çok insan faydalanacaktır diye düşünüyorum bu konudan
buttons252
Full Member

Activity: 406

View Profile
June 03, 2018, 10:49:05 PM

master node teknolojisi, bir çok şeyi mümkün kılıyor yani bir çok olmaz denilen şeyi olur kılıyor gibime geliyor benim, çok fazla yatırım çeken bir çok master node projesi gördü bu gözler, bence başarılı projeler ileride master node kuracak
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336

View Profile
June 03, 2018, 11:28:34 PM

master nodelar, bu işlerde bir çok problemi çözüyor, bana kalırsa ileride master nodeları biz çok sık kullancağız, bana öyle geliyor ki master node bir çok sorununda çözümü olacak
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
June 04, 2018, 08:55:17 PM

master nodelar, bu işlerde bir çok problemi çözüyor, bana kalırsa ileride master nodeları biz çok sık kullancağız, bana öyle geliyor ki master node bir çok sorununda çözümü olacak

Şuan hali hazırda DASH gibi bir masternode coini var. Yani kullanılıyor. Zamanında 1000 adet DASH alan şuan köşe oldu Smiley
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
June 04, 2018, 09:54:43 PM

Bence masternode mantıklı bir yatırım. Madencilik yapılırken harcanan elektriği gözönünde bulundurunca ileride çok kullanılacaktır diye düşünüyorum. Şimdilik kurulumunu öğrenmek amacıyla innova masternode unu kurdum. Daha sonra ciddi yatırımlar düşünüyorum. Umarım emeğim boşa gitmez

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: