Bitcoin Forum
May 11, 2024, 03:03:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Mining için Linux kurulumu?  (Read 565 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 11, 2018, 06:00:31 PM

Win 10 pro da yaşadığım kart tanımama sorunu(1 kart bile tanımıyor) sonucu linux kurup burada mining yapmak istiyorum.
Ancak kaynak bulamıyorum.
Yükleme, kurulum vs aşamalarını anlatabilecek bir arkadaş var mı?
Simplemining kullanmakta istemiyorum sonuçta linux o da. Varmı bu adımları anlatabilecek arkadaş?

...
1715439803
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715439803
Reply with quote  #2

1715439803
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715439803
Hero Member
*

Ignore
1715439803
Reply with quote  #2

1715439803
Report to moderator
1715439803
Hero Member
*

Ignore
1715439803
Reply with quote  #2

1715439803
Report to moderator
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 11, 2018, 06:58:43 PM

Win 10 pro da yaşadığım kart tanımama sorunu(1 kart bile tanımıyor) sonucu linux kurup burada mining yapmak istiyorum.
Ancak kaynak bulamıyorum.
Yükleme, kurulum vs aşamalarını anlatabilecek bir arkadaş var mı?
Simplemining kullanmakta istemiyorum sonuçta linux o da. Varmı bu adımları anlatabilecek arkadaş?
simplemining tak çalıştır temiz iş sadece ücreti az kart ile bu işi yapanlar için sıkıntı olabilir.
direk linux üzerinde claymore çalıştırmayı ben de bilmiyorum, daha doğrusu linux kullanmayı ben de beceremiyorum. bir bilen paylaşırsa faydalı olur gerçekten. şimdiden teşekkürler

Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 11, 2018, 08:01:56 PM

Kaç adet kart var?
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 11, 2018, 08:19:43 PM

http://www.cryptobadger.com/2017/04/build-ethereum-mining-rig-linux/

Bu ingilizce kaynak var. Bir ara bende uğraştım ama Linux de bilgim olmadığı için ve fazla zaman kaybetmemek için SM ve Windows ile devam etme kararı aldım. SM dışında

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1854250.0

Şöyle bir işletim sistemi de var.  Bunu denemedim.

Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 11, 2018, 11:35:54 PM

Rig olayını kavrama aşamasındayım henüz. Linux daha stabil ama kaynak az. Linuxten anlasam deneyip bi kurulum başlığı açarım a-z ye..

...
ardx
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
February 12, 2018, 12:52:21 AM

Rig olayını kavrama aşamasındayım henüz. Linux daha stabil ama kaynak az. Linuxten anlasam deneyip bi kurulum başlığı açarım a-z ye..

Windows ta kart nasıl tanımıyor o kısımı anlamadım. Bu arada linux konusunda tecrübem var. "ayeaye87" isimli arkadaşın verdiği linkte yazılanları okudum linuxta mining çok zor bi şey değil . (yani orada anlatılanlar çok zor şeyler değil )

Bende tek kart var windows nicehash  ile takılıyorum şu anda o yüzden linux maceram biraz bekler diye düşünüyorum. Ama nice hash ten sıkılırsam linux u da denerim muhtemelen.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 12, 2018, 08:46:13 PM

Windows ta kart nasıl tanımıyor o kısımı anlamadım. Bu arada linux konusunda tecrübem var. "ayeaye87" isimli arkadaşın verdiği linkte yazılanları okudum linuxta mining çok zor bi şey değil . (yani orada anlatılanlar çok zor şeyler değil )

Bende tek kart var windows nicehash  ile takılıyorum şu anda o yüzden linux maceram biraz bekler diye düşünüyorum. Ama nice hash ten sıkılırsam linux u da denerim muhtemelen.
Valla değişik bi şekildi ama düzeldi üstad. Nasıl yaptığımı bende anlamadım tam ama makaledekilerin nerdeyse tam tersini yaptım. Yarın bir kart daha gelecek. O zaman riserları deniycem. Şuan anakarta bağlı. Yani 10 riser var hepside bozuk çıkarsa yuh şansıma derim Smiley

...
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 12, 2018, 08:59:21 PM

Valla değişik bi şekildi ama düzeldi üstad. Nasıl yaptığımı bende anlamadım tam ama makaledekilerin nerdeyse tam tersini yaptım. Yarın bir kart daha gelecek. O zaman riserları deniycem. Şuan anakarta bağlı. Yani 10 riser var hepside bozuk çıkarsa yuh şansıma derim Smiley

Ana karta Bios ayarları ile alakalı bir durum olabilirmi.? Anakartınız ile ilgili açılmış konuları bir arayın. Bazı anakartlar da çok sorun yaşadım (MSI,ASUS,Gigabyte). En sorunsuz olan anakart Asrock oldu bende. Asrock BTC Pro 13 GPU destekleyen Anakart.

Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 12, 2018, 09:15:02 PM

http://hiveos.farm i deneyin, pişman olmazsınız. Linux bilginiz yoksa bile iş kolay.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
February 13, 2018, 09:04:26 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1854250.0

Şöyle bir işletim sistemi de var.  Bunu denemedim.

bahsi geçen sistem de Nvidialar için gayet güzel vede başarılı bir sistemdir. Amdler için uygun değil.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 16, 2018, 03:32:29 PM

Sanırım win ile devam etmek daha mantıklı. Hiç bilmediğimiz sistemdense az bildiğimiz yeğdir..

...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 16, 2018, 10:55:27 PM

ben de ethos onereyim bari Smiley cesit bol.
smos da kullandim bir ara o da gayet verimliydi.
ethos da remote.conf dosyasi ile tum rigleri tek dosya ile kontrol edebiliyor olmak bana daha cazip geldigi icin 6-7 aydir ethos kullanir oldum.
sakasaka
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
February 17, 2018, 08:23:37 PM

ben de ethos onereyim bari Smiley cesit bol.
smos da kullandim bir ara o da gayet verimliydi.
ethos da remote.conf dosyasi ile tum rigleri tek dosya ile kontrol edebiliyor olmak bana daha cazip geldigi icin 6-7 aydir ethos kullanir oldum.
merhaba,

anladığım kadarıyla ethos 39usd'ye satın alınıp sınırsız kullanılıyor.
diyelimki 20 tane rig var. Hepsini ETH kazmaktan ZCL kazmaya bir iki tık ile çevirebilir miyiz?
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
February 17, 2018, 08:52:11 PM

Windows arayuzlu linux belki işinize yarayabilir..

https://www.fullprogramlarindir.com/etiket/windows-10-gorunumlu-linux
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
February 18, 2018, 09:30:45 PM

Windoesta sorunlar yaşadığım için linux kurayım dedim kullanımını bir türlü beceremedim kaldırıp tekrar windows kurdum. Windowsa alışınca linux zor geliyor.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 19, 2018, 09:28:58 AM

Bir adet kartı dahi görmüyorsa sizin donanımsal bir probleminizin olma ihtimali yüksek. Linuxe geçsenizde hiç bilmediğiniz bir işletim sisteminizin yanında,kartları linuxde de görme ihtimali çok düşük. Windowsta 7 kartı sıkıntısız çalıştırabiliyorum ben. O kısmı bi inceleyin siz.
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
February 19, 2018, 01:35:40 PM

ETHOS hocam babalar gibi 10-15 gün kapanmadan rigler calisiyor. 6 kartli ve 9 kartli toplam 36 AMD rx580  mevcut ETH+DCR dual , ETC+DCR dual yapiyorum. Duale geçtikten sonra pool kaynaklı bir kaç sorun yaşadım fakat stabil devam edebiliyorum . Poloniex verification yaptıktan sonra PASCAL dual deneyeceğim. Benim de linux da hiç bir bilgim yoktu fakat biraz arastirdiktan sonra ethos tercih ettim ve sikinti yaşamıyorum. Kimine gore 39usd çok para olabilir fakat benim icin 39usd normal bir rakam sebebi ise windowsla ugrasip kafayı yiyeceğime Ethos kurup yan yatıyorum . windows u sadece bios modlama icin kullandim. kartlar modlandiktan sonra usb 3.0 16gb flash a hdd raw copy yapıp ethos u calistiriyorsunuz.  bu asamadan sonra yapılması gereken tek şey pool , hesap , mem ve core ayarlarını local.conf isimli bir dosyada belirtmek. 
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
February 20, 2018, 06:29:09 AM

Hocam en güzel linux simple mining os yani namı değer SMOS, ufak bir flash disk işinizi görecektir.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 20, 2018, 10:28:35 AM

Ben SMOS ta rigleri stabil çalıştıramadım. sürekli restart döngüsüne giriyorlar. Afterburnerda yaptığım OC ile SMOS taki değerler birbirinden farklı. Sevemedim SMOS u.

HiveOS ilgimi çekti, ETHOS ve HiveOSta denemek istiyorum.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 20, 2018, 10:47:58 AM

Ben SMOS ta rigleri stabil çalıştıramadım. sürekli restart döngüsüne giriyorlar. Afterburnerda yaptığım OC ile SMOS taki değerler birbirinden farklı. Sevemedim SMOS u.

HiveOS ilgimi çekti, ETHOS ve HiveOSta denemek istiyorum.

Afterburnerda girdiginiz mem.clock ayarinin yaklasik 2 katini giriyorsunuz linuxta. Ati ayarlarini bilmiyorum bu arada, nvidia için bu dediğim.
Cok da ugrasamam derseniz, hiveos da diger kullanicilarin o kartlardaki ayarlarını da listeleyebilirsiniz.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: