Bitcoin Forum
May 27, 2024, 01:38:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Mining için Linux kurulumu?  (Read 568 times)
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 24, 2018, 07:17:58 AM

Windows hayvan gibi sistem kaynağı emiyor. Sırf windowsa aşinayız diye yeni girdiğimiz işe windows kurarak girdik. Şimdi HiveOS denemek istiyorum. Bu gece ilk testlerimi yaparım, umduğum gibi giderse de SSD'yi söküp USB üzerinden devam ederim.

Bu arada mining yapılmazken windows 230 watt çekiyor. Hiveos ise 175watt çekiyor. Windowsun kaynakları nasıl emdiğini buradan da anlayabiliriz.

var mı bir gelişme?
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
March 09, 2018, 10:04:46 PM

Keşke biride bi anlatım yapsaydı linux kurulumuna Smiley

...
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
March 10, 2018, 01:51:15 AM

linux kurulumu yapıp kartların driverlarını tanıtıp her rige ayrı ayrı uğraşmaktansa beğenmediğin veya istemediğin simplemining'i kullanmanı öneririm, aylık ücretten kaçıyorsan flashı çıkardığın an bakiyenden bir şey düşmüyor ve rig kazıma devam ediyor tecrübe ile sabit.
rig açıldıktan sonra diğer rige geçip flashı takıp açılmasını bekliyorsun, tek flash bellek ile sınırsız rig çalıştıran, stabil ve en amatörün bile kolay kullanabileceği bu sistem varken macera arama boşa derim.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 10, 2018, 03:31:13 AM

linux kurulumu yapıp kartların driverlarını tanıtıp her rige ayrı ayrı uğraşmaktansa beğenmediğin veya istemediğin simplemining'i kullanmanı öneririm, aylık ücretten kaçıyorsan flashı çıkardığın an bakiyenden bir şey düşmüyor ve rig kazıma devam ediyor tecrübe ile sabit.
rig açıldıktan sonra diğer rige geçip flashı takıp açılmasını bekliyorsun, tek flash bellek ile sınırsız rig çalıştıran, stabil ve en amatörün bile kolay kullanabileceği bu sistem varken macera arama boşa derim.

Yok üstad parayla alakasız. Sırf şu gigabyte çalışıcakmı onda diye merak ettiğimden onu deniycem Smiley
Peki bu sm wifi ile çalışıyor mu? Ethernetmi istiyor.

...
claypaky
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 10, 2018, 12:39:41 PM

Yok üstad parayla alakasız. Sırf şu gigabyte çalışıcakmı onda diye merak ettiğimden onu deniycem Smiley

SMOS wifi ile çalışmıyor
HiveOS un wi fi desteği var
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 10, 2018, 05:39:31 PM

SMOS wifi ile çalışmıyor
HiveOS un wi fi desteği var
Nerden açılıyor hocam hiveda wifi ?
Ben göremedimde. Bilmediğimden olabilirde Smiley)
Ama en azından bakayım hemen.

Dün ubuntu yükledim hddlerden birinede. Müsait zamanda ubuntuda çalışma denemeleri yapmam lazım Smiley
Hive olursa zaten hiç girmem ubuntuyada. Gerçi tek merakım şu ekran kartını hive tanıyacakmı.. tek merakım o şuan.

...
claypaky
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 10, 2018, 05:44:01 PM

Hive boot ettikten sonra karşılama ekranında komutlar var orda wifi yazısını görmen lazım
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 10, 2018, 05:49:57 PM

Hive boot ettikten sonra karşılama ekranında komutlar var orda wifi yazısını görmen lazım

Yok hocam dün boot ederken göremedim. Tekrar deneyeyim. Hata yapmışta olabilirim.

...
aniden
Member
**

Activity: 231
Merit: 10

View Profile
March 10, 2018, 10:52:31 PM

Hocam en temizi simple mining OS kullanın, 2 dolar aylık, her şeyi kendisi yapıyor, driverları vs tanıtıyor hallediyor tek tek ben oldukça başarılı buldum
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
March 11, 2018, 02:54:38 AM

windowsta da belirli düzeyde sorunlar yaşanıyor, en güzel bir işletim sistemi seçip tüm riglerde onu kullanmak ve ona özgü sorunları çözmeyi öğrenmek,
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 11, 2018, 02:48:09 PM

Aynen. Ama ben misal win10 kullanıyorum ve kod 43 hatası alıyorum. Çok kişi almış ama kesin bi çözümüde yok. Saçma sapan bi hata gibi bişey. Sebebide çözümüde net değil. Garantiside yok.

...
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: