Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:35:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
Author Topic: Helbiz ICO ile araç kiralayın  (Read 2798 times)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 03, 2018, 11:36:42 AM

Gerçekten iyi para toplamış ben tahmin etmiyordum bu kadar para toplayacagını iyi iş yapıcaklar sanırım bunlar

Bence iyi para toplayamamışlar Hardcap yapamamışlar. Artı olarak proje iyi olabilir ama her projeyi crypto piyasası için düşünmek doğru olmayabilir.

Doğru proje de yatırımcılar için cazip olmayabilir.
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
March 03, 2018, 12:04:12 PM

Gerçekten iyi para toplamış ben tahmin etmiyordum bu kadar para toplayacagını iyi iş yapıcaklar sanırım bunlar

Bence iyi para toplayamamışlar Hardcap yapamamışlar. Artı olarak proje iyi olabilir ama her projeyi crypto piyasası için düşünmek doğru olmayabilir.

Doğru proje de yatırımcılar için cazip olmayabilir.
hardcap yapamasada cok saglam para toplamislar hocam. bu para projeyi yonetmeye yetecek kadar fazla bence.

ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
March 03, 2018, 12:12:46 PM

Harcap'a ulaşmış sayılırlar bence adamlar sağlam para toplamış prjoe güzel e uygulamada güzel gözüküyor bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak. Bilgi için tşkler.  Kiss Kiss Kiss Kiss
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 03, 2018, 12:52:18 PM

Proje promising. Guvendigim icin de imza kampanyasina girdim. Hardcap yapmasini bekliyorum hadi bakalim.

SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 04, 2018, 12:04:53 PM

Gireceği ülkeler önemli, önlerindeki birkaç sene içerisinde Türkiye pazarına gireceklerini düşünmüyorum.

Bana kalırsa girmeyi planlıyorlar. Fakat yani bir tane Türkiye temsilcisi arıyorlardır. Tüm projelerde illaki bir türk var görüyorsanız.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 12:08:14 PM

Bu her boku blok zincirine uyarlama çabası nedir arkadaş?
Fikir berbat! uygulanabilirliği yok. ayrıca araç kiralama işini bir token veya coin e bağlayamazsın!
bunun faturası var, trafik sigortası var, prosedürü var. Her şeyi de blok zincirine bağlamayın be kardeşim.

Şu anda artık blokchain kadar güvenli bi sistem olmadığı için buraya yöneliyorlar. Bunun yanı sıra blockchainde hiç bir şeyi silme imkanı yok. Gayet normal yani.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 04, 2018, 12:27:04 PM

Konuyu gördükten sonra, acaba Airbnb tarzı ev kiralama işiyle bir proje var mı diye araştırdım ve olduğunu gördüm.

Araç kiralama piyasası ve global sektör hakkında pek bir bilgim olmadığı için net bir şey diyemem ama bunun ev kiralama, oda paylaşma tarzı versiyonu çok daha mantıklı bir proje olurdu ve yapmışlar. The Bee Token adlı proje 15 milyon dolar yatırım toplamış. Helbiz ile beraber, onu da takip edicem. Bakalım ileride nerelere gelecek bu iki proje? Kripto paraların günlük hayata entegrasyonu açısından, bu tarz girişimlerin olması gelecek adına umut verici.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
March 04, 2018, 01:20:40 PM

Valla düşünüyorum zten var olan uygulamalar araç kiralama işini felan çözmüyor mu ki yani ne bileyim böyle bir eksiklik cidden var mı yok mu anlamayamadım, çok iş yapmapabilir gibime geliyor ama baya iyi toplamış icoda ilginç.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 02:22:12 PM

Konuyu gördükten sonra, acaba Airbnb tarzı ev kiralama işiyle bir proje var mı diye araştırdım ve olduğunu gördüm.

Araç kiralama piyasası ve global sektör hakkında pek bir bilgim olmadığı için net bir şey diyemem ama bunun ev kiralama, oda paylaşma tarzı versiyonu çok daha mantıklı bir proje olurdu ve yapmışlar. The Bee Token adlı proje 15 milyon dolar yatırım toplamış. Helbiz ile beraber, onu da takip edicem. Bakalım ileride nerelere gelecek bu iki proje? Kripto paraların günlük hayata entegrasyonu açısından, bu tarz girişimlerin olması gelecek adına umut verici.

Bu tarz ICO lar sistemin güvenli olması nedeniyle çıkıyor. Aslında ülkemizde saçma sapan dolandırıcı tarzı şeyler yapılmasa bu konuya cidden kafa yorulsa müthiş olurdu.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 02:23:02 PM

Valla düşünüyorum zten var olan uygulamalar araç kiralama işini felan çözmüyor mu ki yani ne bileyim böyle bir eksiklik cidden var mı yok mu anlamayamadım, çok iş yapmapabilir gibime geliyor ama baya iyi toplamış icoda ilginç.

Hep beraber ne olacak göreceğiz.
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
March 04, 2018, 04:14:49 PM

Projeye baktıgımda bana gerçekten mantıklı geldi. Çok farklı projeler var ama bunlardan hayata geçirilebilecek ve realiteye uyum saglıcak olanlar sınırlı. Bence helbiz mantıklı olanlar arasında rahatlıkla yer alır. Proje de başarılı olur gibi geliyor.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 04, 2018, 04:37:58 PM

böyle belli bir amacı olan icolar çok güzel olabilir önemli olan sağlam yapıya sahip olmaları ve yatırımcı niteliği

byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
March 04, 2018, 05:00:40 PM

50 küsür milyon dolar para toplanmış sizce yeterli değil mi arkadaşlar, bence yeterince toplayamamış hardcap yapamamış diyenler olmuş da, kaç tane proje şu piyasada 50 milyondan fazla para toplayabilir yapmayın yani az buz değil.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
March 04, 2018, 05:42:07 PM

ben projeyi beğendim. standart araba kiralama şirketleri gibi düşünmemek gerek. hem blok zinciri teknolojisi hem de uzaktan kontrol özelliği gibi yenilikler bence projeyi cazip kılıyor.
hala var mı bilmiyorum ama bir dönem yoyo gibi projeler vardı, lüks arabaları saatlik kiralama imkanı sunuyordu. projeyi görünce aklıma o geldi Smiley

yyaman1
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
March 04, 2018, 05:57:05 PM

Güzel bir projeye benziyor, araç kiralama içinde iyi olacağını düşünüyorum
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
March 04, 2018, 06:03:03 PM

Projeye ve takıma inandığım için imzasına girdim bakalım merak ediyorum nasıl bişey olcak, bugün yarın bitiyordu heralde icosu da, piyasada iş yapar inş diye düşünüyorum.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 06:12:51 PM

ben projeyi beğendim. standart araba kiralama şirketleri gibi düşünmemek gerek. hem blok zinciri teknolojisi hem de uzaktan kontrol özelliği gibi yenilikler bence projeyi cazip kılıyor.
hala var mı bilmiyorum ama bir dönem yoyo gibi projeler vardı, lüks arabaları saatlik kiralama imkanı sunuyordu. projeyi görünce aklıma o geldi Smiley

Dünya çapında bir proje olduğu için bence dediğin gibi işin cazip yanı lüks araçlar olacak gibi.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
March 04, 2018, 06:41:53 PM

yeni sektörlere blockchain'i getirmek iyi fikir tabiki ama araç kiralarken bu teknolojiyi insanların çok kullanacağını sanmıyorum
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 06:43:54 PM

yeni sektörlere blockchain'i getirmek iyi fikir tabiki ama araç kiralarken bu teknolojiyi insanların çok kullanacağını sanmıyorum

Bence kullanılacağını düşünüyorum. Yukarıda bir arkadaşımızın bahsettiği gibi pahalı araçları takip etmek isteyebilir kiraya verecek olanlar.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 04, 2018, 06:46:13 PM

Daha dün imzasına katılayım dedim her şeyi yaptım ama bir arkadaş uyardı icosunun bittiğinden 2 gün sonra da kampanya bitecek dedi. ne kadar doğru bilmiyorum ama bir arkadaş 50.000 ethereum toplandığından bahsedilmişti. sanki iş yapacak gibi ama anlatılanlar doğruysa imza kampanyasına katılmakta geç kaldım. nasip kısmet bu olsa gerek başka bounty ler kovalamak lazım. katılan arkadaşlara bereketli kazançlar diliyorum...
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  

Jump to: