Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:26:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Merit Satın alınır !  (Read 3221 times)
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
April 18, 2018, 12:27:08 PM

Garip bir iş bu merit işi. Rank için merit şartı konulmuş. Merit veren yok. Satın almak yasak olmasa da çok da yasal değil gibi işin doğasına aykırı duruyor.
Nasıl olacak bilemiyorum. Bilemiyorum Altan...
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715063178
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715063178
Reply with quote  #2

1715063178
Report to moderator
1715063178
Hero Member
*

Ignore
1715063178
Reply with quote  #2

1715063178
Report to moderator
1715063178
Hero Member
*

Ignore
1715063178
Reply with quote  #2

1715063178
Report to moderator
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 18, 2018, 04:10:10 PM

EFS nin kendi açıklaması ;
Merit kaynakları için merit satışı ve ticareti yapmak yasak. Sistemi suistimal edenlere karşı yaptırım uygulanabilir.
Alınan ve verilen Merit puanları açık olarak görülebildiği için sistemle oynamaya çalışanlara karşı önlem alabiliriz.

1907KFY
Jr. Member
*

Activity: 53

View Profile
April 18, 2018, 05:58:02 PM
Last edit: April 19, 2018, 09:10:29 AM by 1907KFY

Gözlemlediğim kadarı ile;

Merit sistemi faydalı ancak üzerinde çalışılması ve geliştirilmesi gereken bir sistem.
Bazı arkadaşların da bahsettiği gibi, "merit şartı var ancak merit veren yok" tespiti doğru ve mantıklı.

Ticari boyuta gelirsek,

Alan arkadaş "aldım" satan arkadaş "sattım" demezse ıspatı da zor bir durum.

Bu nedenle sistemin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Hatta forumda bununla ilgili de bir başlık açılabilir.
Elbet yaratıcı fikirler ortaya çıkacaktır.

Konuda fazla sapmadan herkese hayırlı alışverişler.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
April 18, 2018, 09:49:02 PM

Bu işin baya ticareti yapılıyor forumda. Bir kaç üyelik olan kişiler farklı üyeliklerden merit gönderdiği zaman kimse anlamaz. Konulara farklı kişiler merit vermiş gözükür.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
April 19, 2018, 08:44:07 AM

Gözlemlediğim kadarı ile;

Merit sistemi faydalı ancak üzerinde çalışılması ve geliştirilmesi gereken bir sistem.
Bazı arkadaşların da bahsettiği gibi, "merit şartı var ancak merit veren yok" tespiti doğru ve mantıklı.

Rütbe/Merit gibi bir çabam yok, ancak olduğunu varsayalım.

Full Member olmak için 100 merit gerekiyor.
Diyelim ki 80 meritim var, sağa sola merit dağıtırmıydım ? Sanırım hayır.

Forumda bu ikilemde kalan arkadaşlarımız olabilir yada vardır.

Ticari boyuta gelirsek,

Alan arkadaş "aldım" satan arkadaş "sattım" demezse ıspatı da zor bir durum.

Bu nedenle sistemin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Hatta forumda bununla ilgili de bir başlık açılabilir.
Elbet yaratıcı fikirler ortaya çıkacaktır.

Konuda fazla sapmadan herkese hayırlı alışverişler.

Dağıtılan meritler sizin mevcut meritlerinizden düşmüyor. Smiley
1907KFY
Jr. Member
*

Activity: 53

View Profile
April 19, 2018, 09:09:45 AM

Dağıtılan meritler sizin mevcut meritlerinizden düşmüyor. Smiley

Olmayınca işte   Embarrassed

Bir önceki postu düzenliyorum hemen.
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
April 20, 2018, 07:45:48 PM

bence yasak olmamalı alan memnun satan memnun ne yapak şimdi değerli birşeyse alınır satılır mecburen
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
April 21, 2018, 07:42:02 AM

Merit alımı satımı vardır. El altından veya başka platformlardan yapılıyordur zaten. Satanında ben sattım diye şikayet edeceğini düşünmüyorum çünkü alış yasaksa varsa satışta yasaktır.  Satan içinde problem oluşacaktır.

Ben yine de hesap alış satışı gibi buna da sıcak bakmıyorum. Çünkü gönderilen meritler 120 gün boyunca kayıt altında oluyor profillerde. ilerde aldığın kişinin hesabında bir problem ortaya çıkarsa bu seni de etkileyecektir. ne emeklerle rütbe atlattığın profilin bir rank uğruna çöp olmasın.
shariomario
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 3

View Profile
April 21, 2018, 01:34:20 PM

Satın alınmamalı ve satılmamalı. Zaten ilgili yöneticiler gerekeni söylemiş. Fakat Foruma iyi kötü katılım gösteren kişilerin Rank atlaması için buna ihtiyaç yok mu? Dağıtırken neye göre dağıtıldı bunlar ya da insanlar ellerinki meriti verirken neye göre veriyorlar bilmiyorum ama  burada bir dengenin de gözetilmesi gerekiyor. Zannediyorum ben Meritim olmadığı için Member olamıyorum. Ve olmadığı sürece de 500 activity'im de olsa böyle kalacağım. Bu da Bounty kampanyalarına falan katılırken bir eşitsizlik yaratıyor.
tuncaysanli395
Newbie
*

Activity: 135
Merit: 0

View Profile
April 22, 2018, 07:53:19 PM

Boş verin meriti sizde okuyup bilgi almaya çalışın arkadaşlar Smiley
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
April 23, 2018, 01:08:31 PM

Merit'e benim de ihtiyacım var ama verin yada satın demedim çünkü riske atamam. Kaliteli post atanlara verildiğinden faydalı konular için teşvik niteliğinde ama merit ihtiyacı da belirli koşullar ile giderilmeli diğer türlü alım-satımın önüne geçilmesi zor gibi.
Kbasali
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
May 13, 2018, 06:31:49 AM

O değil konuyu açan kişinin Merit'i  1, hayrına veriyim diyecektim ama benim durum onunkinden betermiş Smiley
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
May 13, 2018, 02:17:08 PM

ZAten satacak kadar meritim yok ancak fiyat olarak ne öneriyor merak ettim. Bence merit satılmayacak kadar değerli ve ekosistemin devamı için adil olarak dağıtılmalı

Valla hocam hiç sallamadım meriti (: aman benden gidecekmiş yahut konu açayım, yalakalık yapayım merit atsınlar derdimde olmadı Smiley

Arada 1-2 merit geliyor onlardada gerçekten samimi ve faydalı konu sahiplerine veriyorum. Tabi sonra denk gelirse sonrakilere atamıyorum merit.

O yüzden çok sallamayın meriti. Evet ticareti yapılabilir vs.. bunu bi bokta sananlar vardır. Ama özünde tek bir faydalı konusu, yazısı olmayanlar bu sistemden önce merite kavuştular. Yoksa 1 meritleri bile olmazdı Smiley

Boşverin veren verir vermeyen vermez. Satın almazsanız satanda olmaz. Hoş satandanda alandanda bi çıkarımda yok söyleyecek sözümde yok ikiside memnunsa (:

...
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
May 13, 2018, 08:38:13 PM
Merited by KriptoGuruTR (1)

İşte sistemin yanlışı da burada, kimse kimseye merit vermiyor olanlarda satmanın peşine düşmüş. Ne güzel burada da bir pazar oluşturulmuş. Anlaşılan bu sistemde asla merit alamayacağım.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
May 13, 2018, 09:20:08 PM

Merit işi nadir de olsa güzel işler çıkarmayı başarıyor açıkcası ancak maalesef tam olarak bekledikleri etkiyi yapabildiğini düşünmüyorum . Hala post kasmak için manasız post atan çok fazla hesap var...

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 14, 2018, 01:54:45 PM

Bence merit işi de mining gibi bir sisteme dönüşmeli ya. Forumda en çok post atan online olan vs gibi kriterlerle her güncelleme de merit verilebilir. Ama bu miktarlar genellikle ondalık sistemde olmalı. Yine rank atlamak zor olmalı ama imkansız olmamalı.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
May 15, 2018, 06:49:09 AM

İşte sistemin yanlışı da burada, kimse kimseye merit vermiyor olanlarda satmanın peşine düşmüş. Ne güzel burada da bir pazar oluşturulmuş. Anlaşılan bu sistemde asla merit alamayacağım.

Sistemin yanlışını ve arkadaşın yanlışını tek merit ile gösterdiğim için yok mu bir alkış? Merit vermeyin sonra bıdı bıdı ediyorlar. Klasik düz bildiğimiz alkış...
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
May 17, 2018, 01:01:46 AM

çarşı pazar karıştı artık Smiley
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
June 14, 2018, 09:07:46 PM

Kimse kimseye merit vermiyor belki de rastgele okuma yapılmıyor forumda gezinirken. O yüzde rant atlamak için yeni formüller üretilmeli. 500 post ve birkaç meritli kimselere rast geldim. Yazdıkları çöp bile olsa 10 merit kasılırdı diye düşünüyorum.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 14, 2018, 10:02:00 PM

meritin getiremediği anlam ve devamındaki anlamsızlık apaçık ortada ama hesap satılan konuların legal olduğu bir ortamda merit kardeşlik ve ticaret kulüplerine uygulanabilecek baskı ve ban ne kadar mantıklı hocam.

yani bütünün tamamını satmak uygun görülüyor ama küçük bir parçasını satmak tehlikeli yapılması yasaklanmış bir durum.
ohh ne ala kafalar pırıl pırıl, güzel günlerde kullanın efendim.

Güzel soru. Belki birileri açıklama yapar.

Hemen açıklama yapayım güzel kardeşim Her ay belli bir miktar merit üreten kişiler piyasada olmasa ve yeni sisteme geçildiğinde herkese belli oranda sMerit dağıtılmış olmasa dediğiniz şey olurdu ama bu insanlar ve sistemle gelen hediyeler var ve sistem onlara bunu bedava veriyor hemde ne için biliyor musunuz ? DAĞITILSIN DİYE KALKIP BUNLARI NAKİTE ÇEVİRİN DİYE DEĞİL ! Zaten hep newbie yada 30 postlu jr. hesaplar alım satım peşinde koşanlar... Ekşi sözlük sistemi gelmeli buraya hesap açmak ve onaylatmak için kuyruğa girsinler...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: