Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:30:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: ICO Nedir? ICO Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nedir?  (Read 721 times)
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
February 14, 2018, 02:34:15 PM
Merited by macit800 (10), Kalemder (5), teramit (2), EFS (1), Baser (1), gileri (1), forumalacali (1)

ICO Nedir?

ICO (Initial Coin Offering) yeni ve yapılandırma aşamasında olan projelerin kendilerini fonlamak maksadıyla Bitcoin ve Ether aracılığıyla kullandıkları bir fonlama ve bağış mekanizmasıdır. Yapısal açıdan kripto para sektörüne uzak olan kişiler ICO’ları Initial Public Offering yani İlk Halka Arz’a benzetebilirler.

ICO Yatırımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Whitepaper: Her ICO kendi teknolojisini, hedeflerini ve diğer detaylarını Whitepaper üzerinden kullanıcılarına ve yatırımcılarına iletmektedir. Bu dosya içerisinde yer alan bilgiler oldukça önemli olduğu gibi yatırımınızın kararı için de çok etkili olmaktadır. Yatırım yapılmadan önce muhakkak Whitepaper incelenmeli ve okunmalıdır. Bu unsuru altın kural olarak kabul edebiliriz.

Takım Kalitesi: Takım kalitesi de yatırım yapacağımız zaman incelememiz gereken önemli bir etken ve parçadır. Bunun sebebi takım içerisinde yer alan kişileri tanımak ve önceden yer aldığı projeleri tespit ederek bu projelerde elde ettiği başarıları bulmaktır. Ayrıca takım kalitesini analiz ederek takım içerisinde her hangi bir vurguncu veya scam proje sahibi olması halinde cebinize ve kendinize katkı yapmış olursunuz.

Proje Hedefleri: Bu nokta da atlanmaması gereken bir durum diye düşünüyorum. Projenin hedefi ve ileriye yönelik planları yine yatırımınızı yönlendirme konusunda etkili olacak ve size fayda sağlayacaktır.

Proje Teknolojisi*: Proje teknolojisi de önemli bir inceleme parçasıdır. Uzun vadeli yatırımlarınız için proje teknolojisini iyi araştırmalısınız ki ilerleyen zamanlarda bu token veya coin'in patlama olasılığı hakkında bir bilgi edinmiş olabilesiniz.

Domain Süresi ve Hosting: Bu biraz teknik bir konuya kaçabilir fakat bu unsurlar da önemli bir adım olarak görülmelidir. Projenin domain süresi ne kadar süre ile kayıt edilmiş ve kullandıkları hosting daha önce sahte bir projede kullanılmış mı bilmeden yatırım yapmamak gerekli.

* Bu yazının kopyalanması kesinlikle yasaktır. Bu yazı BitcoinTalk kullanıcısı BitcoinTurk'e aittir.
1715110206
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715110206
Reply with quote  #2

1715110206
Report to moderator
1715110206
Hero Member
*

Ignore
1715110206
Reply with quote  #2

1715110206
Report to moderator
1715110206
Hero Member
*

Ignore
1715110206
Reply with quote  #2

1715110206
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715110206
Hero Member
*

Ignore
1715110206
Reply with quote  #2

1715110206
Report to moderator
1715110206
Hero Member
*

Ignore
1715110206
Reply with quote  #2

1715110206
Report to moderator
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 14, 2018, 02:50:31 PM

altta yazı bu forumda gördüğüm en salakca yazılar arasında yerini aldı . Smiley

açıklayalım sen bu yazdıklarını kimlerden orendinde adamları alıntı yapamadan bilgi kendinin mis gibi satiyorsun . yaa aksam aksam güldürdün .

meritin kötü yanlarından biri ayrıca merit toplamak için atilmicak takla kalmadı forumda(bu yapılanları saygıyla karsilarim sonunda bir kazanç olucak) merit sistemine acil düzenleme şart artik
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 14, 2018, 02:54:23 PM

altta yazı bu forumda gördüğüm en salakca yazılar arasında yerini aldı . Smiley

açıklayalım sen bu yazdıklarını kimlerden orendinde adamları alıntı yapamadan bilgi kendinin mis gibi satiyorsun . yaa aksam aksam güldürdün .

meritin kötü yanlarından biri ayrıca merit toplamak için atilmicak takla kalmadı forumda(bu yapılanları saygıyla karsilarim sonunda bir kazanç olucak) merit sistemine acil düzenleme şart artik

Özgün yazı ile bilgi aktarmak arasındaki farkı anlamış olsan böyle seviyesiz ve gereksiz bir yorum yapmazdın. Emeğe az saygı, amacım merit kasmak da değil. Yardımcı olmaya çalışıyoruz şurada, bilgi aktarmaya çalışıyoruz ama saygısızca yorumlar alıyoruz. Gerçekten yazık.

EK OLARAK: 2 adet boş yorum ile mesaj kasma çabanızı da tebrik ederim.
temmuz
Sr. Member

View Profile
February 14, 2018, 03:02:38 PM

msjaj kasma mi  bende msj adeti 1111 neyini  kasacam.
ve ben yillardan beri buradayım ne özgün yazı gördüm yazıları renkli yazmak ozgunlukse ayakta alkisliyorum ve senin yazinin hic bir özgünlüğü yok. bildiğin alayı kopyaları yapıştır. bir sürü bilginin sağdan soldan derlemesi .derleme dedim bak seviyeli olmuştur...
yani gene ekliyorum o yazı bu forumda İngilizce olarak yaz altına o yazıyı ekle sonrada forumda fenomen ol.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 14, 2018, 03:40:41 PM

msjaj kasma mi  bende msj adeti 1111 neyini  kasacam.
ve ben yillardan beri buradayım ne özgün yazı gördüm yazıları renkli yazmak ozgunlukse ayakta alkisliyorum ve senin yazinin hic bir özgünlüğü yok. bildiğin alayı kopyaları yapıştır. bir sürü bilginin sağdan soldan derlemesi .derleme dedim bak seviyeli olmuştur...
yani gene ekliyorum o yazı bu forumda İngilizce olarak yaz altına o yazıyı ekle sonrada forumda fenomen ol.

Yazımda kullandığım giriş cümlesi dışında yazımın özgün olduğunun kanıtı;

* Lütfen boş yorum yapmayı bırak, konumun içine ettin.
temmuz
Sr. Member

View Profile
February 14, 2018, 03:51:44 PM

yaaa arkadaşım kelimeleri yan yana getirdim diye kendini özgün ilan etmenden once bu forumda bunun ayarında (ki ayarı bence bilgi açısından 100 üzerinden 28 alır) birsuru var yani diyeceğim o ki bundan ancak gönlü boldan 3 - 5 merit gelir bence daha özgün olman lazim.
gene diyorum yorumun altına yazdığım yazı bu forumdaki en salakca yazılardan ilk 10a kesin girer.
cryptonky
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 1

View Profile
February 14, 2018, 06:33:07 PM

yav kardeş iyi hoş paylaşım yapmışsın da "Bu yazının kopyalanması kesinlikle yasaktır. Bu yazı BitcoinTalk kullanıcısı BitcoinTurk'e aittir." bu ne oluyor şimdi?
yukarda yazdıklarının global veya tr forumlarında yazılmadığını nerden bileceğiz? başka platformlar da gayet güzel paylaşım yapan insanlar var.
kusura bakma seninki biraz değil bayağı bir EGO olmuş  Undecided
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
February 14, 2018, 09:59:35 PM

Benim için icolar bu piyasanın bel kemiğidir ve çok önemlidir en azından bu seviyeler ve taninirligin artacağı zamanlar için güzel İcolarla çok güzel kazançlar elde edilebiliyor
temmuz
Sr. Member

View Profile
February 15, 2018, 01:29:53 PM

Benim için icolar bu piyasanın bel kemiğidir ve çok önemlidir en azından bu seviyeler ve taninirligin artacağı zamanlar için güzel İcolarla çok güzel kazançlar elde edilebiliyor

ahan iste sana post kaşan biri geldi konuma ve çokta belli ne yazdığına alakalı yorum var nede konusulanla Smiley saygilar
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
February 16, 2018, 01:31:03 AM

Kötü yorumlara aldırış etme dostum, yazı kısa ve öz gibi fakat daha deyinmen gereken onlarca konu var. Sadece 5-6 tane maddeye bağlı bırakmasaydın keşke Smiley Örnek olarak bir projeyi odaklayabilirdin yatırım tavsiyesi olmadan. İy yanları kötü yanları vb, vb, ve takım üyeleride ve proje gerçekten çok fazla etkilemiyor artık icoları. Senin ve senin gibileri ilgilendirmeyen bir proje, ilgili kesim tarafından ciddiye alınıp belki milyonlarca dolar yatırımı çekebilir. Smiley
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 17, 2018, 02:31:21 PM

Kötü yorumlara aldırış etme dostum, yazı kısa ve öz gibi fakat daha deyinmen gereken onlarca konu var. Sadece 5-6 tane maddeye bağlı bırakmasaydın keşke Smiley Örnek olarak bir projeyi odaklayabilirdin yatırım tavsiyesi olmadan. İy yanları kötü yanları vb, vb, ve takım üyeleride ve proje gerçekten çok fazla etkilemiyor artık icoları. Senin ve senin gibileri ilgilendirmeyen bir proje, ilgili kesim tarafından ciddiye alınıp belki milyonlarca dolar yatırımı çekebilir. Smiley

Pek kafama takmıyorum dostum o tarz gereksiz insanların gereksiz yorumlarını. Daha fazla yazmak inan ki içimden gelmedi üstteki emeğe saygısızca yapılan yorumları görünce. Yinede vakit buldukça konuyu genişletebilirim.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 17, 2018, 02:56:22 PM

Yeni başlayan ve nedir bu ico diye soranlar için güzel bir anlatım olmuş.Elinize sağlık.

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
February 17, 2018, 03:00:37 PM

Özellikle ico konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerin işine yarayacak güzel bilgiler verilmiştir. Bu arada kopyalanma işine gelince orası biraz saçma olmuş Smiley neyse buna fazla takılmamak lazım Smiley

murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
February 17, 2018, 03:30:17 PM

btcturkbey bizlere bilgi veriyorsunuz ama o bilgileri okadar iyi korumaya ve başkasının öğrenmemesine gayret etmeniz bence biraz değişik bir durum

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 18, 2018, 04:47:24 PM

Yeni başlayan ve nedir bu ico diye soranlar için güzel bir anlatım olmuş.Elinize sağlık.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Özellikle ico konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerin işine yarayacak güzel bilgiler verilmiştir. Bu arada kopyalanma işine gelince orası biraz saçma olmuş Smiley neyse buna fazla takılmamak lazım Smiley

Kopyalanma olayı yazının tamamının izinsiz kopyalanamaması hakkındadır. İzin alarak veya alıntı olduğunu bildirerek kopyalanmasına iznim vardır. Neden böyle bir karar aldığımı webmasterlar daha kolay anlamıştır büyük ihtimalle. Smiley

btcturkbey bizlere bilgi veriyorsunuz ama o bilgileri okadar iyi korumaya ve başkasının öğrenmemesine gayret etmeniz bence biraz değişik bir durum

Kopyalanma olayı yazının tamamının izinsiz kopyalanamaması hakkındadır. İzin alarak veya alıntı olduğunu bildirerek kopyalanmasına iznim vardır. Neden böyle bir karar aldığımı webmasterlar daha kolay anlamıştır büyük ihtimalle. Smiley
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 19, 2018, 05:23:23 PM

Konu günceldir, görmeyen tüm arkadaşlara konunun ulaşması dileklerim ile...
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
February 19, 2018, 05:44:39 PM

ICO satış aşaması sayesinde girişimciler yatırım alma şansına sahip olur. Halka arza benzer yönleri var ama farklı bir yöntemle yapılır. Whitepaper tek başına Ico yu anlamak için yeterli değil. Bana göre deneyimli ekip önemli. Proje hayata geçirilebilir olmalı.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
February 19, 2018, 08:30:37 PM

Benim ico  hakkında hiçbir fikrim yok  nasıl yatırım yapılır hiçbir bilgim yoktu ama bu paylaşım sayesinde   artık ico yatırımı hakkında bilgi sahibiyim ellerinize sağlık kopyalama olayınada fazla takilinmamali işimize yarayacak bı paylaşım önemli olan bu bence

fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
February 19, 2018, 09:34:01 PM

Kırmızıyla yazdığınız uyarı hiç hoş olmamış, burası bir forum sitesi ve bana göre insanlar istediğini paylaşmakta özgür.. Birkaç kelimeyi yanyana koyup bu kelimeleri benden başkası yanyana koyamaz bu kelimeler bana ait demeniz hoş değil. Eğer içimden merit vermek geçseydi yinede vermezdim, etik değil. Bunun dışında yatırım yaparken dikkat ettiğim en önemli noktalar; kendi zinciri var mı? hard cap? takım.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 20, 2018, 03:22:27 PM

ICO satış aşaması sayesinde girişimciler yatırım alma şansına sahip olur. Halka arza benzer yönleri var ama farklı bir yöntemle yapılır. Whitepaper tek başına Ico yu anlamak için yeterli değil. Bana göre deneyimli ekip önemli. Proje hayata geçirilebilir olmalı.

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Benim ico  hakkında hiçbir fikrim yok  nasıl yatırım yapılır hiçbir bilgim yoktu ama bu paylaşım sayesinde   artık ico yatırımı hakkında bilgi sahibiyim ellerinize sağlık kopyalama olayınada fazla takilinmamali işimize yarayacak bı paylaşım önemli olan bu bence

Kopyalanma olayı dediğim gibi yazının tamamen kopyalanarak kaynak belirtmeksizin yazılması hakkındadır. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim, bir faydam dokunmuş ise ne mutlu bana. Smiley

Kırmızıyla yazdığınız uyarı hiç hoş olmamış, burası bir forum sitesi ve bana göre insanlar istediğini paylaşmakta özgür.. Birkaç kelimeyi yanyana koyup bu kelimeleri benden başkası yanyana koyamaz bu kelimeler bana ait demeniz hoş değil. Eğer içimden merit vermek geçseydi yinede vermezdim, etik değil. Bunun dışında yatırım yaparken dikkat ettiğim en önemli noktalar; kendi zinciri var mı? hard cap? takım.

Yazının tamamen kopyalanması ve kaynak belirtmeksizin paylaşılması yasak dostum. Biraz webmaster sektöründen gelmiş birisi olarak yazdığım için birçok kişi yanlış anlıyor maalesef.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: