Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:52:55 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: ICO Nedir? ICO Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nedir?  (Read 724 times)
headache1327
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
March 11, 2018, 09:54:48 PM

Ico çılgınlığı dönemindeyiz, dediğine katılıyorum white paper okumadan veya ekibe bakmadan her şey kazandırır mantığıyla yatırılan paraların bir kısmı heba oluyor. Ancak sadede gelince ıco 2018 yılında zenginliğe açılan kapıyı gösteriyor, en iyilerine yatırım yapan bir kaç yıla ömür boyunca çalışarak biriktiremeyeceği parayı kazanır.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
March 12, 2018, 05:13:42 PM

Daha önce yapılan scam çıkan projelerden ders çıkarılmalı, özellikle proje ekibi iyi araştırılmalı ve ekipte olduğu söylenenler gerçekten o ekipte yer alıyor mu  bunun tespiti yapılılp manifesto yani whitepaper dikkatle incelenmeli bi yerlerden copy-paste mi yapılmış yok üzerinde ciddi bir emek harcanarak mı ortaya çıkan bir proje buna bakılmalı.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Bence artık ekiple beraber popülerlik derecesine bakmamız yetiyor. bir proje ne kadar hype olmuşsa okadar çok para topluyor insanların white paper okuduklarını düşünmüyorum ben

Katılıyorum, bende genellikle detaylı okumak yerine göz gezdiriyorum sadece.

Ico çılgınlığı dönemindeyiz, dediğine katılıyorum white paper okumadan veya ekibe bakmadan her şey kazandırır mantığıyla yatırılan paraların bir kısmı heba oluyor. Ancak sadede gelince ıco 2018 yılında zenginliğe açılan kapıyı gösteriyor, en iyilerine yatırım yapan bir kaç yıla ömür boyunca çalışarak biriktiremeyeceği parayı kazanır.

Birçok insan 1$ olursa satarım düşüncesi ile yatırım yapıyor fakat ciddi miktarlar ile bir beklenti ile yatırım yapanda var.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 06:07:53 PM

Hocam güzel bir başlık olmuş elinize sağlık, maddeleri çok kısa yazmışsınız bence 4-5 cümle daha ilave edilebilir,
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 13, 2018, 02:28:45 PM

Hocam güzel bir başlık olmuş elinize sağlık, maddeleri çok kısa yazmışsınız bence 4-5 cümle daha ilave edilebilir,

Rica ederim, çok fazla vaktim olmadığı için tüm başlıklara değinmek istedim. O sebeple her başlığı detaylandırmadım. Smiley
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 17, 2018, 01:53:24 PM

Konu günceldir arkadaşlar, görmeyen ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için güzel bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
March 17, 2018, 02:43:19 PM

Güzel bir paylaşım olmuş tebrik ederim hocam, bir şey ekleminizi tavsiye edebilirim, bir projede en önemli şey proje falan tabi ama asıl en önemlisi community'dir bence, onca mükemmel projeler var community yok bir şey beceremiyor, onca boş proje var ama community sağlam çok büyük para kazandırabiliyor. Oyüzden ico zamanları insanların ilgisi nekadar mevcut en çok bunu göz önünde bulunduruyorum.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
March 17, 2018, 07:44:54 PM

Forumun en sevdiğim yanlarından biri de bu zaten projeleri iyice araştırıp okumayanlar ya da zamanı olmayanlar ya da anlamayanlar için özellikle burdaki insanlarla fikir alış verişi yapabilmemiz tartısmamız güzel bi olay detaylar burda da var
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 18, 2018, 03:14:23 PM

Güzel bir paylaşım olmuş tebrik ederim hocam, bir şey ekleminizi tavsiye edebilirim, bir projede en önemli şey proje falan tabi ama asıl en önemlisi community'dir bence, onca mükemmel projeler var community yok bir şey beceremiyor, onca boş proje var ama community sağlam çok büyük para kazandırabiliyor. Oyüzden ico zamanları insanların ilgisi nekadar mevcut en çok bunu göz önünde bulunduruyorum.

Boş zamanım olduğunda bu maddeyi de ekleyeceğim hocam. Teşekkürler güzel yorumunuz için. Smiley

Forumun en sevdiğim yanlarından biri de bu zaten projeleri iyice araştırıp okumayanlar ya da zamanı olmayanlar ya da anlamayanlar için özellikle burdaki insanlarla fikir alış verişi yapabilmemiz tartısmamız güzel bi olay detaylar burda da var

Bilgi paylaşmak içindir. Sadece kendim bileceksem bir faydası yok o sebeple bilgi ve tecrübelerimi aktarmayı tercih ediyorum. Teşekkürler güzel yorumunuz için. Smiley
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
March 18, 2018, 03:17:25 PM

Bu konu tutar.Kesin ya çok iyi olmuş böyle bir konu zaten hele başlığa bayıldım direk dikkatimi çekti daldım konuya.Eline sağlık başlık için çok yararlı olacaktır

Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
March 18, 2018, 03:53:56 PM

Artık ICO seçimini dert etmemize gerek kalmıyor scam ICO reklamları engelleniyor ve yatırımcı korumaya alınıyor. Bu bağlamda bizim icin iyi ICOlar secilmiş olacak artık rahat rahat katılabiliriz Grin
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 19, 2018, 04:30:07 PM

Bu konu tutar.Kesin ya çok iyi olmuş böyle bir konu zaten hele başlığa bayıldım direk dikkatimi çekti daldım konuya.Eline sağlık başlık için çok yararlı olacaktır

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Konu birçok kişiye faydalı olmuş ise -olacak ise- ne mutlu bana. Smiley

Artık ICO seçimini dert etmemize gerek kalmıyor scam ICO reklamları engelleniyor ve yatırımcı korumaya alınıyor. Bu bağlamda bizim icin iyi ICOlar secilmiş olacak artık rahat rahat katılabiliriz Grin

Neye göre engelleniyor? Google'ın ve Facebook'un reklamları yasaklamasından mı bahsediyorsunuz?
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 20, 2018, 05:06:28 PM

Konu günceldir arkadaşlar, görmeyen ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için güzel bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 20, 2018, 06:42:00 PM

İco katılımcılarına tavsiyem olsun bende katılırken genelde bancor.network üzerindeki projelere yatırım yapıyorum. Risk neredeyse sıfır. Parayı yatır tokenlerini al anlık iş. Onun dışında web sitesi hazırlayıp ico yapanlara genelde bakmıyorum bile, çok sağlam proje olur ekip güvenlidir anca öyle. Görseller yalan olabilir, üretilen coin gönderilmeyebilir vb..

zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
March 20, 2018, 07:24:54 PM

canım kardeşim ıco dan ıco ya degişir eyer bir ıcoya gireceksen onu iyi araştırıp girmek lazım bazı ıcolar var güzel kar bırakır bazıları var zarar etirir o yüzden ıcoya girerken dikat edin
tammyla
Member
**

Activity: 176

View Profile
March 20, 2018, 08:48:15 PM

Öncelikle güzel bir konu olmuş eline saglık bagzıları ıste bu kadar basit birşeyi bile anlayamıyor arastırmıyor beyaz listeyi okumaya üşeniyor sonra buraya gelıp sebep arastırıyor . Pıyasada cok boylesı okuyup arastırmadıktan sonra bır cacık olmaz kımseden
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 21, 2018, 03:44:30 PM

Öncelikle güzel bir konu olmuş eline saglık bagzıları ıste bu kadar basit birşeyi bile anlayamıyor arastırmıyor beyaz listeyi okumaya üşeniyor sonra buraya gelıp sebep arastırıyor . Pıyasada cok boylesı okuyup arastırmadıktan sonra bır cacık olmaz kımseden

Rica ederim, bir faydam dokunmuş ise ne mutlu bana.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 22, 2018, 05:21:36 PM

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 22, 2018, 05:56:05 PM

Ben konuyu acan arkadasi elestirmekten ziyade ICO larla igili birkac bisey eklemek istedim. ICO icin yatirim yapilacak projeyi arastirirken takimi ve fikri tabiki de onemlidir. Herhangi yapilmis bir urun veya servis olup olmamasi, prototype var mi, ne kadar kullanisli ona bakmak gerekir. Ayrica toplamasi planlanan para ya da bakilmali. Ozellikle marketin kotu bir donemde olmasi sebebiyle son zamanlarda pekcok proje ICO fiyatinda veya daha da altinda marketlerde listelenmekte.
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212

View Profile
March 22, 2018, 06:07:01 PM

hiç girmedim icoya yatırımda yapmadım icoya ondan bilmiyorum ama burdaki yorumları okuyarak aklımda belli fikirler olmaya başlıyor ileride bizde gireriz umarım icolara
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 23, 2018, 04:54:38 PM

Ben konuyu acan arkadasi elestirmekten ziyade ICO larla igili birkac bisey eklemek istedim. ICO icin yatirim yapilacak projeyi arastirirken takimi ve fikri tabiki de onemlidir. Herhangi yapilmis bir urun veya servis olup olmamasi, prototype var mi, ne kadar kullanisli ona bakmak gerekir. Ayrica toplamasi planlanan para ya da bakilmali. Ozellikle marketin kotu bir donemde olmasi sebebiyle son zamanlarda pekcok proje ICO fiyatinda veya daha da altinda marketlerde listelenmekte.

Kesinlikle, o sebeple ICO yatırımı yaparken dikkatli olmakta çok çok fayda var. Ayrıca sabır da bu işin önemli bir parçası.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: