Bitcoin Forum
May 03, 2024, 12:21:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Darkweb'de Litecoin rüzgarı  (Read 349 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
February 15, 2018, 07:54:38 AM

Recorded Future tarafından yakın tarihte yapılan bir araştırma, Litecoin'in karanlık pazarlar arasında en çok kabul edilen ödeme aracı olduğunu ortaya koydu. Recorded Future tarafından yürütülen bu çalışma , artmakta olan sabit ücretlere tepki olarak, 150 önde gelen karanlık web "mesaj panosu, pazar yeri ve yasadışı hizmetleri" analizini içeriyordu.

Recorded Future, "2017 ortasından beri hane halkı kullanıcıları, spekülatörler ve kurumsal yatırımcılar arasında bitcoin popülaritesinde ortaya çıkan meteorik artış, blok zincir ağında muazzam bir yük oluşturdu ve bunun sonucunda daha fazla ödeme ücreti oluştu" dedi.

Çalışma, Litecoin'in karanlık pazarlar arasında en baskın olan ikinci para birimi olduğunu ortaya koydu; LTC ödeme sistemleri, incelenen platformların% 30'unda uygulanmaya başlandı.Çalışma, Doğu Avrupa meslektaşları tarafından uyuşmayan, İngilizce konuşulan platformlarda XMR'nin popülaritesinde önemli bir artış olduğunu ortaya koydu.
İngilizce konuşan platformlar arasında Monero, en popüler ikinci ödeme aracı olarak bulundu - XMR ödemeleri platformların% 15'inde entegre edildi. LTC, İngilizce konuşulan pazarlar arasında% 11 ile en çok kabul gören üçüncü ödeme kanalı olarak belirlenmiş ve bunu% 9 ile DASH ve ETH izlemiştir.
Doğu Avrupa platformlarında, Litecoin, karanlık pazarların% 35'inin LTC ödeme entegrasyonunu uygulayarak en popüler ikinci ödeme aracını oluşturuyordu. DASH, DASH ödemelerini% 24 oranında, BCH% 15, ETH% 9, ZEC% 4 ve XMR% 3 ile en çok kabul gören üçüncü crypto para oldu.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
1714738868
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714738868
Reply with quote  #2

1714738868
Report to moderator
1714738868
Hero Member
*

Ignore
1714738868
Reply with quote  #2

1714738868
Report to moderator
1714738868
Hero Member
*

Ignore
1714738868
Reply with quote  #2

1714738868
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 08:40:20 AM

Buna sevinsek mi üzülsek mi bilemedim şimdi. Crypto dünyasının oluş amacı yasadışı ödemelere kolaylık olması değil. Ama belli koinlerin kullanımı elbette ki fiyatlarına doğru orantılı olarak etki edecektir. XMR , LTC ve Zec zate benim favori listem de ama maalesef yeteri kadar yatırımım olmadı henüz.
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 15, 2018, 11:32:50 AM

Yasa dışı kullanımları elbette olacaktır kripto paraların takip edilememe özelliğini bu yönde kullanmak isteyen kullanıcılar muhakkak olacaktır bunda şaşıracak bir durum olduğunu sanmıyorum.

Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 15, 2018, 11:38:10 AM

Yasa dışı kullanımları elbette olacaktır kripto paraların takip edilememe özelliğini bu yönde kullanmak isteyen kullanıcılar muhakkak olacaktır bunda şaşıracak bir durum olduğunu sanmıyorum.
Takip edilebiliyor aslinda ama sahip oldugu kisi coini belli bir yere cekene kadar kim oldugu belirsiz. adresler anonim transferler acikta.
Bazi islerde anonim bir paranin olmasi daha iyidir mesela bazen halk yararina olan kuruluslar devletlerin sansurune maruz kalabiliyor.
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
February 15, 2018, 12:26:24 PM

Evet BTC ' nin darkweb olayı bitti . Sıra LTC ' ye geldi. Artık gözleri ltc ' ye mi çeviriyorlar nedir ?

Son zamanlarda düşüşünden sonra sağlam bir yükseliş ivmeyi bekliyorum . Bir miktarda toparladık sonumuz hayrolsun .
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 15, 2018, 07:26:23 PM

Hangi coin hızlı ve ucuz fee sunarsa o kullanılır. Tarihin en koyu Bitcoin fanı bile ben bitcoini sevdiğim için xxx dolar fee ödeyeceğim demez.

Ben çekimleri genelde Litecoin yapıp Koinim borsasından çekiyorum bir süredir.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 15, 2018, 08:00:24 PM

Hangi coin hızlı ve ucuz fee sunarsa o kullanılır. Tarihin en koyu Bitcoin fanı bile ben bitcoini sevdiğim için xxx dolar fee ödeyeceğim demez.

Ben çekimleri genelde Litecoin yapıp Koinim borsasından çekiyorum bir süredir.

Ben de öyle yapıyorum, kankam söylemişti  Cool

yasadışı ille de kötü demek midir acaba? ne anlıyoruz yasa dışı denince?

Montaigne'nin bir lafı vardı, yasa kurucular yasaları kendileri için yapar, demişti, denemeler adlı kitabında.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 15, 2018, 08:04:59 PM

Kim yapmışsa bu haberi kulağını çekmek lazım. Litecoin değil monero kullanılıyor büyük marketlerde. Hatta önce btc-sonra monero bu şekilde transfer yapıyorlar. Salla kafadan tabii kim bilecek.

cripton
Full Member

Activity: 147

View Profile
February 15, 2018, 08:11:26 PM

ltc ile ethereum abi kardes gibi beraber yürüdüler beraber büyüdüler, ether 10 dolarken, ltc de 3 -4,5 dolar idi, yani suan 300-450 dolar seviyeleriinde olmasi gerek. ha egerki ether bu sene 2-3 binlere cikarsa, ki muhtemelen cikacak.. o zamanltc de 1000-1500 seviyelerini bulucak. yani benim gözümde bin dolar, yada sene sonuna kadar bir 10 X var..

ayriyetten, ltc daha evvel 3-4,5 dolar olmadan önce, bir kac dolardan, 45 dolara firlamis, tekrar geri -3- 4 dolara geri dönmüstü.. yani 3-4binlerede firlayabilir..

ayriyetten ltc ile borsalar arasi islem, 20 cent, yani dogecoin bile 75 kurus aliyorken ..ltc 20 kurus transfer ücreti..onun icin ne btc ne ether, en ucuz transfer suan ltc ile oluyor. kisaca cok pratik cok. mutlaka ne edip edip, en az 5-10 tane, köseye atmakta fayda var, köseye at ve unut ..
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 15, 2018, 08:37:07 PM

Monero gibi gizliliğiyle ön plana çıkan coinler varken darkweb gibi kirli işlerin döndüğü bir ortamda litecoinin yüzüne bakılacağını düşünmüyorum açıkçası. Moneroda blok zinciri dahi takip edilemiyor. Darkwebdeki adamlar bu işi bizden daha iyi biliyordur.

Yakın zamanda devletler ve medya kuruluşları sistematik şekilde kripto paraları yıpratma yarışına girdiler, bu haberin de o minvalde bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorum. Bilmeyen adam için algı operasyonu.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
February 15, 2018, 08:44:28 PM

adamlar en iyi yol olarak kripto paraları kullanıyor. takibi zor falan diyorlarda illaki takip edilmek istense borsadaki kimlik onayından falan cüzdan hareketliliklerinden falan takip mümkün. Ama uzun uğraş istiyor

oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
February 15, 2018, 09:06:08 PM

Kullanım nedenlerinden bi tanesi hızlı olması diğeri fee düşük. Ben de bi borsadan diğerine aktarım yaptığımda LTC kullanıyorum . en geç 10dkda deposit edebiliyosun ve fee de düşük. LTC nerdeyse tüm borsalarda da var. Darkweb diyince aklınıza silah veya uyuşturucu gelmesin sadece onlarca şey var orda satılan ve LTC , Monero , Dash hepsi güvenilir ve hızlı coinler hepsi kullanılabilir.
LTC büyük bi  düşüş yaşadı diğer coinler yükselirken bile LTC düşüyodu ama şimdi yükselme zamanı. Litepay geliyor bide. tam aktif hale gelirse LTC fiyatı çok daha yüksek olacaktır.

muratos
Member
**

Activity: 202

View Profile
February 15, 2018, 09:11:05 PM

Kim yapmışsa bu haberi kulağını çekmek lazım. Litecoin değil monero kullanılıyor büyük marketlerde. Hatta önce btc-sonra monero bu şekilde transfer yapıyorlar. Salla kafadan tabii kim bilecek.

aynen katılıyorum. litecoin alakasız olmuş. orada herşey takip edilebilir. farklı monero adresleri arasında ring sistemini kullanarak iz kaybettiriyorlar. yani bu işin şu andaki kralı monerodur.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
February 15, 2018, 09:23:44 PM

Monero , Dash ve Zcash varken litecoini ne etsinler. Ayrıca bunlarda tamamen gizli denemez. Bitcoinin bu hız ve fee oranı ile ödeme yöntemi olacağını düşünmek zaten saçma.
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
February 15, 2018, 10:28:56 PM

Bir yandan bizi korkutan bir haber bir yandan sevindiren bir haber litecoinin gelişeceği anlamına gelir, Litecoin'i kullanışlı kılan en büyük özelliği transfer ücretinin şimdilik az olması. Litecoin yeni projelerini bir bir hayata geçiriyor 400 500 dolar civarına kadar yolu var
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 15, 2018, 10:30:30 PM

Bana göre dash ve monero derim gerisi ilgilendirmez bitcoin klasik litecoin onun yavrusu, dash ve monero fıstık gibi coin'ler  Grin Litecoin gizli değil ki ama!!??

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 15, 2018, 10:53:16 PM

Darkwebde artık bitcoin kullanımı azaldı artık yeni kullanım zcash monero  litecoin zclassis kullanımları arttı artış sebebide hem hızlı hem takip edilememesi.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
February 16, 2018, 03:20:36 AM

Hemen hemen  her kripto para bu yönde kullanılabilir ancak litecoin bitcoinin hızlı versiyonu algısı oluşturmuştu son dönemde . Özellikle 20k civarında çok fazla kullanıcı sayısına ulaşmıştı btc transferlerinin pert olmasından dolayı.

Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 16, 2018, 06:26:32 AM

birileri litecoin' e yatırım yapmış anlaşılan. fiyat yükselsin diye piyasanın celallenmesini beklediler. şimdi ise haber üzerine haber pompalayarak yukarıya doğru bir eyri oluşturmaya çabalıyorlar. 3-5 kuruşluk atıp beklemek lazım, bize düşen bu.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 10:05:21 AM

Evet BTC ' nin darkweb olayı bitti . Sıra LTC ' ye geldi. Artık gözleri ltc ' ye mi çeviriyorlar nedir ?

Son zamanlarda düşüşünden sonra sağlam bir yükseliş ivmeyi bekliyorum . Bir miktarda toparladık sonumuz hayrolsun .

Bu iş zaten böyle değil mi ki hocam her alanda. Ne kadar göz önünde bulunursa o kadar dezavantajlı kripto para dünyasında da. Ama sorun olmaz, biri gidecek diğeri gelecek.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: