Bitcoin Forum
June 15, 2024, 02:44:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yüzünden boşanamıyorlar.  (Read 217 times)
ogul (OP)
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 10:36:41 AM

Bitcoin başta olmak üzere kripto para varlıklarının vergi vb. yasal altyapısı tartışma konusu olmaya devam ederken iş medeni hukuka kadar uzandı. Yatırımlarını kripto paralara yapan çiftlerin boşanırken aralarına bir de Bitcoin girdi.

İngiliz hukuk firması Royds Withy King, ellerindeki üç büyük boşanma davasının özellikle Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin üzerinde yoğunlaşan yatırımların hukuken tanımlanmadığı için mal paylaşımında problem yaşattığını ve boşanma davalarının çıkmaza girdiğini belirtti.

Vandana Chitroda isimli şirket ortağı, "Bunlar ilk davalar ancak fazlası da gelecek. Eşlerden biri kripto para varlıklarını bildirmediği için durum tam bir kabusa dönüşüyor." dedi.

Firma, elindeki üç davanın da Bitcoin, litecoin, ripple ve ethereum varlıklara sahip kocaların üzerinde yoğunlaştığını belirtiyor. Bazı davalarda çok küçük miktardaki bir yatırımın fiyatlardaki olağanüstü sıçrama nedeniyle orijinal tutarın çok üzerinde bir noktaya ulaştığı ve bunun da paylaşımda sıkıntı yaratması da söz konusu.

Mark Philips ismindeki bir avukat ise kripto paraların takibinin çok pahalı ve aşırı zaman alan bir iş olabilmesinden yakınıyor. alımların banka hesabı üzerinden yapılması ve online kripto borsalar kullanılması durumunda işlerin biraz daha kolaylaştığını ancak özel cüzdanlarda çok büyük zorluklar çıkabildiği açıklandı. Kripto paranın doğrudan satın alınması ve offline hareketi durumunda takibin neredeyse imkansız olduğuna dikkat çekildi.

İngiltere'deki hukukçular çiftlerden birinin parasını saklamasının Bitcoin vb. araçlarla çok kolay olduğunu ve kendisi bildirimde bulunmadığı sürece bulunamayacağını belirtiyor.

Bitcoin fiyatları geçen yıl 20 bin dolara yaklaşmıştı. Ocak ayında 6 bin doların altına inen fiyatlar 16 Şubat sabah 08:15 sularında 10050 dolardan işlem görüyor.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
February 16, 2018, 03:32:57 PM

Bu açıdan cidden hiç düşünmemiştim. Çok basit bir işlem aslında ama işte iki tarafta kaybetmek istemeyince olay buralara kadar gidiyor. Al private key i aç yeni hesap böl ikiye ver gitsin. Hesapta olan parayı bölmekten çok daha kolay bir işlem aslında bakıldığında.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 05:27:11 PM

Olaylar olaylar bitcoinler paylaşılamıyor şaka bi yana düzenleme getirecekler mecburen hayatın içine iyice yerleşti bitcoin bununla beraber olarak yakın zamanda bu yükselişi ile para birimi olarak ta tanınacaktır
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
February 16, 2018, 05:43:41 PM

Şimdi konuyu ülkemize uyarlarsak altı üstü bir evini, arabasını akrabalarının üzerine yapıp boşanma davası açan, çocuklarına nafaka vermemek için gelirini düşük gösteren kocaların bol olduğu bu ülkede bu konuyu açmak, “körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz” durumu oldu. Boşanmak isteyenlerin artık paralarını neye yatıracağını biliyoruz. İşte bu haber kripto paraları uçurabilir😂😂
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
February 16, 2018, 05:49:24 PM

Her iki kişiyede bol şans diliyorum bitcoin yüzünden boşanamamak ayrı bir durum sanırım milyonda bir hatta ilk kişiler sanırım umarım ayrılmazlar mutlu mesut yaşarlar.

adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 06:18:08 PM

hay maşallah ne bitcoinmiş arkadas karıyı kocadan ayırıyorr:) arkadaşında dediği gibi bizim ülkemizi düşünemiyorum artık .
hestese
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 17

View Profile
February 16, 2018, 06:27:15 PM

hay maşallah ne bitcoinmiş arkadas karıyı kocadan ayırıyorr:) arkadaşında dediği gibi bizim ülkemizi düşünemiyorum artık .

ortada para olsun insanın yapmayacağı yoktur. medenice karar verenleri tenzi ediyorum. bu davalar seneler sürebilir ve yaşadıkları strese değecek mi? hayatının merkezine parayı koyarsan, eline geçecek değil geçmiş olan para tarafından bakarsan aslında bu tarz davalara hiç gerek kalmaz.
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 16, 2018, 09:15:18 PM

Bitcoin'i 5 yıla kadar neredeyse dünya nüfusunun %35'i kullanacaktır. İleride böyle davaları çok göreceğiz. İşte tam bu sebeplerden dolayı devletler bir kanun ile düzenleme yapmalıdır. Yani devletler Bitcoin ile savaşmayı bırakıp uzlaşmalıdır. Tabi çıkacak olan kanunlar düzenlemeler yatırımcılar korunarak yapılmalıdır.

by24
Member
**

View Profile
February 17, 2018, 09:31:08 AM

Bu tip sorunlarla daha çok karşılaşacağız gibi gözüküyor. Bu şekilde değil de ben de miras davasında nasıl bir çözüm olacağı konusunda düşünmüştüm açıkçası. Yatırımlarını sanal paralara yapan bir kişi vefat ettiğinde paylaşım sorunsuz olabilecek mi acaba ?
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
February 17, 2018, 11:25:28 AM

işte görüyorsunuz Bitcoinin ne kadar hayırlı olduğunu. Bitcoin yuvaların yıkılmasını, çocukların anne-baba ayrı hayat yaşamasına dahi engel oluypr, gelecek bitcoin dediğimizde insanlar gülüyordu. Şimdi yeni bir fetva yayınlama zamanıdır, Bitcoin hayırlara vesiledir, Bitcoin Birleştirendir, Bitcoin = Birliktelik

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 17, 2018, 03:13:42 PM

İlerde bu gibi haberleri çok daha fazla duyacağız sanırım. Ama daha da önemlisi bence kaybedilecek servetler olacak ölüm benzeri sebeplerle. Düşünün şuan borsada işlem yapan herkes şifre ve hangi borsalarda olduğu bilgisini kimse ile paylaşmıyor, aranızda bu bilgileri eşi çocuğu ile paylaşan var mıdır acaba. Ama bence bunu yapmalısınız çünkü Allah göstermesin size birşey olsa bütün varlığınız ulaşılmaz olacak. Bu konu üzerinde kesinlikle mesai harcanması gerekiyor.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 17, 2018, 03:32:55 PM

Bir bu eksikti hayatımızda, adam da niye söylemiş acaba kripto paralar ile uğraştığını ,kadın akıllı kripto paralarda gelecek görmüş ,mevcut kripto paralardan hakkı olanı almak istiyor.Haberlere bu olayın konu olması daha neler göreceğiz bakalım dedirtiyor.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 17, 2018, 04:07:37 PM

Grin Grin ben biliyordum bitcoin hayırlı bir iştir demiştim Cheesy

BankDex.io  / Decentralized Exchange
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
February 17, 2018, 04:18:25 PM

Aslında bitcoin sayesinde belki tekrar barışırlar , dava süresi uzadıkça birbirlerinin yokluklarını anlayıp pişmanlık duyarlar ve geri dönerler verdikleri karardan . Btc nin ve kripto paraların sosyal yaşantımıza hayatımıza etkilerinden güzel bir haber olmuş.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
kayiboyu
Member
**

Activity: 588

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
February 17, 2018, 06:06:59 PM

Abi iş nerelere geldi ya bu borsa adami bozuyor sosyal hayati bu kadar etkileyecegini hic akil etmezdim Cheesy

kayzersoze
Member
**

View Profile
February 17, 2018, 07:30:26 PM

Yakında işte görüyorsunuz bitcoinin olumsuzluklarından biri daha diye haber yapıp saçmalamaya başlarlar böyle haberlerle Cheesy Bölüşüp ayrılsınlar işte neyin davası bu anlamadım bankada para olunca bölüşemiyorlar mı sanki
Risotto
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 07:32:51 PM

Buğün bitcoin yüzünden boşanamayanlar kimbilir ilerde nelere sebeb olacaktır yok bitcoin yüzünden doğuramıyorum artmasını bekliyorum artsın öyle doğracağım filan derseler şaşırmam.
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 17, 2018, 07:44:49 PM

Yakında Bitcoin ile çok vakit geçiriyor bana zaman ayırmıyor du diyerek boşanma davası açan olursa da şaşırmam  Wink

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 17, 2018, 10:21:55 PM

Ülkeler için boşluk olmaya devam ettikçe bu tür olaylar yaşanacaktır bunun çözümü ya ülkenin bir hüküm koyması ya da eşlerin karşılıklı rızasıyla işin çözülmesi

procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
February 17, 2018, 10:48:20 PM

Artık gerçek anlamda bitcoin sektörünün uluslar arası bağlamda yasaları olması lazım, büyük ihtimalle önümüzdeki senelerde başlarlar. Kısa sürede biteceğini düşünmüyorum çünkü tartışmaya çok açık konular var

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: