Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:11:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: DEEX Exchange ( Yeni Borsa) Genel Bakış ve Deex Coin Hakkında Değerlendirme  (Read 201 times)
rasputincoin (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
February 17, 2018, 09:16:29 AM
Last edit: February 20, 2018, 05:56:40 AM by rasputincoin

Bu yazı dizisinde,DEEX Exchange Nedir ? Neyi Hedefliyor ? Yol haritaları nelerdir ? Scam mıdır ? vb. sorularının cevabıyle beraber sizlere, Deex Yetkilileriyle yaptığım mülakatı aktaracağım.
Deex Exchange ; Mart 2018 de Faaliyete girmesi planlanan, en hızlı,güvenilir ve büyük potansiyele sahip Graphene(Bitshares 2.0)blok zincirinde çalışacak,merkezi olmayan bir sistem oluşturmayı hedefliyor.
Peki,Merkezi borsalar ve Merkeziyet-siz borsaların farkları nelerdir? Merkeziyet siz borsaların,Merkezi borsalara göre avantajları nelerdir?
1-) Merkezi borsalar da hack saldırıları tek bir merkeze yapılır. Merkeziyet siz borsalar da  böyle bir şey mümkün olmayacağı için hacklenme riski azdır.
2-)Merkezi borsalar,siyasi faktörler ve yaptırımlar dan çabuk etkilenirken,Bu tür durumlar Merkeziyet siz borsaları etkilemez veya daha az tahrip eder.
3-)Merkeziyet siz Sistemin tek bir karar merceği yoktur. Tüm katılımcılara eşit koşullar ve birbirleriyle doğrudan ticaret edebilecekleri bir platform sağlayıp haksız rekabetin de önüne geçmeyi hedefliyorlar.(Bunların da iyi şeyler olduğunu düşünüyorum.)
Deex Exchange'in yol haritasın da belirttiği en can alıcı özelliği ne diye sorsalar ; İçerisin de Türkiye'nin de bulunduğu bir çok ülke de ATM ler hayata geçirip,o ATM ler üzerinden Alım-Satım işlemi gerçekleştirme hedefleri  derim.
Deex Exchange hakkında not aldığım bazı bilgileri şöyle derledim;
1-)DPOS (Delegated Proof of Stake) algoritması aracılığıyla blok zincir ağındaki tüm işlemlerin en yüksek güvenliği ve güvenilirliğini sağlar.(Kullanıcılar kendi güvenliğinden,kendileri sorumlu olacaktır.)
2-)Farklı ticaret platformları ve fiat fon giriş / çıkış için ödeme sistemleri arasında para transfer mekanizmaları olarak özel geçit bilgisayarları (Gates) kullanabilme.
3-)En modern tarayıcılarla uyumlu uygun GUI (Graphical User Interface), Trade için masaüstü uygulaması olacak,Android ve IOs için mobil uygulamalar,Ayrıntılı ve sürekli güncellenen belgeler,Çok sayıda ticaret çiftleri (Xcoin/BTC, Ycoin/ETH, vb).
4-)Yüksek likidite ; binance ve diğer bir çok borsa da  onaylı hesapta limit 2 BTC iken Deex de sınırsız, büyük yatırımcıyı çekecek anlamına gelir bu.
5-)API (3. parti kuruluşlarının entegrasyonu için hazırlanmış bir altyapı), Kripto para birimlerinin ve token’ların cold wallet’ta muhafaza edilmesi için kendi donanım kripto cüzdanı.

Peki,Borsayla beraber faaliyete geçecek olan Deex Coin nedir?
Token adeti Toplam 100 milyon ve bunların %75’i ICO sürecinde satılmaya çalışılacak,satılmayan tokenler yakılacaktır.Geriye kalan %25 tokenın %15 geliştirici ekibi için,%7danışmanlar için,%3ödül ve PR için ayrılmıştır.
Deex token alan kişelere, 3 aylık dilimler halinde kârın dağıtımı %30 oranında (Deexcoini exchange de bulundurdukları oranda) dağıtılacak, yani Deexexchange in elde ettiği kardan pay alacaklar.
Tüm bu bilgileri ve daha fazlasını edindikten sonra aklımda bir kaç soru işareti kalmıştı.Aklımda ki soru işaretlerini kaldırıp daha,sağlıklı bilgiler elde edebilmek için Deex yetkilileriyle temasa geçtim.Sorduğum soruları ve aldığım cevapları paylaşıyorum.
Soru 1-)Deexin mevcut yol haritasın da bu ay içerisinde,içinde Türkiye ninde olduğu çeşitli ülkelere ATM lerin kurulacağı söyleniyor.Kriptoların hali hazırda Türk ticari hukukun da hiç bir yükümlülüğü olmamasına rağmen,yasal prosedür nasıl aşılacak ve ATM ler faaliyet gösterecek?
Cevap; Yol haritasına bağlantılı olarak DEEX projesi anlaşacağı Türk şirketi üzerinden ATM kurmaya planlıyor. Hukuki ve diğer resmi prosedürleri Türk şirketi aşacak ve üstlenecek. Şuan anlaştığımız bir şirket yok, görüşmeler devam ediliyor.
Soru 2-) Yabancı forumlar da Deex ile ilgili pek yazı dizisi bulup okuyamıyorum.Deex e olan ilginin genellikle Türk ve Rus vatandaşlardan Olması beni biraz düşündürüyor.?
Cevap ; Sosyal medyada ve bitcointalk’ta zayıf kaldığımızı kabul ediyoruz,fakat hazır ürün sunulduğu zaman en iyi reklamını ve tanıtımı kendisi yapar,reklam düşünülmüyor değil.89 ülkeden yatırımcı var.En ağırlıklı Rus ve Türk yatırımcılar.
Soru 3-) Domaininin  1 yıllık olduğunu gördüm.Neden 1 yıllık domain alındı?
Cevap ; Domain gecici alındı, ticari şirketi üzerine devir edilecek.
Soru 4-) Deex merkeziyetsiz borsa olma fikriyle bu yola çıkıyor fakat piyasa da farklı merkeziyetsiz borsalar mevcut.Bu konuda deex nasıl adımlar atıp,mevcut borsaların önüne geçmeyi hedefliyor?
Cevap ; WhitePaper Türkçeye cevrildi, pek zamanım olmadı göz atmaya ve tercümede yanlışlık varsa düzeltmeye, yineden incelemenizi tavsiye ediyorum. Cevapları bulursunuz.(Türkçe WhitePaper'ı Deex in sitesinden indirip okuyabilirsiniz.)
Soru 5-)Borsanın açılış tarihi hakkında ki öngörünüz nedir ve deex coinin tahmini olarak hangi seviyelere ulaşmasını düşünüyorsunuz?
Cevap ; Borsa acılışı Mart ayıdır, Deex coin ve diğer gibi Kripto para değerini tahmin etmek zor, tahmin eden de hep yanılır.
Bu bilgileri elimden geldiğince toparlayıp siz takipçilerime sunmak istedim.Ben sadece kapıyı gösteririm.Yatırım yapmak sizin hür iradenize kalmış birşey. Şunu da unutmayın,ICO aşamasında ki her yatırım SCAM olasılığı taşır.Yatırımlarınızı bunları göz ardı ederek yapmayı UNUTMAYIN

Araştırmayı yapan https://twitter.com/greatthinkerrr/status/964089565140127744

Borsa Kayıt Giriş Linki: https://presale.deex.exchange/?ref=94253

Herkese bol kazançlar..

1715285516
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715285516
Reply with quote  #2

1715285516
Report to moderator
1715285516
Hero Member
*

Ignore
1715285516
Reply with quote  #2

1715285516
Report to moderator
1715285516
Hero Member
*

Ignore
1715285516
Reply with quote  #2

1715285516
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715285516
Hero Member
*

Ignore
1715285516
Reply with quote  #2

1715285516
Report to moderator
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 17, 2018, 09:25:52 AM

Kripto para dünyasında artık revaçta olan bu herhalde.. Nerden baksanız 4-5 tane görmüşümdür merkezsiz borsa neden bi kişi çıkartınca diğerleride onu takip ediyor..
Ayrıca etherdelta'da merkezsiz değil mi? Tamam çok sevilmesede sonuçta çalışan bir merkezsiz borsa var.

rasputincoin (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
February 17, 2018, 10:31:41 AM

Kripto para dünyasında artık revaçta olan bu herhalde.. Nerden baksanız 4-5 tane görmüşümdür merkezsiz borsa neden bi kişi çıkartınca diğerleride onu takip ediyor..
Ayrıca etherdelta'da merkezsiz değil mi? Tamam çok sevilmesede sonuçta çalışan bir merkezsiz borsa var.

Waves te merkeziyet siz, etherdelta da, yani deex in bir farkı olur mu bunlardan bilemiyorum ama bence asıl güç projenin arkasından kimlerin olduğu
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
February 17, 2018, 10:33:48 AM

Waves te merkeziyet siz, etherdelta da, yani deex in bir farkı olur mu bunlardan bilemiyorum ama bence asıl güç projenin arkasından kimlerin olduğu

son zamanlarda oldukça dikkatimi çekmeye başladı Deex . Nereye girsem karşıma çıkıyor . Proje genel itibariyle yine bir Merkezsiz borsa nidalarıyla giriyor . Fakat bu merkeziyetsizlik neye göre sağlanıyor . Waves de en azından fee ücreti düşük transfer hızlı kendi tokenleri ve diğer tokenler adına hızlandırılıyor . Deex ' de ne gibi bir güzellik yapacaklar ?
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
February 17, 2018, 01:26:04 PM

ay deex nıze sokayım.3-4 tane zaten konusu var.ayrıca bızım turklerın dıkkatını cekmesının tek sebebı % 10 luk ref gelırı var sanırsam .gelen konu acan herkeste reflı lınk verıyor.yuksek parayla gırmeyın batabılırsınız..turkıyeye sıktım sene atm kuramazlar.küllüyen yalan bu zaten
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 17, 2018, 01:39:15 PM

Anlamak zor Türk arkadaşlar tarafından merkezi olmayan borsalar çok destekleniyor tıpkı waves ve oax gibi.  Huh

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 17, 2018, 01:42:09 PM

Hacim oluşursa tutabilir yoksa işi zor.
Neo icolarını ve bir ton ethereum icosunu hızlıca işleme açan kucoinde bile yeteri kadar hacim oluşmadı.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
February 17, 2018, 01:52:45 PM

ulan kim çıkardı şu merit sistemini lanet olsun ya . aynı konunun 4-5 tane örneği varken hala yeni konular açılıyor. hala merit dileniyor insanlar.
devran21090
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
March 09, 2018, 12:17:15 PM

bana göre en can alıcı sey günlük limitin sınırsız olması buda çoğu yatırımcıyı kücükten büyüğe herkesi çekecektir artık merkezsiz borsalar boy gösterecek...
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
March 09, 2018, 01:32:29 PM

abi bu adamlar bence scam cünki adamların elinde bir ürün yok teknık bilgisi yok daha cok para toplamak ıcın konferans yapıyorlar sadece o. tezosdan daha uzun bir sürec olacak eğer cıkarsada.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Pages: [1]
  Print  

Jump to: