Bitcoin Forum
May 03, 2024, 03:02:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Greseli de incepator !!!!!!!!!  (Read 700 times)
germeni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
May 14, 2018, 09:15:04 AM
 #21

usor usor o sa si revina. a fost prea fortat in decembrie era clar ca o sa scada, toata lumea disperata a cumparat atunci si alte monede. sa speram ca acum se va duce usor usor in sus Cheesy
1714748538
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714748538

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714748538
Reply with quote  #2

1714748538
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
artstyle1695
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 16, 2018, 09:04:00 PM
 #22

numai incep sa intru in lumea crypto,sfaturile voastre reprezinta o informatie foarte importanta sper.Voi studia pe greselile altora
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 18, 2018, 08:47:15 PM
 #23

salutare, asta cu furtul din myetherwallet, nu mi s-a intamplat. sper sa nu mi seintample vreodata, cred ca este destul de frustrant. oricum nu am cine stie ce valori... oricum naspa

Abyzou95
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 0


View Profile WWW
August 14, 2018, 09:05:31 PM
 #24

Completam datele pentru un airdrop si in loc sa scriu adresa am scris parola. Norocul meu a fost ca nu aveam nimic in el.
SLVM
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 1


View Profile
August 31, 2018, 11:12:58 PM
 #25


Dupa ce am iesit din clubul "autistilor crypto" am inceput sa testez cu 200 euro piata; incerc sa sistematizez problemele cit mai condensat
1-FOARTE IMPORTANT ! Din start cautati sa gasiti metoda cea mai sigura si ieftina pe comisoane/rate schimb pt a cumpara cryptomonede ! In situatia in care aveti sume mici ; mai bine renuntati, pentru ca a aduce in portofel/bursa, e.g. 100 euro trebuiesc platite comisioane sau rate de exchange care din start iti reduc suta de euro cu cel putin 5% (in cazuri mai rele si cu 40%). In momentul in care vei intra in bursa sau trading deja ai un handicap de acoperit !-din pacate internetul este plin de smekeri care au burse sau exchangeuri bazate pe JAF ! eu am patit-o cu CHANGELLY, intr-o singura zi am pierdut in 2 tranzactii de 100 euro 40 de euro.Deci MARE ATENTIE UNDE SCHIMBATI SI TRANZACTIONATI !
BTW-am cautat sa aflu unde se pot gasi instrumente de schimb/trading cit de cit corecte si cu fee-uri de bun simt.Poate ma ajuta cineva, ma scuzati daca nu am facut dive pe forum sunt nou.
2-pt sume mari am comandat un wallet nano, dar si aici sunt probleme, au renuntat la aplicatia de pe google si au o aplicatie windos live, care se pare ca are bug-uri, de exemplu genereaza adrese total aiurea la instalarea monezilor, nemaivorbind ca tipurile de monede sunt limitate.
3-Bineinteles ca la Romanica , smekerii din banci au stopat schimburile de crypto ,nu le ajung ca ne jefuiesc prin comisione si dobinzi, de care vestul nici nu a auzit....deci iar un handicap.Sincer ma simt ca o victima intr-o groapa cu lei, si simt ca sunt vinat.
concluzie : cryptomoneda este viitorul, dar pina acolo, piata trebuie asanata de scammeri si jefuitori.Scriu toate acestea pt cei care abia incep ; sunt convins ca de volatilitate suntem luminati inainte de a incepe ,dar de restul problemelor nu scrie NIMENI NIMIC ! Ma refer la cei care sunt in piata de ani buni.
daca intr-adevar sunteti ok si va pasa de incepatori ajutatii, nu va mai laudati cit ati cistigat sau pierdut, banii vin si se duc, nu te duci cu ei in mormint, cind te duci dincolo pleci doar cu probitatea morala.
Eaglew
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
September 06, 2018, 05:14:26 AM
 #26

Ideia principala ca nimeni nu stie care va fi pretul bitcoinului. Cind ati cumparat la 15000 atunci toti spuneau ca va fi 100 000. Acuma el la 7000 si nimeni nu stie ce va fi, poate si se duce la 500$. Dar poate si la 20 000. Trebuie sa intre in risc daca vrei sa cistigi.
beswaax
Copper Member
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 1


View Profile
October 16, 2018, 12:44:22 PM
 #27

Ideia principala ca nimeni nu stie care va fi pretul bitcoinului. Cind ati cumparat la 15000 atunci toti spuneau ca va fi 100 000. Acuma el la 7000 si nimeni nu stie ce va fi, poate si se duce la 500$. Dar poate si la 20 000. Trebuie sa intre in risc daca vrei sa cistigi.

Nu e adevarat, destul de multa lume se astepta sa scada pretul, sunt totusi youtubers care au mintit si au facut hype ca va ajunge bitcoin si la 1 trilion si din pacate multa lume a pus botul. Atunci in Decembrie anul trecut creasterea aia asa mare a fost din cauza incepatoriilor care bagau toti banii in crypto fara sa stie nimica.
pusttiu
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 101


View Profile
September 05, 2019, 04:50:24 AM
 #28

Din ce am vazut eu pana acum in crypto sunt 4 tipuri de ..oameni..
1- cei novice dau fraierii care de obicei 95% i-au teapa, cumpara fara sa stie nimic si la prima scadere de pret vind numai sa nu piarda tot.
2- cei care investesc , cumpara si tin btc ani, pana ajung la pretul pe care il doresc ei, astia au noroc sau bani de investit.
3- smecherii, care de obicei nu fac trading pe banii lor ci a fraierilor, cumpara ieftin ca sa vanda scump, ca sa creasca pretul apleaza la orice metoda ---.

ultima categorie teparii , cei cu scam, phising si alte metode, de obicei prinde doar la cei noi, dar daca te prinde unu beat si nu citesti bine oricine poate lua teapa.

bine ca e 10k BTC-ul si sper sa creasca au inca recuperez ca am luat in februarie 2018 cind era 11500euro . pe langa BTC am luat Dash cu 800Usd, am luat LTC cu 400USD si alte cacaturi care m-au tras la vale.

Atentie la cei care cumpara aparate.,.....nu DA banii pina nu vezi cand tii recuperezi , mai bine cumpara BTC sau altceva direct. in 6luni valuarea aparatului scade la jumate. eu dat 6000lei pe S9 si acu nu iau nici 1800lei.
spor
In plus aparatele si mai si DEFECTEAZa.
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
September 07, 2019, 05:45:36 PM
 #29

Din ce am vazut eu pana acum in crypto sunt 4 tipuri de ..oameni..
1- cei novice dau fraierii care de obicei 95% i-au teapa, cumpara fara sa stie nimic si la prima scadere de pret vind numai sa nu piarda tot.
2- cei care investesc , cumpara si tin btc ani, pana ajung la pretul pe care il doresc ei, astia au noroc sau bani de investit.
3- smecherii, care de obicei nu fac trading pe banii lor ci a fraierilor, cumpara ieftin ca sa vanda scump, ca sa creasca pretul apleaza la orice metoda ---.

ultima categorie teparii , cei cu scam, phising si alte metode, de obicei prinde doar la cei noi, dar daca te prinde unu beat si nu citesti bine oricine poate lua teapa.

bine ca e 10k BTC-ul si sper sa creasca au inca recuperez ca am luat in februarie 2018 cind era 11500euro . pe langa BTC am luat Dash cu 800Usd, am luat LTC cu 400USD si alte cacaturi care m-au tras la vale.

Atentie la cei care cumpara aparate.,.....nu DA banii pina nu vezi cand tii recuperezi , mai bine cumpara BTC sau altceva direct. in 6luni valuarea aparatului scade la jumate. eu dat 6000lei pe S9 si acu nu iau nici 1800lei.
spor
In plus aparatele si mai si DEFECTEAZa.

1 - Incepatorii in general sunt puturosi si vor o cale de imbogatire rapida. Asta este propria loc capcana. Vb aia! Scapa cine poate.
2 - Nu cred ca poate fi numit noroc, as zice mai bine un plan. In genaral daca ai un plan lucrurile merg ma bine, asta si in viata de zi cu zi.
3 - Speculatorii sunt prezenti in fiecare piata. In general sunt cei care au habar cat de cat despre produsele care le tranzactioneaza.

Scameri!? - Ei bine, unde sunt bani sunt si hoti! Get used to it!

Minarea de Bitcoin este profitabila, dar atentie! Nu se mai face la fel ca si in 2017! Daca nu era nu ajungea reteaua Bitcoin la 90 Eth/s.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!