Bitcoin Forum
April 23, 2024, 09:47:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Aydınizm Smart Money Trading Strategy  (Read 967 times)
Aydinizm (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
February 17, 2018, 07:25:19 PM
Merited by teramit (3), Solarminer (2), ArdaDag (2), karayaman (1)

Arkadaşlar kendi geliştirdiğim bir al/sat stratejisini paylaşacağım sizlerle. Daha doğrusu zaten var olan bazı sistemlerin kombinesini yaparak oluşturduğum yeni sistemi anlatacağım.

Amacım sadece bu strateji ile ilgili paylaşımların yapılması için kurduğum telegram grubuna katılım sayısını arttırmak. Bu telegram grubunun amacı benim gibi her an pc başında olamayan kişilerinde diğerlerinin paylaşımı sayesinde fırsatları yakalabilmesi.

Grubun üye sayısı ilk etapta maximum 100 kişi olacak çünkü bu grubun piyasadaki diğer pump grupları yada sadece bir yada iki kişinin sinyal verdiği diğer sinyal gruplardan farklı olmasını istiyorum. Bu gruptaki herkese bu stratejinin detaylı eğitimi verilecek ve gruptaki herkes potansiyel sinyal verici konumunda olacak.

Ayrıca herhangi bir coinde stratejiye uygun sinyali ilk veren kişi diğerleri tarafından +merit ile ödüllendirilecekler. Bu sayede paylaşım için güzel bir teşviğimizde olacak. Gruptaki 100 kişiden 20 si verdiğiniz sinyal için +1 merit verse tek paylaşımla 20 merit kazanabileceksiniz.

Dediğim gibi gruba katılım sayısı 100 kişiyle sınırlıdır ve katılım koşulu +2 merittir. Grup bu başlık altında +2 Merit veren ilk 100 kişiden oluşacak.

Gelelim stratejiye.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy

Strateji üç temel unsur üzerine kurulu.

1. Relative Strength Index (RSI) İndikatörü

2. Bollinger Bands İndikatörü

3. RSI Divergence (Rsi Uyumsuzluk kuralı)

İşleme giriş sinyali Rsi ve Rsi uyumsuzluk kuralı ile geliyor.

İşleme giriş koşulu: Çift tepelerden/diplerden en az biri satış yapılacaksa rsi 70 in üzerinde olmalı. Alım yapılacaksa rsi 30 un altında olmalı. Ayrıca Rsi uyumsuzluğu net olarak gözlemlenmeli. Son olarak fiyat Bollinger sınırına yakın bölgede olmalı.

İşlemden çıkış koşulu: Yarısı Bollinger orta bandında. Diğer yarısı Bollinger üst/alt bandında.

Zararı Durdur Noktası: Bu almak istediğiniz risk ile orantılı. Ben minimum işleme girmeden önceki son bar'ın zirve/dip noktası olarak ayarlıyorum. Bu sayede yüksek risk almamış oluyoruz. Bu dediğim gibi kişinin nekadar risk almak istemesi ile ilgili o yüzden net bi kural koymuyorum bununla alakalı

Icx üzerinde bi kaç saat önce yaptığım son işlemin grafiğiyle anlatırsam daha kolay anlaşılır.

Yukarıdaki resim 1 saatlik grafik. Alttaki resim 30 dk lık grafik. Burada ben iki kademeli satış yaptım. İlki bu stratejinin kuralları dışında yaptığım satış işlemiydi. 1 saatlik grafikte rsi 79 küsurlarda satış işlemi yaptım.
(Rsi indikatöründe 80 kuvvetli sat ve 20 kuvvetli al sinyali olarak kabul edilir.) Bu satış işlemini yapmamın diğer sebebi 30 dk lık grafikte uyumsuzluk oluşabileceğini öngörmemdi.

Bizi asıl ilgilendiren 2. satış işlemim yani alttaki 30 dk lık grafik. Bu grafikte bahsettiğim rsi uyumsuzluğu net şekilde görülüyor. Kırmızı çizgilere baktığınızda görebilirsiniz. Fiyatta yukarı yönlü iken rsi da aşşağı yönlü tepeler oluşmuş durumda. Ayrıca diğer onayda sağlanmış durumda yani rsi daki tepeler 70 in üzerinde. Sistemimize göre burada çok net bir satış sinyali oluşmuş durumda.

Şimdi gelelim işlemden nerede çıkacağımıza yani tekrar nereden alım yapacağımıza. Burada Bollinger indikatörü devreye giriyor. İşlemden çıkış için iki ayrı hedef noktamız var. İlki ister alış işlemi olsun ister satış elimizdekilerin yarısını Bollinger'ın orta hattında çıkarıyoruz.

Yine aynı özrnek üzerinden gidersek aşşağıdaki resimden ilk çıkış noktasını görebilirsiniz.

Kırmızı daire içine aldığım noktarda Bollinger orta hattında sattığımız miktarın yarısını geri alıyoruz. Diğer yarısı için fiyatın Bollinger'ın alt hattına gelmesini bekliyoruz.

Bu örnekte dikkat edilmesi gereken püf noktalardan birisi hangi zaman aralığındaki grafiğe bakarsak bakalım işleme girmek için son bar'ın (mum'un) bitmesini bekliyoruz.

Bu sistem için aslında en uygunu günlük ve 4 saatlik grafikler ama bu grafiklerde uyumsuzluklar sık aralıklarla oluşmadığı için eğer yakalayabilirsek 1 saatlik yada 30 dk lık grafiklerde de işleme girebiliriz. 30 dk nın altındaki grafikler pek güvenilir olmadığı için onları tercih etmiyoruz.

Günlük grafikten bazı örnekler koyarsak sistem daha iyi anlaşılır.

Enigma (Eng) Günlük Grafik

Icon (Icx) Günlük Grafik

Neo Günlük Gafik

Örnekler dahada çoğaltılabilinir. Kendinizde araştırabilirsiniz.

Bir kaç tanede yükseliş örneği verelim demi.

Stratis Günlük Grafik

Lite Coin Saatlik Grafik

Genesis Vision (Gvt) 4 Saatlik Grafik

Dediğim gibi örnekler çoğaltılabilir. Kendi araştırmanızı yapınız.

Bu şekilde grafikleri takip etmek için en iyi yer benimde kullandığım https://tr.tradingview.com sitesi.

Ayrıca Tranding view sitesinde ücretsiz üyelerin aynı anda birden fazla grafiği açmalarına izin verilmiyor ama aşşağıda paylaştığım linkte istediğiniz kadar grafiği trading view üzerinden aynı anda açabilirsiniz.

https://charts.coinfono.com/

Gruba katılan kişilere ihtiyaç duyulursa Trading View sitesinin nasıl kullanılacağıda anlatılacak.

Tekrar ediyorum. Kurduğum telegram grubundaki kişilere sistemle ilgili detaylı eğitim verilecektir. Bu eğitimi alan gruptaki herkes potansiyel sinyal verici konumunda olacaktır.

Herhangi bir coin ile ilgili stratejiye uygun ilk sinyali veren kişi grup üyelerince +merit ile ödüllendirilecektir. Bu şekilde forumdaki merit sayınızı arttırmak için güzel bir yolunuz daha olmuş olacak.

Bu sayede her an pc başında olamayan kişilerde alış/satış fırsatlarını yakalayabilecekler.

Grup maximum 100 kişiden oluşacak ve gruba katılım koşulu +2 merittir. Bu başlıkta +2 merit veren ilk 100 kişi ile grup tamamlanacak.

+2 meriti veren bana özel mesaj atsın telegram grup davet linkini göndericem.

Grubu 100 kışi ile sınırlı tutma amacı pump/dump yada klasik sinyal gruplarındaki gibi sadece bi iki kişinin sinyal verdiği gruplarından farklı bir grup olmak. Gruptaki herkes potansiyel sinyal verici olacak.

Eğer ileride 100 kişilik grupta dahi kaçırılan sinyaller olursa grup kontejyan sayısı arttırılabilinir.

Gruba katılmak istemeyen ama yinede bu paylaşımı, stratejiyi beğenenler olursa onlarda meritlerini esirgemezlerse sevinirim.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grup dışında bu başlık altından da paylaşımlarımız olacaktır. Bu sayede gruba giremeyenler eğer yakalayabilirlerse bu başlık altından fırsatları yakalayabilirler.

Bu piyasada teknik analiz işe yaramaz diyenlerle gereksiz tartışmalara girmek istemiyorum arkadaşlar. Bu şekilde düşünenler gölge etmesin başka ihsan istemez...

Burada paylaşınlan işlemler yatırım tavsiyesi değildir. Kaybetmeyi göze alamadığınız miktarlarla işleme girmeyiniz. Burada bu sisteme uygun paylaşım yapan hiç kimse olası zararlarınızdan sorumlu değildir.

Bu forum fikirlerin paylaşımı için kurulmuştur ve benim/bizim yaptığımızda sadece budur. Bu yüzden bu konularda gereksiz tartışmalara girmeyelim lütfen.

Herkes için hayırlı olması dileğiyle...

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
1713908861
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713908861
Reply with quote  #2

1713908861
Report to moderator
1713908861
Hero Member
*

Ignore
1713908861
Reply with quote  #2

1713908861
Report to moderator
1713908861
Hero Member
*

Ignore
1713908861
Reply with quote  #2

1713908861
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713908861
Hero Member
*

Ignore
1713908861
Reply with quote  #2

1713908861
Report to moderator
1713908861
Hero Member
*

Ignore
1713908861
Reply with quote  #2

1713908861
Report to moderator
1713908861
Hero Member
*

Ignore
1713908861
Reply with quote  #2

1713908861
Report to moderator
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 07:25:47 PM

Rezerve...

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
February 17, 2018, 07:28:57 PM

Hocam konu güzel ama fotoğraflar gözükmüyor sanırım Edit: Şu an görebiliyorum. Smiley Parası çok olanlar için güzel konu.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
February 17, 2018, 07:32:44 PM

Öncelikle böyle detaylı bir içerik paylaştığınız için teşekkür ederim.Telegram kanalınıza girmek isterdim ama merit yok sanırım.Olsaydı verirdim  Wink

Edit:Baktım 2 tane smerit gelmiş şaşırdım.  Cheesy
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 07:44:09 PM

Hocam konu güzel ama fotoğraflar gözükmüyor sanırım Edit: Şu an görebiliyorum. Smiley Parası çok olanlar için güzel konu.

Paranın çokluğu ile ne ilgisi var hocam?

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 07:44:34 PM

Öncelikle böyle detaylı bir içerik paylaştığınız için teşekkür ederim.Telegram kanalınıza girmek isterdim ama merit yok sanırım.Olsaydı verirdim  Wink

Edit:Baktım 2 tane smerit gelmiş şaşırdım.  Cheesy

Davet linkini gönderdim hocam hoşgeldin  Wink

sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
February 17, 2018, 07:50:52 PM

Kişisel algılamayın, sinyal gruplarını hiç cazip bulmuyorum, inşallah güzel işler çıkartırsınız. Smiley

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 07:58:30 PM

Kişisel algılamayın, sinyal gruplarını hiç cazip bulmuyorum, inşallah güzel işler çıkartırsınız. Smiley

Hocam bu bildiğiniz sinyal grupları gibi olmayacak. O gruplarda beli başlı bi kaç kişi önce işleme girer sonra sinyal verir. Orada işin kaymağını bu bi kaç kişi yer. Bizim gruptaki amaç sistemi herkese öğretip herkesi sinyal verici pozisyonuna sokmak. Bu şekilde gruptaki herkes eşit olmuş olacak ayrıca pc başında olmayan diğerleride alım/satım fırsatını değerlendirebilecekler.

Ayrıca stratejiye uygun paylaşımlar +merit ile ödüllendirilecek.

Kişi sayısını 100 kişiyle sınırlı tutmamdaki asıl amaçta grubun pump grubuna dönüşmesini engellemek. Bizim pump/dump a ihtiyacımız yok çünkü stratejimiz zaten ihtiyacımız olan fiyat hareketini ön görüyor.

zenfo
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 08:14:36 PM

harika bir konu olmus. ellerinize emeginize saglik. biz de yavas yavas ogreniyoruz bu trade isini artik. hergun yeni birseyler iste. devamini bekleri aydin bey.
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
February 17, 2018, 08:22:18 PM

Güzel konu hocam umarım başarılı olursunuz, meritim olsaydı atardım ancak malesef gönderemiyorum.

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
February 17, 2018, 08:28:18 PM

gönderilebilir 1 vardı attım hocam grup linki önemli değil güzel konu hazırlamışsınız elinize sağlık
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
February 17, 2018, 08:30:08 PM

1 kere olmuş olması 2.kez 3.kez olacağı anlamına gelmiyor ne yazıkki. teknik analizin güzel yanıda sürülerce indikatör olması ve geçmişe kolaylıkla uygulayabilmeniz fakat önemli olan gelecek!

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 08:37:02 PM

gönderilebilir 1 vardı attım hocam grup linki önemli değil güzel konu hazırlamışsınız elinize sağlık

Mesaj kutunuza bakın hocam

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 08:42:06 PM

1 kere olmuş olması 2.kez 3.kez olacağı anlamına gelmiyor ne yazıkki. teknik analizin güzel yanıda sürülerce indikatör olması ve geçmişe kolaylıkla uygulayabilmeniz fakat önemli olan gelecek!

Haklısınız kesin olacak anlamına gelmiyor tabi ama olması muhtemel hareketi gösteriyor. Bugünkü Icx in yarım saatlik grafiğine bakarsınız anlarsınız. Ben bu muhtemel olasılığı ön gördüğüm için %8 kar bırakan bi işlem yaptım.

Burada istatistiklerden bahsediyoruz. Ben her açılan işlem kazandıracak iddiasında değilim ama gözlemlerime göre bu strateji yüksek oranda başarıya sahip. Yani Stratejiye bağlı kalınırsa totalde muhtemelen kazançlı çıkacaksınız ama karar sizin tabiki.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 09:16:37 PM

Bir iki örnek daha verelim konunun daha iyi anlaşılması için

Lumen yarım saatlik grafik.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 09:20:49 PM

Eos 4 saatlik grafik

Burada güzel bi örnek var aslında. İlk sinyalden sonra beklediğimiz hareket gelmiyor eos'tan ama ikinci sinyalden sonra istenilen hareket geliyor. O yüzden herzaman şunu tavsiye ediyorum. İşlemlere elinizdeki paranın %25 iyle işleme girin herzaman ki terste kalırsanız hamle şansınızı kaybetmeyin.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 09:26:33 PM

Qtum 4 saatlik grafik

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 17, 2018, 09:51:31 PM

Valla az okudum, baktım altta resim var. Baktım 1 saat ve 30dk lık. Anında bi güldüm. Bi daha bi daha bi daha. Hunharca güldüm Smiley
30dk 1s ile grafiğe bakıyosan zaten bırak bence açma bi daha o grafikleri Smiley

...
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 10:00:49 PM

Valla az okudum, baktım altta resim var. Baktım 1 saat ve 30dk lık. Anında bi güldüm. Bi daha bi daha bi daha. Hunharca güldüm Smiley
30dk 1s ile grafiğe bakıyosan zaten bırak bence açma bi daha o grafikleri Smiley

Ozaman önce ilk mesajı komple oku sonra yorum at  Wink

Asıl verimin 4 saatlik ve günlük grafiklerden alındığını belirttim zaten. Burda çok bilmiş edasıyla konuyu baltalamaya gerek yok. Yoksa gülerken gülünecek pozisyona sokarsın kendini.

Okumaya karşı bu üşengeçlikle fazlada yol kat edemezsin muhtemelen...

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 10:07:33 PM

Ayrıca yarım saatlik grafikte ilk hedefte temiz %8 bırakan bi sisteme burun kıvırıyosan seninle tartışacak bişeyimiz yok demektir zaten. Farklı kulvarlardayız...

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: