Bitcoin Forum
April 26, 2024, 02:31:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: IDEX Kullanım Kılavuzu  (Read 1525 times)
xzone (OP)
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
February 18, 2018, 09:16:42 PM
Merited by EFS (10), smiletyson (2), mhanbostanci (1), bigbooss (1), hollandalibaykus (1), marpaci (1), catapult (1)

Herkese merhaba,
Son zamanlarda Etherdeltanın çöküşü ve IDEX'in popülerleşmesi sonucunda çeşitli arkadaşlarımızdan IDEX'i nasıl kullanacağız gibi sorular aldım. Çok detaylı olmamakla birlikte IDEX'te trade nasıl yapılır onu anlatacağım.

Öncelikle https://idex.market/ açıyoruz.
Sağ üstte Unlock Wallet kısmına giriyoruz. Buradan Myetherwallet adresimize ait Private Keyimizi giriyoruz ve MEW cüzdanımızı borsaya bağlıyoruz.

Balances > Full Balances kısmına giriyoruz. "Hide balances" kutucuğunu işaretleyerek cüzdanda bulunan tokenler dışında herhangi bir tokenin görünmemesini sağlıyoruz.

Trade yapmak istediğimiz tokenin sağ tarafından "Deposit" seçeneğine tıklıyoruz.

"Send Entire Balances" diyerek sahip olduğumuz bütün tokeni borsaya trade etme kısmına göndermiş oluyoruz. GAS Price konusunda forumda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Tokenin isminin üzerine tıklayarak exchange sayfasını açıyoruz.

Daha sonrası bildiğimiz diğer borsalar gibi, alım ve satış emirleri ile yapılıyor.

Alım veya satım yapmayı düşündüğünüz miktarı yazıyorsunuz. Fiyatı belirliyor ve emrinizi giriyorsunuz. Her şey bu kadar basit.

Trade yaptıktan sonra tekrar Full Balances kısmına geliyoruz. Örneğin "IDXM" satıp "Ethereum" aldıysanız, bu sefer cüzdanınızda Ethereum görünecek. Deposit yaptığımızdaki işlem gibi "Withdraw" diyerek Ethereumlarımızı MEW cüzdanımıza geri alıyoruz.

Önemli bir not: Bütün bu işlemleri yapabilmek için MEW'de 0.05lik Ethereum olması gerekiyor.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714141916
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141916
Reply with quote  #2

1714141916
Report to moderator
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
February 18, 2018, 09:23:35 PM

inceledim. idex tasarım olarak ether delta da çok daha güzelmiş Smiley
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
February 19, 2018, 11:55:56 AM

IDEX borsasını incelemeye tam olarak fırsat bulamadım ama umarım EtherDelta hegemonyasına bir son verir de daha güvenli ve rahat işlem yapabiliriz.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 19, 2018, 08:27:51 PM

0.05 e gerek yok, bende 0.039 kalmıştı, gayet satış girdim, üst menüden kontrol edin transfer ücreti düşünce işlem yapın, gün içerisinde yoğunluğa göre inip çıkıyor, 6 gwei den yaptım işlemi 1 saat sonra baktım 14 sonra baktım 7 idi.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 19, 2018, 08:36:01 PM

IDEX'te EtherDelta token al-sat yapılabiliyor mu şu an?

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 19, 2018, 09:21:06 PM

idex deltanın sorunlu döneminde yer edinirse çok geçerli olablir.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
February 19, 2018, 09:43:07 PM

Evet tasarım olarak EtherDelta'dan çok daha güzel ama neredeyse hiç hacim olmuyor, bir coin IDEX'e girdiğinde IDEX'i ciddiye alıp alım ya da satım emri giren bile olmuyor. SHP adlı bir coin var Bancor'da 170k hacmi olmasına rağmen idex'te 2 tane alım emri vardı.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 20, 2018, 01:05:21 PM

wallet girişi yapmadan genel olarak bir inceledim. etherdeltanın yanında bittrex binance gibi kalıyor valla. coin aramak için search bölümü var, istediğin coini favorilere ekleme ikmanı sunuyor, aldığın sattığın belli, açık emirlerini görebiliceğin kısım da var. hacim oluşturabilirlerse etherdeltayı kimse aramaz

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 21, 2018, 09:35:57 AM

GETleri etherdeltada satamıyorduk, en azından idex gibi bir alternatif olmuş oldu (:
Hacimler çok düşük olduğu için henüz satmak cazip gelmiyor, iyi bir borsaya girmezse mecburen buradan satacağız artık. O dönemde daha detaylı inceleyeceğim, sanırım etherdeltaya göre pek bir farkı yokmuş. Konu için teşekkürler Smiley

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 21, 2018, 10:27:06 AM

ED hazır nalları dikmişken idex gibi daha kullanıcı dostu bir arayüz yükselirse çok iyi olacak. Hacim buraya doğru kayar umarım. ED'nin arayüzü gerçekten rezalet çünkü.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
February 21, 2018, 03:21:17 PM

etherdeltanın avantajı kontrat üzerinden coin alıp satabilmek.
idex etherdeltadan hızlı ama eth zincirinin yoğun olduğu zamanlarda hız olarak çokda bir fark yok.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 21, 2018, 06:46:28 PM

Etherdelta'ya olan bağımlılığımızı bitirecek bir borsaya benziyor. Çok hızlı giriş yaptılar ve birçok coin şu an IDEX borsasında görünüyor..

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
February 21, 2018, 09:57:57 PM

İyi bir başlık olmuş fakat EtherDelta'nın hacmini yakalayamadığı sürece IDEX'i kullanan pek kişi olacağını düşünmüyorum. IDEX'te bile çok düşük bir hacim var, resmen coin alırken işkence çekiyoruz, IDEX'te neredeyse hiç hacim yok, alım emri 0 olan coinler var.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2018, 10:01:54 PM

IDEX krizi fırsata çevirecek girişimlerde bulunarak insanları yönlendirebilirse daha çok başarılı olacaktır ve hacim çoğalacaktır.

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 23, 2018, 02:34:50 PM

IDEX krizi fırmasa çevirebilmiş gibi görünmüyor. Etherdelta nın yokluğunda insanlar IDEX e yönelebilirdi. Reklam , hacim desteği ile bu iş akıllara kazınırdı. Şahsen bir kaç defa baktım aldığım sattığım toker ler de yeterli hacim göremedim şimdiye kadar kullanmadım. Market normale binince Forkdelta kullanmayı düşünüyorum.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
February 25, 2018, 12:04:00 PM

ilk defa kullananlar açısından faydalı kaynak oldu arkadaşı tebrik etmek lazım. zira yanlış bir işlem yaptığınızda tokenleriniz yok olabiliyor. doğru yere deposit yapmanız, query tıklanması sonra onu idex deposite gönderilmesi, satılması, withdraw ve transfer diye hatırlıyorum. yanlış yazmış olabilirim. yani teknik tarafı biraz karışık. o neden kaynağı dikkatlice okuyun sonra yapın.

spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 25, 2018, 09:17:02 PM

son zmanlarda idex le beraber forkdelta diye bir site kullanıyorum. github adresleri var. güvenilirlikleri konusunda bir fikrim yok ancak etherdeltayla tıpatıp aynı fakat gerek orderbook gerekse yapılan işlemlerin tabloya yansıma hızı güzel. son zmanlarda artık etherdelta kullanılamaz hale geldi. 2 gün önce gerçekleşmiş işlem hala orderbookta görünüyor.

kontraatak
Jr. Member
*

Activity: 153
Merit: 4

View Profile
February 25, 2018, 10:46:50 PM

Konu için teşekkürler fakat resimler bir türlü açılmıyor. Acaba bende mi bir sorun var? Airdroplardan gelen tokenleri satmak için kullanacağım.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 27, 2018, 10:15:47 PM

Benim hoşuma giden bir borsa ama hacim olmadiği için hiçbir işe yaramıyor, EtherDelta'da bile yeterli hacmi bulamıyorum.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
February 28, 2018, 12:20:37 AM

Genelde yenı gırecek etherum ıcoları buraya dusuyor hemen bana sadece fee si cook geldı buranın onun dışında etherdelta daha kullanılmaz burası varken.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: