Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:25:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Soru - Yeni çıkan coinlerde solo madencilik nasıl yapılır?  (Read 178 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 19, 2018, 11:12:59 PM

Arkadaşlar bir kaç kaynak buldum.
Fakat o kadar üstten anlatılmışki anlamak imkansız.
Bunu bilale anlatır gibi anlatacak biri var mı?
Yani misal havuza 127.0.0.1 yazın diyor kaynaklarda. Localhost adresi bu. İis kurmalımıyız kurmuyormuyuz misal?
Baştan ve tane tane anlatacak yardımsever bir arkadaşımız var mı?

...
1714839948
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714839948
Reply with quote  #2

1714839948
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 20, 2018, 09:54:02 AM

Hocam hash gücün en az 5-10 ghs değilse yani 200 civarı gpu ya sahip değilseniz hiç kafa yormayın. Günümüzde yeni çıkan dediğiniz coinler siz görene kadar çoktan kazılmaya başlanmış oluyor.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 12:01:04 PM

Hangi coinlerden söz ediyoruz. Onları da bir yazarsanız. Belki beraber bir çözüm yolu bulabiliriz. Bazılarının ayarları, kurulumları... vs çok sorunlu. Polis'in MasterNode kurmaya çalıştım sorun üstüne sorun yaşadım. Ama Ethereum kurarken toplasan iki tane sorun yaşamadım.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 08:13:27 PM

Hangi coinlerden söz ediyoruz. Onları da bir yazarsanız. Belki beraber bir çözüm yolu bulabiliriz. Bazılarının ayarları, kurulumları... vs çok sorunlu. Polis'in MasterNode kurmaya çalıştım sorun üstüne sorun yaşadım. Ama Ethereum kurarken toplasan iki tane sorun yaşamadım.
Yani misal cmc den yeni çıkan mine edilebilir ama havuzu olmayan bir coün seçip örnek olmadı açısından yapabiliriz.
Yani tabii çok çok komplike bir solo madencilik şuan anlatılsada çoğumuzca anlaşılmaz Smiley

...
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 20, 2018, 08:39:54 PM

Bende merak ediyorum. Mesela Nvidia kartlar için Neoscrypt algo coinler solo nasıl mine edilebilir?
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 09:24:02 PM

Yani misal cmc den yeni çıkan mine edilebilir ama havuzu olmayan bir coün seçip örnek olmadı açısından yapabiliriz.
Yani tabii çok çok komplike bir solo madencilik şuan anlatılsada çoğumuzca anlaşılmaz Smiley

Herhangi bir tanesini (AMD GPU ile olması şartı ile) deneme yapabiliriz. Havuz kurulumunu deneme için yapıp bakalım nasıl oluyor. Ama bence CMC'den önce bulmak çok daha önemli Smiley. CMC'e girdikten sonra o coin biraz yürümüş oluyor genel de.? Yanılıyorsam beni düzeltin lütfen.

Ayrıca illa Solo olması da önemli değil. Kazandırdırsın yeter. Smiley
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 20, 2018, 09:38:22 PM

80 adet RX 570 ile ETP solo denedim. Havuzla kazdıgımdan %15 eksik cikardı 3 ay boyunca havuz solo arası gidip geldim 3 gün 1 hafta denedim solo bana cacık geldi arkaslar pek bi esprisi yoktu.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
February 20, 2018, 10:35:05 PM

Hocam hash gücün en az 5-10 ghs değilse yani 200 civarı gpu ya sahip değilseniz hiç kafa yormayın. Günümüzde yeni çıkan dediğiniz coinler siz görene kadar çoktan kazılmaya başlanmış oluyor.
kardeşim öncelikle çok haklısın 5- 10 ghs gücün yoksa bu işe hiç kafa yorma ama benim danışmak istediğim bir konu var bu coinleri piyasaya girmeden nasıl öğrenipte kazımına başlıyorlar ?

Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 21, 2018, 12:52:30 PM

Yeni coinleri solo kazdığımızda en azından düşünüyorumki şansla blok bulursak ilk aşamada karlı olur. Diff 0-1 arasında  yakalayıp solo yapıştırmak iyide gerisinde sorun olabilir.
Şahsen 1gh güç yapıp ethpoolda solo kazmayı düşünüyorum. Yani ortalama ayda 2-3 blok puanı toplar alırız diye düşünüyorum. Ama tabii kurana kadar ne kadar değişir şartlar onuda göz önünde tutmak gerek Smiley

...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 21, 2018, 06:51:27 PM

solo kazmak icin coinin walletini indirip rpc ayarlarini yapilandirman lazim. conf dosyasi icinde rpcuser pass degerleri var. bu kisimlarda yazdigin degerleri rig uzerinde kullanip rigin wallet uzerinde kazmasini sagliyorsun. coinden coine port ayarlari farklilik gosteriyor ama temel husus miner programin user pass degerini wallet conf uzerinde tanimlayip buraya yonlendirmekten geciyor.

bunun disinda hazir pool scriptleri de var. baktigim yerel poollarda genellikle mpos scripti kullanilmis. bunu ornegin localde bir bilgisayarda ya da vm uzerinde calistirip kendi pool un uzerinde de kazabilirsin.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 21, 2018, 08:27:58 PM
Last edit: February 23, 2018, 10:28:00 PM by Cemlik

solo kazmak icin coinin walletini indirip rpc ayarlarini yapilandirman lazim. conf dosyasi icinde rpcuser pass degerleri var. bu kisimlarda yazdigin degerleri rig uzerinde kullanip rigin wallet uzerinde kazmasini sagliyorsun. coinden coine port ayarlari farklilik gosteriyor ama temel husus miner programin user pass degerini wallet conf uzerinde tanimlayip buraya yonlendirmekten geciyor.

bunun disinda hazir pool scriptleri de var. baktigim yerel poollarda genellikle mpos scripti kullanilmis. bunu ornegin localde bir bilgisayarda ya da vm uzerinde calistirip kendi pool un uzerinde de kazabilirsin.

Üstad o rcpleri kendimiz belirliyoruz. Minerda bunları yazıyoruz.
Normal claymore minerda bu kısımları değiştiriyoruz.
Peki bu coinlerin portları conf dosyasında yazıyormu? Sitelerde bunları yazdığını görmedim çünkü.

Aslında şu mine scriptlerini kurabilme konusunda kendime güvensem o da mantıklı duruyor. Reedmesine baktım ama yemedi Smiley belki pc ye local kurup deneyebilirim. Yahut sunuculardan birine kurabilirim.

Solo yaparken localhost falan kurmuyoruz değil mi?
Addnode gibi şeyler ekleniyordu sanki birde. Gerçi etn de denediğimde son addnode kırmızı çıktı vermişti ve sanıyorum hata idi.

Misal bitcoin latina cüzdanı indirdim ama tuhaftır roamingde conf dosyasıda yok. Kendi klasöründede yok.
Manuel oluşturduğumu farzediyprum... bu addnode kısımını neye göre ekliyoruz?
Önemli noktalar aslında buralar.
Kalan kısmını genelde bulabiliyoruz netten ama benim gibi ilk kez kuracak birisi addnode nedir nasıl eklenir nerden alınır nerden bulunur bilemeyebiliyor.

...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: