Bitcoin Forum
July 02, 2024, 07:19:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Hold kavramının önemi  (Read 728 times)
OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 11:30:45 AM

Hodl çok güzeldir. Doğru zamanda çıkmasını bilince inanılmaz karlar bırakır. Örneğin ins Token satın almıştım. 1 ETH kadar. Aşağı yukarı 1000 Küsür idi. 12 Dolara dayandı. Satmadım. Şimdi 3 Dolar civarında dolanıyor. Eğer o zaman çıkmış olsa idim. Şimdi 3-4K arasında ins yeniden alabiliyordum. Böyle zamanları tahmin edip çıkmak ve tekrardan girebilemek önemli.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 20, 2018, 01:38:09 PM

2 aydır hodl yapmak zorunda kaldım aldığım coin ben aldıktan sonra %50 düştü nerdeyse.Çıkış yapacağını düşündüğüm için beklemekten başka çarem yok.

kukoc
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 01:41:47 PM

Hodl sabırlı olana ve panik satıcısı olmayana gayet güzeldir büyük resme bakmasını sağlar insanın anlık üzüntüler yaşatmaz. aman düüşyo diyip satılınca sonra pişman olunabiliyor
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
February 20, 2018, 01:47:14 PM

Bu kripto dünyasında yapılacak en güzel şey hodl. Al sat ile de güzel para kazanılıyor ama bazen terste kalıyorsun bu kez yine beklemek zorundasın yada zarara satıp başka bi coine geciyorsun. Hodl da böyle birşey yok al unut. İllaki kara geciyorsun bana göre. Birde hedef fiyat belirleyip satış emri koyabilirsin.

megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 20, 2018, 01:51:09 PM

Bu zamanda en çok hodl cular kazanıyor. Hani soruyorlar genelde 3x-5x yapacak koin diye. İşte alıp unutacaksin sonra koin o degere çıkınca sstacaksin. Sabır en önemli etken bu olayda. Biz genelde sabredemedigimiz için pekte hodl yapamıyoruz.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
February 20, 2018, 01:55:18 PM

hold kaavraminin bi onemi yoktur. dogru zamanda satmanin onemi vardir. 3 ay beklemek degil mesele. mesele istedigin fiyata gelmesi.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 20, 2018, 02:01:50 PM

Uzun vadeli yatırımın önemi ve stratejisi üzerine herkes bir şeyler yazmış, güzel de olmuş. Ben de konuyla dolaylı yoldan ilgili olabilecek farklı bir şey yazıcam...

BTC yükselirken altcoinlerinin pek çoğu düşüş eğilimi gösteriyor. Tamam doğrudur. Satoshi bazında düşünüldüğünde; elimizde $0.20'den bir altcoinimiz varsa, satoshi karşılığı da 0.00001700 yapıyorsa; BTC yükseldiğinde bunun satoshi karşılığı düşüş eğiliminde olacak ve diyelim ki 0.00001500'e düşecek. BTC yükselişinde altcoinin fiyatı sabitken, satoshi karşılığının düşmesi çok mantıklı.

Şimdi bir de diğer taraftan bakalım. BTC düşerken, altcoin'in satoshi karşılığının yükselmesi gerekir. Ama son BTC düşüşünde gördüğüm kadarıyla altcoinlerin çoğunluğu yine düştü. Yani BTC yükselirken de düşüyorlar, BTC düşerken de düşüyorlar. Her durumda düşüyorlar Cheesy Mantıklı bir açıklaması olan varsa ve yazarsa sevinirim.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 20, 2018, 02:21:29 PM

Bellide olmuyor ki hocam hold dönemindeyiz herşey çok düşmüş durumda ama bu işler öyle bir hal alırki belli olmaz ethereum 3 ay once 300 dolardı bugun 10 tane alsak ve 3 ay onceye donse ayvayı yeriz resmen
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
February 20, 2018, 03:31:43 PM

Benim için hodl yani beklemek herşeyden önce gelir eğer bir yatırım kestirdiysem gözüme herşeyiyle araştırır ve yaparım yatırımı sonrası ise şimdiki gibi hodl yapmak sadece bekliyorum Smiley

Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
February 20, 2018, 03:53:15 PM

En düşük seviyelerden alamadıysanız hodl işi ne yazkki sakat.Alım yaptığınız yer çok önemlidir.Bir sürü coin var yüksek aldıysanız 3 sene de hodl yapsanız kazanamıyorsunuz.Bu piyasada düşük aldım diye sevinirken,düşüğünde düşüğüne düşürüp tiksindiriyorlar ve satıyorsunuz.Örnek btc 6000 iken düşükten alt aldım diye seviniyorsunuz.Ancak şu an Btc 12000 dolar olmuş altların %80 i 6000 seviyesnin bile altında..Nasıl hodl yapacaksınız bu durumda.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1148

View Profile
February 20, 2018, 07:51:17 PM

hodl düşüşte geçerli benim için, artık beğendiğim bir rakama geldiğinde arkama bakmadan topuklarım, dolara geçerim. bu piyasada fırsatlar bitmez o nedenle de arkaya dönüp bakmanın alemi yok ama kâr edene kadar hodl mu evet hodl!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 20, 2018, 10:02:36 PM

HODL önemli ama bence stop loss da önemli buna artı olarak. Stop loss yaparsak hodl'a gerek kalmayabilir. Tabii ki borsaya yeni çıkmış coinler için geçerli değil bu dediğim. Gelecek vadeden coinlerde hodl en iyisi. Bu aralar altlar kan ağlıyor ama bakalım alt parti yakında yine başlar.

arapgeceleri
Member
**

Activity: 378

View Profile
February 20, 2018, 10:04:59 PM

hodl az da olsa kazadırır hocam tabi bu hodl süresine de bağlı diye düşünüyorum uzun süre hodl sonucu daha fazla kazanma şansınız olduğu gibi az da olma şansı var

dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
February 20, 2018, 10:07:32 PM

çok doğru, tamamiyle katılıyorum ben size geçen aylarda rastgele seçtiğiniz bir coin en az 2x yapmıştır. Yatırım yapacağınız zamanı çok iyi seçmelisiniz. Bu senede en fazla 4 kere olur
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
February 20, 2018, 10:44:40 PM

Benim için hodl yani beklemek herşeyden önce gelir eğer bir yatırım kestirdiysem gözüme herşeyiyle araştırır ve yaparım yatırımı sonrası ise şimdiki gibi hodl yapmak sadece bekliyorum Smiley

hodl olmak çok zor bir şey. çok sağlam sinir ve sakinlik gerektirir. bugüne kadar sattığım bütük coinler pump yaptı. şimdi artık sevseler satmam.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 20, 2018, 10:57:48 PM

Kazandığım bütün parayı fakirliğime borçluyum, fakir olduğum için hold yapıyordum her şey 100'e katladı. Bu piyasayı çok daha eskiden keşfetseydim keşke, 2016-2017'de falan keşfettik işte benim gibi holderler kesesini doldururken eskiler Waves al-sat yapıyordu.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
February 20, 2018, 11:01:36 PM

Uzun dönemde Hold yapan eğer aşırı derecede saçma bir yerden girmemişse her zaman istisnasız kazanır.Bu çok nettir.
Örnek vermek gerekirse 0.1 btc niz var ve siz bunu geçen sene dipteki coinlere yatırmış olsaydınız ve bir çıkış hedefiniz olsaydı.Bu dönemdeki toplu artışta çok rahat 0.5 1btc  aralığında bir kazancınız olabilirdi.
Elinizde 1 btc var diye ona buna koşturmak sizi her zaman zarara sokar.Geçenki müthiş yükselişleri bu yüzden kaçırdım ben.
kenara köşeye attığım umursamadığım myriad,whitecoin vs bile 3,4x yapmıştı Smiley 170 sattan aldığım Bi halta yaramaz diye sattığım xvg lerin ne kadar yükseldiğini biliyorsunuz.sırf ben oraya buraya zıpladığım için zarar bile etmiştim.
Siz siz olun günlük al sat yaparım kaçarım oradan oraya atlarım parayı vururum diyorsanız.Çok iyi tecrübeniz yoksa yakın bir zamanda batarsınız.
Bu piyasada her hareket,yaptığınız her manevra yüksek risk içerir.
Yani çok btc niz olması çok kazanç elde edeceğiniz anlamına gelmiyor.
AZ OLSUN ÖZ OLSUN.inanın çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

bu piyasanın uzun vadede herzaman kazanç getirdiği aşikardır herkez tarafın fark edilebilir dediğiniz gibi heryere sıçrayan günlük al sat yapan insanlar çoğuzaman zararla çıkarlar bu işten siz siz olun uzun vadeye güvenin bir çizginiz olsun ve yatırımlarınızı iyi analiz edin

thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
February 20, 2018, 11:32:40 PM

evet hold önemli ama, zamanında çıkış yapmak çok daha önemli özellikle son zamanlarda birçoğumuzun elindeki coinler tavan fiyatı gördü 1 ay öncesinde falan.ama sözde holder olduğumuz için satmadık sonuç hüsran.ben yaklaşık %20 sini sattım o dönem ama keşke daha fazla satsaydım dedim düşüş olunca.bi daha öyle bür yükseliş yaşarsak bu seferde %50 sini elimden çıkarmayı düşünüyorum
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 20, 2018, 11:39:57 PM

2014 senesinde 3 tane bitcoin aldım. unutmadım ama dokunmadım da. halen yatarlar derya kuzusu gibi. dokunmayacağım. ölene kadar cüzdanda dururlar. hodl kavramını duygusal yönden anlattım.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 21, 2018, 12:00:33 AM

Trade yapmak çok yorucu ve gözünüzü ekrandan neredeyse 24 saat ayırmamak gerek. Bunu yapabilenleri tebrik etmem gerek. Hodl en sağlıklı ve stressiz yöntem bencede. Al ve bir müddet unut, düşerse biraz daha ilave et yine unut. İyi bir projeyse eninde sonunda yükselecek.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: