Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:22:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  
Author Topic: Hold kavramının önemi  (Read 724 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
February 20, 2018, 06:55:14 AM

Uzun dönemde Hold yapan eğer aşırı derecede saçma bir yerden girmemişse her zaman istisnasız kazanır.Bu çok nettir.
Örnek vermek gerekirse 0.1 btc niz var ve siz bunu geçen sene dipteki coinlere yatırmış olsaydınız ve bir çıkış hedefiniz olsaydı.Bu dönemdeki toplu artışta çok rahat 0.5 1btc  aralığında bir kazancınız olabilirdi.
Elinizde 1 btc var diye ona buna koşturmak sizi her zaman zarara sokar.Geçenki müthiş yükselişleri bu yüzden kaçırdım ben.
kenara köşeye attığım umursamadığım myriad,whitecoin vs bile 3,4x yapmıştı Smiley 170 sattan aldığım Bi halta yaramaz diye sattığım xvg lerin ne kadar yükseldiğini biliyorsunuz.sırf ben oraya buraya zıpladığım için zarar bile etmiştim.
Siz siz olun günlük al sat yaparım kaçarım oradan oraya atlarım parayı vururum diyorsanız.Çok iyi tecrübeniz yoksa yakın bir zamanda batarsınız.
Bu piyasada her hareket,yaptığınız her manevra yüksek risk içerir.
Yani çok btc niz olması çok kazanç elde edeceğiniz anlamına gelmiyor.
AZ OLSUN ÖZ OLSUN.inanın çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.
1715361747
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715361747
Reply with quote  #2

1715361747
Report to moderator
1715361747
Hero Member
*

Ignore
1715361747
Reply with quote  #2

1715361747
Report to moderator
1715361747
Hero Member
*

Ignore
1715361747
Reply with quote  #2

1715361747
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 20, 2018, 07:01:19 AM

Doğru demişsiniz fakat hodlun da dozunu iyi ayarlamak lazım aralıktaki büyük artış zamanları insanlar bir çok coin için diyordu ki 'sakın satmayın keriz silkeliyorlar mal mısınız şu sıralar satılır mı daha artacak ' Bende aralıkta bu işleri takip etmeye başlayan biri olarak diyodum ki lan ne güzelmiş bu işler anca artıyor , öyle olmuyormuş Cheesy
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
February 20, 2018, 07:07:11 AM

HODL, hold değil evet, HODL kavramı gerçekten çok önemli, bunu kavrayan kazanıyor.
Baneful3458
Member
**

Activity: 370
Merit: 10

View Profile
February 20, 2018, 07:09:03 AM

Bence yinede kücük bir miktar trade lik bakiye ayirmak iyi oluyor.
cointerstrike
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
February 20, 2018, 07:14:09 AM

Günlük tradeciler genelde piyasaya yeni girmiş HEYECANLI kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. Sonra zamanla bizde de olduğu gibi bi tarafına yılan kaçınca anlaşılır HODL tutmanın gerekliliği.
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
February 20, 2018, 07:18:31 AM

Her zaman hold işe yaramıyor maalesef, 2017 yükselişi holdculara yaradı ama sondaki düşüşler bizi mahvetti, yükselirken satmayı bilmek gerekiyor elimde 22bin flixxo var bir ara 98centti adeti ve hacim vardı satmadık o zaman 21k dolar ediyordu su an 3k dolar, bunun gibi o kadar çok örneğim var ki hepimiz yaşıyoruz bunu
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
February 20, 2018, 07:23:29 AM

Hold işi sabır işi ve demir gibi sinirlerin olması gerekiyor veya çok relax bir adam olacaksın .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
redsilentstorm
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 07:31:30 AM

Hold (yada crypto piyasasında ki esprili adı HODL) parlak projesi olan koinlere yatırdığınız da en azından dolar bazlı olarak memnun edebilir. Bunun elbette ki istisnaları vardır.  Ama genel olarak kazandırır. Eski fiyatlara baktığımız da bunu rahatlıkla görebiliriz. Ama btc mi çok kazandırır diğerleri mi ona bir şey diyemem.
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
February 20, 2018, 07:56:01 AM

doğru altcoinleri hold etmek lazım. özellikle bizim lokalde konuşulan altcoinlerin hiçbirine itibar etmemek, ciddi bir şekilde global reddit üzerinden araştırma yapmak lazım. Buradaki eski türk traderların zengin edecek coinler, zarar ettirmeyecek coinler diye liste yayınlayıp bu listeledikleri altcoinlerin 1 senedir yerinde saydığını hatta zarar ettirdiklerini unutmamak lazım.
FaTBeY
Newbie
*

Activity: 102
Merit: 0

View Profile WWW
February 20, 2018, 08:23:23 AM

Hold da beklerken x? diye beklemek şart, süre ile olmuyor maalesef.Aldığınız coin 1 yıl sonra bozdurucam dersiniz bakmazsınız 6 ay sonra pump yer x5 yapar 1 yıl sonra eski fiyatına döner siz bozduracağınız zaman, yüksek meblağ ile bir koine girmedikten sonra zararına satmak saçma (rastgele coin-token lara değil elbette).Ben kendi çapımda sağlam projeleri olan 8-10 tane coin belirledim hold beklenebilecek ilerde zarar ettirmeyecek.Düştüğü zaman alıyorum %? kar ile satışa koyuyorum satılana kadar çıkmıyorum, satılırsa belli bir oran altına tekrardan alış emri veriyorum, düşerse alırım düşmezse elimdeki btc yine btc.
Kısaca her coine sünmüyorum bu pump yiyecek diye rastgele bir coin almıyorum.
zabisux
Sr. Member

Activity: 401
Merit: 250

Presale is live!

View Profile
February 20, 2018, 08:31:27 AM

Hold da beklemek her zaman kazandırmaz. Ama şu var, oynak bir piyasada iyi coinleri hold ederseniz ne olursa olsun zirve anında çıkarak kar elde etmiş olabilirsiniz. Ben de hold yapılması taraftarıyım. Kısa dönemli al-sat kazancı ne yazık ki düşük.

▄▄█████████▄▄      █████████████▄▄       █████████████▄▄        █████     █████        █████   ███████████████████    ██▄                ▄██
   ███████████████▄    ████████████████▄     ████████████████▄      █████     ██████       █████   ███████████████████    ████▄            ▄████
  █████▀     ▀▀███▀    █████     ▀▀█████▄    █████     ▀▀█████▄     █████     ███████      █████          █████           ██████▄        ▄██████
 █████          ▀      █████        ▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀        ▀▀▀██     █████     ████████     █████          █████           ████████▄    ▄████████
 █████▄                ███▀▀                                          ▀▀█     █████████    █████          █████            ▀██████▀    ▀██████▀
 ▀██████▄▄               ▄▄▄        ▄████    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄       ▄         ██████████   █████          █████              ▀██▀  ▄██▄  ▀██▀
  ▀█████████▄▄         █████     ▄▄█████▀    █████     ▄▄█████▀     ███▄▄       ▀▀█ █████  █████          █████                  ▄██████▄
     ▀▀█████▀  ▄▄▄     ████████████████▀     ████████████████▀      █████     ▄▄     ▀▀▀██ █████          █████                ▄██████████▄
         ▀▀ ▄█████▄    █████████████▀▀       ██████████████▀        █████     ████▄       ▀▀▀███          █████              ▄██████████████▄
             ▀█████    █████                 █████     █████        █████     █████    ▄▄▄                █████            ▄████████▀▀████████▄
 ▄█▄          █████    █████                 █████      █████       █████     █████     █████▄▄▄
          █████           ████████▀    ▀████████
▄████▄▄     ▄█████     █████                 █████       █████      █████     █████      ███████
          ▀████           ██████▀        ▀██████
▀████████████████      █████                 █████        █████     █████     █████       ██████
            ▀██           ████▀            ▀████
  ▀▀██████████▀▀       █████                 █████         █████    █████     █████        █████
              ▀           ██▀                ▀██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
    ██
   ██
  ██
 ██
██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
Whitepaper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ANN Thread

██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
    ██
   ██
  ██
 ██
██

Telegram
Facebook
Twitter
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 20, 2018, 08:46:36 AM

hodl da zarar yoktur. kardan zarar vardir Smiley
tabi her coinde oldugu gibi onemli olan fiyati hangi seviyede yakaladigin ve ne kadar sabredebilecegine bagli.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
February 20, 2018, 08:57:59 AM

kesinlikle katılıyorum.projesi iyi olan bir coin aldıysanız o coini bozdurmaya ihtiyacınız yoksa kesinlikle uzun vadede çok karlı çıkacaksınızdır.yeterli kârı yakaladıktan sonra da satmak en iyisi bence.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
February 20, 2018, 09:04:37 AM

hodl yapacam diye de önünüze gelen coini alıp bekletmemek gerekiyor tabi . şu an bile piyasada çok sağlam ve hodl a müsait iki üç taned coin bulunuyor. iyi seçmek gerekiyor.
flight666
Full Member

Activity: 196

DIWtoken.com

View Profile
February 20, 2018, 09:17:48 AM

HODL'dan da bazen çıkış yapmak gerekiyor. Beklediniz beklediniz bakın diyelim ki elinizde 1 tane btc vardı onu 20k dan okuttunuz şimdi düşüğü yerden 2 adet btc alabilirsiniz mantık böyle olması lazım hodl'da eğer gerçekten iyi fiyatlanmışsa coin satılması lazım eğerki düşüş yaşayacağı belli ise.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
February 20, 2018, 09:43:54 AM

Bu piyasaya ilk girdiğimde ben de tartışmasız hold yapılması gerektiğine inanıyorum. Fakat, kısa veya orta vadede mevcut coin sayısını artırmak ufak hamleler yapmaktan keyifli. Tabii riski de yok değil. Yine de, yatırımın büyük kısmı elde tutulmalı, hold yapılmalı.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
February 20, 2018, 10:18:26 AM

hodl güzel birşeyde. btc  düşerken altcoinlerin btc'den daha fazla düşmesi, yine btc yükselirken altcoinlerin tekrar düşmesi bana saçmalık geliyor. yahu zaten btc yükseliyor, senin aldığın altcoinde btc endeksli değil mi? neden çıkarsın altcoinden neden btcden kazandığın değeri altcoinden cıkayım derken btc olarak elindeki miktarı azaltırsın. tekil olarak konuşmuyorum global olarak. piyasa iyiye gidiyor. Toplu halde altcoinlerden çıkılıyor. Bu saçmalığın daniskası.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 20, 2018, 11:06:19 AM

Kripto paraların direği bana göre hold kalmaktan geçiyor. Piyasada herkes aynı hareketi yapacak diye bir kural yoktur ancak hold her zaman esas olandır. Ne yaparsanız yapın x coin'den y coin'e geçseniz bile piyasada hold olarak kalmak gerekiyor. Bugün çıkış yaptığını söyleyen birisi işi düştüğünde geri gelip sattığının çok üstüne fiyattan alım yapabilir. Hold yapmak en fazla fırsatların kaçmasına sebep olabilir ama anlık zararlardan kaçınmak için de gereklidir.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
February 20, 2018, 11:16:18 AM

Çok güzel demişsiniz fakat anlamadığım nokta şurası nereye kadar hodl yapacaksınız ? Yani para sonuçta bir ihtiyaç o yüzden fırsat gördüğünüz zamanda hodl bırakılması gerekmektedir. O zaman ömür boyu kalsın ne olur böyle ?
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
February 20, 2018, 11:25:17 AM

Hodl gerçekten yadsınamayacak kadar önemli, zaten verdiğin en basit örneklerden bile anlaşılıyor. Risk kavramına gelince, gaza gelip onu asla gözardı etmemek gerekiyor dediğiniz gibi ciddi tecrübe yoksa günlük trade olayına hiç girmemek lazım.
OldToken
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
February 20, 2018, 11:30:45 AM

Hodl çok güzeldir. Doğru zamanda çıkmasını bilince inanılmaz karlar bırakır. Örneğin ins Token satın almıştım. 1 ETH kadar. Aşağı yukarı 1000 Küsür idi. 12 Dolara dayandı. Satmadım. Şimdi 3 Dolar civarında dolanıyor. Eğer o zaman çıkmış olsa idim. Şimdi 3-4K arasında ins yeniden alabiliyordum. Böyle zamanları tahmin edip çıkmak ve tekrardan girebilemek önemli.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 20, 2018, 01:38:09 PM

2 aydır hodl yapmak zorunda kaldım aldığım coin ben aldıktan sonra %50 düştü nerdeyse.Çıkış yapacağını düşündüğüm için beklemekten başka çarem yok.

kukoc
Newbie
*

View Profile
February 20, 2018, 01:41:47 PM

Hodl sabırlı olana ve panik satıcısı olmayana gayet güzeldir büyük resme bakmasını sağlar insanın anlık üzüntüler yaşatmaz. aman düüşyo diyip satılınca sonra pişman olunabiliyor
HSYNTKN
Member
**

Merit: 17

View Profile
February 20, 2018, 01:47:14 PM

Bu kripto dünyasında yapılacak en güzel şey hodl. Al sat ile de güzel para kazanılıyor ama bazen terste kalıyorsun bu kez yine beklemek zorundasın yada zarara satıp başka bi coine geciyorsun. Hodl da böyle birşey yok al unut. İllaki kara geciyorsun bana göre. Birde hedef fiyat belirleyip satış emri koyabilirsin.

megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 20, 2018, 01:51:09 PM

Bu zamanda en çok hodl cular kazanıyor. Hani soruyorlar genelde 3x-5x yapacak koin diye. İşte alıp unutacaksin sonra koin o degere çıkınca sstacaksin. Sabır en önemli etken bu olayda. Biz genelde sabredemedigimiz için pekte hodl yapamıyoruz.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
February 20, 2018, 01:55:18 PM

hold kaavraminin bi onemi yoktur. dogru zamanda satmanin onemi vardir. 3 ay beklemek degil mesele. mesele istedigin fiyata gelmesi.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 20, 2018, 02:01:50 PM

Uzun vadeli yatırımın önemi ve stratejisi üzerine herkes bir şeyler yazmış, güzel de olmuş. Ben de konuyla dolaylı yoldan ilgili olabilecek farklı bir şey yazıcam...

BTC yükselirken altcoinlerinin pek çoğu düşüş eğilimi gösteriyor. Tamam doğrudur. Satoshi bazında düşünüldüğünde; elimizde $0.20'den bir altcoinimiz varsa, satoshi karşılığı da 0.00001700 yapıyorsa; BTC yükseldiğinde bunun satoshi karşılığı düşüş eğiliminde olacak ve diyelim ki 0.00001500'e düşecek. BTC yükselişinde altcoinin fiyatı sabitken, satoshi karşılığının düşmesi çok mantıklı.

Şimdi bir de diğer taraftan bakalım. BTC düşerken, altcoin'in satoshi karşılığının yükselmesi gerekir. Ama son BTC düşüşünde gördüğüm kadarıyla altcoinlerin çoğunluğu yine düştü. Yani BTC yükselirken de düşüyorlar, BTC düşerken de düşüyorlar. Her durumda düşüyorlar Cheesy Mantıklı bir açıklaması olan varsa ve yazarsa sevinirim.
triclinics21
Member
**

Activity: 378

View Profile
February 20, 2018, 02:21:29 PM

Bellide olmuyor ki hocam hold dönemindeyiz herşey çok düşmüş durumda ama bu işler öyle bir hal alırki belli olmaz ethereum 3 ay once 300 dolardı bugun 10 tane alsak ve 3 ay onceye donse ayvayı yeriz resmen
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
February 20, 2018, 03:31:43 PM

Benim için hodl yani beklemek herşeyden önce gelir eğer bir yatırım kestirdiysem gözüme herşeyiyle araştırır ve yaparım yatırımı sonrası ise şimdiki gibi hodl yapmak sadece bekliyorum Smiley

Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
February 20, 2018, 03:53:15 PM

En düşük seviyelerden alamadıysanız hodl işi ne yazkki sakat.Alım yaptığınız yer çok önemlidir.Bir sürü coin var yüksek aldıysanız 3 sene de hodl yapsanız kazanamıyorsunuz.Bu piyasada düşük aldım diye sevinirken,düşüğünde düşüğüne düşürüp tiksindiriyorlar ve satıyorsunuz.Örnek btc 6000 iken düşükten alt aldım diye seviniyorsunuz.Ancak şu an Btc 12000 dolar olmuş altların %80 i 6000 seviyesnin bile altında..Nasıl hodl yapacaksınız bu durumda.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
February 20, 2018, 07:51:17 PM

hodl düşüşte geçerli benim için, artık beğendiğim bir rakama geldiğinde arkama bakmadan topuklarım, dolara geçerim. bu piyasada fırsatlar bitmez o nedenle de arkaya dönüp bakmanın alemi yok ama kâr edene kadar hodl mu evet hodl!

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 20, 2018, 10:02:36 PM

HODL önemli ama bence stop loss da önemli buna artı olarak. Stop loss yaparsak hodl'a gerek kalmayabilir. Tabii ki borsaya yeni çıkmış coinler için geçerli değil bu dediğim. Gelecek vadeden coinlerde hodl en iyisi. Bu aralar altlar kan ağlıyor ama bakalım alt parti yakında yine başlar.

arapgeceleri
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 10:04:59 PM

hodl az da olsa kazadırır hocam tabi bu hodl süresine de bağlı diye düşünüyorum uzun süre hodl sonucu daha fazla kazanma şansınız olduğu gibi az da olma şansı var

dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
February 20, 2018, 10:07:32 PM

çok doğru, tamamiyle katılıyorum ben size geçen aylarda rastgele seçtiğiniz bir coin en az 2x yapmıştır. Yatırım yapacağınız zamanı çok iyi seçmelisiniz. Bu senede en fazla 4 kere olur
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
February 20, 2018, 10:44:40 PM

Benim için hodl yani beklemek herşeyden önce gelir eğer bir yatırım kestirdiysem gözüme herşeyiyle araştırır ve yaparım yatırımı sonrası ise şimdiki gibi hodl yapmak sadece bekliyorum Smiley

hodl olmak çok zor bir şey. çok sağlam sinir ve sakinlik gerektirir. bugüne kadar sattığım bütük coinler pump yaptı. şimdi artık sevseler satmam.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 20, 2018, 10:57:48 PM

Kazandığım bütün parayı fakirliğime borçluyum, fakir olduğum için hold yapıyordum her şey 100'e katladı. Bu piyasayı çok daha eskiden keşfetseydim keşke, 2016-2017'de falan keşfettik işte benim gibi holderler kesesini doldururken eskiler Waves al-sat yapıyordu.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
February 20, 2018, 11:01:36 PM

Uzun dönemde Hold yapan eğer aşırı derecede saçma bir yerden girmemişse her zaman istisnasız kazanır.Bu çok nettir.
Örnek vermek gerekirse 0.1 btc niz var ve siz bunu geçen sene dipteki coinlere yatırmış olsaydınız ve bir çıkış hedefiniz olsaydı.Bu dönemdeki toplu artışta çok rahat 0.5 1btc  aralığında bir kazancınız olabilirdi.
Elinizde 1 btc var diye ona buna koşturmak sizi her zaman zarara sokar.Geçenki müthiş yükselişleri bu yüzden kaçırdım ben.
kenara köşeye attığım umursamadığım myriad,whitecoin vs bile 3,4x yapmıştı Smiley 170 sattan aldığım Bi halta yaramaz diye sattığım xvg lerin ne kadar yükseldiğini biliyorsunuz.sırf ben oraya buraya zıpladığım için zarar bile etmiştim.
Siz siz olun günlük al sat yaparım kaçarım oradan oraya atlarım parayı vururum diyorsanız.Çok iyi tecrübeniz yoksa yakın bir zamanda batarsınız.
Bu piyasada her hareket,yaptığınız her manevra yüksek risk içerir.
Yani çok btc niz olması çok kazanç elde edeceğiniz anlamına gelmiyor.
AZ OLSUN ÖZ OLSUN.inanın çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

bu piyasanın uzun vadede herzaman kazanç getirdiği aşikardır herkez tarafın fark edilebilir dediğiniz gibi heryere sıçrayan günlük al sat yapan insanlar çoğuzaman zararla çıkarlar bu işten siz siz olun uzun vadeye güvenin bir çizginiz olsun ve yatırımlarınızı iyi analiz edin

thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
February 20, 2018, 11:32:40 PM

evet hold önemli ama, zamanında çıkış yapmak çok daha önemli özellikle son zamanlarda birçoğumuzun elindeki coinler tavan fiyatı gördü 1 ay öncesinde falan.ama sözde holder olduğumuz için satmadık sonuç hüsran.ben yaklaşık %20 sini sattım o dönem ama keşke daha fazla satsaydım dedim düşüş olunca.bi daha öyle bür yükseliş yaşarsak bu seferde %50 sini elimden çıkarmayı düşünüyorum
Askit2
Hero Member

Activity: 981

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 20, 2018, 11:39:57 PM

2014 senesinde 3 tane bitcoin aldım. unutmadım ama dokunmadım da. halen yatarlar derya kuzusu gibi. dokunmayacağım. ölene kadar cüzdanda dururlar. hodl kavramını duygusal yönden anlattım.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 21, 2018, 12:00:33 AM

Trade yapmak çok yorucu ve gözünüzü ekrandan neredeyse 24 saat ayırmamak gerek. Bunu yapabilenleri tebrik etmem gerek. Hodl en sağlıklı ve stressiz yöntem bencede. Al ve bir müddet unut, düşerse biraz daha ilave et yine unut. İyi bir projeyse eninde sonunda yükselecek.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
February 21, 2018, 03:09:19 AM

Hodl zamanını iyi belirlemek lazım bekleyeceksin ama bir müddet sonra satımı yapacaksın yoksa tekrar düşüşe geçip pek bir kazanç getirmez

triedra
Member
**

View Profile WWW
February 21, 2018, 05:10:23 AM

Bence yinede kücük bir miktar trade lik bakiye ayirmak iyi oluyor.

rallideysen, yükseliş başlamış ve bir noktadan trene binmişseniz hold o zaman altın değerindedir. yalnız ralli kısa sürecek ise tutmanızda bir anlam var mı size bırakıyorum. Fiyat birkaç bin dolar yüksel bitcoinde ve tekrar çakılmaya başladı. Forumda bu sorunla müzdarip olan üyeler var. Demek ki bazı yanlışları var ve onları görüp, değerlendirmek tamamen size kalmıştır.

BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182

View Profile
February 21, 2018, 09:56:02 AM

Bana göre en iyi yatırım hodl seçeneği stratejisi kendini üzmeyecek kadar bir sermaye oranı ile iyi bir araştırma neticesinde sağlam altcoinlere yatırım yaparak bşr kaç yıl beklemek, başarısızlığı göze alarak planı başarıyla uygulamaktır.
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 22, 2018, 05:11:22 PM

Bu durum herkeste yaşanıyor herhalde istinasız. Ben de yaşadım bu kadar büyük olmasa da bu tarz bir durumu. o yüzden artık dipteki coinleri alıp uzun vadede saklama kararı aldım bozmadan.
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
February 22, 2018, 05:56:04 PM

Uzun vadeli yatırımlar insanı üzmediği gibi kısa vadeli tradeler gibi stres de yaratmıyor çünkü her sene görülen hikayenin yeniden tekrarlanacağı açık ve net. Bu senede hikaye baştan yazılıyor gibi. Yıl başında düşüşleri gördük bakalım yıl sonuna doğru artışları görecek miyiz ?

Zagor Tenay
Member
**

View Profile
February 22, 2018, 06:10:18 PM

2018 yılının son aylarına doğru fiyatların istikrarlı bir şekilde yükselerek yeni yatırımcıları piyasaya çektiğini göreceğiz. 1 yıl önce yaşanan hikayenin aynısının yazıldığını mutlaka göreceğiz. Piyasalarda sürekli birbirini takip eden senaryo var.
HyperLup
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
February 22, 2018, 06:19:33 PM

Hold kuralına göre yapıldığında ciddi anlamda riski azaltan bir kavram. Düşük fiyattan bir coin aldınız, fiyat biraz daha düşerse ilave biraz dafa alıp alış fiyatınızın ortalamasını düşürürsünüz ve bunu düşüş devam ettiği müddetçe tekrarlarsanız ve coinin tekrar yükselmesini beklersiniz. Biraz sabır işi, sabreden kazanır.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 22, 2018, 06:45:40 PM

Hold kuralına göre yapıldığında ciddi anlamda riski azaltan bir kavram. Düşük fiyattan bir coin aldınız, fiyat biraz daha düşerse ilave biraz dafa alıp alış fiyatınızın ortalamasını düşürürsünüz ve bunu düşüş devam ettiği müddetçe tekrarlarsanız ve coinin tekrar yükselmesini beklersiniz. Biraz sabır işi, sabreden kazanır.

sabır işi tabii ki de

coini araştırmak çok daha önemli burada.
adam 10000den coini lamışç
5000 den dip diye baya almış.
3000 e inmiş yine alım yapmış maliyet düşürmekiçin
2000 de bundan sonra düşmez diye yine yüklü alım yapmış.
coin şimdi 1000 seviyesinde.
Sampix
Member
**

Activity: 98

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
February 22, 2018, 06:47:34 PM

Hodl zamanını iyi belirlemek lazım bekleyeceksin ama bir müddet sonra satımı yapacaksın yoksa tekrar düşüşe geçip pek bir kazanç getirmez

hodl mantığı öyle zaten. Yoksa sonuna kadar hodl yap. Ne anlarsın o işten. Kazanç olmaz ki

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
February 22, 2018, 07:03:02 PM

Şu sıralar ani iniş çıkışlar görebiliriz o yüzden devam holda ne demişler sabreden derviş muradına ermiş
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
February 22, 2018, 07:03:54 PM

Hodl yaparken Alınan coinlerde önemli tabi geçen seneden bu yana en çok kazandıran coinler  belkide myriad, reddcoin ve verge oldu.
Forumda verge pump zamanı hariç hiç birisinin konuşulduğunu göremezsiniz.

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
February 22, 2018, 07:23:25 PM

Kesinlikle katılıyorum.Uzun vadede hold al sattan kesinlikle daha karlı ve daha az riskli. Bende şuanda yaza kadar bekletttiğim coinler duruyor.

Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
February 22, 2018, 07:26:13 PM

günlük al sat cidden HODL a göre çok riskli durduğunuz yerden HODL ile uzun vadede cidden çok güzel kazanabilirsiniz bu sizin elinizde biraz da sabır etmek lazım alıp unutmak lazım.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 22, 2018, 09:51:28 PM

İnsanlar hodl denilince alışıyor koleksiyon olarak görüyor psikolojik olarak satmak istemiyor hep daha fazla değerlenecek umuduyla halbuki bu yanlış..
Yükseldikçe kademeli olarak çıkılması gerek az biraz bırakacaksın bıraktıkların zaten zengin ederse eder : )
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
February 22, 2018, 10:43:25 PM

Kripto para birimlerine sadakat olmaz. Hodl yapabilmek için sermayenin b9yük olması lazım. Araba satıp elektronik para alan adama 3 yıl bekle diyemezsin. Zenginler hodl yapar.
clex_us
Full Member

View Profile
February 22, 2018, 11:14:21 PM

Satın aldığımuz coinlerin daha fazla yükselmesini beklemekte haklıyız. Kripto para birimlerinin tüm dünyayı saracağını, dünyada ödeme alanında sadece kripto para birimi kullanılacağını varsayıyoruz. Bu gelişmeler bize net kar olarak geri dönmeli.
bravia
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 23, 2018, 02:25:39 PM

Öncelikle hold çoğu kişin yaptığı şeydir. Al sat yapmak hem yorucu hemde sıkı takip gerektiriyor ama bunların meyvesinide tabii ki veriyor al sat yapmak. Haberleri okumak al sat yapılacak coinin grafiklerini iyi okumak lazım yoksa sıkıntı elinizden gider tüm paralar. Bana soracak olursanız holdcuym ben. Çok zorunda olmadıkça bozdurma taraftarı değilim genelde. Tabii al sat yapmak daha karlı olabiliyor gün bazında bazen 1000$bazen 500$ kazanan tanıdıklarım var ama ben bir türlü yapamıyorum al sat korkuyrum ne zaman satsam dahada yükseliyor ne zaman alsam dahada düşüyor.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 23, 2018, 04:46:48 PM

Tabi hodl kavramı her coinde değişiyor bana göre ama ortalama olarak x5 diyebilirim ben hodl için. Kimi coinde x2 olur kiminde x10 projesine hacmine göre değişir yani x3 için iyi olan bir coin için daha fazla beklemeye gerek yok diye düşünürüm ben
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
February 23, 2018, 06:04:34 PM

Hodl hareketi; boğa piyasasında mantıklı, ayı piyasasında ahmaklıktır.
mymerlia
Member
**

Activity: 633

View Profile
February 23, 2018, 08:10:37 PM

ne boğa piyasası ne ayı piyasası; başta bitcoin olmak üzere gelecek gördüğün koinleri at ledgere unut unutabilirsen 3-5 yıl.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
madcoin
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
February 24, 2018, 10:11:17 AM

Boğa piyadasıda ayı piyadasıda geçici terimler. Zenginlik isteyen en iyi coinleri seçip güvenli ortamda saklasın, beklesin. Zaman en iyi yardımcıdır. Normal işlerimize dönüp 1 yıl bekleyelim. Sonunda kazanç bize gelecek.
thepanicpoint
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 05:03:42 PM

Uzun vade hodl kavramının yanında dikkat edilmesi gereken neyi hodl ettiğin, mesela wavesi 6 ay hodl ettim hiçbişey kazandırmadı bir miktar da zararda sats bazında, ama başka bir coini hodl ettim x4 yaptı daha kısa zamanda, oyüzden bir coini hodl yapmadan önce millet al al al diyor diye almayın, okadar süre para boşa yatmış oluyor sonra.

mikewirth
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
February 25, 2018, 05:48:41 PM

Hodl genellikle kazandırıyor doğru zamanda dogru koin seçimine göre elbette. Hodl süresi her koine göre ayrı değerlendirilmeli, gereğinden uzun süren hodl batışa götürebilir. Malum cogu koinler dönemsel olarak moda oluyor sonra unutuluyor, her gün yenisi geliyor.
token10250
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
February 25, 2018, 05:56:03 PM

Günlük al sat stratejisinden vazgeçen sayısı fazladır. Bir haftada kazanabildiğiniz para bir saatte uçar gider. Uzun dönem kararı verip hodl yapmanın avantajlarını saymakla bitmez. Seçim mutlaka iyi olmalı yoksa hodl işe yaramaz.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 25, 2018, 06:16:27 PM

hold öyle körü körüne dğil.hedefini belirlersin çıkş tarihini de o zamana kadar bakmazsın.bu bir ay olur 15 gün olur 3 ay olur.Ama uzun zaman hold altcoin piyasasında zarar yazdırıyor çok coinde.Ya güçlü bir rakibi çıkıyor yada ekip de çözülmeler oluyor.O yüzden sıkı takip etmeli hold yapılan coini.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 25, 2018, 06:24:27 PM
Last edit: February 26, 2018, 01:05:27 AM by salinizm

Konuyu yazan arkadas cok güzel özetlemiş HODL mantığını. Bende kendimden bir şeyler fısıldayayım sizlere. xvg almıştım son yükselişten önce. Aslında almam tamamiyle şanstı. Çünkü her gün alım satım yaptığımdan dolayı ordan oraya zıplayınca şansına xvg den voleyi vurdum. Ama ne oldu o gün Aeron u gördüm . ARN kısaltması. %450 artışın ardından yerin dibine girmişti ve gittim ARN aldım tekrar yükselir diye. Bütün xvg den vurduğum voleler bana geri kalemde gol oldu. Elimde kaldı sıfır. Keşke günlük yerine HODL mantığıyla yaklaşsaydım. Şimdide pişmanlığı kaldı. 2020 son Bitcoin yükselişine kadar tek hedefim var. İlk 10 coinden bütçeme göre HODL yapmak.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
February 25, 2018, 08:03:24 PM

Arkadaşlar güzel özetlemişler, hodl her zaman süper bişey değil coinleri bazen satmak gerekir, mesela durduk yere bcpt %40-50 artıyor bugünlerde de, tabi bittrexin etkisi var orda listelendi falan ama öncesinde de sık sık oluyordu, miktar artırmak lazım çıkıp bikaç gün içinde geri düşüyor, hodl yapanların eksiği bu satıp geri alttan almayı pek düşünmeyebiliyorlar.
kirmizicizgimiz
Member
**

View Profile
February 25, 2018, 08:54:00 PM

Hodl kavramı gerçekten içi doldurulması gereken bir söz öbeği hocam dikkat çekmeniz çok hoş günlük al-sat kadar cok uzun süreli bekleyip fırsatlar gelince hodl kavramına sığınan yatırımcılar için de tehlike olduğu düşüncesindeyim eklemek isterim onu da
ottomans_enigma
Member
**

View Profile
February 25, 2018, 09:01:17 PM

hold değilde onun asılı hodl dur, hodl kavramı gerçekten önemli bir kavram, eth 10 dolardı bu piyasada şimdi oldu 1000 dolar az para değil.
henrybek3
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 09:33:12 PM

Sağlam projeleri alıp beklemek en etkili yatırım diye düşünüyorum. Çünkü trade tamamen psikoloji üzerine yürüyor. Hold ayrıca kolaydır. Alırsın beklersin fiyat tatmin edince satarsın.
okanciftci74
Member
**

View Profile
February 25, 2018, 10:35:47 PM

HODL kavramı benim için seçtiğin coinin gelecek vaat etmesi 1 senede 5x için HODL yapılmaz 20-30x olması için yaparım
heidikim
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 10:53:46 PM

2017 den şu zaman kadar katlamayan proje kalmadı neredeyse. Eth gibi 20 dolardan 1000 dolar proje çıkar mı elbette çıkabilir. Yani bunlar hayal değil. Market hacmi biraz 1 trilyon dolara dayandığında ortalığı görün.
cabbarlana
Full Member

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
February 25, 2018, 11:23:20 PM

Borsa ile alakal şöyle bir yorum var: Borsa Sabırlı olanların sabırsız olanların parasını almasıdır. Şeklinde bir söz var. Evet durum tam olarak bu kademeli alım ve sabır ve kademeli satış.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742

View Profile
February 25, 2018, 11:34:46 PM

Gelecek gördüğünüz bir coin de hold her zaman kazandırır ama bu coini gerçekten çok iyi bilmeniz gerekir.Çok iyi proje ve çok iyi ekibe sahip olmasının yanında güçlü bir rakibi var mı.Piyasanın gidişatında nasıl etkilenir sağlam durarak seviyesini koruyabilir mi.Bir çok etkeni ekleyip iyi bir analizle güzel kazançlar elde edilebilir.
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
February 25, 2018, 11:51:50 PM

Ben hold kavramına inananlardanım. Çokterste kalınınca alttan tekrar alım yapılmalı bence. Bunun içnde bir kısım sermaye kenarda tutulmalı. Btc alımı için usdt yada usd. Altcoinler alım satımı içinde btc kenarda tutulmalı.
grkms
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
February 26, 2018, 08:06:03 AM

HODL bu piyasanın mihenk taşı . Zamana bırakmak gerekiyor gerçekten. Al / Sat ' lardan edilen anlık karlar güzel ama döne dolaşa yine piyasa da çar çur oluyor kazanç . Mutlaka sabırla tutmak gerekiyor
triedra
Member
**

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:09:50 AM

geçen gün haber sitesinde neden hold değilde hodl olduğunu anlatmış. alış, satış yapmakta zorlanan bir arkadaşın yanlışlıkla hold yerine I'm holding yazması ile bu terim popüler hale gelmiş ve yaygın olarak kullanıyormuş. özellikle sosyal medya sitelerinde, telegramda felan bolca yer alıyor.

Mantık dump sırasında satmamakmış. doğru, yanlış taktik orasına giremem ama "nereye kadar" sorusunun cevabı da yok.

jamesawyer
Member
**

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:12:56 AM

hodl güzel proje seçtiysen mantıklı ama alıs fıyatına dıp fıyatına ath fıyatına projeye sureklı bakmak lazım. Kendınede bır yuzde belırlemek lazım 1 ayda da ulasabılır 2 gunde de sonar gerı dusebılır. Pıyasa da zıbılyon tane coın var bır anda rakıp cıkar butun degerı duser vs. HODL da olsa takıp etmekte fayda var her zaman.

gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
February 26, 2018, 11:26:29 AM

o tatlı su kurnazlarını yerler burda senın dediğine gelir hepsi Cheesy bu kadar belirsizliğin oldugu piyasada al sat adamı yoarar hatta ve hatta öldürür o yüzden alıp unutmak en mantıklısı tabiki.
ribal
Member
**

Activity: 217

View Profile
February 26, 2018, 08:11:00 PM

Başlık açıklamasının hakkını teslim edelim. Merkezi olmayan paraların yasaları yok. Balinalar erk rolünü oynayarak bazen küçük yatırımcıları baypas ediyor. Güvenilecek tek organ kendi beynimiz. Herkes yatırımının arkasında dursun.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
February 26, 2018, 11:35:17 PM

Hodl: balina denen milyoner|milyarder serefsizlerin ellerindeki yüklü miktar x coinle o coini istedigi kadar düşürüp panik satışı yaptırıp iyice dipten tekrar alıp yüksekten herkesin kafasına çakması durumunda " panik satışı yapmayıp balinanın oyununu bozup yatırımımızı koruma senaryosudur" kısaca özetledim saygılar

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
unois
Hero Member

Activity: 858

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
February 27, 2018, 01:01:02 PM

her zaman istisnasız kazanım hodl da yapılsa mümkün olamayabiliyor. bu piyasanın ilk zamanlarında quark tutanlar şu an sıfıra oynuyorlar mesela. bir şeyi hodl yapacaksanız o şeyin arkasında kimler var ona bakarak ilerlemeniz faydanıza.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
ottomans_enigma
Member
**

View Profile
February 27, 2018, 01:23:32 PM

hold kavramı gerçekten çok ama çok önemli bir kavram, resmen kurs açıp millete bunu öğretmek lazım, o kadar büyük karlar kaçıyor ki al sat yapa yapa
melekseverce
Member
**

Merit: 13

View Profile
February 27, 2018, 08:31:25 PM

bence hold kelimesini bilmiyor herkes. onune gelen hold diyor. bitcoin çakılıyor ve seni bitecek adam hala hold  dihor. bre ahmak arkadasım hold demek kendini ölümüne tutmak degil. korkma demek. piyasaya ayak uydur demek. satma demek değilki gerektiği yerde çıkıp daha altta al demek. bunları malesef anlamıyorlar
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
February 27, 2018, 08:33:35 PM

Herkes satıp alttan almak zorunda değil tabi dediğiniz gibi yapılırsa ve düzgün yapılırsa daha iyi kar edilir, fakat insanlar bunla mı uğraşcam 1 2 ay sonra aynı yere gelcek nasıl olsa diyor, herkesin al sat yapcak zamanı yok nezaman düşücek nezaman çıkıcak takip etmeye zaman olmayabiliyor.
tmskcimen
Member
**

View Profile
February 27, 2018, 09:11:43 PM

Bence herkes hold yapamaz hodl yapmak için sabırlı olmak gerekir bununda herkeste olduğunu sanmıyorum yoktur yani
Lewan
Member
**

Activity: 1008

Backed.Finance

View Profile
February 28, 2018, 03:12:39 PM

Hold sabır isteyen bir iş ve bana göre oldukçada heyecanlı o gittiçe para kazanma duygusu neyde varki Smiley

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 01, 2018, 07:36:41 PM

ekibi sağlam güven veren,  projesi özgün orjinal , fiyatı istikrarı yakalamış ancak henüz roketlememiş coin ve tokenları hazır piyasa geberik iken toplamak lazım...ve biraz da sabretmek lazım..sonuçta iddia ganyan bayisi değil burası sabır önemli
freedomforever
Member
**

View Profile
March 01, 2018, 07:40:37 PM

Dijital para dunyasinda hold olayi olmazsa olmaz. Uzun vade dusunmek lazım, gunluk al satta yapabilirsiniz ancak bunun riskini de almis olursunuz.

Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
March 01, 2018, 07:42:00 PM

Piyasa o kadar dalgalı ki zaten al sat yapmaya cesaret etmek kolay değil. Zarar edilse bile uzun vadede yeteri kadar beklenildiğinde bunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Ancak bunun zamanını da iyi ayarlamak lazım. Beklemenin de bir süresi var elbet..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
anticrypto
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 3

View Profile
March 01, 2018, 07:57:00 PM

forumdaki türk üyelerin yüzde 90 ının bilmedigi bir kavram malesef. hodl deyince adam iliğine kadar alacaklarında sakin kal anlıyor malesef
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
March 01, 2018, 07:58:12 PM

Dediğiniz doğru ama denk gelmesi lazım. Bir yıldır waves ve stratis hold. Ama elde var sıfır. Hatta btc olarak kaybın hattı hesabı yok. Alış fiyatı da makul. Koinlerde makul ama. Zarar var. Denk gelecek başka yolu yok.

kirmizicizgimiz
Member
**

View Profile
March 01, 2018, 08:07:47 PM

Hold değil de hodl dır o ya
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
March 01, 2018, 08:22:40 PM

Hold kavramı her zaman daha tatlı ve daha kazançlı olmuştur benim için uzun ve orta vadede güzel şeyler bırakabilir.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
hasyurt
Full Member

Merit: 118

View Profile
March 01, 2018, 08:30:46 PM

sabrın sonu selamettir demiş Atalarımız. crypto coin meselesinde de bunun adı hodl. ne kadar çok sabredersen o kadar kazanırsın.benim bir arkadaşım aldığı coinleri temmuz ayında ki düşüşte satmadı sabretti aralık sonunda olan çıkışta parası ciddi katlamıştı. o örnekten sonra ben sabırla bekliyorum. zaten şuan da çok sık bakmamaya çalışıyorum. insan üzülüyor ama yapacak başka bir şey yok.
Rkc Trader
Member
**

View Profile WWW
March 01, 2018, 08:35:21 PM

Xvg den yana herkes aynı şeyi yaşamıştır. Alışılmışın dışında bir yükseliş olduğu için karı gören çıkmıştır.
Hold kazandırır bu ayrı tabi.

Atademir
Jr. Member
*

Activity: 87
Merit: 1

View Profile
March 01, 2018, 08:41:38 PM

Xvg den yana herkes aynı şeyi yaşamıştır. Alışılmışın dışında bir yükseliş olduğu için karı gören çıkmıştır.
Hold kazandırır bu ayrı tabi.

Haziran ayı gibi yaklaşık 100 sats civarı toplamıştım ve 5-6 ay bekleyip yaklaşık 1300 sats civarı elimden çıkarttım. Bu piyasada o çıkmaz bu yükselmez batarsın deniliyor ancak sabır ve projeye güven olduğu sürece kısa vadede kayıp dahi yaşatsa uzun vade de kazanan siz olacaksınız.
1melyun
Hero Member

Merit: 501

View Profile
March 01, 2018, 08:45:04 PM

hold ve sepet bu işin kaçınılmaz kuralı her anlamda eğer(piyasa tümden çökmez ise) kazandıracak bir yöntem tabi sabır ve iyi bir deneyim gerekiyor. yükseldikten sonra satmayı elinizdekilere kıyıp duygusal bağlanmamayı gerektirir.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 01, 2018, 08:49:20 PM

Hodl hodl bir yere kadar tutabilirsiniz, nefis, kazanma arzusu bir şekilde insanı tetikler, kamçılar nihayetinde sonuç hüsran olur.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
March 01, 2018, 08:49:59 PM

Hodl gerçekten kazandırır bencede. Açgözlü olmamak gerekiyor ve trade için portföyün çok ufak bir kısmını ayırsanız yeter. Hem vakit geçirmiş olursunuz trade yaparak ama hodl yaparak uzun vadede yükselişi daha da garantilersiniz.
arapgeceleri
Member
**

View Profile
March 01, 2018, 10:56:21 PM

hodl temel mantığında zaten iyi bir yerden girmiş olmak ve iyi bir yerden girmiş olmanın verdiği fırsatla güzel bir yere gelene kadar saklamaktır. fakat hodl yaparken al-sat fırsatı verdiği zaman, miktar artırımı yapılırsa güzel olur.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742

View Profile
March 01, 2018, 11:00:57 PM

Hold güvendiğiniz bir coinin uzun vade tutmaktır.Projesine ekibine yol haritasına ve coinin yatırımcısına dikkat edip ona göre pozisyon almaktır.Hold ettiğiniz coin de takip ister.Bir sene sonra yarı yarıya da düşebilir x50 de yapabilir.O yüzden takip analiz piyasanın gidişatı önemli.
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
March 01, 2018, 11:34:17 PM

ya ben bu piyasaya girdim ne zor zamanlar gördüm aylarca ağladık herseye ragmen btc tutmaktan daha kardayım altpartyi yakalarsan btc bazında çok kar dersin
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 02, 2018, 06:03:39 AM

HODL, hold değil evet, HODL kavramı gerçekten çok önemli, bunu kavrayan kazanıyor.
Hold, Hodl: Bir coin’in fiyatı düşerken satmadan direnmek, elinde tutmak. Hodl versiyonu bilerek yanlış yazılır, Hold  bekle dur anlamındadır ama  herkes hodl olarak kullanıyor,
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 02, 2018, 06:15:33 AM

Evet Hold (yada espirili şekli HODL ) kazandırır ama hangi coinde olduğunuza göre işler bu mekanizma gidip te çöp coini alıp hold yapacaksanız yarın eliniz dekinden de olursunuz. Bura daki püf nokta geleceği olan bir koin bulmak ve onu ne kadar elinizde tutacağınızı bilmek.
parin35
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
March 02, 2018, 06:27:19 AM

Her coin HODL olmaz ornek olarak acin coinmarketcup i Tools bolumunden Historical Snapshots kismina girin 2013 aprel 28 i secin Terracoin bakin otarihte 0,65 $ mis gunumuzde 0,21$ 5 sene hodl yapan adam o coinden % 30 icerde yani bu HODL bana biraz hikaye geliyor bende HODL yapiyorum ama baktim olmuyor sokarim boyle ise diyip satabilirim elimdekileri , bu isin teknigi dogru zamanda dogru coinlere girmek acikcasi ben basaramadim forumun eskileri illaki basaranlar vardir ...
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  

Jump to: