Bitcoin Forum
July 02, 2024, 07:12:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Hold kavramının önemi  (Read 728 times)
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
February 24, 2018, 10:11:17 AM

Boğa piyadasıda ayı piyadasıda geçici terimler. Zenginlik isteyen en iyi coinleri seçip güvenli ortamda saklasın, beklesin. Zaman en iyi yardımcıdır. Normal işlerimize dönüp 1 yıl bekleyelim. Sonunda kazanç bize gelecek.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
February 25, 2018, 05:03:42 PM

Uzun vade hodl kavramının yanında dikkat edilmesi gereken neyi hodl ettiğin, mesela wavesi 6 ay hodl ettim hiçbişey kazandırmadı bir miktar da zararda sats bazında, ama başka bir coini hodl ettim x4 yaptı daha kısa zamanda, oyüzden bir coini hodl yapmadan önce millet al al al diyor diye almayın, okadar süre para boşa yatmış oluyor sonra.

mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
February 25, 2018, 05:48:41 PM

Hodl genellikle kazandırıyor doğru zamanda dogru koin seçimine göre elbette. Hodl süresi her koine göre ayrı değerlendirilmeli, gereğinden uzun süren hodl batışa götürebilir. Malum cogu koinler dönemsel olarak moda oluyor sonra unutuluyor, her gün yenisi geliyor.
token10250
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
February 25, 2018, 05:56:03 PM

Günlük al sat stratejisinden vazgeçen sayısı fazladır. Bir haftada kazanabildiğiniz para bir saatte uçar gider. Uzun dönem kararı verip hodl yapmanın avantajlarını saymakla bitmez. Seçim mutlaka iyi olmalı yoksa hodl işe yaramaz.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 25, 2018, 06:16:27 PM

hold öyle körü körüne dğil.hedefini belirlersin çıkş tarihini de o zamana kadar bakmazsın.bu bir ay olur 15 gün olur 3 ay olur.Ama uzun zaman hold altcoin piyasasında zarar yazdırıyor çok coinde.Ya güçlü bir rakibi çıkıyor yada ekip de çözülmeler oluyor.O yüzden sıkı takip etmeli hold yapılan coini.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 25, 2018, 06:24:27 PM
Last edit: February 26, 2018, 01:05:27 AM by salinizm

Konuyu yazan arkadas cok güzel özetlemiş HODL mantığını. Bende kendimden bir şeyler fısıldayayım sizlere. xvg almıştım son yükselişten önce. Aslında almam tamamiyle şanstı. Çünkü her gün alım satım yaptığımdan dolayı ordan oraya zıplayınca şansına xvg den voleyi vurdum. Ama ne oldu o gün Aeron u gördüm . ARN kısaltması. %450 artışın ardından yerin dibine girmişti ve gittim ARN aldım tekrar yükselir diye. Bütün xvg den vurduğum voleler bana geri kalemde gol oldu. Elimde kaldı sıfır. Keşke günlük yerine HODL mantığıyla yaklaşsaydım. Şimdide pişmanlığı kaldı. 2020 son Bitcoin yükselişine kadar tek hedefim var. İlk 10 coinden bütçeme göre HODL yapmak.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
February 25, 2018, 08:03:24 PM

Arkadaşlar güzel özetlemişler, hodl her zaman süper bişey değil coinleri bazen satmak gerekir, mesela durduk yere bcpt %40-50 artıyor bugünlerde de, tabi bittrexin etkisi var orda listelendi falan ama öncesinde de sık sık oluyordu, miktar artırmak lazım çıkıp bikaç gün içinde geri düşüyor, hodl yapanların eksiği bu satıp geri alttan almayı pek düşünmeyebiliyorlar.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 25, 2018, 08:54:00 PM

Hodl kavramı gerçekten içi doldurulması gereken bir söz öbeği hocam dikkat çekmeniz çok hoş günlük al-sat kadar cok uzun süreli bekleyip fırsatlar gelince hodl kavramına sığınan yatırımcılar için de tehlike olduğu düşüncesindeyim eklemek isterim onu da
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280

View Profile
February 25, 2018, 09:01:17 PM

hold değilde onun asılı hodl dur, hodl kavramı gerçekten önemli bir kavram, eth 10 dolardı bu piyasada şimdi oldu 1000 dolar az para değil.
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
February 25, 2018, 09:33:12 PM

Sağlam projeleri alıp beklemek en etkili yatırım diye düşünüyorum. Çünkü trade tamamen psikoloji üzerine yürüyor. Hold ayrıca kolaydır. Alırsın beklersin fiyat tatmin edince satarsın.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
February 25, 2018, 10:35:47 PM

HODL kavramı benim için seçtiğin coinin gelecek vaat etmesi 1 senede 5x için HODL yapılmaz 20-30x olması için yaparım
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
February 25, 2018, 10:53:46 PM

2017 den şu zaman kadar katlamayan proje kalmadı neredeyse. Eth gibi 20 dolardan 1000 dolar proje çıkar mı elbette çıkabilir. Yani bunlar hayal değil. Market hacmi biraz 1 trilyon dolara dayandığında ortalığı görün.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
February 25, 2018, 11:23:20 PM

Borsa ile alakal şöyle bir yorum var: Borsa Sabırlı olanların sabırsız olanların parasını almasıdır. Şeklinde bir söz var. Evet durum tam olarak bu kademeli alım ve sabır ve kademeli satış.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 25, 2018, 11:34:46 PM

Gelecek gördüğünüz bir coin de hold her zaman kazandırır ama bu coini gerçekten çok iyi bilmeniz gerekir.Çok iyi proje ve çok iyi ekibe sahip olmasının yanında güçlü bir rakibi var mı.Piyasanın gidişatında nasıl etkilenir sağlam durarak seviyesini koruyabilir mi.Bir çok etkeni ekleyip iyi bir analizle güzel kazançlar elde edilebilir.
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
February 25, 2018, 11:51:50 PM

Ben hold kavramına inananlardanım. Çokterste kalınınca alttan tekrar alım yapılmalı bence. Bunun içnde bir kısım sermaye kenarda tutulmalı. Btc alımı için usdt yada usd. Altcoinler alım satımı içinde btc kenarda tutulmalı.
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
February 26, 2018, 08:06:03 AM

HODL bu piyasanın mihenk taşı . Zamana bırakmak gerekiyor gerçekten. Al / Sat ' lardan edilen anlık karlar güzel ama döne dolaşa yine piyasa da çar çur oluyor kazanç . Mutlaka sabırla tutmak gerekiyor
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:09:50 AM

geçen gün haber sitesinde neden hold değilde hodl olduğunu anlatmış. alış, satış yapmakta zorlanan bir arkadaşın yanlışlıkla hold yerine I'm holding yazması ile bu terim popüler hale gelmiş ve yaygın olarak kullanıyormuş. özellikle sosyal medya sitelerinde, telegramda felan bolca yer alıyor.

Mantık dump sırasında satmamakmış. doğru, yanlış taktik orasına giremem ama "nereye kadar" sorusunun cevabı da yok.

jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:12:56 AM

hodl güzel proje seçtiysen mantıklı ama alıs fıyatına dıp fıyatına ath fıyatına projeye sureklı bakmak lazım. Kendınede bır yuzde belırlemek lazım 1 ayda da ulasabılır 2 gunde de sonar gerı dusebılır. Pıyasa da zıbılyon tane coın var bır anda rakıp cıkar butun degerı duser vs. HODL da olsa takıp etmekte fayda var her zaman.

gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
February 26, 2018, 11:26:29 AM

o tatlı su kurnazlarını yerler burda senın dediğine gelir hepsi Cheesy bu kadar belirsizliğin oldugu piyasada al sat adamı yoarar hatta ve hatta öldürür o yüzden alıp unutmak en mantıklısı tabiki.
ribal
Member
**

Activity: 217

View Profile
February 26, 2018, 08:11:00 PM

Başlık açıklamasının hakkını teslim edelim. Merkezi olmayan paraların yasaları yok. Balinalar erk rolünü oynayarak bazen küçük yatırımcıları baypas ediyor. Güvenilecek tek organ kendi beynimiz. Herkes yatırımının arkasında dursun.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: