Bitcoin Forum
May 26, 2024, 01:42:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: İcoların Piyasa için Önemi  (Read 336 times)
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 22, 2018, 12:30:10 AM

ICOlar yasaklansada sadece olan projeler kalsa boylelikle yeni projeler cikmadan olanlari degerlense sadece cok mutlu olacagim.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
criptoturk
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
February 22, 2018, 09:08:47 AM

arkadaşlar birde araştırırken team e bakın derim. bazılarında daha önce spam olan ico ların ekibinden olanları gördüm. uzak durmakta fayda var böyle bir durumda..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 22, 2018, 11:08:18 AM

ICOlar yasaklansada sadece olan projeler kalsa boylelikle yeni projeler cikmadan olanlari degerlense sadece cok mutlu olacagim.
Icolar yasaklansa ethereum bile belki kalmaz  Cheesy Aslinda gereksiz projelerin kampanyalarina destek olmasa kimse bunlarda dikkat cekip yatirim toplayamaz.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 22, 2018, 03:03:13 PM

denetim getirilmeli ama tabikide ico denilen fon toplama yönetemi başarılı bir iş, ama bu şekilde başı boş bırakılmaması gerekiyor bence
bney
Full Member

Activity: 333
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 03:45:32 PM

ICO token satış girişimlerinin piyasa için önemi yadsınamaz. Ben büyük bir gölü ( Bitcoin ) besleyen küçük nehir yataklarına benzetiyorum. İnitial coin offering ilk madeni para teklifi anlamındadır. Pazarı büyütecek olan çeşitliliktir.
Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
February 22, 2018, 09:27:29 PM

Bitcoin yerinde saymaya devam etsin, Ico'lar yatırım almakta zorlanır. Btc ileriye doğru giderse yeni yatırıcı akını olur. Sonuçta pazarda dönen paranın artması lazım.
clex_us
Full Member

Activity: 336

View Profile
February 22, 2018, 10:57:29 PM

Denetimi kim yapacak, tarafsız bir kurul oluşturulabilir. Ico eşittir zenginlik. Ortada ürün yokken yatırım almanın önemi Ico projesine ve ekibe duyulan güveni gösterir. Ico yasağı sadece Amerika'da var.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
February 22, 2018, 11:46:03 PM

Kısa vadede yüksek kâr hırsıyla insanları bu piyasaya çekmekten başka bir işe yaramıyorlar ama aralarında gerçekten iyi projeler oluyor.. Örneğin Status bir şifreli mesajlaşma uygulaması, BAT var Google Chrome gibi bir tarayıcı.. Bu tür projeleri desteklemek gerek.
digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
February 23, 2018, 04:08:29 PM

Ico yatırım cazibesi yıllardır var. Ico tokeni sayesinde sermayesini 10 kat büyüten yüzbinlerce yatırımcı mevcut. Sabırı baş altın kural olarak belirleyen kişiler hayatlarında göremeyecekleri kazançları sağladı.
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
February 23, 2018, 05:13:31 PM

son dönemde kaliteli ico bulmak zorlaştı. çok fazla çöp denecek seviyede ico çıktı piyasaya. 2018 yılı çöp ico ların sayısında patlama yaşanacağı yıl olacağını düşünenlerdenim
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 25, 2018, 12:10:21 PM

ICO lar bu piyasa için gerçekten çok önemli, hatta bu piyasayı ayakta tutan ana direk ICO lardır dersek hiç de yanlış olmaz.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
February 25, 2018, 01:55:14 PM

Cryptopia yı da büyük borsa olarak sayıyorum. Büyük borsalara giremeyen icoların %90 1-2 sene sonra çöp olacak ne yazık ki.
Ico dan karını alan çıkıyor, parasını ethereum,neo ve bitcoin gibi güvendiği coinlerde tutuyor.  

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 25, 2018, 02:11:48 PM

Sadece proje yönünden çöp olacaklar haricinde bir de unutulan projeler var. ICO lar iyidir gelişime katkı sağlıyor farklı tarzda projeler çıkabiliyor fakat dengesizlik var ve iyi değil. Kimse beğenerek bile girdiği projede fazla durmamaya başladı sürekli yeni projeler çıkıyor ve eski projeler çok çabuk gözden düşüyor. Piyasaya olumlu değil olumsuz katkısı olduğunu düşünüyorum. Böylelikle projeler tarihe karışırken iki kısım yatırımcı uç noktaları oluşturuyor iyi kazanan ve kaybedenler, aradaki kazanç ve kayıp oranı giderek yükselmekte. Fark açıldıkça yatırımcının gözü korkuyor ve panik satışları artıyor, panik satışları artınca aradaki fark daha çok açılıyor. Kar edemedim bari zararın neresinden dönersem iyidir diyen yatırımcı çıkıyor şansını başka projede denemek istiyor zararına satışlar artıyor. Bir sürü de proje çıktı peki elle tutulan kullandığımız işimize yarayan ne var?

Market cap değerine bakarak büyüme var gelişme var diyorsan kendi kendini kandırırsın. %80/90 ı çöp olan unutulacak olan piyasanın gelişmesinden nasıl bahsedeceğiz. Milyonlarca dolar hiçbir şey yapmadan para toplanıyor karşılığında basit şeyleri bile veremiyorlar sonra alıyoruz kripto coin'i tutuyoruz. Kime ne faydası var çözemiyorum. Kimse zaten artık projenin iyi olmasından bahsetmiyor herkes ne kazanmış ne kazanacak buna bakıyor. 
ozlemt4296
Member
**

CAT.EX Exchange

View Profile
February 25, 2018, 03:10:58 PM

Son zamanlarda güvenilir ico bulmak çok zorlasti birçoğu emeklerimizi boşa çıkarıyor iyi bir araştırmadan sonra güzel projelere yatırım yapılmalı

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 25, 2018, 06:43:19 PM

ICO da mining gibi ilk zamanlarinda katilimcilarina yuksek miktarlarda para kazandirdi ancak su asamada pek kazancli gorunmuyor. Pek cok ICO dusuk katilim limiti koymakla beraber piyasaya girdiginde ICO fiyati ile ayni seyrediyor. Marketin su an istikrarsiz olmasi da bunu tetikliyor. Ayni zamanda bounty ve airdrop larda yeni cikan projelerin cikis sonrasinda dusus yasanmasina sebebiyet veriyor. Buna ragman basarili ve mantikli projelere uzun vadeli yatiririm yapmak cok ta mantiksiz degil.
suukool
Full Member

Activity: 413

View Profile
February 25, 2018, 07:01:31 PM

Şayet başarılı bir ico yakalama şansı bu kadar az olmasa ben de icolara katılmayı tercih ederdim fakat ayda yılda bir katılmayı tercih ediyorum. Sebebi malum; scam çıkma olasılığı, başarılı olmama ihtimalleri ve bir çoğunun vadettiği şeyleri yapmayıp ertelemesi. Çok güvenilir kaynaklardan bilgi alıyor gibisiniz, hayırlı olsun
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
February 25, 2018, 07:07:04 PM

Yanlış bir bakış açısı . Rakip olmadıkça hazırda ki projelerin geliştirmeleri tamamen yavaşlayacak . Smiley Bir de bu açıdan düşün .
ICO ' lar ın her daim olması rekabet açısından önemli .
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
February 25, 2018, 08:43:48 PM

Sadece site yapısına bakarak karar vermemek lazım bazen sağlam dediğimiz coinlerin bile website kalitesi dolandırıcı olanlara göre geride kalmış olabiliyor.( Daha geçen ay sahte telegram ico'su bir websitesi vardı çok beğenmiştim tasarımını doğrusu )
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 25, 2018, 08:59:26 PM

Bence piyasa da var olan veya yeni çıkacak olan token ve coinlerin birçoğunun sonradan yok olması veya değerinin düşmesi muhtemel bunun için çoğu zaman bu tip coinler kısa vadede kazanç sağlar
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 25, 2018, 10:10:35 PM

ICO'lar bu piyasanın ana unsurları zaten ıco ları para toplayan sadece dolandırıcı gibi algılamak yanlış olur. Günlük hayatımıza entegre olacak projeler var çok da derinlerde değiller.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: