Bitcoin Forum
August 02, 2024, 11:55:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İcoların Piyasa için Önemi  (Read 352 times)
Metazen (OP)
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 11:29:43 AM

1-Ico konularını okuyorum.Kendimde giriyorum.Ben yahu fazla araştırmadan mı giriyorum acaba diyordum bazı icolar için, milletin bitcointalk da konuştuğu bazı icolara bakıyorum bomboş yani girip sitesine bakması yeterli..ayrıntı vermeyeceğim uzun uzun. Onları gördükçe kendi adıma yok iyi böyle diyorum. Zaman yeterliyse zaten araştırıyorum.

2-Arkadaşlar Piyasadaki market hacmi büyük çoğunlukla icolar tarafından para girişiyle de artıyor.Adam icoya girip ya kazancını yapıyor ya da istediği değere gelmediyse oradan sağlam coinlere geçiş yapıyor. Bugün hepimizin beklediği Btc nin artışına icolardan çıkan paralar giriyor. genel piyasanın artışına da katkı sağlamış oluyor.

3-Yahu bir işe de devletler el atmasın kardeş ! Şimdi söyleyeceklerim biraz iddialı ve çoğu kişinin de kabul etmeyeceği bir şey olabilir belki ama olması gereken ne bir daha düşünmek lazım diyorum;
Herkesin dilinde piyasaya giren icoların % 80 i scam iddiaları dolaşıyor.Ama kardeşim bu icolara girip girmemek senin elinde.Araştırman son derece mümkün.Şu an gözümün önünde forumda 5 6 sayfa konusu olan bir ico var , sitelerinde hiçbirşey yok adamların. Hangi ico olduğunu söylemeyeceğim bakalım bu kadar ay geçtikten sonra sitelerinde 1 satır yazı görecekmiyim.
Blokchainin amacı zaten özgür bir platform olması , devletlere v.s. bağlanmadan ''FİKİRLERİN'' de özgür şekilde yayılması ve ''KARŞILIK'' bulması demektir. Ha o kadar da özgür olmadıklarını v.s. biliyorum ama amaç ya da olması gereken bu.

Belki uzun bir süre sonra buna bir miktar denetleme getirilebilir..Belki.. Ama özellikle şu sıralarda hala gelişme aşamasında olan bu sistemin kontrol altına alınması ; bir çocuğun düşe kalka büyümesi gereken durumda onu fazladan kontrol etmek gibi geliyor. Bırak biraz gelişsin , kendi kendini geliştirsin. İcoların scamına kapılıp canı yanan varsa (scamına da ilginç oldu Smiley onlarda neye girdiklerine biraz bakacaklar. Ayrıca bu piyasada herşey proje de değil.Bak dadiye herkes kopya dedi adamlar 60 saniyede hardcap yaptı ve projesi bile olmayan bazı coinler Exchange e girip uçuyor..Burası uzar..

Son olarak : Ben şu son 1 ayda 3 tane icoya girdim.Bir tanesi Çok yüksek hype olmasına rağmen şu an hem piyasa şartlarından hem de daha borsaya girmediğinden ico seviyesinin biraz üzerinde seyrediyor, biliyorumki sadece borsaya girmesiyle bile x3 garanti  5leri 10ları kesin demek istemiyorum. Diğer girdiğim ico ise projeyi gördüğüm halde o kadar saçma fud lar yapıldıki ben bile yavaş girdim Credits , ico yeni bitti adamlar anlaşma üstüne anlaşma açıklıyorlar ico bittikten sonra. Ekiple ilgili çok başka tüyolar almıştım onun da etkisi var tabii. 3.cü de bana kalsın. Şu an net gireceğim çok sağlam 2 tane ico var kimse bahsetmiyor mesela forumda. 3 cü bir ico da var o da ico yapacakmı bekliyoruz v.s.

Yani demek istediğim risk var mı her zaman var , icolara girmem borsadan alırım dersen o da bir seçim onda da risk var.Seçim senin..
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
February 21, 2018, 11:40:49 AM

İCO cogu çöp proje resmen bizim yatırımlarımızı çalıyorlar x proje çıkıyor adamlar 50-100m$ para topluyor eger öyle çöp projeler olmasa adam oraya yatıracagı parayı eth, ltc , neo ya yatırır sağlam geleceği olan projeler değerlenirdi suan 1600 coin var. piyasada 500milyar$ düşünsenize 50 tane coin olsun piyasada yine 500m$ olsun çöp coinleri silelim hayat ne güzel olurdu  Kiss
Metazen (OP)
Member
**

Activity: 213

View Profile
February 21, 2018, 12:22:40 PM

1-Yatırımlarını çalan projelere yatırma , araştır doğrusunu bul.
2-Ethereum da zamanında scam iddialarıyla çıkmış bir projeydi.
3-Şu anda piyasada 1.600 proje var ve marketcap 500 milyon dolar. Piyasada sıkı kontrollerle 50 tane coin çıkmış olsa piyasa hala 500 milyar dolar mı olurdu ? Yoksa bu kadar ico ya giren adam ico lara girmez de piyasadaki aynı coinlerle mi oyalanırdı ?
Proje haricinde mali olarak başka bir boyutu da var çok farklı ; mesela Doge coin şaka amaçlı başlamış , sahibinin capsler güzelmiş sıkılıdım bari borsaya gireyim dediği bir coin. Şu an uzun süredir borsalarda gayet iyi miktarlarda ticaret hacmiyle devam ediyor. Daha 2 gün önce buradaki Doge coin başlığını görürsen , yazan birçok kişi ''ben dogeye yatırım yaparım'' ''bir miktar doge mutlaka bulundururum'' ''doge ile yaptığım ticaretten iyi kazanıyorum'' mesajlarını görürsün.
Ee noldu bizim doğru düzgün projesi olmayan Doge piyasaya çok ciddi miktarda para girişi ve akışı sağladı. Şimdi buna da ''ya kardeşim böyle olunca iyi projeler...'' diyebilir. Ama tam tersi böyle projelerin bile iş yaptığını hatta pazarı büyüttüğünü görünce kendi iyi porjesini yapmak için daha fazla istek duyuyor insanlar.
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
February 21, 2018, 12:47:07 PM

Bu ara benimde ICO merakım arttı. Twitter'da takip ettiğim bir kaç kişi var onlar bu işlerin çok üstüne düşüyorlar. Ara sıra veriyorlar tüyolar ama şu ana kadar hiç bi icoya katılmadım. Sık eleyip ince dokumak lazım. Denemek icin kafama yatan bi projeye 100$ lık yatırım düşünüyorum. Bakalım araştırma içerisindeyim Smiley Allah hepimizi SCAM'lardan korusun.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 21, 2018, 01:07:06 PM

ICO'lara giriş yapmak tecrübe ve sıkı araştırmadan geçer. Yoksa her gördüğünüz ıcoya yatırım yaparsanız utun paranızı zaten. Kendi araştırmanızı iyi yapın ve scam olmadıklarından emin olun...

SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 21, 2018, 01:29:26 PM

Kaliteli ico bulmak lazım.Her ico iş yapacak diye bir şey yok. Özellikle binanceye girecek falan bir ico bulursanız tadından yenmez.

Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
February 21, 2018, 03:03:48 PM

İcolar rekabeti arttırıyor ve piyasada sirkülasyonun devamlılığını sağlıyor. Son aylarda özellikle yatırımcıların dikkatini icolara yönlendirdiği görülüyor. Bir çok yatırımcı yeni ve kaliteli projeleri yakip ediyor. İcolar kripto para piyasasının genişlemesine katkı sağlıyor böylelikle.
jourban
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile WWW
February 21, 2018, 06:42:16 PM

Yeni ICO projelerinin azalması durumunda dijital sektör pazarındaki paranın azalma ihtimali var, akan musluk gibi piyasayı destekleyen projeleri yakından takip ediyorum. Sıfırdan gelen projelere yatırım yapmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
February 21, 2018, 06:52:20 PM

Cidden çok iyi ICO ve çok güzel fikirler ortaya çıkıyor ama bunların yanı sıra çok çöp ICO var ortada iyi eleyip ayıklamak lazım kaliteli olanların ve yatırımlar 3x 4x güzel getirir.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 21, 2018, 06:57:57 PM

Kim ne derse desin ico lar bu piyasanın can damarıdır. Piyasa bu hale icolar sayesinde gelmiştir. icolar olmasaydı sadece bitcoinle yetinmek zorunda kalacaktık. Ve piyasa gelişemeyecekti.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
February 21, 2018, 07:05:32 PM

eski icoların piyasanın büyümesine katkısı olmuştur muhakkak ama yeni icoların çoğunun amacı para toplamak. gönderdiğimiz paralar kripto sisteminden çıkıp nakite çevriliyor ethereum 1500 dolardı şimdi 850 dolar.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
February 21, 2018, 07:08:25 PM

ICOlar illaki onemlidir ama son zamanlarda piyasa buyudukce scamlarda cogaldi ve bu haliyle insanlari korkutuyor. Imzasina girdigim abyss bu olayin onune gecen ilk eth ICOsu

Eflatun
Member
**

Activity: 504

View Profile
February 21, 2018, 08:56:31 PM

İCO lar piyasanın dinamoları biteliğindedir. Sağlam projeler bu piyasanın var olma sebebidir. Çünkü sonuçta İCO lar sayesinde üretilen tokenler. Karşılığı olan değerlerdir. Tabi ki sağlam projesi olan İCO lardan bahsediyorum. Kötü niyetli piyasayı dolandırmaya yönelik İCO lar şüphesizdir çıkacaktır. Ama bu konuda oluşan bir çok site bizlere faydalı olacaktır. Yeterki hızlı, araştırmadan karar vermeyelim.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 21, 2018, 09:45:35 PM

suyun üzerinde görünen icoların %95' i, başarısız olacak ve ekipleri toparladıkları paralarla kalacaklar. bunların arasından %5 i seçip çıkartmayı başarmış olanlar ise eğer sabırlarına yenik düşmezlerse zengin bir soy ağacının ilk temsilcileri olacak.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
February 21, 2018, 09:58:14 PM

ICO lar para akışı için önemli ama piyasayı gören tüm paragözlerde artık bu işe girmiş durumda diye düşünüyorum. günümüzde icoları vurgun yapmanın en ama en kolay yolu olarak görüyorum.ben kıytırık biçok proje toplasan masrafları 50k dolar bile yok.bi hardcap açıklıyor amk sanırsın marsa götürecek bizleri milyon dolarlar havada uçuşuyor.bu furya birilerinin canını yakacak ama bakalım ne zaman

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
February 21, 2018, 10:02:29 PM

Kendi beş para etmeyen tokenlerini aslında hiçbirimizin elden çıkartmaması gereken ETH ve BTC ile değişiyorlar.. sonra piyasa niye dumplanıyor? balinalar bu adamlar çünkü ellerine geçen ne varsa sell emri verip aldıkları yatırımın %5'iyle projelerini yarım yamalak geliştiriyorlar.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 21, 2018, 10:14:36 PM

İCO cogu çöp proje resmen bizim yatırımlarımızı çalıyorlar x proje çıkıyor adamlar 50-100m$ para topluyor eger öyle çöp projeler olmasa adam oraya yatıracagı parayı eth, ltc , neo ya yatırır sağlam geleceği olan projeler değerlenirdi suan 1600 coin var. piyasada 500milyar$ düşünsenize 50 tane coin olsun piyasada yine 500m$ olsun çöp coinleri silelim hayat ne güzel olurdu  Kiss
Bahsettigin kadar coin ve token olmasinin sebebi yapilan airdroplar aslinda cok fazla sacma scam seyler cikiyor zamanla silinip gidiyorlar.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 21, 2018, 10:39:57 PM

İcolar ve yeni projeler yeni yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bir çok yatırımcı icoların henüz değerlenmediğini düşünerek parasını daha fazla katlayabileceğini düşünüyorlar. Fakat son zamanlarda scam sayısının artması aksine kripto paralara olan güveni sarsıp, yeni yatırımcıyı uzatabilirler. Hatta bu sebepten çok büyük maddi kayıplar olursa bu durum diğer kripto paralarıda sarsabilir.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
February 21, 2018, 10:44:16 PM

Kendi beş para etmeyen tokenlerini aslında hiçbirimizin elden çıkartmaması gereken ETH ve BTC ile değişiyorlar.. sonra piyasa niye dumplanıyor? balinalar bu adamlar çünkü ellerine geçen ne varsa sell emri verip aldıkları yatırımın %5'iyle projelerini yarım yamalak geliştiriyorlar.

vala dediğine ciddi ciddi inanıyorum ben artık.kıytırıktan projeler için btcleri ethleri alıyorlar o kadar parayı görünce bozmaları normal zaten adamların.kim olsa kendini garantiye almak için nakite dönecektir.ico konusunda çok çok seçici olmak lazım artık.eskiden çok icoya katılırdım ama şuanda azalttım bu piyasada 2x yapacak ico bile bulmak zor çünkü
Sync485
Full Member

Activity: 252

View Profile
February 21, 2018, 10:48:32 PM

doğal seleksiyon misali 1000 icodan sadce 3-5 tanesi bundan 5 yıl sonra var olmaya devam edecektir. ama onlarda 1000x yapmış olarak Smiley
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: