Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:14:30 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Al-Sat'a yeni başlayacak arkadaşlarım için  (Read 558 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 22, 2018, 11:30:49 PM
Last edit: February 24, 2018, 07:16:30 PM by emirsener

Altcoinlerde alım satım yaparken bazı şeylere dikkat edilmesinde yarar var. Genellkile birden düşen fiyattan yapılırsa kar sağlanır. Eğer bir altcoin’i düşündüğünüz bir fiyattan rahatlıkla alabiliyorsanız burada bir terslik var diye şüpheci yaklaşmalısınız; çünkü büyük ihtimalle fiyatı daha da düşecektir.

Kar sağlayabilmek için en güzel yol piyasadan daha düşük bir fiyata alış emri girip beklemektir. Böylece birden bire fiyat düştüğünde satın alabileceksiniz ki, bu altcoinlerde sıklıkla yaşanan bir olaydır. Tabii bu arada almak istediğiniz coin’in diğer borsalardaki fiyatını da gözlemlemek ve buna göre emir girmek de çok önemlidir. Satın alma yolunu şu şekilde belirleyebilirsiniz: Öncelikle almak istediğiniz coin’in hangi piyasalarda satıldığını öğrenin, bunun için coinmarketcap.com adresini kullanabilirsiniz.

En büyük hacimlere sahip borsaları belirlemeye çalışın. Daha sonra en büyük hacme sahip sitede fiyatı takip ederek, daha düşük hacimli sitelerde emirler girin. Piyasa devamlı olarak büyük hacimli siteyle olan fiyat farkını elimine etme eğiliminde olacaktır. Buradaki fiyat düştüğü veya çıktığı anda diğer siteler buna belli bir süre içerisinde tepki verecektir. Bu süreyi lehinize kullanıp, diğer kullanıcılardan daha erken davranarak, daha doğru alım ya da satım kararı verebilirsiniz.

Bir başka tüyoyu da şu şekilde izah edeyim genel de Çin bazlı sitelerde düşük fiyattan alış emri girmek çok mantıklı olabilir.

Bir diğer konu boşa vakit harcamayın. Analiz ve arbitraj yazılımları, fiyatların ne zaman çıkacağını ve düşeceğini kestirmeye çalışan robotik programlar gibi uygulamaların hepsi, belki size biraz fikir verebilir; ama yalnızca bu yazılımlar hiç bir zaman beklentileri karşılamaz. Çünkü bireylerin içgüdü ve hisleri, aslında çoğu zaman başarının gizli sırrı olmuştur. Bu yüzden bu tip yazılımlardan ziyade hislerinize daha fazla güvenin; fakat körü körüne hislerle hareket etmek de yetmez, bunu sıkı takip ve deneyimle birleştirmeniz gerekecektir.

Evinizi arabanızı satmak kredi çekmek gibi yollara hiç tenezzül dahi etymeyin. Yastık altı paranızın ya da yengenin bileziklerinden bikaç tanesi ile başlangıc olabilir belki de ama hepsiyle değil tabiki Smiley Malum bu piyasa cok hareketli ve bi anda kapı dışarı olabilirsin.

Telegram tweeter pump dump gruplarına inanıp rulette kırmızıya basar gibi parayı bi coine basma. Ücretli gruplara paranı sakın kaptırma. Tepeden almak yerine alttan al ama senin alt dediğin 1 ay sonra daha da dibe cokerse acele etme bekle HODL de. cunku eninde sonunda orayı görur ama sinir uclarına sahip cıkman koşulu ile. Şimdi görmeyen de var diyenleri duyar gibiyim ama daldan  dala maymun gibi atlamaktan tek dalda kalmak kesinlikle daha karlıdır.Eş dosta bu işi yaptıgını fazla söyleme yoksa eline 100 TL tutuşturup bana Bitgoin mi gutgoin mi nedir ondan al hele diyenlerden başını alamazsın Smiley Kalın sağlıcakla
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
February 23, 2018, 06:18:30 AM

Hocam yazıyı biraz düzenlersen çok daha yararlı olur. Çok karmaşık duruyor, paragraf paragraf ayır bence. Konu ne olursa olsun ister al-sat ister diğer ıvır zıvırlar ben herkesin kişisel yatırım stratejisi olması gerektiğine inanıyorum

afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
February 23, 2018, 06:21:18 AM

İçeriği okumadım yazım formu uygun değil. Başlık dikkatimi çekti okumak maksadıyla açmıştım. Ama bu uyarıyı yazmadan da geçmek istemedim. Paylaşımlarda sunum çok önemlidir. Lütfen sunuma özen gösterelim.
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
February 23, 2018, 06:59:07 AM

Ben şimdiye kadar uzun vadede al sat yapan arkadaşların hiç al sat yapmayan arkadaşlara göre daha az kazanç elde ettiklerini görüyorum. bir coini alıp bekleme al sattan daha karlı gibi geliyor. Yeni girecek arkaşaların bu konuda dikkat etmelerini isterim yoks paraarınız elinizin altında eriyip gidebilir.komisyonlar kesilecek sürekli dikkat etmek lazım iyi hesap yapmak lazımm..

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
February 23, 2018, 09:32:37 AM

Ben şimdiye kadar uzun vadede al sat yapan arkadaşların hiç al sat yapmayan arkadaşlara göre daha az kazanç elde ettiklerini görüyorum. bir coini alıp bekleme al sattan daha karlı gibi geliyor. Yeni girecek arkaşaların bu konuda dikkat etmelerini isterim yoks paraarınız elinizin altında eriyip gidebilir.komisyonlar kesilecek sürekli dikkat etmek lazım iyi hesap yapmak lazımm..
bu konuya bende katılıyorum. Yaklaşık 7 ay önce girdim bu piyasaya . Sermayenin bir kısmıyla al-sat diğer kısmıyla al-beklet yaptım ve beklettğim coinler kat kat daha çok kazandırdı. Ayrıca al-beklet mantığıyla kendinize ayırcak vaktiniz de çok oluyor Smiley tavsiye ederim
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 23, 2018, 09:39:08 AM

Hocam valla ilk satırı okudum gerisini okumadım arkadşaında dediği gibi paragraf paragraf ayırıp yazsaydın daha güzel bir okuma olabilirdi muhtemelen güzel bilgiler paylaşmışsındır diye düşünüyorum editleyip ayırırsan paragrafları daha akıcı bir şekilde ve insanlar karıştırmadan okuyacaktır.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
February 23, 2018, 09:47:19 AM

Hocam valla ilk satırı okudum gerisini okumadım arkadşaında dediği gibi paragraf paragraf ayırıp yazsaydın daha güzel bir okuma olabilirdi muhtemelen güzel bilgiler paylaşmışsındır diye düşünüyorum editleyip ayırırsan paragrafları daha akıcı bir şekilde ve insanlar karıştırmadan okuyacaktır.

Hahahha dostum bende ayni seyleri yazacaktim sen benden daha once davrandin. Ilkokulda lise de falan bize neden zamir zarf paragraf bilgisi ogretiliyor nerde karsimiza cikicak diyorduk suan cikti karsimiza  Grin saka maka editle dostum paragraflari ayir daha okunakli olsun emegine saglik

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
February 23, 2018, 10:39:36 AM

Kar etmenin altın kuralı bana göre sabırdır. İster uzun vadeli yatırım yapın ister kısa vadeli al sat yapın farketmez. Satın alacaksanız sabırla düşmesini bekleyin, gerekirse günlerce aylarca bekleyin. Satacaksanız sabırla yükselmesini bekleyin, gerekirse günlerce, aylarca. Aklınızda olan coin'in yol haritasında önemli bir değişiklik olmayacaksa bahsettiğim dalgalanma mutlaka gerçekleşecek ve istediğiniz fiyatı yakalayacaksınız.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 23, 2018, 11:08:23 AM

Yeni trande islemine baslayacaklara bu kadar uzun yazi yazmak gereksiz olmus tek  bir kelime yeter. Baslamayin
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 23, 2018, 11:14:41 AM
Merited by taner32 (1)

Okumak istemeyenler için özet: Trade yapmayın, alıp bekleyin.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
February 24, 2018, 06:55:20 PM

al-satlar bazen faydalıdır ama iyi bir kazanç için yüksek oynamak gerekir.

eğer alınıp, düzgün projelerde beklenilirse çok fazlasını kazanabilir ama sabırlı olmak çok zor. insan hızlı bir şekilde yoluna girmek istiyor. o yüzden portöfün büyük kısmını değer yatırımcısı olmak lazım.
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 24, 2018, 07:17:33 PM

Hahahha dostum bende ayni seyleri yazacaktim sen benden daha once davrandin. Ilkokulda lise de falan bize neden zamir zarf paragraf bilgisi ogretiliyor nerde karsimiza cikicak diyorduk suan cikti karsimiza  Grin saka maka editle dostum paragraflari ayir daha okunakli olsun emegine saglik

Bu ikisi acıttı be Smiley Tamam arkadaşlar editledim konuyu. Alun size paragraf alın size satırbaşı Smiley)))
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
February 24, 2018, 10:01:34 PM

Al-Sat'a yeni başlayacak arkadaşlara en net tavsiyem; girmeyin bu işe. Trade gerçekten zordur. Hatta baya sağlam psikoloji ister. İyi bir projeye yatırım yapıp orta ve uzun vade beklemek daha sağlıklı bir yatırım geliyor bana.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
February 24, 2018, 10:41:34 PM

Al - sat her zaman tehlikelidir, eğer tüm zamanlı olarak coin borsasaı ile ilgilenmiyorsanız taviye etmediğim bir olaydır.. Ama yine de bu işe girmek isteyenler için ayrıntılı bir yazı olmuş tebrik ederim sizi elinize sağlık.. Bunun haricinde yarım zamnalı olarka kar edeyim mantığında iseniz hiç bulaşmayın arkadaşlar bırakın hodl yeterince size kar getirecektir.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
February 24, 2018, 11:04:04 PM

Al sat a yeni başlayacak arkadaşlara bir tavsiyede ben vereyim. Twitter daki fenomen hesaplara biraz dikkat edin hepsi için değil bu sözlerim ancak pump sonrası elinizde patlamasın tokenler.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
February 24, 2018, 11:09:21 PM

bu zalım altcoinlerde dip yoktur belki dogecoini dip kabul edebiliriz. ikincisi: özellikle bittrex'te herkes düşerken yükselen adı sanı duyulmadık altcoin gördünüz mü uzak durun, muhtemelen delist etmeden önce kaldırıp ele vermeyi planlıyorlardır.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
February 24, 2018, 11:11:43 PM

bence büyük paralar kaybederek başlasınalar bence Smiley bu işin kazanması olduğu kadar kaybetmesi de var ilerleyen zaman da her şeyin farkına varırlar çok iyi bir yazı olmuş bir solukta okudum

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
February 24, 2018, 11:16:34 PM

Al sat yapacak arkadaşlar önce coin seçmeli bence ben eskiden bu işlerle uğraşırken grafikleri dalgalı olan coinlerde yapardım. fakat al-sat insanı çok yoruyor. ben önermiyorum açıkcası
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 24, 2018, 11:18:49 PM

Al sat yaparken en önemli olan şey sabır etmektir. Acele etmeyeceksiniz. Mesela bir alt coin aldınız düşüşte satmayin yeter. Panik satis yani. Al satla güzel kar ediliyor ama kaybetmekte var sonuçta.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
February 24, 2018, 11:28:28 PM

Al sata bulaşmayın alın 3 ay bekletin seçtiğiniz coini. Özellikle pump yemiş coinlerden uzak durun . O coin kesin düşüş yaşayacaktır.

yobit.net is banned from signatures
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: