Bitcoin Forum
August 24, 2024, 03:52:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Name Service - .eth Uzantılı Adres Nedir? Nasıl Alınır?  (Read 274 times)
Renovatioo
Member
**

Activity: 159
Merit: 10

View Profile
February 28, 2018, 02:05:19 PM

yakın gelecekte tüm coinler bu ve benzeri yollara gidecektir. Nitekim adresler çok uzun olduğu için kimsenin ezberlemesi mümkün değil bu sebeple ciddi mi kolaylık sağlayacaktır.
ZENC (OP)
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
March 02, 2018, 01:17:12 AM

güzel çalışma tesekkurler.

arog da zaman makinesi bulmak gibi bekleme süresini uzatırsan zamanla daha ileri gidersin.

waves de bu işlemi yapmak 2 ile 3 saniye arası alıyor.

Çok fazla detayına bakmadan göz attım gerçekten çok yorucu yapmışlar sebebi nedir bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum ama arkadaşın dediği gibi waves de var sanırım aynı işe yarıyor bir tuşa basıp adrese tanımlama yapabiliyoruz sonra hemen kullanıyorsun adres kısmına tanımladığın veya başkasının verdiği adı yaz yolla. İşin içinde programcılık var diye bu kadar cılkını çıkarmalarına anlam veremedim kolaylaştırmak için kullanıyoruz programcılığı programları. Zaten bu sistem tutsaydı kolay ve işlevsel olsaydı hepimiz çok önceden duymuş kullanıyor olurduk.

https://steemit.com/waves/@cryptotraderbiz/usdwaves-new-alias-feature

Daha çok para kazanma amaçlı geliştirilmiş bir özellik mi acaba, açık arttırma falan kazanç kime gidiyor.

Yazı için teşekkürler gerek olursa ve müsait zamanımda tekrar gözden geçireceğim.

Kesinlikle hocam Waves'de bu işlem çok daha basit. Fakat daha kişisel kullanım söz konusu. Mesela galatasaray.eth adresini aldı takım. Bunu yonetim.galatasaray.eth - reklam.galatasaray.eth - basketbol.galatasaray.eth gibi alt adreslerle kullanabiliyorsunuz. Kiralama işlemi bu şekilde oluyor. Takım bütçelerini bu şekilde herkesin görebileceği bu adreslerde tutsa şeffaflık için güzel olmaz mı? Smiley

Konuyu hazırlarken bende Ethereum'a çok sövdüm orası ayrı fakat daha detaylı bir kullanım düşüncesi var kafalarında demek ki.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: