Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:24:44 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Zengin Eder mi?  (Read 2885 times)
rekarse (OP)
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
February 23, 2018, 08:23:49 AM
Last edit: February 23, 2018, 11:22:24 AM by rekarse

Bitcoinler 2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılmış dijital para birimidir. İlk defa dünyayla tanışan kripto paralar başta talep oldukça düşüktü. İnsanlar güvensizlik içinde dijital para borsalarına para yatırmakta çekiniyorlardı. Bunun için ya tutar sa diyerekten çok küçük yatırımlar yapmışlardır.

Fakat kısa bir süre sonra bitcoinler yükselişe geçmiş ve herkesi şaşırmıştır. 2010'da 1 dolara 1.000 Bitcoin alınabilirken bugün 1 Bitcoin’i değeri 3 bin 500 dolar olmuştur. Efsane bir yükseliş kaydeden bitcoin zengin eder mi, evet çok kısa süre içinde zengin olmanın yolu haline gelmiştir.

Bitcoinlerin kısa süre içinde yükseliş göstermesi ile çok büyük katılımcı sayılarına erişmiştir. Yatırım yapmak isteyen büyük yatırımcılar artık altın, Euro veya dolar gibi döviz kurlarından uzaklaşarak bitcoinlere para yatırmaktadırlar. Bitcoinlerin yükselişi her geçen gün kendini katlayarak büyüse de devlet tarafından legalleşmediği sürece güvenliğini tam olarak kanıtlayamayacaktır.

Para Birimi Olarak Bitcoin

Dijital para birimi olan bitcoinlerin en büyük karı, insanların talep göstermesi ve birlikte para hacmine ilişkin genişleme göstermesi ile direk bağlantılıdır. Bitcoin, para birimi ilk çıktığında 1 dolara 1.000 coin alınabiliyorken şuanda 1 bitcoin için borsada istenen ücret 40 bin TL’dir. İnsanlar artık yatırım yaparken zorlanmaktadırlar. Çünkü çok büyük paralara bitcoin alınmaktadır. Fakat büyük yatırımcılar hemen 3 – 5 coin satın alıp, kısa süre içinde bu coinleri kısa süre içinde fiyatlarını ikiye katlatmaktadırlar. Bitcoinler henüz devletimiz tarafından tanınmamıştır.

Fakat incelemelerden sonra çalışmalara başlanmıştır. Çalışmaların sonucunda ise vergilendirme ve isminde değişiklik bekleniyor. Çünkü dijital para birimi olan bitcoin, herhangi bir devlet otoritesi altına üretilmediği için ve kripto paralar olduğu için yeni bir isim verilecektir. Şuanda öngörülen isimler arasında biri Emtia diğeri ise Menkul Kıymet’tir. Eğer emtia para birimi haline gelirse, yatırımcı elde ettiği 24.000 TL üzerinde kar için devlete belirlenen miktarda Gelir vergisi ve ona ek olarak KDV ödemek zorunda kalacaktır.

Eğer Menkul Kıymet olarak piyasaya giriş yaparsa, sadece Gelir Vergisine tabi tutulacak ve KDV eklenmeyecektir. Üzerinde tartışmalar süren bitcoinlerin 2018 yılı itibariyle birçok ülke üzerinde illegal durumdan çıkıp legal hale getirilecektir. Ülkemizde de legalleşen bu paralara insanlar kolaylıkla ve gönül rahatlığıyla yatırım yapabileceklerdir. Eğer sizde bitcoinlere yatırım yapmayı düşünüyorsanız, vakit çok geçmeden ve 2018 yılına girmeden elinizi çabuk tutarak yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yeni gelecek olan vergilendirme sisteminden kimler muaf sayılacak henüz bir bilgi verilmemiştir. Yani daha önce kar eden yatırımcılar, gelir vergisi ödemek zorunda mı bilinmemektedir. Para birimi olan bitcoinlerin gelecek değerleri hızla yükselmeye devam edecek gibi görünüyor. Uzmanlar ise bitcoinlerin çok kısa süreler sonra tüm dünyaya hakimiyet kuracağını ve dünyada var olan ekonomik düzeni alt üst edeceklerini ön görmektedir.

adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
February 23, 2018, 08:31:05 AM

dostum kaç tane başlık açtın belli değil. Burası Altcoin bölümü. bari burada açma
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
February 23, 2018, 08:33:12 AM
Merited by hisarardi (1)

kardeş zahmet edip yazmışsın eline sağlık. zaten elinde merit olanlar rütbesi yüksek olan üyeler. onlar zaten bu anlattıklarını biliyor. ayrıca olaya direkt merit destekleriniz bekliyorum yazmışsın bu şekilde kimse sana merit yollamaz. sen  faydalı bilgi paylaşımı yaparsan zaten beğenenler atar emin ol. istemene gerek yok. sen yavas yavas post kasmaya devam et. zaten jr member olmak için merite ihtiyacın yok
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 23, 2018, 08:36:57 AM

Meritleşmek yada merit vermek bu dönemlerde oldukça tehlike li hele ki bir newbie ye verdiğinde o newbie senin multin diye ban atma tehlikesi bile var bu forumda bayağı bir kişi merit yüzünden negatif yedi. Ama ellerine sağlık  uğraşıp yazmışsın.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
February 23, 2018, 08:41:21 AM

Vergilendirme konusu halen karışık bir durumda . Çeşitli spekülasyonlarla sürekli bir engellenme söz konusu .. Yüksekten giriş yapanların canı oldukça yandı . Fakat kendini toparladığında yeniden insanlar kazanmaya başlayacaktır .

Emek verip yazmışsın teşekkürler.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 23, 2018, 09:09:26 AM

Kardeş merit peşinde koşuyormuşsun gibi bir izlenim edindim. Bari sonuna yazsaydın merit talebini. İlk okuduğumda ilk izlenimim bu oldu. Bir de içeriği uzun tutmazsan daha isabetli olur.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 09:13:21 AM

Yahu arkadaşar yazan kişiye merit konusunda neden yükleniyorsunuz ki? sonuçta ortada emek var ve yazılmış unutlmasın diye başına eklemiş ne var bunda.. Biraz yapıcı yorum yapın herkes meritten yürümüş gitmiş. Emeğine sağlık hocam merit sıkıntısı bende de var olsa atardım.. Ama ben BTC'nin artı kkolay kolay zengin edeceğini düşünmüyorum nedne diye soracak olursan seninde dediğin gib zamanınında 1$=1000 BTC alınabiliyordu şidmi ise 1$ anca fee ücretini bile karşılamıyor. 1 BTC ile uzun zaman sonra kâr sağlayabilirsin fakat zengin olamazsın. Sen olamazsın ama senin çocuğun belki olur. Ozaman 1 BTC 100000$ falan olursa..
rekarse (OP)
Newbie
*

View Profile
February 23, 2018, 09:56:55 AM

Kardeş merit peşinde koşuyormuşsun gibi bir izlenim edindim. Bari sonuna yazsaydın merit talebini. İlk okuduğumda ilk izlenimim bu oldu. Bir de içeriği uzun tutmazsan daha isabetli olur.

arkadaşım merit isteğini yazsak sorun, yazmasak sorun. alta yaz üste yaz ne fark edecek. doğru düzgün merit dağılımı mı var forumda. merit sistemi amacına ulaştı mı HAYIR.

benimkisi hatırlatmaktan ibaret. ortada bir emek var ve kopyala-yapıştır değil. takdir edenler merit verir. merit verilmesi rank da atlayamazsın uzun vadeli. junior olarak kalırsın.

kimseye merit ver diye zorlayamam ve zorlamıyorum. isteyen verir. insanoğluğunu memnun etmek gerçekten imkansız. senin anlatılana odaklanman ve bu posta kuru bir teşekkür etmen meritten daha kıymetli benim için.

kaliteli mesajlara merit verilmesi şeklinde ibare var forumda. bu yazı kimisine kaliteli gelir meriti yoktur veremez. kimisine kaliteli gelmez takdir ederim.

böyle mesajlar artık umarım gelmez.
bundan sonra merit istiyorum felan da yazmayacağım. o merit istiyorum yazılarını da bugün içinde düzenleyeceğim.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 23, 2018, 10:05:07 AM

"Eğer sizde bitcoinlere yatırım yapmayı düşünüyorsanız, vakit çok geçmeden ve 2018 yılına girmeden elinizi çabuk tutarak yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz. "
Valla kusura bakma, bizim zaman makinası bozuldu, buji başları meme yapmış, 2017'ye dönemediğim için elim kolum bağlandı malesef...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
February 23, 2018, 10:19:43 AM

Hocam yazmissin tonla sey kopyala yapistir degil demissiniz ama arkadasin farkettigi uzere baska bir zaman yazilmis bir yaziyi yazmissiniz. Altcoinleri ilgilendiren birsey goremiyorum burda. Konu disina acsaydiniz basligi daha isabetli olurdu

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
rekarse (OP)
Newbie
*

View Profile
February 23, 2018, 11:24:52 AM

"Eğer sizde bitcoinlere yatırım yapmayı düşünüyorsanız, vakit çok geçmeden ve 2018 yılına girmeden elinizi çabuk tutarak yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz. "
Valla kusura bakma, bizim zaman makinası bozuldu, buji başları meme yapmış, 2017'ye dönemediğim için elim kolum bağlandı malesef...

yılbaşından önce oluşturuldu yazı bu dediğiniz ayrıntıyı atlamışım kusura bakmayın. sonraki yazılarda bu türde hatalar yapmamaya özen göstereceğim.

ayrıca espirinize sesli güldüm  Smiley "buji başları meme yapmış" hahaha
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
February 23, 2018, 11:36:28 AM

bu saatten sonra zengin eder mi bilemiyorum ama 2013 e kadar alanlar elinde tuttular ise şu an çok pis köşe olmuşlardır. tanesini 3-5 dolardan alanı hiç söylemiyorum bile; 100-200 dolarlardan alan kişiler bile şu an parasını 100 e katladılar. şu an 1 BTC 10 bin dolar. buradan gitse bile en fazla 100 bin dolara gider diye düşünüyorum. turnikeden önce geçenler, trene önce binenler kaymağı da yiyenler oldu Smiley
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 23, 2018, 11:52:06 AM

Zengin olanı daha çok zengin edebilir, zengin olmayanı zengin etme olasılığı düşük. Fakir etme olasılığı da gayet yüksek ne yaptığını bilmeyenler için.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
February 23, 2018, 12:00:10 PM

Forumun delisi bitmiyor anasini satim altcoin basliginda bu kopyala yapisiriti kaynak bile belirtmeden yazmak ne kazandiriyor sana?
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
February 23, 2018, 01:29:55 PM

Bitcoin zengin eder mi? Evet bitcoin zengin eder. Ama zengin ederken de birşeyler alıp götürür. Zaman, aile ilişkileri, sağlık... gibi hususlarda çok dikkatli olmak lazım. Özellikle ilk giriş yapan arkadaşların 7/24 takip ettiğine şahit oluyoruz aman dikkat.

megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 23, 2018, 01:35:38 PM

Zengindir eder fakirde eder. Önemli olan senin nasıl yatırımlar yaptığın gösterdiğin sabır. Burda kazanmak istiyorsan ilk kural sabır ikinci kural analiz ve zararına hiçbir zaman satmamak.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 02:16:12 PM

Bu piyasa belli olmaz hocam bakınız btc 20k$ civarından geri döndü 10k$ civarlarına 20k$ civarlarındayken yüklü miktarda btc alımı yapan kişi varsa %50 zararda ama 10k$ seviyesinde elinde tutan ve fiyatı 20k$ seviyelerine gelince satıp tethere geçenler şimdi tekrar alım yaptıysa onlarda %50 kâr kazanmış durumda. Piyasa çok belirsiz bir anda yükseliyor artıyor insanlarda ne yapacağı konusunda bir fikri yok.

Ama bana soracak olursanız bu saaten sonra btc ile zengin olmak çok zor ama btc yerine alternatif olarak altcoinler denenebilir. Daha başarılı olabilir BTC yerine.
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
February 23, 2018, 02:21:05 PM

kardeşim kusura bakma ama kopyala yapıştır yapana merit vermiyorlar forumda. zaten yazdıklarında forumda merit verebilecek kişilerin bildiği şeyler.

JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
February 23, 2018, 02:34:32 PM

Sorun değil bizimkine biner gidip 2017'den alıp geliriz bir soluk da. Ama bizimkisinde de şöyle bir sorun var; Tam bir yıl öncesine gidebiliyor daha öncesine gidemiyor Smiley. Şaka bir yana da insan kopyala yapıştır yapınca biraz dikkat eder.

Alır o iki cümleyi düzeltir. 2018'e girdik fiyatlar alt seviye de daha çok yükselmeden alın diye yazar ama Kopyala Yapıştır varken neden yorulalım Smiley.

Bir diğer konu ise Merit sistemi iyice bozuldu. Eskiden buraların hepsi meraydı ama şimdi bina oldu. Jr Kadar Merit ihtiyacım yok. Ondan sonrasında ise Kampanyalarda Fark eden bir stake oluyor çoğu zaman. Valla sırf o bir STAKE için de kimseden merit dilenme gibi bir niyetim yok. Ben yazarım yazımı isteyen merit verir. İsteyen okumadan geçer. Ki zaten dikkat edin konuların çoğun da insanlar çoğunluğu konunun içeriğini ve/veya verilen cevapları bile okumuyor. Yazıyor mesajı Smiley

Hangi kullanıcılar kime ait bunlar bilinir genelde. En azından benim kullanıcılarımı bilmemeleri için, hiç bir log tutmamaları lazım Smiley. ip değiştirme yok. Sadece Browserları farklı Smiley

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
February 23, 2018, 03:22:50 PM

arkadaşlar bitcoin zengin edermi bence sabırlı olan tabi eder alın   ve bekleyin bence 1 yıla kadar en az 5 katlan satarsınız çünkü geleçegimizde artık bitcoin var olacak
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: