Bitcoin Forum
June 22, 2024, 04:16:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Turkcoin  (Read 585 times)
omorfi (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
February 23, 2018, 03:13:42 PM
Last edit: February 23, 2018, 03:23:48 PM by omorfi

MHP genel başkan yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, ı devletin destekleyeceğini öngördüğü Turkcoin olarak adlandırdığ bir kripto para önermek için 22 sayfalık rapor hazırladı. Tanrıkulu, Al-Monitor haber ajansına yaptığı açıklamada dünyanın yeni bir dijital sisteme doğru ilerlediğini ve Türkiyenin geç olmadan kendi dijital sistemini ve kripto para birimini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Petronun yaptığı ilk gün satışından baya etkilenilmiş anlaşılan.

http://www.rttnews.com/story.aspx?Id=2866032

Edit: Bu arada haber sitesinden iranında bu islere girdigini ögrenmis olduk. Aslında gözüme carpmadı sagda solda ama sessiz sedasız herkes kıyısından kenarından bu islere el atmaya baslamıs demekki.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 23, 2018, 03:14:56 PM

petrodaki parayı gördüler tabi bizde bu işten bi şeyler koparalım dediler gibime geliyor. yine de güzel bi haber bence. diğer ülkelerde yavaş yavaş geldi mi piyasada şenlik havasını görürüz.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 23, 2018, 03:38:01 PM

MHP genel başkan yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, ı devletin destekleyeceğini öngördüğü Turkcoin olarak adlandırdığ bir kripto para önermek için 22 sayfalık rapor hazırladı. Tanrıkulu, Al-Monitor haber ajansına yaptığı açıklamada dünyanın yeni bir dijital sisteme doğru ilerlediğini ve Türkiyenin geç olmadan kendi dijital sistemini ve kripto para birimini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Petronun yaptığı ilk gün satışından baya etkilenilmiş anlaşılan.

Edit: Bu arada haber sitesinden iranında bu islere girdigini ögrenmis olduk. Aslında gözüme carpmadı sagda solda ama sessiz sedasız herkes kıyısından kenarından bu islere el atmaya baslamıs demekki.

22 sayfa ne yazdı aceba ? Turkcoin güzel , hoş , da ne için çıkacak amacı nedir ? Bir de kamuoyu ile paylaşsalar çok iyi olacak. En azından fikir sahibi olurduk.
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
February 23, 2018, 03:41:31 PM

girelim ülkecek tabi dünyada birşeyler yapılıyo sektör oluşuyo sonradan türkiye geliyo neyde öncü olduk bugüne kadar türkiyenin arabası bile yok neyse bu habere ciden ok sevindim hem türkiye için hemde piyasaya nekadar ülke para çıkarırsa piyasanın toplam hacmi okadar büyür buda bize daha çok para demek Smiley
omorfi (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
February 23, 2018, 03:48:11 PM

22 sayfa ne yazdı aceba ? Turkcoin güzel , hoş , da ne için çıkacak amacı nedir ? Bir de kamuoyu ile paylaşsalar çok iyi olacak. En azından fikir sahibi olurduk.

Bence bu bir ön teklif raporudur. Ahmet bey kafasındakileri yazmıstır sanırım. Yetkililerle konuşur istişare ederler daha bir ele avuca gelir proje haline döndürürlerse o zaman basına açıklarlar sanırım. Ülkemizin bu işlere şimdiden eğilmesi gayet güzel bir haber. Venezüeladan sonra Iranda benzer bir açıklama yapmıştı. Özellikle Iran cok hızlı calısacaktır bu konuyla ilgili olarak. Çünki Venezuela gibi o da baya yaptırıma maruz halde. Özellikle altın konusunda. Swift sisteminide kullanamıyor. Adamların tek çıkar yolu kriptografi. Önümüzdeki günlerde bizim bu coinin konusuyla ilgili daha ilginç daha spesifik haberler gelir diye düşünüyorum.

https://www.coindesk.com/next-petro-iranian-minister-reveals-cryptocurrency-plans/
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
February 23, 2018, 03:50:21 PM

Bence çok yanlış bir hareket, ico yaparak sistemde yer almaktansa, bitcoin kullanıcılarına destek verebilirler, bu sektörle ilgili çalışmalar ve yardımlar sağlarlar. Türkiyenin yabancı kripto yatırımcıları çekmesi lazım. ICO tutmaz bence.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
February 23, 2018, 04:27:30 PM

Devlet bahçeli böyle bi istekte bulunsa gülmekten karnım ağrırdı. Eski kafa, teknolojiyi sevmeyen bir adam. Başkan yardımcısı anlaşılan sıcak paranın kokusunu almış kriptopara işine atılalım demiş mhp reklamını yaparak. Kesinlikle yatırım yapmam)
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
February 23, 2018, 06:13:40 PM

Devletin siyasal, ekonomik ve bürokratik çevrelerinde kripto paraların tartışılmaya başlanması olumlu bir gelişme. Hazirlanan raporun içeriğinden çok rapor hazırlanmasını önemsiyorum. Bir yanlış varsa zaten düzeltilir. Olumlu buluyorum.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 23, 2018, 06:19:24 PM

Umarım gereken desteği bulur. Hiç destek bulamasa bile belki başka tekliflerin çıkmasına neden olur. MHP'yi de böyle olayda öncü olduğu için tebrik ediyorum.
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
February 23, 2018, 06:28:23 PM

Başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. Mhp paragözlükte kalitesini yerin dibine sokmuş bulunmakta. Hani bi coin çıkartırsın onun arkasında altyapısı olur petrolün vardır veya turizmde kullanırsın. Türkiyede sıfır altyapı olduğu için boş coinlerden birisi olarak tarihe geçer üstüne vergi de isterler burası vergiler cehennemi türkiye
0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
February 23, 2018, 06:42:13 PM

Amacı  ne hocam Türk coin tam olarak ne olduğunu anlamadım projesini umarım başarılı olur
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
February 23, 2018, 06:50:07 PM

Umarım havada kalmaz bu adım zaten her yönden geride kalıyoruz ülke olarak bari blockchain teknolojisinde geride kalmıyalım
Laedri
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
February 23, 2018, 07:12:19 PM

Mevcut yapıyla çıkarılacak coin komşular alışverişte görsünden öteye gidemez. Bu adamlar günde 50-100 web sitesi yasaklayan tipler.

Ama olur da özerk bir oluşumla bu işin teknolojisinin üstüne araştırmalar yapacak ekipler oluşturur abuk-subuk sansür politikalarından, oraya buraya hiçbir

işe yaramayan İHL'ler açmaktan vazgeçerler, pozitif bilimlere, sayısal alanlara önem verirler, bilimin içinden siyaseti çekerler (evrim meselesi) BELKİ 10

sene sonra müsbet prosesler yakalanabilir.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 23, 2018, 07:18:07 PM
Last edit: February 23, 2018, 08:18:00 PM by khasank

Başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. Mhp paragözlükte kalitesini yerin dibine sokmuş bulunmakta. Hani bi coin çıkartırsın onun arkasında altyapısı olur petrolün vardır veya turizmde kullanırsın. Türkiyede sıfır altyapı olduğu için boş coinlerden birisi olarak tarihe geçer üstüne vergi de isterler burası vergiler cehennemi türkiye

+1 , Örneğin Petro coin için konuşursak takas yapacağımız ürünümüz olduğunu sanmıyorum. Adamlar kripto marketler de ki yüksek para toplama ve kâr edilebilme düşüncesine sulanmışlar gibime geliyor.
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
February 23, 2018, 07:20:55 PM

bu işe devlet gözüyle bakarsak pedro'nun topladığı para devede kulak bile değildir. yani adamlar inşallah teknolojik açıdan geri kalmayalım diye düşünerek adım atarlar.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 23, 2018, 07:25:08 PM
Last edit: February 23, 2018, 07:44:48 PM by CryptoBey

Bizim siyasetçilerin hiçbirinden cacık olmaz. Dün söylediklerini bugün yutuyorlar. Dün birbirine sövüp bugün yüzyüze bakıyorlar. Böyle adamların yapacağı hiçbirşeye güvenmiyorum.
Ülke olarak yapmamız gereken birçok şey varken, siyasetçiler de işini gücünü bırakıp coin peşinde mi koşsun?
Tarım sanayi inovasyon arge bitmiş. Ülke vergilerle ayakta duruyor. Herşeyi ithal ediyoruz, samanı bile. Coin mi kurtaracak ülkeyi?
Koskoca devletin 1 milyar dolar para toplayacağım diye böyle işlerle uğraşması yakışır mı? Devlet 1 milyar dolara mı muhtaç?
Devlet son zamanlarda onlarca belki yüzlerce milyar dolar zarara uğramış. 1 milyar dolarlık coin ile mi kurtaracaklar ülkeyi?

Hanginiz inanıyor, çıkarttıkları coin ile ülke ekonomisine katkı yapacaklar?

Siyasetçiler ceplerini doldurmanın peşinde, paraya tapıyor bunlar mesele budur. Coin çıkartıp devlet referansıyla satacaklar, köşeyi dönüp kaçacaklar.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
token10250
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
February 23, 2018, 07:55:44 PM

Burada kesin devlet desteği alabileceği konusunda bir bilgi verilmemiş, biz de bir adım atsak iyi olabilir tarzında. Kripto paraların çığ gibi büyüdüğü bir dönemde Türkye nin de bir ucundan köşesinden yer alma çabası olması iyi bir şey tabi. En son girenlerden olmamak lazım.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
February 23, 2018, 08:13:24 PM

güzel bir haber umarım arkadası gelir. meseleye bitcoin diye bakmamak lazım blockchain teknolojisini takip etmek gerekli. tabi bizim siyasetçiler işe duygusal bakacağı kesin Cheesy
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 09:15:07 PM

Valla helal olsun parti olarak yorumlamak yerine genel bir bakış açısıyla bakarsak mantıklı bir hareket olmuş, ama şunu da söylemeden edemicem ülkece geç kalmadığımız bir tek olay yok.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
February 23, 2018, 09:18:51 PM

Bana göre hiçbir ülke kendi kriptoparasını çıkartmamalı çünkü kriptoparalar hiçbir merkeze bağlı olmadan uluslararası transfer sağlamalı. El Petro'nun arkasında fiziksel destek olmasa herhangi bir alınabilir yanı olduğunu sanmıyorum ve hiçbir şekilde başka bir ülkenin tokenine yatırım yapmayı düşünmüyorum.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: