Bitcoin Forum
May 13, 2024, 07:48:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tokensuite ekibinin rezaleti. olcaytu Sapien Network scamı  (Read 963 times)
ysakay (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 23, 2018, 07:48:04 PM

Bounty ekibinin yapabileceği bir şey yok demeyin lütfen gayette var. Ben olsam ekip böyle bir yamuk yapsa konuyu editler ve bu adamlar sahtekardır diye yazar insanları uzak tutarım. Kendileri nakit alarak ödeme aldıkları için umursamıyorlar. Birde utanmadan saçma sapan savunmalar yapıyorlar. Çok katılımcı var falan yazıyor adam şaka gibi. Ne alaka kardeşim. Ortalama her proje %2-3 dağıtıyor zaten. Sizin farkınız ve ilgi çekmenizin nedeni %5 olması,yoksa kim sallar bu projeyi. Allah belasını versin. Hiç birine hakkımı helal etmiyorum. Ekibede bounty ekibinede.
1715586517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715586517
Reply with quote  #2

1715586517
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715586517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715586517
Reply with quote  #2

1715586517
Report to moderator
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 08:02:36 PM

Yanlış anlamayın ama Tokensuite ekibini şikayet ederek elinize ne geçebilir? Eğer onlar giderse eline düşeceğiniz kişiler sizi son anda imza kampanyasından atan Fransız Jamal ya da kendi bloglarına tam puan veren Jamal olacak. Bana göre ekibi şikayet etmek yerine Scam başlığı açarak Sapiens'i şikayet edebilirsiniz.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 23, 2018, 08:12:42 PM

Yanlış anlamayın ama Tokensuite ekibini şikayet ederek elinize ne geçebilir? Eğer onlar giderse eline düşeceğiniz kişiler sizi son anda imza kampanyasından atan Fransız Jamal ya da kendi bloglarına tam puan veren Jamal olacak. Bana göre ekibi şikayet etmek yerine Scam başlığı açarak Sapiens'i şikayet edebilirsiniz.

Niye anlamak istemiyorsunuz ki? Ekip deseki bu ibneler sözünde durmadı şartları değiştirdi anlarım ama onlarda 6000 kişiye siz gerizekalısınız diyor resmen.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
February 23, 2018, 08:14:55 PM

aynen arkadaş güzelş söylemiş. ekibin bu konuda sayfasında bu durumu açıklaması gerek. ulan ibneler baktılar harcap yapacak işi yokuşa sürmeye başladı aç gözlü ibişler.
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
February 23, 2018, 08:20:37 PM

Yamuk yapıldığı için üzüldüm .Fakat elimizde bir tane türk ekibi var bir kampanyada yapılan yanlışı genelleme yapmamakl gerekiyor sanırım . Bugüne kadar kaç gavur kampanyada yamuk yaptığını bile hatırlayamıyorum ben.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
February 23, 2018, 08:21:03 PM
Last edit: February 24, 2018, 09:24:55 PM by zfrey

Bountylerine katılmış biri olarak benimde stakeleri hesapladıkları anda yaptığım hesaplamaların baya bi altı geldi 2-3 kat altı geldi. Şaka gibi resmen. Çok katılımcının olması seni icoda veya presale'de hardcap yaptırıyor.

Sosyal medya hesaplarında reklamlarını yap , sonra ee " çik kitilimci vir" sen bunlar sayesinde kazandın lan o paraları. İt herif.

Eninde sonunda piyasaya girecekler satıp 1 adet sapien alırsam isterse %100000 yapsın namertim bu kadar da büyük konuşuyorum.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 23, 2018, 08:29:43 PM

Bountylerine katılmış biri olarak benimde stakeleri hesapladıkları anda yaptığım hesaplamaların baya bi altı geldi 2-3 kat altı geldi. Şaka gibi resmen. Çok katılımcının olması seni icoda veya presale'de hardcap yaptırıyor.

Sosyal medya hesaplarında reklamlarını yap , sonra ee " çik kitilimci vir" sen bunlar sayesinde kazandın lan o paraları. İt herif.

Eninde sonunda piyasaya girecekler satıp 1 adet sapien alırsam isterse %100000 yapsın namertim bu kadar da büyük konuşuyorum.

Ayrıca olcaytu'nun da yaptığı hata eğer böyle bir olay varsa gider açıklama yaparsın konuya : arkadaşlar ekip böyle bir sayı verdi bize , biz verdiklerini dağıtıyoruz gibisinden. Şimdi gel tokensuite'in açtığı konulara katıl ?

Hadi ? Şu güne kadar saygı duyardım bu takıma , artık bitti.

Çok katılımcı var demekle neyi kastediyor onuda anlamadım. Sen söz verdiğin %5 i dağıt çok katılımcı varsada azae azar alsın. Twittercılara haftalık 50 cent galan düşüyor. Anlatamıyoruz adamlara.
zfrey
Full Member

View Profile
February 23, 2018, 08:35:56 PM

Ayrıca olcaytu'nun da yaptığı hata eğer böyle bir olay varsa gider açıklama yaparsın konuya : arkadaşlar ekip böyle bir sayı verdi bize , biz verdiklerini dağıtıyoruz gibisinden. Şimdi gel tokensuite'in açtığı konulara katıl ?

Çok katılımcı var demekle neyi kastediyor onuda anlamadım. Sen söz verdiğin %5 i dağıt çok katılımcı varsada azae azar alsın. Twittercılara haftalık 50 cent galan düşüyor. Anlatamıyoruz adamlara.

katılımcının çok yada az olması adamı ilgilendirmez , 100 kişi bile olsa o ödülü da-ğı-ta-cak-sın ! insanlar 5-10 bin dolar kazanıyor bazı imza kampanyalarından. Onu gönderenler aptal da bir sen mi akıllısın ?
 biz 3-5  dolar kazanıcaz 5-6 haftada sadece twitter ve facebooktan onu da gidip 0.5 dolar yapıyorlar.

Yok ya bu kadar büyük bir aptallık olamaz. Biz %5i  gördük de katıldık he dedik bu kampanyadan iş yapar ödül yüksek olur pundi de öyle yaptı tamam istenileni belki vermedi ama yine de güzel miktar elde ettik. Beni tatmin etti açıkçası pundi. Ama böyle bir rezalet YOK !

btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
February 23, 2018, 08:43:10 PM

bunun için genel bir taslak olmalı bence. eger scam çıkarsa demememiz için onceden bu sorunu ortadan kaldıracak bir fikir lazm
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
February 23, 2018, 08:57:41 PM

Son zamanlarda icolarda sık karşılaşılan bir durum malesef. Bazılarıda aylarca çalıştırıp her hafta steykleri hesaplıyor, iş ödeme aşamasına gelince hiç bir sebep söylemeden üzerini çiziyor. Ben bir tanesinde çizilenlerin çoğunun Türk olduğunu görmüştüm. Bazı kampanya yöneticileri bariz ırkçılık yapıyor sanki. Madem öyle yapacaksın niye her hafta aylar boyu steyk hesaplıyıp, kaydediyorsun insan kullanıyorsun? Diğerlerinin sebebini bilemem fakat kafalarına göre takılıyolar bazıları.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 23, 2018, 08:58:04 PM

Geçen bir arkadaşla konuşuyoruz. Katıldığı kampanya sahibi bounty manager ve ann konusunu açan kişilere para vermeden hepsini kovdu. Adamlar 3 aydır kampanya yönetiyorlardı. Menajerleri kovan adam bountycilere de bir şey dagitmayacak. Halinize şükredin.  

Ben de ico sahibinin istekleri doğrultusunda böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum. Sen gelip burada para için konu açıyorsun o adamlar proje yönetimi için alacakları parayı düşünüyorlar.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 23, 2018, 08:58:46 PM

Aslında az-çok fark etmiyor. İnsan bir şekilde bu paraya göz koymuşsa, mantıklı bir açıklama bulamadığı için saçma sapan bahaneler öne sürüyor. Bizim sıkıntı yaşadığımız kampanya da, katılım çok az diye ödülü baya azaltmıştı. Tepki büyümeli arkadaşlar, herkes aynı yolda yürüyor, bugün başına gelmediyse inan yarın gelicek.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 09:07:46 PM

Kampanya yöneticileri kendine gelince milyonlarca dolar toplamayı bilirken insanlara dağıttıkları parayı fazla buluyor ve dağıtmak istemiyor.. Kimi kampanyalar bundan dolayı insanlara daha ağır görevler veriyor ya da dağıtımı uzun vade de yapıyor.. Ben dağıtımın uzun vade de yapılması taraftarıyım çünkü şu ana kadar dağıtımı uzun vade de yapıpta mutlu etmeyen kriptopara yok denecek kadar az.

Örnekler: Hyundai Dac, Universa, Eidoo, Utrust vb.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
February 23, 2018, 09:11:20 PM

Arkadaşlar sakin olun bende memnun değilim dağıtılan tokenden ama bir açıklama gelecektir. Olcaytu proje ekibine bildirdiğini yazdı. Birkaç güne belli olurmuş.
Ortada bariz bir haksızlık var ve düzeltilmesi gerekiyor. Tokensuite'ten memnunum ama bu işi muhakkak çözüme kavuşturmaları gerekiyor.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 23, 2018, 09:30:34 PM

Arkadaşlar sakin olun bende memnun değilim dağıtılan tokenden ama bir açıklama gelecektir. Olcaytu proje ekibine bildirdiğini yazdı. Birkaç güne belli olurmuş.
Ortada bariz bir haksızlık var ve düzeltilmesi gerekiyor. Tokensuite'ten memnunum ama bu işi muhakkak çözüme kavuşturmaları gerekiyor.

Bu saatten sonra düzelticeklerini sanmıyorum. Düzeltselerde ödülü dağıtmaz bunlar. Açgözlülük başa bela. İlk başta iyi tarafından baktım herhalde yazarken bir "0" eksik yazmış sandım. Ama yok adamlar ciddi ciddi kendilerini hakkı görüyorlar.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 23, 2018, 09:34:48 PM

Böyle şeyleri malesef yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Ben de mesela utrust imza tokenlerini aylar sonra alabildim, kırk dereden su getirdiler, bugün yarın oyaladılar durdular, ne zaman ki token 1 dolardan 20 cente düştü, o zaman gönderdiler.
Not: Ben de eskiden saf saf ödül yöneticisiyle ne alakası var diye düşünüyordum ama işler öyle değil malesef.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
zfrey
Full Member

View Profile
February 23, 2018, 10:35:36 PM

hayır bunu yaşayan tek biz de değiliz , kampanyaya katılan binlerce kişi bu şekilde mağdur. Yok mudur arkadaş bunu forumda iletebileceğimiz birisi ?

İlk değil son da olmayacak gibime geliyor söyleyelim madem forumda yayınlamasınlar.

Ciddiyim theymos'a söyleyelim sapien ve ekibinde olanların hepsini kara listeye alsınlar o isim geçtiği anda herhangi bir projede olmasınlar.

Hatta bu sapien'e de bağlı olmasın ödüllerde kim haksızlık yapıyorsa, onları kara listeye alalım bu nedir arkadaş hollanda ineği falan mıyız biz ?

İnsanları aptal yerine koymak da nedir ya o kadar katıl et , hardcap yaptı güzel bi miktar alıcaz diye bekle ? delirmemek elde değil.
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
February 23, 2018, 10:39:16 PM

Theymos'a mesaj atmanıza gerek yok zaten mesaj atsanızda sizi pek takmayacaktır o adamın böyle boş işlerle vakti olduğunu sanmıyorum. Bu işler için cryptodevil adlı bir kullanıcı var genellikle icolar hakkındaki dolandırıcılıklarla ilgileniyor ona bir konu açarak ya da özel mesajla ulaşabilirsiniz fakat kanıtlarınızı düzgün bir ingilizceyle beraber hazırlayın.
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 10:44:41 PM

İcolarda istenen para toplanmadigi zaman bounty dagitimlarinda dusus olur genel olarak. Satilamayan tokenler yandigi icin bountylerde dagitilan coinlerde ayni oranda yaniyor yani siliniyor. Genel bilgi olarak soyledim yanlis anlamayin
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 23, 2018, 11:02:50 PM

Harbiden bountylerin bütün ipi sahiplerin elinde. 2 ay sonunda bountyleri iptal ettik dese hakkını arayabileceğin hiçbiryer yok. Oturup kalırız. Bounty ye girerken güzel laylaylom, ama iş stake hesaplayıp dağıtıma geldiğinde güzel yüzlü maskelerin altından bir canavar çıkabiliyor. Geçmiş olsun böyle olanlara..

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: