Bitcoin Forum
May 13, 2024, 08:27:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tokensuite ekibinin rezaleti. olcaytu Sapien Network scamı  (Read 963 times)
ysakay (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 24, 2018, 03:49:26 AM

İcolarda istenen para toplanmadigi zaman bounty dagitimlarinda dusus olur genel olarak. Satilamayan tokenler yandigi icin bountylerde dagitilan coinlerde ayni oranda yaniyor yani siliniyor. Genel bilgi olarak soyledim yanlis anlamayin

Buradaki sıkıntı şu. Satış çok iyi geçti. Hatta şu devasa düşüş olmasa hardcap yapıcaktı. %66 sı pre salese satıldı. Daha sonra götlerinde 2.round çıkardılar. Oysaki kampanya 6 haftaydı. O da yetmezmiş gibi 12 kat düşürdüler bountyi.
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715588843
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715588843
Reply with quote  #2

1715588843
Report to moderator
1715588843
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715588843
Reply with quote  #2

1715588843
Report to moderator
DarkXen
Sr. Member

Merit: 261

View Profile
February 24, 2018, 06:44:46 AM

Biraz fazla kampanya yönetiyorlar  belki yetişemiyorlar olabilirler . Önceden katıldığım bountylerde bir sorun yaşamamıştım , Sapien suçu olma ihtimal çok fazla

Bak arakadaşım sen ne kadar polyanacılık oynuyorsun öyle bu kadar sı akla zarar. Ya dönen dümenlerin farkında değilsin yada bunlardan birinin alt hesabısın. Proje yöneticisi sadece proje sahiplerine karşı değil kampanyaya katılanlara karşı da bir sorumluluğu vardır.

Bounty Manager proje sahibi sözünde durmadığı zaman kırmızı büyük puntolar ile yazmalı sayfasında ama hepsi  o kadar delikanlı değil.

2. Zaten biz en çok bounty managerdan çekiyoruz, kendi adamlarını sokuyorlar, Bloglarımızı sayfalarında yayınlanmayan bir tarihte son veriyorlar ama katılımları engellemiyorlar (SETHER).

Biz bunlar ile mücadele ederken lütfen iyimser tahminler yerine gerçeklere bakın.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 24, 2018, 07:03:04 AM

aslında bu bounty olayı cok sacma bir sistem ben ilk duydugumda sasırmıştım hele rutbeye gore hesaplamalar dahada saçma ıkımızde aynı mesajı atıyoruz ama benım kaç katımı alıyor bır hero member
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
February 24, 2018, 09:34:19 AM

Haklı olduğun noktalar elbette vardır ama ben tamamen suçlu diyemem. nihayetinde çok sayıda insana açıklama yapıp bounty yönetiyor belki düzinelerce soru soruluyor haliyle takibi vs epey zor. haksızlık yapılması konusuna gelirsek. bence bounty yöneticisi değil de o kampanyayı çıkartan ekipte suç var.
olcaytu yu tanımam etmem savunmak için uğraşmam da ama yönettiği bir bounty ye katıldım sorduğum hiçbir soru cevapsız kalmadı gayet güzelce cevaplar aldım. İlgi alaka ile karşılandım.
benim nacizane fikrim bu. bence suç tokensuite ile alakalı değil tamamen sapien network ile alakalı.
zenfo
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
February 24, 2018, 10:00:28 AM

malesef bounty konusunda managerin de eli kolu bagli. proje sahibi bir karar veriyor ve herkesi magdur ediyor. boyle serefsizlerin coinlerini almayarak tepkinizi gosterebilirsiniz ancak.  tokensuite ekibininde tabiki tepki gosterip kampanya ile ilgili aciklama yapmasi gerekirdi. yani en azindan taraflarini belli etmeliydiler. bounty hunterlarin emeklerini calan her kim varsa yaziklar olsun.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 24, 2018, 12:03:51 PM

malesef bounty konusunda managerin de eli kolu bagli. proje sahibi bir karar veriyor ve herkesi magdur ediyor. boyle serefsizlerin coinlerini almayarak tepkinizi gosterebilirsiniz ancak.  tokensuite ekibininde tabiki tepki gosterip kampanya ile ilgili aciklama yapmasi gerekirdi. yani en azindan taraflarini belli etmeliydiler. bounty hunterlarin emeklerini calan her kim varsa yaziklar olsun.

Adam telegrama gelmiş " ap tu yüzde beş " demek yüzde 0,04 demek falan dedi şaka gibi. Hala ekibi savunuyorlar
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 24, 2018, 12:20:18 PM

hocam Olcaytu savunma gibi bir derdim yok ama kendisini tanırım öyle ufak işlerde olacak biride değil. hesaplamaları yüzde 90 doğrudur. bende şuanda imzalarindayim ve koşulları sağlandığında stake doğru veriliyor. ayrıca koşulu sagladigimi düşündüğüm bir hafta 0 stake almış olmama rağmen sorun bile etmedim çünkü tr kullanıcılara ayricalikta sağlıyor serzenisini anlıyorum ama birazda hak vermek.lazim bazı yöneticiler msj kalitesini begenmedifnde bike stake vermiyor local kabul etmeyenler bile çoğunlukta ki İng iyi değilse SPAM msj ban atılıyor. scam da bounty managerlikten değil projedendir sen para yatirirsin sonrada adamlar Paraná çökerler scam budur başlıkta 2018 ilk scami haksızlık olmuş. msjlarda da gormussundur color gibi ipneler ne yarak oyunu yapıyorlar kendi yan üyeliklerini doldurup kimseye bounty vermiyor sen kesildi diye kiziyorsun.
örn vermek gerekirse bancordan bug bounty sen benim gibi bir kac uyede var 10k bancor verilmesi lazımdı ama çok dağıtımı görünce hemen kestiler kimsede birşey diyemedi . burada olağan durumlar. bounty managerlik durumlar değil firmanın istekleri de oluyor boyle.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
February 24, 2018, 01:13:37 PM

Biraz fazla kampanya yönetiyorlar  belki yetişemiyorlar olabilirler . Önceden katıldığım bountylerde bir sorun yaşamamıştım , Sapien suçu olma ihtimal çok fazla

Bak arakadaşım sen ne kadar polyanacılık oynuyorsun öyle bu kadar sı akla zarar. Ya dönen dümenlerin farkında değilsin yada bunlardan birinin alt hesabısın. Proje yöneticisi sadece proje sahiplerine karşı değil kampanyaya katılanlara karşı da bir sorumluluğu vardır.

Bounty Manager proje sahibi sözünde durmadığı zaman kırmızı büyük puntolar ile yazmalı sayfasında ama hepsi  o kadar delikanlı değil.

2. Zaten biz en çok bounty managerdan çekiyoruz, kendi adamlarını sokuyorlar, Bloglarımızı sayfalarında yayınlanmayan bir tarihte son veriyorlar ama katılımları engellemiyorlar (SETHER).

Biz bunlar ile mücadele ederken lütfen iyimser tahminler yerine gerçeklere bakın.

Hocam kimseyi savunma derdinde falan değilim . Sadece global de türk bir yönetici olması ve üzerine kırmızı trust bile kabul etmesi benim için tokensuite grubuna pozitif bakmamı sağlıyor .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
February 24, 2018, 02:05:59 PM

İletişim kısmında bende size katılıyorum sıkıntı oluyor diğerlerine göre ve sapien iyide para topladı pre sale sonrası bountycilerin hakkı yeniyor böyle bir durumda tabi onların umrunda değil
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
February 24, 2018, 02:10:51 PM

Kesin ödemelerini token olarak alıyor tokensuite bize dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla yürüyorlar hiç yoktan ödül sayfasına düzeltme yapabilirlerdi demekki sadece yabancı managerler sikmiyormuş bizi
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 24, 2018, 02:50:00 PM

Orospu çocukları birde açıklama yapmışlar. Whitepaperımızda %5 e kadar yazıyor biz hepsini bu kampanya ya ayırmadık. FUD yapılıyor deniyor. Ulan piç kuruları, bounty konusunda da %5 yazıyordu. Konuda o kadar çok konuşuldu. Niye çıkıp %0.04 demediniz ibnenin evlatları. needmoney çıkmış tehdit ediyo yalan söyleyenleri birdaha kampanyalarımıza almayacağız diye. La size kim güvenipte girer. Delikanlı gibi yazın konunun başına. Bu adamlar sahtekar yalan söylüyorlar diye. Zaten ücretinizide peşin alıyorsunuz. Azıcık delikanlı olun. Ama yok. Sanki bountyi konusunu ben açmışım gibi hareket ediyorlar.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
February 24, 2018, 05:54:48 PM

Şimdi çalıp çalınmadığını direk adamları suçlamayın gidin takıma mesaj atın ne kadar bounty dağıtıcaksınız diye adamlara okadar vermişlerse token saysının onların ellerindne bişey gelmez
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
February 24, 2018, 05:57:11 PM

sanıyorum bu olcaytu türk ve bir türkün böyle şeylerle anılması bile kötü... imza kampanyasında localleri de kabul etmıyor uzak kalıyoruz o yüzden.. twitter bounty postlarını kabul edıyor mu acaba olcaytu?

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
marpaci
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile
February 24, 2018, 06:37:35 PM

Valla açık söylemek gerekirse bu ekipten ben de hayal kırıklığına uğradım.
İlk başlarda oldukça ilgililerdi, hatta ekibe dahil olmayı bile teklif etmiştim.
Mesajlara geç de olsa dönüyorlardı.
Ama son zamanlarda çok fazla kampanyada sıkıntı yaşadım ve hiç bir mesaja geri dönmediler.
GET projesi tokenleri dağıtılmış diyorlar, benim spreadsheette adım olmasına rağmen gönderilmedi.
Yourblock stake ler yanlış hesaplanmış, yazdım, ne cevap verdiler ne düzelttiler.
Şimdi bir de bu Saphien olayı çıktı. Dürüst olmaları, katılımcıların yanında durmaları gerekirdi diye düşünüyorum.
Ama parayı veren düdüğü çalıyor dediklerinize göre...

Bu bounty konusunda gerçekten çok fazla kişi mağdur olmaya başladı.
Globalde bununla ilgili çok daha fazla konu olmalı, olumsuz durumlarda herkes bilgilenmeli ve yöneticilere bir yaptırım uygulanmalı diye düşünüyorum.
Neticede bu bir reklam anlaşması. Sen bizim reklamımızı yap, kurallarımız şunlar şunlar, sonunda sana bu kadar para vereceğiz dedikten sonra işi yokuşa sürmek sadece dolandırıcılık diye adlandırılabilir.
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 24, 2018, 06:58:48 PM

Bence yeteri kadar baskı ve karşı çıkış olursa ekipler geri adım atabilir. Gerçekten çk kötü bir durum çok kişi mağdur oluyor. Gelip burada bir yorum ile açıklama bile yapmıyorlar sonra neden Türklerin yaptığı işlere çamur atıyorsunuz derler....

Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 24, 2018, 07:29:55 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818486.msg30977274#msg30977274

Olcaytu Türkçe duyuru başlığında durumu açıklamış.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 24, 2018, 09:05:33 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818486.msg30977274#msg30977274

Olcaytu Türkçe duyuru başlığında durumu açıklamış.

Çok açıklamış sağolsun. Adam resmen tüt dikmiş. Ben paramı alırım gerisini umursamam diyor şaka gibi.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
February 24, 2018, 09:23:24 PM

dostum adamın yazdığını şimdi gördüm de , 2.5 saat uğraştım konuştum ettim diyor haksızlık ettik lan sanırım olcaytu'ya
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 24, 2018, 09:25:42 PM

dostum adamın yazdığını şimdi gördüm de , 2.5 saat uğraştım konuştum ettim diyor haksızlık ettik lan sanırım olcaytu'ya

Deal is a deal derler. Konuştu ve sonuç alamadıysa bunu yazsın konunun başına. Kimse bir şey demez zaten. Ama bunu yapmayıp birde 2.round yapmaya başlıyorlar utanmadan. Sıkıntı bu zaten.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
February 24, 2018, 09:30:31 PM

2.ci round'u da heralde olcaytu yapmıyordur kafasına göre yani öyle tahmin ediyorum , sapien ekibi söylemiştir bu adamlar da yazmıştır

yani şuna inandım ben en azından adamın samimiyetine inandım diyeiblirim

adam eğer 2.5 saat uğraştım diyorsa ve gerçekten elinden geleni yaptıysa iş zaten sapien ekibindedir adamda suç yokki

Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: