Bitcoin Forum
May 12, 2024, 01:49:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tokensuite ekibinin rezaleti. olcaytu Sapien Network scamı  (Read 963 times)
ysakay (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 24, 2018, 09:43:36 PM

2.ci round'u da heralde olcaytu yapmıyordur kafasına göre yani öyle tahmin ediyorum , sapien ekibi söylemiştir bu adamlar da yazmıştır

yani şuna inandım ben en azından adamın samimiyetine inandım diyeiblirim

adam eğer 2.5 saat uğraştım diyorsa ve gerçekten elinden geleni yaptıysa iş zaten sapien ekibindedir adamda suç yokki

Farklı frekanslardayız. Şöyle örnek vereyim. Değişmediyse eğer devlet bankalardaki paranızın 100.000 e kadar garanti sunuyor. Diyorki banka batarsa 100.000 bende. A bankası battı veya kaçtı paranı alamıyorsun. Devlet derseki bunlar iyi adam ama parayı vermiyorlar. Paraları var ama canları istemiyor sende kalem çek gitsin iyi adam bunlar dedi diyelim. Bu durumda ne yaparsın? Sağlık olsun mu?
1715521743
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715521743
Reply with quote  #2

1715521743
Report to moderator
1715521743
Hero Member
*

Ignore
1715521743
Reply with quote  #2

1715521743
Report to moderator
1715521743
Hero Member
*

Ignore
1715521743
Reply with quote  #2

1715521743
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
February 24, 2018, 09:52:50 PM

Kampanyayı yöneten Olcaytu ico dünyası bitcointalk tan ibaret değil yazmış.Tamam o zaman niye kampanya konusunun başına bu adamlar verdikleri sözü tutmadılar ve kampanyaya katılan kişileri dolandırdılar yazmıyorsun ben onu anlamadım. Huh Umarım sapiens ekibi ve kampanya yöneticisi bu hatalarından döner.

flight666
Full Member

Activity: 196

DIWtoken.com

View Profile
February 24, 2018, 10:20:35 PM

Şu saaten sonra herhangi bişeyin değişeceğini sanmıyorum yani olsa olsa 1m daha fazla token dağıtırlr alın susun der gibi geriside gelmez diye düşünüyorum. İmzasına katılan arkadaşlara üzüldüm.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 24, 2018, 10:31:24 PM

Bu nasıl bir saçmalıktır. Bir zaman sonra Full Member üyeleri ve altını da almamışlar. Bunu ne zaman söylemişler hiç haberimiz olmadı. Gerçekten bazı işleri anlamak çok zor!
usmanaga
Full Member

Activity: 168

View Profile
February 24, 2018, 11:12:00 PM

Harbiden bountylerin bütün ipi sahiplerin elinde. 2 ay sonunda bountyleri iptal ettik dese hakkını arayabileceğin hiçbiryer yok. Oturup kalırız. Bounty ye girerken güzel laylaylom, ama iş stake hesaplayıp dağıtıma geldiğinde güzel yüzlü maskelerin altından bir canavar çıkabiliyor. Geçmiş olsun böyle olanlara..

Aynı şey aslında icolara yatırımcı olarak katılan kişiler için de geçerli değil mi  Huh Örneğin Sapiens icosuna para yatırdıktan sonra ekip bir anda ortadan kaybolsa ne yapabiliriz.Hakkımızı arayabileceğimiz bir yer var mı  Huh Sizin söyleminiz üzerinden gidersek oturup kalırız. Grin

yavuzcelik
Member
**

Merit: 10

View Profile
February 24, 2018, 11:20:15 PM

kötü bir durum anlaşılan neden ikinci bir kampanya yapma kararı aldılar ben orayı anlamdım bende  bir takım önceki imza kampanyalarında sorun yaşamıştım umarım bu sorun en yakın zamanda ivedilikle giderilir

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
February 25, 2018, 02:21:43 PM

kötü bir durum anlaşılan neden ikinci bir kampanya yapma kararı aldılar ben orayı anlamdım bende  bir takım önceki imza kampanyalarında sorun yaşamıştım umarım bu sorun en yakın zamanda ivedilikle giderilir

Valla neresinden tutarsan elde kalıyor. Anlayan yok.
polatcelil
Member
**

Activity: 322
Merit: 31

View Profile
February 25, 2018, 03:12:31 PM

Bounty için söz verilen miktarın dağıtılmaması hoş bir şey değil ama ne yazıkki böyle şeyler olabiliyor. Bazen kampanya komple iptal ediliyor ve bütün emeğiniz boşa gidebiliyor.

Bu durum kampanya yöneticisinin elinde olan bir şey değil. Herkes kendi görevini yapmaya çalışıyor ama bazen istenmeyen şeyler olabiliyor.

Sırf bir kampanyada yaşanan kötü bir tecrübe yüzünden hedef göstererek insanları karalamak çok hoş bir hareket değil bana sorarsan.

Aynen öyle hocam doğru diyorsunuz. Şuana kadar 100 e yakın Sosyal medya bounty programına katıldım. Daha 1 aydır girdiğim için fazla ödeme alamadım. Genelde söz verilenden az hesaplama yapılır. Ama bazende dürüst bir proje yönetimi var ise ve katılımcı sayısı hedeflenenden az olmuş ise x2 x3 katı kadar fazla token gönderebiliyorlar.

Olay tamamen gereksinimleri iyi okuyup takipte kalmak. Profesyonel bir biçimde sistemin içinde yer almak. Sonuçta hedefi olan hiç bir proje insanları aldatarak kötü bir imaj çizmek istemez.

İlgili ekibe Telegram üzerinden durumu sordum, ödemeler gelecek dendi. Round 2 ye katılın dendi.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
February 25, 2018, 03:16:14 PM

Ya arkadaşlar olcaytu ve ekibini vesaire savunmayın, ben de imzaya girenlerdenim, daha ico yapılmadı adamlar kampanyayı kapatıp presale'de toplanan para üzerinden hesaplama yapıyor. Bu da şu demek, 30 milyon hardcap yapması muhtemel proje üzerinden o paraya göre yapmak yerine oranları düşürüp 18 milyon dolar presalede toplanan para üzerinden hesap yapmak demek. Böyle bir pisliğe ortak oluyorlarsa kimse de savunmasın, bizden biridir onun kampanyasına girelim dedik görünce, sonuca bak böyle iş mi olur. Bide bunları görüp cevap vermemeleri de ayrı bir saçmalık.

Kampanya yöneticisinin elinde değil diyorsunuz hani, ne paralar döndüğünü ve onlara hiçbişey olmadığını da belirteyim, onların arkaları sağlam takımlar managerların hakkını yemez sen milleti sustur daha fazla veririz bile derler.

Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
February 25, 2018, 03:22:07 PM

Tokensuıte den birileri cevap verir diye düşnmüştüm ama vermemiş halen. Hiç birini tanımam ama son 3 kampanyam bu ekibin yürüttüğü kampanyaydı ve hiç bir sorun yaşamadım. Hatta Türk oldukları için hem rahatlıkla pm atabılıyoruz hem de geri dönüş alıyoruz yani en azından suana kadar hep cevap aldım ve sorunlarım çözüldü.  Sizin sorununuzun da kampanya yürütenlerle değil daha çok proje ekibi ile ilgili olduğunu düşünüyorum sonuçta kararı onlar veriyor ve kampanyayı yürüten takım da belli bir ücret karşılığı verilen görevi yapıyor.
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
February 25, 2018, 05:47:38 PM

Tokensuite ekibi tek kişiden oluşmuyor aslında olcaytu yoğun olabilir ama telegram grubu üzerinden diğer yöneticilerin bir şekilde konuya açıklık getirmeleri gerekir . Bu konularda biraz da bounty yöneticilerin baskısı önemli . Ana konuda yönlendirmeleri projeyi ister istemez etkileyecektir..
papadoc
Member
**

Activity: 364

View Profile
February 25, 2018, 07:37:31 PM

ben şu ana kadar bir yanlışını görmedim bu ekibin
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 25, 2018, 08:46:35 PM

ben şu ana kadar bir yanlışını görmedim bu ekibin
Hocam demek ki bu sizin için ilk olmuş zaten kasti olarak birilerinin savunulabilecegini düşünmüyorum bu başlık altındaki mesajlar biraz okunursa bir çok kişinin mağdur olduğunu açıkça göreceksiniz,yaklaşık 10 katı kadar az dağıtılıyor bunun hiçbir açıklaması yok
WillBeOk
Full Member

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 25, 2018, 08:49:11 PM

Adaletsizlik sapien ekibinden kaynaklıdır . sonuç itibariyle dağıtım ödülünü belirleyen dağıtan kişi sapien .
Bounty yöneticisinin normal bir işidir bu . Ama itiraz eder ama çalışmayı bırakır . Sonuçta onların da bir emeği var ve bırakmaları bundan sonraki bounty konularını etkiler.  Üzücü bir durum gerçekten.
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237
Merit: 3

View Profile WWW
June 07, 2018, 06:28:46 PM

Tokensuite işi gücü bıraktı sanırım. Tokendrops aylardır güncellenmiyor. biten icoların tokenlarından ne gelen var ne de giden. Ekibi inceleyim dedim. biri Facebookta Çanak okey oynuyor felan  Grin . Türk işi olmuş tam. Neyse o kadar form doldurdum airdroplara katıldık hepsi beyhude çabaymış. türk dedin mi kaçacaksın. Çanak okeyinizde başarılar.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
June 07, 2018, 08:28:00 PM

Pikciochain için Tokensuite ekibinin hesapladığı stakeler yanlışmış. Neredeyse 5te1 oranına düşürüldü stakeler. Neden hep böyle oluyor?
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
June 07, 2018, 09:11:37 PM

bitcointalkın hiç bir etkisi yok demek tamamen saçmalık.
benim hatırladığım bir authorship token vardı geçen seneden.
bunlarda airdrop yapıyoruz dediler ve sonra dağıtım bir karmaşaya dönüştü yok multi hesap var yok ilk gelenlere dağıtıcaz yok aynı ip adresine dağıtmıyoruz derken.fud yayıldı ve bir daha iflah olmadı token.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
June 07, 2018, 10:27:55 PM

ben bountyden memnun kaldım 15k token kazandım toplamda. tokensuiten ve sapienden allah razı olsun.
inş borsada tokenin değeri yükselir.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
June 07, 2018, 10:39:03 PM

ben bountyden memnun kaldım 15k token kazandım toplamda. tokensuiten ve sapienden allah razı olsun.
inş borsada tokenin değeri yükselir.

1 ETH:7200 SPN olarak satıldı yanlış hatırlamıyorsam. ICO da satılması gereken tutarda,ön satışa katılanlara dağıtıldı. Yani ortalama 1 ETH:10.000 SPN ediyor. Kampanya şartlarına göre verilen sözün 10 da 1 ini dağıtmışlardı. Birde gidip ön satışa katılanlara kalan tokenları dağıtıp iyice sıvadılar. En az 2 katda öyle düştü. Yani senin kafadan 135K tokenın verilmedi. Bilgin olsun.
derincold
Member
**

Activity: 182

View Profile
June 07, 2018, 11:02:18 PM

Ben tokensuite ekibinden genel olarak memnunum yani Serkan hocam her soruma telegramdan er-geç cevap verdi iyi niyetli yardımcı oldu. Bu Bounty yöneticisinin suçuda değil aynı olay pundix'te yaşandı AmaZix ekibi yönetiyordu. Bu tamamen proje ekibiyle alakalı bence.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: