Bitcoin Forum
July 22, 2024, 05:25:48 PM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Classic Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?  (Read 64 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
February 24, 2018, 06:09:59 PM

Ethereum Classic Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Siz değerli okuyucularımız için bugün, Ethereum’un çatallanması sonucu ortaya çıkan Ethereum Classic isimli dijital para birimi hakkında bilgiler vereceğiz.

Sert çatalın karşısına çıkan kullanıcılar, Ethereum Classic olarak çıkan bu yeni kripto paraya baplı kalmaya karar verdi ve Ethereum Classic, dijital para piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Şu an en değerli dijital para birimleri listesinde 3,8 milyar piyasa değeri ile 13. sırada yer almakta.

Ethereum Classic ile Ethereum Avantajları ve Dezavantajları

Ethereum

Avantajları

*Büyük bir hızla yükseliyor.
*Ethereum’u var eden büyük oyuncuların tümüne sahip.
*DAO hack sorununu büyük bir profesyonellik ile tersine çevirdi. Çalınmış olan tüm parayı, sahiplerine geri ödedi.
*Son yapılan değişiklikler ile devamlı güncellenmektedir.
*Ethereum, Fortune 500 şirketlerinde akıllı sözleşmeleri kullanabilmek için blok zincir teknolojisini kullanmayı planlayan Enterprise Ethereum Alliance adındaki, yaklaşık 200 şirketin desteğini alır. Bu şirketler arasında; Ing, Jp Morgan, Toyota, Microsoft vb.
*Ethereum Classic’ten çok daha fazla hash oranı var.

Dezavantajları

*Blockchain’in en önemli kurallarından biri olan ‘’değişmezlik’’ kuralını ihlal etti.

Ethereum Classic

Avantajları

*Blockchain’in en önemli kurallarından biri olan ‘’değişmezlik’’ kuralını ihlal etmiyor.
*Çok yakın bir zaman önce, büyük oyuncuların desteğini kazandı.

Dezavantajları

*Ethereum zincirinde uygulanan yeni güncellemelere erişme sorunu yaşıyor. (Proof of Stake’e geçiş gibi)
*Ethereum’un kurucuları da olmak üzere önemli kişiler, Ethereum’a geçti.
*Ethereum Classic’in çıkışı, Ethereum kullanıcılarına hakaret ve saldırı olarak algılandı.
*Birçok kişi tarafından dolandırıcılar ile dolu olduğunu söylenmekte.

Kaynak: http://www.coingundem.com/ethereum-classic-nedir-avantajlari-ve-dezavantajlari-nelerdir/

Kora •• Building financial system for ever
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 04, 2018, 02:23:43 PM

Ethereum classic avantı düşük fiyatlı olması dezavantajı alım yaptıktan sonra yükselmek dışında ters etki yaparak düşüş sağlaması kendini tether sanıp 30$'a kendi fikslemesi yazsam sorun olmaz herhalde.

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 04, 2018, 04:11:05 PM

Ethereum classic avantı düşük fiyatlı olması dezavantajı alım yaptıktan sonra yükselmek dışında ters etki yaparak düşüş sağlaması kendini tether sanıp 30$'a kendi fikslemesi yazsam sorun olmaz herhalde.

Fork sonrası kendinisinin 1 etc=10 tether formülünü benimseyeceğini düşünüyorum.
Herkese unutup etc den birşey olmaz dediği zaman çıkışını yapacaktır.

OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
March 04, 2018, 05:21:00 PM

Umutlu olduğum bir coin idi. Alt yapı felan güzel ama, demekki herşey alt yapı değil. Bu Fork ile beklentiler çok yükseldi. Fork bile ETC'yi geçen yıl ki konumuna getiremedi. Geçen yıl almış ve HODL yapmış birisi için kar etmek artık hayal gibi birşey. Ben geçen yıl yüksekten girmiştim. Sonra zarar ise zarar deyip çıktım. İyi ki de biraz zararı göze alıp çıkmışım. Geçen yıldan bu yana aldığı yol'a baktığım da, Atılan taş ürkütülen kuşa değmemiş.

Bu piyasanın sağı solu da belli olmaz. Bir bakarsın uçar, her ne kadar benim zerre kadar beklentim olmasa da.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: