Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:44:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum'a eşik atlatacak teknoloji yakında geliyor  (Read 461 times)
medlucky (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:46:26 AM
Merited by goraset (10), PHI1618 (1), tlcash (1)

Ethereum ölçeklendirme sorununun üstesinden gelmeye hazırlanıyor gibi.Buterin Ethereum'un 'sharding' olarak bilinen yeni ölçeklendirme teknolojisini yakında test etmeye başlayacağını duyurdu.
Vitalik Buterin daha etkili ölçeklendirme çözümleri tasarlamanın Ethereum blok zincirinin en büyük zorluklarından biri olduğunu dile getirmişti.Bununla birlikte şirket bu engelin üstesinden gelmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.Buterin Ethereum'un 'sharding' olarak bilinen yeni ölçeklendirme teknolojisini yakında test etmeye başlayacağını bildirdi.
Twitter daki kripto para dolandırıcılığı salgını hakkındaki bir konuşma üzerine genç kurucu ortak Ethereum da sharding test ağını başlatmaya çok yakın olduklarını ima etti.Buterin net bir zaman vermemekle birlikte twitter in merkezsiz rakibi Leeroy un bunun için uygun bir aday olacağını söyledi.
Blockchain üzerinde doğrulanmış merkezsiz bir twitter hakkında soru soran bir kullanıcıya ''umarım sharding test ağı yakında hazır olduğunda katılabilirler.Gerçekten ondan kolaylıkla yararlanabilecek ilk uygulamalardan biri'' dedi.Buterin attığı bu tweet i daha sonra silse de ekran görüntüsü alındı.
Buterin ve Ethereum un lider geliştiricisi Nick Johnson sıklıkla ethereum un ağdaki işlemleri doğrulamak için proof of work sisteminden proof of stake sistemine geçiş planında sharding in oynayabileceği ana rolü vurguladı.

Ethereum un şuanki işleyiş tarzı bir işlemin blok zincirindeki her bir doğrulayıcıyı tarafından doğrulanmasını gerektiriyor.Bu şebekeyi daha güvenli hale getirirken doğal olarak önemli derecede yavaşlatıyor.Sharding temel olarak ağı shard şeklinde adlandırılan parçalara böler ve her parça kendi bağımsız durum ve işlem geçmişini içerir

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:53:20 AM

Ethereumu her zaman icin bitcoinin varisi olarak gormusumdur zaten. Bitcoin bitsin ya da yukselisine devam etsin. Her zaman bir adim arkasinda da eth olacaktir bence. Eth adina guzel bir gelisme.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
February 26, 2018, 09:08:57 AM

ETH nin başında vitalik olduğu sürece gelişmeye ve büyümeye devam edecektir. BTC niye yok olmuyor çünkü blockchain' i yarattı , ETH niye yok olmayacak çünkü smart contrat ı yarattı .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
February 26, 2018, 09:09:51 AM

Ethereum zaten buna geçmek için bence geç kaldı yada bilerek mayıs aylarına veya yaza saklanıyor bu proje hayata geçtiğinde çünkü eth fiyatı iyice artmış olacak bekli rakipleri için de yapılmış olabilir.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
February 26, 2018, 09:17:09 AM

Eth adina harika bir gelisme ve bu gelisme fiyatlari bir miktar daha ucuracaktir. Coin piyasasinda yapilmis her gelisme mutlu ediyor. Cunku hepsi bir butun olarak bundan etkileniyor.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
February 27, 2018, 05:34:24 AM

Ben de şahsen Vitalik'e çok güveniyorum.Geçenlerde bir twit paylaştı gerçekten çok hoşuma gitmişti.Kısaca "Bütün malvarlığınızı kripto piyasasına yatırmayın.Kendini üzmeyecek miktarda yatırımlarda bulunun.Bu piyasa daha çok yeni.Neyin ne olacağı tam belli değil" şeklinde ifadeleri vardı.Adam teknolojiye inanıyor ve insanları kandırmanın,biraz daha zengin olmanın peşinde değil.Bize de böyle ceo'lar,geliştiriciler ve proje liderleri lazım.

Ben ethereumun asıl büyük çıkışını yakın gelecekte yapacağını düşünenlerdenim şahsen.Çünkü bakıldığında çoğu altcoin eth bazlı tokenlerden oluşuyor.Bahsi geçen eşik atlatacak teknolojinin gelmesi haliyle olası ve de bir ihtiyaçtır.

sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
February 27, 2018, 06:03:22 AM

Ben de şahsen Vitalik'e çok güveniyorum.Geçenlerde bir twit paylaştı gerçekten çok hoşuma gitmişti.Kısaca "Bütün malvarlığınızı kripto piyasasına yatırmayın.Kendini üzmeyecek miktarda yatırımlarda bulunun.Bu piyasa daha çok yeni.Neyin ne olacağı tam belli değil" şeklinde ifadeleri vardı.Adam teknolojiye inanıyor ve insanları kandırmanın,biraz daha zengin olmanın peşinde değil.Bize de böyle ceo'lar,geliştiriciler ve proje liderleri lazım.

Ben ethereumun asıl büyük çıkışını yakın gelecekte yapacağını düşünenlerdenim şahsen.Çünkü bakıldığında çoğu altcoin eth bazlı tokenlerden oluşuyor.Bahsi geçen eşik atlatacak teknolojinin gelmesi haliyle olası ve de bir ihtiyaçtır.

Adam paragöz değil . Gerçekten proğramcılığa kendini adamış . Arkasında iz bırakmak istiyor . Şimdiye kadar sharding çıkmadıysa kusursuz olması içindir.

talkingblack
Newbie
*

Activity: 163
Merit: 0

View Profile
February 27, 2018, 07:16:55 AM

Ethereum neredeyse bitcoin kadar popüler kârlı bir coin her zaman için tercihlerimden ve büyük bir geleceği var bu da sevindirici haberlerden bu yönde
aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 27, 2018, 07:31:26 AM

Bu piyasada var olmak istiyorsan yeniliklere yeni teknolojilere her zaman açık olman gerekiyor.etherum'da bunun bilincinde piyasada devamlı olabilmek için yeni teknolojik araştırmalar  yapmakta vede bunları geliştirerek uygulamasını kullanmaktadır.böylece piyasadaki yeri sağlamlaşmıştır.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 27, 2018, 08:02:27 AM

test aşaması bitsin uygulamaya geçildiği zaman bakalım fiyata nasıl yansıyacak. ether, her geçen gün bitcoine bir adım daha yaklaşıyor. önü açık ve asıl istediğim şu malum 10 ether = 1 bitcoin denkleminin iyice azalması. Vitalik ile ether daha güçlü olmasına karşın piyasayı manipüle edebilecek sayısız kararlar alan devletlerin baltalamasını da unutmamak lazım.
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
February 27, 2018, 08:56:13 AM

helal olsun helal, sharding gelirse çok çok farklı şeyler olacak...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 28, 2018, 09:22:14 AM

Ethereumun potansiyeli çok yüksek, birkaç yıl içinde visa ile yarışacak hıza ulaşması planlanıyor
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
February 28, 2018, 01:37:47 PM

Ethereum'u btc ile ve veya diğer coinlerle mukayese etmek yada biri diğerinin yerine geçebilir gibi savlar öne sürmektense bunların herbirini farklı emtia gibi düşünmekte yarar var .MESELA FINDIK-FISTIK-LEBLEBİ-ANTEP FISTIĞI gibi ürünleri farklı coinler olarak düşündüğümüzde her bir ürünün farklı özellikleri olduğu ama hepsinin kuru yemiş olduğu görülmektedir.amaç bu ürünleri daha lezzetli vede daha ulaşılır hale getirmek vededaha fazla satabilmek için pazarlamak önemlidir.Ethereum'da daha kullanılır hale getirmek için kullanılacak yeni teknolojeleri bu gözle görmekte fayda var.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 28, 2018, 01:46:43 PM

Ethereum'un arkasında muhteşem bir ekip var. Uzun yıllar boyunca yeni gelişmelere ayak uydurabileceğini ve Bitcoin'in arkasındaki yerini kaptırmayacağını düşünüyorum.

criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 28, 2018, 02:11:00 PM

scalability problemlerini cozseler de rahat etsek biz de.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
dammedonut
Full Member

View Profile
February 28, 2018, 03:10:16 PM

Ethereum en sevdiğim ve en çok kazandığım coin. Bu habere çok sevindim daha hızlı bir Ethereum kulağa çok güzel geliyor. Bu proje hayata geçtiği gün Ethereum büyük bir sıçrama yapar. Aferin la sivilceli dahi.

soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
February 28, 2018, 07:50:50 PM

Ethereum her zaman çok taktir ettiğim bir coin olmuştur ama nedense çok tutmadım elimde ve ondan çok para kazanamadım. Her zaman alıp uzun vadeli tutmak istiyorum olmuyor ya satıyorum ya da gelecek vadettiğini düşündüğüm bir icoya yatırıveriyorum. Yakın zamanda alıp tutacağım.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 28, 2018, 08:41:47 PM

Ben bu Ethereum'u anlamıyorum, ulan olumlu haber çıkar düşer, olumsuz haber çıkar yine düşer. Bitcoin 6K'ya düştüğünde çivi gibi çakılıp kalmıştı şimdi güzel haberler çıksa bile düşüyor. Anlamıyorum nasıl bir iştir.
helevela
Member
**

Merit: 11

View Profile
February 28, 2018, 09:00:09 PM

bu adamlardan her şey beklenir vallahi zehir gibi kafalar resmen.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 28, 2018, 09:25:29 PM

Bu şuna benziyor pazarlama tekniği virüsü at ortaya sonra virüs korumayı sat piyasaya zaten dünya böyle dönüyor
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: