Bitcoin Forum
June 03, 2024, 01:16:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: SCAM projeler ve SCAM ihtimali (güncel tutulcak)  (Read 846 times)
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
February 26, 2018, 11:58:55 PM

Sapien bence de scam değil ancak proje ekibi ödülleri kıymış resmen bounty ekibi mücade ediyoruz telegramdan sizde destek olun itiraz edin diyor. Toparlanır umarım.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 27, 2018, 12:47:06 AM

Sapien ve Deex Çok konuşuldu. Deex'i bilmiyorum ama Sapienin bence scamlik bir durumu yok. Adamlar bounty hiç vermiyoruzda diyebilirdi ama ödülden kısmışlar. Bu bence scam'a girmez ama emeklerinizin çoğu boşa oluyor orası ayrı bir konu.

10 Ethereum gönder o zaman. Token göndermezlersede scam olmaz ne de olsa. Çalıyor ama çalışıyor kafası tam olarak bu olsa gerek.

daha yatırımın basından erkenden destekleyen topluluğa kesik atması güven sorununu ortaya cıkarıyor ne yazıkki . ama daha fazla kanıt lazım sanıyorum bize verdikleri paralar gözlerine batıyor sadece.

https://resmim.net/f/oPL4jO.png
https://resmim.net/f/tR9QLt.jpeg
https://resmim.net/f/SpaFtF.jpeg
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 27, 2018, 06:24:09 AM

Güzel bir liste olmuş, aslında globalde de bu tarz kişilerin çok fazla üstüne gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bazıları Bounty'i bu konuda ayrı tutmuş ama alakası yok. Orada hile yapan adamdan çok da birşey beklememek lazım. Aslında bu insanların anlayamadığı şey, kripto para piyasasındaki en önemli etken Community olduğudur. Eğer sen daha en baştan onları küstürürsen, emin ol başarılı olma ihtimalin sıfır. Ama işte gel gör ki, bazı küçük beyinliler sanıyor ki, biz sadece bounty'e girenleri küstüyoruz, alakası yok. Sapien, Deex mesela artık bedava olsa güvenmem. Buradaki domino taşı mantığını anlamak için biraz vizyon gerekiyor, eğer o yoksa zaten o gruptan koşarak uzaklaşın.
ZkasHa
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
February 27, 2018, 07:26:58 AM

Elinde 3 ETH olmayan adamlar gelmiş DEEX e scam diyor Smiley)) Bu adamları eleştireceksen önce elinde 10 321.00 ETH olacak Sonra belki söz söyleme hakkına sahip olabilirsin Smiley)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 27, 2018, 07:43:28 AM

Elinde 3 ETH olmayan adamlar gelmiş DEEX e scam diyor Smiley)) Bu adamları eleştireceksen önce elinde 10 321.00 ETH olacak Sonra belki söz söyleme hakkına sahip olabilirsin Smiley)

insanların görüşlerini belirtmesinde bir sakınca yok tabi ki buna mantıklı açıklama getirdikleri sürece. Neden Scam dediklerini anlayabilirsek belki daha iyi anlayabiliriz. Her projenin scam çıkma ihtimali var.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 27, 2018, 09:23:33 AM

OTHO network bence de scam çıkacak, çok daha kötü şeyler olacak diye tahmin ediyorum, iyi ki de burada yazmışsınız hocam
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 27, 2018, 09:50:24 AM

elin newbieyı gelmiş forumun tecrübeli elemanlarına laf ediyor. sonrada elinizde eth yok diyor. bu nasıl bi çelişkidir anlamıyorum.
gkyldz
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile
February 27, 2018, 11:55:25 AM

İyide bunun garantisini kim verebilir scam ceya scam değil diye kim söyleyebilir. Hatırlatmak isterim ki eth için ıco döneminde de scam diyorlardı eth şimdi cmc'de 2. sırada. Şimdi çoğu kişi bankera için scam diyor Cheesy
Dontcry. (OP)
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
February 27, 2018, 12:34:09 PM

sana cevap vermezdim ya neyse... ben o deex ceosunun istanbuldaki konferansını full izledim adamın birşey bilmediği belli yatırımcıları gibi hem zaten elimizde ürün yok geliştircez vs vs diyor umarım haksız çıkarım ama o konferansı izle bi sorulan soruları adamın cevapları bılgılı bırıne sor oyle konuş !
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 27, 2018, 12:47:31 PM

güzel kandırıyorlar insanları. tezgahı sağlam kurup, insanların ve özellikle de kolay lokma peşinde olanların ağzının suyunu akıtacak türlü türlü oyunlar yapıyorlar. zibille para kaldırdılar bu piyasadan ve halen doymadılar. meslek edinmişler dolandırmayı.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
February 27, 2018, 03:53:15 PM

deex bana göre scam ama Othonun scam olmadığıını düşünüyorum. Bu aralar zaten bayağı scam çıkmaya başladı. Yatırım yapacaklar en güvenilir projeye bile scam gözüyle bakacak yakında

temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 27, 2018, 04:06:34 PM

burdaki muhabbet çiftlikbankçıların olayı dönmüş valla Cheesy
scamsa ancak dolandırıldıktan sonra anlarsınız zaten değilse allah bereket versin inşallah daha çok kazanırsınız.
tabi scam olma olasılığı sizce yüksek ise buradaki yatırımcı ve forumdaşları uyarmak için belli bir açıklamada koymak lazım .
çünkü her ico scamdır piyasaya çıkasıya kadar. bu şuanda yasal zemende olmadığı için ki ico karlarının yüksek olma sebebide bu.
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 27, 2018, 05:03:07 PM

scamsa ancak dolandırıldıktan sonra anlarsınız zaten değilse allah bereket versin inşallah daha çok kazanırsınız.
tabi scam olma olasılığı sizce yüksek ise buradaki yatırımcı ve forumdaşları uyarmak için belli bir açıklamada koymak lazım .
çünkü her ico scamdır piyasaya çıkasıya kadar. bu şuanda yasal zemende olmadığı için ki ico karlarının yüksek olma sebebide bu.
           En dişe dokunur mantıklı yorum bu olmuş. Artkadaşlar bugüne kadar scam denen cogu ıco güzel kazandırmış ve yine sağlam denen cogu ico'da scam cıkmıstır. Deex için konuscam: bi tane adama sinir olup kötülemek için ''bu forumu hariç tutuyorum'' binlerce insanın yatırım yaptıgı bir Ico'yu karalamakta bana dogru gelmiyor. Benim Deex yatırımım var mı? Var. Ama beni üzmez mendil açtırmaz bir yatırım. scam çıkarsa yine de üzülürüm tabi ama dünyanın  sonu değil. yukarıda bi arkadaşım ETH örneğini vermiş ve yerinde de bir örnek olmuş. Neo ilk piyasaya cıktıgında da Cin malı coin beş para etmez denilmiş eski sayfalarda. Şunu galiba ayırt edemiyoruz: Scam ihtimali olabilir die yeni yatırımcıları uyarmak hoş ama henüz scam olup olmadıgını bilmeden bu ve benzer ICO'ları yüzde yüz scammış gibi afişe edip yatırımcılarını üzmek bence doğru değil. Sürç-i lisan ettikse affola
Dontcry. (OP)
Full Member

View Profile
February 27, 2018, 11:07:43 PM

İLLAKi ne kadar büyük risk o kadar kar! ama burda olumsuz gördüğümüz şeyleri paylaşıyoruz.. takım tüm iletişimi kesip kapatıyor gidiyor buna scam diyoruz mesela otho mesela adblurb mesela syymetryfund . bunları erken yazabilirsek belkı 1 dakikayla yatırım yapmayacak insanlar olacak.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 28, 2018, 12:28:30 AM

Guzel konu hele birde tutturursan varya allah Merit manyagi olursun moruk, hadi kolay gelsin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
February 28, 2018, 01:00:04 AM

othonun scam çıkacak diye bir durumu yok forumu kapatıp kaçtı adamlar. kucoine giriyoruz dediler aynı akşam kayboldular. çıktı diyebiliriz kısaca
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
February 28, 2018, 01:37:08 AM

Otho scam oldu adamlar topuklayıp kaçmış. İnternet sitesi açılmıyor, twitter, facebook hesaplarını da kapatmışlar.
Dontcry. (OP)
Full Member

View Profile
February 28, 2018, 12:26:02 PM

Guzel konu hele birde tutturursan varya allah Merit manyagi olursun moruk, hadi kolay gelsin.

hahah bedava yapıyoruz şimdilik bakalım Smiley) takip ediyorum projeleri bakalım ann konularını flan işkillendiğim birşey oldukca yazacağım
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
February 28, 2018, 03:50:17 PM

Efsane bir scam olarak anılacak olan Atlant, ısrarla bounty tablolarını açıklamaya hatta dağıtım tarihi vermeye devam ediyor bakalım kurtaracaklar mı. Zaten ICO dan alanlara dağıttılar yanlış anlaşılmasın yalnızca ödül için konuşuyorum.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
February 28, 2018, 04:38:41 PM

zloadr diye saçma bir proje vardı scam çıkmıştı. kurucusu şimdide DocTailor adlı bir iconun başında dikkatli olmak lazım.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: