Bitcoin Forum
May 28, 2024, 09:23:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [NEX] Türkiye'nin Milli Kripto Parası NexPara  (Read 866 times)
koinvizyon (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
February 28, 2018, 01:45:02 PM

Türkiye’nin yerli kripto parası NeXpara, 1 Mart’ta halka arz edilecek

Yerli, güvenilir, yeni nesil yatırım aracı NeXpara, Türkiye’nin kripto parası olmayı hedefliyor. Türk yazılım ekipleri tarafından Türkiye’de geliştirilen NeXpara, 1-31 Mart 2018 tarihlerinde halka arz edilecek. 80 milyon vatandaşımızı temsilen sadece 80 milyon adet dağıtılacak olan NeXpara’nın, teknolojisinin gereği olarak daha fazla üretilmesi mümkün olmayacak. BDDK Lisanslı ödeme sistemi başvurusu da yapacak olan NeXpara, kendine özel ATM kartı ile alışverişte de kullanılabilen, yabancı kripto paraların alternatifi yerli ve milli kripto para birimi olacak.

1 TL'den satışa sunulan NeXpara'yı www.nexpara.com sitesi üzerinden alabilirsiniz.
neolila
Newbie
*

Activity: 73
Merit: 0

View Profile
February 28, 2018, 04:26:54 PM

Umarım yeterli fon u toplayabilirsiniz.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
February 28, 2018, 05:32:05 PM
Merited by Peao (1), karmenali (1), avalonn (1)

ay sıızın yerlı mıllı guvenılır laflarınıza sokayım. yenı moda cıktı yerlı mıllı derler ulkeyı satarlar. bu da ole bırseydır. ozellıgı ne arkadas ? zaten btc debitkartları var nakıt cekebılıyor ınsanlar. yerlı mıllı derlerse uzak durun aarkadas... 80 mılyon tl yle ne yapacaklar..dedıklerı sey 80 mılyon mu tutacak ? toplayıp kacmazlarsa ıyıdır. bı de butun her yere reklam vermısler tum gazatelerın ınternet sayfasında yazıyor yazık
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
February 28, 2018, 05:34:42 PM

ay sıızın yerlı mıllı guvenılır laflarınıza sokayım. yenı moda cıktı yerlı mıllı derler ulkeyı satarlar. bu da ole bırseydır. ozellıgı ne arkadas ? zaten btc debitkartları var nakıt cekebılıyor ınsanlar. yerlı mıllı derlerse uzak durun aarkadas... 80 mılyon tl yle ne yapacaklar..dedıklerı sey 80 mılyon mu tutacak ? toplayıp kacmazlarsa ıyıdır. bı de butun her yere reklam vermısler tum gazatelerın ınternet sayfasında yazıyor yazık

Meritim kalmamış ama sen 50 tane verdim say.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 28, 2018, 05:42:57 PM

Kendi blockzincirini oluştur. insanlığa faydalı konsept belirle. yol haritan göz doldursun. whitepapera baktım 4-5 sayfa teknik pek bilgi yok. Türkiye'den inanıyorum ki herşeyiyle mükemmel olmasa da mükemmele yakın coin oluşturulacaktır. Atıyorum bizim zengin bor madenlerimiz var. Nasıl Venezuela Petro yu oluşturdu sizde Borcoin oluşturun yani bor ile çalışabilecek cihazlar, araçlar gibi geliştirmeye açık konseptiniz olsun. Erc20 tokeni oluşturmakta ne var. her taraf dolu. Daha mükemmel, detaylı bir oluşum beklerdim. Kendi blockzinciri değil de token olarak başladığı için orada kaybı var.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
February 28, 2018, 05:45:22 PM

yerli ve milli diye insanlari kandiracaklar ondan sonra haberlerde kriptopara dolandiricilik soyle boyle. abicim bulasmayin bu islere kendinizide bizide yakacaksiniz.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 28, 2018, 05:51:45 PM

80 milyondan size yatırım yapacak 100.000 kişi toplarsınız. Fena para değil, 1 liraya sokakta mendil satanlardan olmaktansa kripto para satıyorum ben abi diyeceksiniz gibi geliyor bana.
TenX gibi bir kart mı olacak? BDDK ile nasıl bir işlem içerisine girdiniz?

thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 28, 2018, 06:02:04 PM

BDDK lisans verebiliyormu buna . Pek sanmıyorum .En azında ERC20 olması iyi . Belki ilk kez bir proje tutarsa yerli birşeylere güvenimiz gelir umarım .
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 28, 2018, 06:41:14 PM

sitenin ingilizce versiyonunda hala türkçe içerikler mevcut, takımdakilerin linkedin ve facebook sayfalarına erişilemiyor, kendilerine manual olarak da ulaşamadım. telegram desteği ve herhangi bir sosyal medya hesapları yok.

Whitepaperden bir alıntı:

ülkemizin içinde bulunduğu enerji darboğazını gözönüne alarak ve çevreye verdiğimiz önemle madencilik gerektirmeyen bir kripto para geliştirdik.

WTF amk Başşak mi geciyonuz  Grin Grin Grin

son derece manipülatif bir dille yazılmış whitepaper'a sahip ve çarpık bilgi veriyor. Uzun lafın kısası Sazan.avi tokatlayacak keriz ariyorlar Bitcointalk cocugu bunu yemez  yigido gidip twitterdeki facebookdaki abi şunu mu alalım buna mı basalım diyen iddiaci tipleri ayıklayın yanlış yere gelmişssiniz. Burası kriptocuların bordo bereli oldugu yerdir burda scam ponziye adam düşmez size müşteri cıkmaz. Hadi hayırlı traşlar.
canlark
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
February 28, 2018, 06:43:27 PM

Sizi güvenilir yapan şey nedir? Sadece yerli olmanız mı? Hangi konuda fark yaratıyorsunuz? Sırf yerli proje oluşturduğunuz için mi size yatırım yapmalıyız? Az çok bu işlerin içeresinde olduğum için biliyorum BDDK lisansı almak çokta kolay değil. Bunun için şuana kadar nasıl bir çalışma yapıldı acaba?

Join Helbiz Mobility System Pre-Sale
● Peer-to-Peer Wheel Rentals ●
 visit: https://www.helbizcoin.io/
MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
February 28, 2018, 08:27:22 PM

Toplayabilirlerse 80 milyon lira güzel para. Ne üretip 80 milyon lira istiyorlar peki? Hiç.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 28, 2018, 08:36:12 PM

Çok fazla inceleme fırsatım olmadı ama Türk coinlerin hiçbirini almayı düşünmüyorum. Para kazanmak için yapılmış hamleler gibi geliyorlar. Ne üretmişler ne yenilik getiriyorlar ne katacaklar bu sektöre önemli olan kısmı orası.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
February 28, 2018, 08:54:37 PM

whitepaper'ı okurken bir cümle gördüm ki koptum. Türkiye de bitcoin'in geçtiği her yerde geçeceğiz.
hedefiniz bir kaç düzine işletmede geçen bir şey yapmak ise bu kadar yormasaydınız kendinizi.
Maalesef gayri ciddi buldum projeyi. Başarılar diliyorum.

not: 6 dakika sonra ICO başlayacakmış. yatırım yapmayı düşünenler buradan buyurun : www.nexpara.com
Gwerimos
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
February 28, 2018, 08:55:07 PM

Ismi bile olmamis ben buna guvenip para yatirmazdim hem zaten "milli" denilmesi disinda bir ozelligi yok. Kaldi ki diger milli denen coinlerinde durumu ortada.
ekinvest
Jr. Member
*

Activity: 95

View Profile WWW
February 28, 2018, 09:01:56 PM

Eleştirilere katılıyorum. Şimdi böyle başka platformların tabanına dayanaraktan token çıkarıp satacaklar. Belki de cukka yapacaklar.
Eğer cukka yaparlarsa ülkemizde coin olayı lekelenecektir.
Yok projenin arkasında durup iyi birşey yaparlarsa ülkemizde coin piyasası canlanacaktır. Bu yönden fena sayılmaz.
gorkem19888
Full Member

View Profile
February 28, 2018, 09:04:02 PM

ahahah sıte eksı sayıma gectı token almaya ızın  vermıyor  Cheesy bastan koktular daha verdıklerı sozu tutamadılar. hey yerlı ve mıllı proje csıtenız hatalı duzeltın Cheesy ay karnıma agrı gırdı gulmekten dakka bır gol bır amk Cheesy
ekinvest
Jr. Member
*

Activity: 95

View Profile WWW
February 28, 2018, 09:06:15 PM

Eleştirilere katılıyorum. Şimdi böyle başka platformların tabanına dayanaraktan token çıkarıp satacaklar. Belki de cukka yapacaklar.
Yok projenin arkasında durup iyi birşey yaparlarsa ülkemizde coin piyasası canlanacaktır. Bu yönden fena sayılmaz.

Aslında bu anlamda bakarsak, ülkemizde bağımsız olarak yazılan coin var intexcoin. Ama onun da ne olacağı meçhul. sahipleri milyonlarca kazdılar. borsalara girerlerse köşe olacaklar olay bu.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 28, 2018, 11:01:49 PM

Yerli ve milli ''ethereum tabanlı'' yeni bir tokenimiz olmuş Cheesy Ortada çalışan birşey yok. WP desen dökülüyor. İşin daha da kötü tarafı yanlış görmediysem Habertürk bunlara bir programda tanıtım fırsatı vermiş.

Ha bir de yerli ve milli harfimiz X'i çok severim.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
February 28, 2018, 11:34:57 PM

Hangi tabanlı olduğunun bir önemi yok neden kriptopara çıkartıp kendi insanınızı düdüklemeye çalışmak yerine ingiliizce bir websitesi oluşturarak globalde fon toplamaya çalışmıyorsunuz? yerel projelere o kadar karşıyımki.. dolandırıcılık olacağı %99.99 ortada.

Aslında bu anlamda bakarsak, ülkemizde bağımsız olarak yazılan coin var intexcoin. Ama onun da ne olacağı meçhul. sahipleri milyonlarca kazdılar. borsalara girerlerse köşe olacaklar olay bu.

intexcoin denilen ponzi hiçbir zaman borsaya girmeyecek.
gorkem19888
Full Member

View Profile
February 28, 2018, 11:35:09 PM

cok guzel tasak gecıyorlar suan .gelen bılgılere gore ılk bas saat 24 te ıco baslıycaktı sonra sabah 09,00 olmus suan da da oglen 12.00 olmus.be adam gunlerdır 1 mrt 00.00 da ıco baslıycak derken orospu karı gıbı her saat neden donuyorsun dıye sorarlar
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: