Bitcoin Forum
May 28, 2024, 05:39:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Farkli Bir Sepet  (Read 239 times)
usakli64 (OP)
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
February 28, 2018, 09:23:43 PM

Altcoinler bircok yeni baslayanlarin 1kac ay sonra ugradiklari duraktir maglum once bitcoinden baslanir herseye,  sonra biraz isin icine girince, birazda bu islere merakiniz ve ilginiz varsa 2. duraktir altcoinler.

Bir cok yeni yatirimci nereden oldugunu bilmemekle birlikte tahmin ediyorum google arama motoruna bitcoin yazdiklarinda birkac site sonra karsilarina Ripple cikiyor  Smiley
Cogu kiside anlam veremedigim bir merak Ripple'a karsi...
Ripple'dan basladim ama listeye diger coinleri eklememek olmaz.  Bir cok  yeni veya biraz eski yatirimcinin sepetinde su coinler yer almakta  Smiley

Ripple
Tron
Verge
Iota
Doge
Dgb
Sia

Bunlarin ortak noktalari sizinde tahmin ettiginiz gibi fiyatlarinin 1 dolardan dusuk olmalari.  
Ama 1 dolardan dusuk olmalari bunlarin yukselecegi anlamina gelmiyor tabi ki,  toplam dolasimdaki coin miktari bu noktada cok onemli.

Benim sepetim biraz daha farkli,  herkes ayni yoldan gidecek degil ya,  eller gider mersine biz gideriz tersine Smiley

Benim sepetim

Bitcore (BTX)  (Yatirimimin %40'ı)
Hshare (HSR)  %10
Rebellious (REBL)  %4
Wepower (WPR)  %7
Pascal (PASC)  % 3
EthereumClassic (ETC)  %12
Bancor (BNT)  %3
Tierion (TNT)  %2
Polymath (POLY)  %7
SirinLabs (SRN)  %2
Ve Tabiki Bitcoin (BTC)  %10

Sizlerde konunun altina kendi sepetinizi paylasirsaniz sevinirim.

Konuyu yapici bulduysaniz,  merit gondermeyi unutmayiniz  Smiley

HERKESE BOL KAZANCLI GUNLER DILERIM

NOT: Bu baslik kesinlikle bir yatirim onerisi degildir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
February 28, 2018, 09:30:05 PM

HSR hakkında birkaç yerde scam iddiaları vardı. Ben yaklaşık 2 ay elimde tuttum. 1280'den aldığım HSR'leri 1035'ten bozdum ve Komodo ile Stratis'e dağıttım. Beklenti Türk halkında çok yüksekti ama düşmekten başka bir işe yaramıyor ve scam iddiaları çok rahatsız edici. Bir yanda da deli gibi bir hacmi var. Değişik bir coin.

ETC
bana göre boş muhabbet, fork muhabbeti olmasa düşüşten o da etkilenirdi ama fork muhabbetine bu seviyelerde.

Wepower
yatırımım kısa süre olmuştu ama %30 kar görünce satmıştım ama geleceği parlak bir coin görülüyor.

Diğer yatırımların hakkında bilgim yok sadece Bancor'u duydum ama araştırmadım hiç.

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
February 28, 2018, 09:43:20 PM

O sepette %60 zararla yapatırsın 2018 yılını  Cool
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 28, 2018, 09:45:33 PM

ETC hicbir sepette olmamali fork muhabbetinde bile dustu boyle bir coin olamaz yani Smiley Bary elindekilerimi iteliyor millete nedir anlamadim.. 2018de cok yeniligi var ama milleti fena kusturdu.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Kennedy
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
February 28, 2018, 09:48:32 PM

Evet sepet farklı fakat pekte gözüme çarpan coinlere/tokenlere rastlamadım. WePower'in en az 4 tane rakibi var, Hshare'nin ne olacağı belli değil, ETC yıllardır süründürüyor, Bitcore ise bana göre iyi bir proje değil, Bancor süründürüyor, Polymath airdrop tokeni gibi gibi..
usakli64 (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 28, 2018, 09:54:31 PM

Evet sepet farklı fakat pekte gözüme çarpan coinlere/tokenlere rastlamadım. WePower'in en az 4 tane rakibi var, Hshare'nin ne olacağı belli değil, ETC yıllardır süründürüyor, Bitcore ise bana göre iyi bir proje değil, Bancor süründürüyor, Polymath airdrop tokeni gibi gibi..

Cok guzel yorum yaptin,  tesekkur ederim  Smiley Ne diyelim sene 2019 konunun altina post yazacagim  Roll Eyes

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
February 28, 2018, 09:57:01 PM

Vallahi benim genel olarak bozmadığım 3 şey var. Portföyün yüzde 40 - 60 arası her zaman bitcoin de olur. yüzde 20 lik kısmı değişkenlik gösteren kısım yani tether olarak kullanıyorum. %10 eth %10 neo var şuan. Gerisini de yani yüzde 20 yi Şuan için eos , edo ve everex arasında paylaştırdım. Beklentim olan coinler bunlar. Bir tane bounty airdrop hesabı var orada zaten gelen bazı coinler duruyor. İlerde prim yapacakları tutuyorum kendime göre tabi.
hekimogluburaketem
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
February 28, 2018, 10:01:38 PM

Yani ben hiç bitcoin almadım. Ama güzel bir miktar birikimim oldu airdrop ve bounty ler sayesinde. Bunlardan değerini bulanları satarak. 1 bitcoin 5 ethereum ve 15 tane de neo biriktirdim. Bunları satmayı düşünmüyorum belli bir tl ye ulaşana kadar. Altcoin olarakta elimde genel olarak markette değerini bulmamış ama projesi güzel olan total supply az olan coinleri tutuyorum.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
February 28, 2018, 10:04:37 PM

Coinler güzel ama rebellios yatırım yapman mantıksız görüyorum airdroptan çok dağıttı keşke ordan alsaydın cüzdanına
usakli64 (OP)
Full Member

View Profile WWW
March 01, 2018, 07:49:36 AM

Etc farkli bir sebepten dolayı elimde tutuyorum. Her zaman bir miktar elimde olacaktır onun için. Mesela arkadaşımın yeni bebeği olacak, doğduğu zaman onlara bir etc vereceğim. Fiyatı ne olursa olsun hediyelik altın gibi düşünebilirsiniz  Smiley

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
March 01, 2018, 07:52:47 AM

hemen hemen hepimizde benzer coinler var hiç farklı gürünmedi bana bunların çoğu benimde sepetimde mevcut bunların yaında deex posw dot rdd tel coinlerde var ve bunlardan umutluyum bekleyip göreceğiz hep birlikte

gkyldz
Member
**

Activity: 137

View Profile
March 02, 2018, 03:07:43 PM

Hocam snein sepetini baltalamak değil amacım ama kâr etme oranın biraz düşük geldi bana. Bunlar yerine daha sağlam alt coinlere giriş yapabilirdin zaten piyasada düşüşte.. Umarım zararsız bir şekilde çıkarsın. Başarılar.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 03:13:48 PM

Bitcore (BTX)  (Yatirimimin %40'ı) Benim geç fark ettiğim ama ucuza aldığım güzel bir proje. Arkasında Almanlar var diye biliyor. Adamlar biraz ağır hareket ediyorlar gibi. Nedendir bilmiyorum ama çok yavaşlar. Şuanda Airdrop rüzgarı ile yol alıyor. Mayısın ilk haftası veya Nisanın son haftası gibi Airdrop bitecek gibi. Ondan sonra Büyük bir DUMP gelebilir. Tabii büyük bir Borsaya girerse o zaman işler değişir. Ama en son takip ettiğim sadece konuşma var. Büyük borsa henüz Net değil.

entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 02, 2018, 03:16:50 PM

Genelde yeni tokenlar yer almış sepette. Bana da böyle tokenları tutmak daha mantıklı geliyor açıkçası. INS tokenda öneririm.
gkyldz
Member
**

Activity: 137

View Profile
March 02, 2018, 03:18:21 PM

Genelde yeni tokenlar yer almış sepette. Bana da böyle tokenları tutmak daha mantıklı geliyor açıkçası. INS tokenda öneririm.
Hocam tokenler yeni ama bana pek güven token değil çoğu INS'a bişey demem INS tutulması gereken bir token benim açımdanda. Ama ne bleyim pek kar edebilecek bir sepete benzemiyor ama zararda etmesini istemem arkadaşın.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 04:32:49 PM

HSR ve ETC bende de var. Yüksek ihtimal etc'den yarın çıkacağım , 253 den girmiştim sırf o yüzden tutuyordum bu airdrop mevzusu yüüzndne pump yerse diye ama maliyete yaklasırsa direk çıkarım.

HSR ye 173 den girmiştim . Diğer coinlerden kar satışımı yapınca hsr'ye yeniden girip ortalamayı 120-130 lara çekmeyi düşünüyorum. Eninde sonunda mutlaka 2x yaptıracaktır.

Bunun yanında dgb sc bcpt gibi coinlere yatırımım mevcut.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 04:41:21 PM

Bancor, sirinlabs ve Pascal iyi seçimler diğerleri hakkında çok bir bilgim yok bitcoin yanına ethereumda alınabilirdi gene yuzde 10luk veya btc yerine eth almak daha iyi olurdu bence

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
March 02, 2018, 04:47:20 PM

Benim sepetimde eth, icx, elf, mth, wpr ve btc var. Btc nin hareketleri portföyü btc olarak iyice küçülttü. Mth düştükçw aldım aldıkça düştü. Wpr malum. O da düşünce bolca aldım maliyeti düşürmek için. Şu anda btc olarak hepsinden de zarardayım. Bakalım nisanda nasıl seyredecek portföyüm.

Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
March 02, 2018, 07:19:34 PM

Tabiki bitcoin yazmışsınız fakat atladığınız bir coin var. Tabiki ethereum da eklemelisiniz. Aldığınız coinlerden bazıları ethereum tabanlı erc20 token. Yani ethereum arttığında onlar da artış gösterir genelde. Bir de sepetinizde ethereum olsa duble duble kazanırsınız bol şanslar iyiki ripple almamışsınız takdir ettim
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
March 02, 2018, 07:41:36 PM

Hocam sirin labs ve bancor yükselme potansiyeli olan coinler. Ama ethereum classic için aynı şeyi söyleyemicem. Benim ağzım çok yandı etcden ama kimine kazandırır kimini batırır  bu da böyle. Güzel bir sepet olmuş umarım iyi bir kar elde edersin.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: