Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:04:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto piyasasına girince yapılmaması gereken şeyler  (Read 2252 times)
Komorhan (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
March 01, 2018, 08:24:17 PM
Merited by by rallier (2), zorbey (2), EFS (1), Zz (1), Cagan (1)

1- bu işlere yeni mi girdiniz? Sağdan soldan bitcoin şu para bu para olmuş gibi şeyler duyarak direk balıklama atlamayın, amacını, piyasanın hareketlenme zamanlarını takip edin direk balıklama atlamayın .
2- sana bir borsaya üye olmanı iyi olduğunu söyleyip reflisindenuye olmayın; çünkü sizden çıkarı var, iyice araştırıp kafaniza yatan fee( yani işlem ücreti) az olanı seçin.
3- paranız var birileri size piyasaya çıkacak bir projeye katılmanızı mi istiyor sakin ha kafaniza yatmadan almayın çünkü sizin aldığınız kadar tokenden kar payı alacaktır.
4- borsaya girdin ne alacağını düşünüyorsun: bütün paranı tek tokene yatırma kendini sağlama alarak paylaştır çeşit al ve sat emri ver. Bu arada aldıklarının projesini, amacını kac adet uretildigi,  hangi borsalarda olduğunu, yol haritasını incele vs.
5- türk milleti olarak okumayı araştırmayı sevmeyiz , lütfen okuyun araştırın
6. Bunlar  benim yedigim kazıkları buraya yazdım . Sizin de varsa tavsiyeler alırım bir dal.
1714817088
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714817088
Reply with quote  #2

1714817088
Report to moderator
1714817088
Hero Member
*

Ignore
1714817088
Reply with quote  #2

1714817088
Report to moderator
1714817088
Hero Member
*

Ignore
1714817088
Reply with quote  #2

1714817088
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714817088
Hero Member
*

Ignore
1714817088
Reply with quote  #2

1714817088
Report to moderator
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
March 02, 2018, 12:14:36 AM

İlk olarak karşınıza çıkacak olan şey airdrop olacak ve 3-5 airdrop formu doldurup para kazanmayı beklemeyin. Yapılmaması gerekenlerden ziyade yapılması gerekenler bu forumun içinde gizli. Güzelce araştırın,öğrenmeye çalışın. Zamanla parçalar birleşecek ve farkında olmaya başlayacaksınız.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
March 02, 2018, 06:19:18 PM

Kritik noktalardan birisi sabırlı olmak gerektiği. Çok kısa zamanda büyük kazançlar beklemek hata olur, özellikle de böyle durgun zamanlarda

tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 02, 2018, 10:02:03 PM

Evet herşeyden önce sağda solda  gördüğünüz kolay yoldan coin kazanma yollarına pek fazla takılmamak gerekiyor zaten bir çoğu pekte bir şey kazandırmıyor

ahmethanci
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 10:39:29 PM

Bence kripto piyasasına girince yapılması gerekenden ziyade girmeden yapılması gerekenlere odaklanmamız lazım. Millet hiç araştırmadan giriyor, bir kazanıyor, iki kazanıyor ben bu işi çok iyi biliyorum sanıyorlar sonra üçüncüde sağlam çakılıyorlar. Bence bu yüzden piyasa girmeden önce en az 2 ve ya 3 ay girecek kişinin gözlem yapması lazım iyice gözlem yapıp araştırma yaptıktan sonra girerse, girdikten sonra hata yapsa bile yavaş yavaş alışıcağına inanıyorum. Keske forex gibi borsalarında deneme botları olsa girecek kişiler 1 ay orada alıştırma yapıp, öğrenip borsalara öyle girerlerdi. Kişi için, bu deneyimden sonra piyasa girdikten sonra yapılmaması gereken şeyler illaki azalırdı.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 02, 2018, 10:47:35 PM

Yeni, piyasayı tanımayan yatırımcılar, katılımcılar için
kaybede kaybede öğreniriz diye bir mantık yok. aramızda herhalde para kaybederek öğrenmeyi kabul edebilecek kadar zengin yoktur. o yüzden başkalarını tecrübelerini deneyerek öğrenmek ahmaklıktır. okuyacaksın okuyacaksın. öğreneceksin.
öğrendiğinin sana yettiğini düşündükten sonra piyasaya (borsalardan kastediyorum) adım atacaksın.
Yine kaybedeceksin ama bu kayıpların en azından pump dump gruplarından doğan kayıplar, yanlış adreslere göndereceğin coinler, yanlış borsalara yaptığın yatırımlardan doğan kayıplar, walletlarının private keylerini çaldırman vb unsurlardan doğan kayıplar olmayacak.

1- bu işlere yeni mi girdiniz? Sağdan soldan bitcoin şu para bu para olmuş gibi şeyler duyarak direk balıklama atlamayın, amacını, piyasanın hareketlenme zamanlarını takip edin direk balıklama atlamayın .
2- sana bir borsaya üye olmanı iyi olduğunu söyleyip reflisindenuye olmayın; çünkü sizden çıkarı var, iyice araştırıp kafaniza yatan fee( yani işlem ücreti) az olanı seçin.
3- paranız var birileri size piyasaya çıkacak bir projeye katılmanızı mi istiyor sakin ha kafaniza yatmadan almayın çünkü sizin aldığınız kadar tokenden kar payı alacaktır.
4- borsaya girdin ne alacağını düşünüyorsun: bütün paranı tek tokene yatırma kendini sağlama alarak paylaştır çeşit al ve sat emri ver. Bu arada aldıklarının projesini, amacını kac adet uretildigi,  hangi borsalarda olduğunu, yol haritasını incele vs.
5- türk milleti olarak okumayı araştırmayı sevmeyiz , lütfen okuyun araştırın
6. Bunlar  benim yedigim kazıkları buraya yazdım . Sizin de varsa tavsiyeler alırım bir dal.

sonra da arkadaşın söyledikleri sizi en az zararla büyütür.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
March 03, 2018, 02:57:38 AM

fork airdrop ve benzeri saçmalıkları sonuna kadar bekleyip almak bunların başlıcasıdır.
hiç beklemedim fomo da karımı alıp çıktım bekleyenler hep zarar etti bunu gördüm.
kısa ve net bir tavsiye işe yarar denemesi bedava.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 03, 2018, 08:35:03 AM

Sabırlı olun serin kanlı olun panikle yapacağınız alım satımlardan uzak durmaya çalışın ve en önemlisi bir coin yükseliyor diye alım yapmak yerine neden yükseldiğini anlayıp giriş noktanızın doğru bir nokta olup olmadığını kestirmeye çalışın birde kendinize kar hedefleri koyarak ilerleyin atıyorum%10 kar ederse yada x tutara ulaşırsa gibi 🙂 çünkü yükseliş anında biraz daha yukselsin satayım düşüncesi size engel olacaktır ve belkide yükseliş bir anda terse dönüp ani sert düşüş haline gelip sizi terste bırakabilir.Son olarak belli bir miktar belirleyin ve o miktara her ulaştığınızda karınızı realize edin.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 03, 2018, 10:49:29 AM

Ödül kampanyalarından gelen altcoinleri de anında satmayı doğru bulmuyorum. Çekeceğin tutar çok yüksek değilse beklettiğinde coin ilk zamanlarına göre daha çok değerleniyor

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
March 03, 2018, 11:34:36 PM

5. Çok doğru bir tesbit olmuş. Hiç yapmadığımiz birşey bu araştırmak okumak. Neye yatırım yapıyoruz ne yapıyoruz biz paramızı nereye koyuyoruz. Hiç bilmeden kulaktan dolma ile iş yapıyoruz.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
March 04, 2018, 03:53:42 AM

evet, Wink hiç bilmiyorsan sor araştır, kafanda bir fikir oluşur zamanla, ondan sonra kafana göre takıl 
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
March 04, 2018, 07:33:04 AM

yapılmaması gereken en büyük şey yerel borsalardaki grafiklere göre hareket etmemek bu borsalar dünya 7/24 çalışıyor ve tüm dünyaya hitap ediyor bunu unutmamak gerekli.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 04, 2018, 07:39:40 AM

İşin özü şu birsey yapacaksan en az iki kere düşün. Çünkü yeni gelenler için çok karışık biryer ve insanlar seni dolandırmak ister. Dikkatli olalım ve araştırıp iyi düşünelim
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 04, 2018, 12:08:45 PM

Türkiye de her insanın en az bir fikri vardır. Konu ile alakası olsun olmasin mutlaka yorum yapabilir. O yüzden sen araştır oku ki onların söylediği seyin doğru olmadığını ayırt edebil.
Soslumisir
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 05, 2018, 06:48:36 PM

Bitcoinin artışıyla birlikte benim gibi piyasaya yeni giren insanların sayısı oldukça fazla, ne kadar okursak okuyalım deneyimlemeden birçok şeyi öğrenemiyoruz.
nephewplusb
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 05, 2018, 06:52:41 PM

güzel siralamissin hocam ellerine saglik
cryptokuros
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 05, 2018, 09:31:04 PM

7 büyük günahtan biri de tempo düşürmek bana göre. Tempomuzu yüksek tutun.
Ne kadar enerji o kadar para.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
March 06, 2018, 06:41:04 AM

Kripto para piyasasına girdikten sonra yapılması gereken en önemli şey yakın çevrenden kimseye bu borsaya girdiğini söylemeyeceksin.Yoksa ilerleyen zamanlarda başına dert açıyorlar.Her gün soru bombardımanına tutulmaktan sıkıldım açıkcası.
yakupcoach
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 06, 2018, 02:58:23 PM

Parayı kitleyin mesela 2 kuruş kâr edince hemen çekiveriyonuz sonra. Sabır işi bu
qwerty00
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
March 07, 2018, 12:23:49 PM

Abi bu isyan tarzında içlemenle bu konuyu açman çok iyi olmuş.
Cidden bunun bir borsa ve yenilik hamlesi olduğunu anlasın millet.
Kimsenin lafıyla değil kendi bilinciyle hareket etsin.
En büyük tavsiye nasibine inan ve durmadan öğrenmeye çalış.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: