Bitcoin Forum
June 22, 2024, 02:28:57 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Türk yazılım ekibi tarafından geliştirilen NeXpara satışa çıkıyor  (Read 518 times)
scarface97 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 03:28:41 PM
Merited by otto_diesel (3)

Kendisini ''yerli, güvenilir ve yeni nesil kripto para'' olarak tanımlayan NeXpara'nın ICO süreci yarın başlıyor. Peki Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen kripto para neler vadediyor?

Finansal düzenlemelerle karşı karşıya kalmadan kripto paralar aracılığıyla yatırım alma imkanı sağlayan ICO'lar son dönemde oldukça revaçta. Yarın ülkemizde de NeXpara isimli kripto para biriminin ICO süreci başlayacak ve NeXpara ilerleyen günlerde kripto para birimleri arasında yerini alacak. NeXpara Finansal Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi tarafından desteklenen ve Türk yazılım ekibi tarafından geliştirilen NeXpara, ülkemizde kripto para teknolojisini günlük hayata taşımayı amaçlıyor.

80 milyon NeXpara dağıtılacak NeXpara, Türkiye’de yaşayan 80 milyon vatandaşı temsilen, sadece 80 milyon adet üretileceği belirtilen NeXpara'nın ICO süreci yarın başlayacak ve 31 Mart tarihine kadar devam edecek. ICO süresince 1 NeXpara'nın değeri 1 TL olacak ve yatırımcılar, nexpara.com adresi üzerinden Bitcoin ve Ether'in yanı sıra havale, EFT ve kredi kartı ile de NeXpara satın alabilecek. Ethereum Blockchain'ini kullanacak olan NeXparaNın madenciliği söz konusu olmayacak. Yani sadece 80 milyon adet NeXpara'nın dağıtımı gerçekleşecek ve sonrasında bu miktarın artırılması mümkün olmayacak.

ICO'nun tamamlanmasının ardından nisan ayında web cüzdanının aktif hale geleceğini ve en az bir yerli kripto para borsasında işlem görmeye başlayacağını iddia eden NeXpAra, piyasaya sürülür sürülmez, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na lisanslı ödeme kuruluşu başvurusu yapacağını belirtiyor. NeXpara, BDDK lisansı alarak lisanslı bir ödeme sistemi haline gelmeyi planlıyor. Böylece Türkiye'nin her yerinde ödeme aracı olarak kullanılabilecek olan NeXpara ile kullanıcılar alışverişlerini doğrudan bir kripto para birimi(NeXpara) üzerinden gerçekleştirebilecek.

ATM kartı hedefi Bununla birlikte kullanıcıların kripto paralarını nakit paraya çevirmekte sıkıntı yaşadığını belirten NeXpara ekibi, NeXpara'ya özgü ATM kartı çıkarılacağını ve kullanıcıların istedikleri an kripto paralarını ATM'ler üzerinden TL'ye çevirebileceğini vurguluyor. NeXpara ayrıca 80 milyon NeXpara'nın 5 milyonunun ICO'ya dahil tutulmayacağını ve bu parayla Türkiye Kripto Para Ödeme Teknolojileri Vakfı’nı kuracağını belirtiyor. Elde edilen gelirlerin yüzde 5'inin de doğrudan bu vakfa aktarılacağı NeXpara'nın vaatleri arasında.

NeXpara destek ekibinin ifadesine göre saat 00.00'dan itibaren NeXpara'nın web sitesi üzerinden üyelik kayıtları açılacak ve kullanıcıların ICO'ya nasıl katılabileceği adım adım gösterilecek. Her bir katılımcının en fazla 250.000 TL değerinde 250.000 adet NeXpara alabileceğini belirten ekip, NeXpara'nın haziran ayında uluslararası bir borsada işlem göreceğini ve bu yılın sonlarına doğru NeXpara'nın özel bir Blockchain'e geçiş yapacağının da altını çiziyor.

Tabi kripto paraların doğrudan ATM/kredi kartları ile alışverişlerde kullanılmasını amaçlayıp ICO sürecini tamamlayan çok sayıda proje varken NeXpara'nın bunlardan en büyük farkı, ekibin belirttiği gibi Türkiye özelinde bir çalışma olması. Bununla birlikte gerek ICO ile toplanılması hedeflenen miktarın(75 milyon TL) büyüklüğü göz önüne alındığında NeXpara'nın bu yatırım miktarına ulaşıp ulaşamayacağı da belirsizlik taşıyor. Ayrıca kripto paranın web sitesinde ya da tanıtım makalesinde ICO sonrasında NeXpara'nın, yatırımcılara(özellikle Ether adresi üzerinden veya kredi kartıyla katılan) nasıl dağıtılacağı, herhangi bir akıllı sözleşme yapısı olup olmadığı gibi bilgilere yer verilmemiş.

Bu belirsizliklerin ICO'ya ait detayların saat 00.00 itibariyle paylaşılması ile ortadan kalkıp kalkmayacağını birlikte göreceğiz.

///    ApeSwap.finance    ///
                Stake now for over 900% APR!               
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 02, 2018, 03:49:10 PM

Bir token oluşturmak 2 dk medya kanallarına bildirmek 10 dk sürüyor ve bekledikleri para 80 milyon tl Smiley
En az 1 milyon toplarlar diyorum halkımız sever....
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
March 02, 2018, 03:49:57 PM

Türkiye adına güzel bir gelişme. Ancak yatırım için sadece Türklere yönelinirse proje başarısız olacaktır. Yurt dışı yatırımcısında yönelmeli ve onlarından ilgisinin çekilmesi lazım. Özellikle yabancının güveni kazanılmalı yoksa proje başarısız olur.
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 02, 2018, 04:15:55 PM

Kendi ülkemizde rağbet görebilir . Ülke içerisinde kripto para yatırımcısı her geçen gün giderek artıyor. Nexpara yurt dışındaki yatırımcıyı nasıl çekecek merak ediyorum. Yakın zamanda belli olur.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 02, 2018, 10:24:11 PM

Ülkemizde ciddi rağbet gördükten sonra ben öncesinde Türki cumhuriyetleri ardından Asya ve Avrupada kendisini duyurabilir ve ciddi bir önemi olabilir diye düşünüyorum. Ama ilk eşik Türkiye.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
March 02, 2018, 10:28:33 PM

Sadece local'e hitap eden bir proje borsaya girdikten sonra nasıl değerlenebilir ki? hacim olmaz bir şey olmaz. Kesinlikle scam bir proje
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 02, 2018, 10:39:34 PM

Türkçe bir isim veya ırkı temsil eden bir isim olsa yurt dışından insanlar on yargı ile yaklasabilirler. O yüzden isim güzel olmus. Ciddi desteğin geleceğini bekliyorum
sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
March 02, 2018, 10:55:40 PM

Bizim ülkemizde ne zaman kripto para çıkacak diye merak eder dururdum, sonunda birileri bu işe el attı. Sırf destek adına biraz alım yapacağım. Umarım beklediği ilgiyi görür. Şimdiden başarılar diliyorum.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
March 02, 2018, 11:09:57 PM

Kriptopara piyasasında bir proje eğer lokal ise ondan hiçbir bok olmayacaktır çünkü bu dijital paraların mantığına ayıkırıdır.. Dijital paralar uluslararası para transferini sağlar, merkezsizdir yani tek bir ulusa hitap etmez.. bir ulusa hitap ediyorsa o ancak sanal para olur.
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
March 03, 2018, 01:00:21 AM

yakın zamanda sikke projesi çıktı , baya reklam yaptılar , şimdi de Nexpara . Ancak 2 side lokal projeler . Dünyaca tanınan borsalara giriş yapan bir türk coini olsa daha iyi olur .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
March 03, 2018, 03:54:15 AM

NeXpara hakkında bildigim tek şey 80 milyon adet olacaği ( madencilik yok) Ethereum blokzincirini kullanacağı (şimdilik), dsha sonrasında farklı blokzincire geçeceği ( belirsiz), Türk borsasında işlem göreceği ( global değil), aylar sonra yabancı borsaya gireceği ( Huh), Atm kartı çıkaracağı. Proje neyi amaçlıyor belli değil. Sadece alınıp satılabilecek bir kripto para olacak olması dışında bir özelliği var mı bilemiyoruz. Umarım icu sürecinde daha fazla bilgi sahibi olabiliriz. Şu haliyle ülkemize bir gegirisi olmayacak, sadece kendi aramızda alıp satabileceğiz herhalde.
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
March 03, 2018, 06:01:33 AM

umarım başarılı olurlar ıco yerli ve milli bir proje bunun devamının geleceğini düşünüyorum.vatanımıza milletimize hayırlı olsun.şu sikkeyle turcoin ne oldu onu merak ediyorum

Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
March 03, 2018, 12:05:04 PM

Lokal bir proje olmasına karşın yurt dışına açılabilecek bir proje olduğunu düşünüyorum. Yol haritasına uyulu, zamanın gerisinde kalmazlarsa söyledikleri çok uçuk şeyler değil. Yapılabilmesi olası bir proje, ciddi yatırımlar alabileceğini düşünüyorum. Bitcoin'i duyup almayan kitlenin kolaylıkla alabileceği bir kripto. Lokalden başlayıp uluslararası arenaya açılması çokta zor değil.

If you like it, you can give Merit!
olguc
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
March 03, 2018, 01:09:03 PM

Her şeyden önce her projeye Ponzi,dolandırıcı vb gibi suçlamalar bulunmaktan lütfen vazgeçin. önyargılı olmayın. Bu ekip ve yatırımı yapan kişiler paranın kendilerini mutlu edecek kişiler değiller. burada bir başarı için uğraş veriyorlar. Neden olmasın online ödeme sistemlerinde bankalardan neler çekildiği ortada. Yol haritasını uygularlarsa iyi yatırım alıp kendi zincirini oluşturursa neden olmasın. bir başlangıç bu hemen yatırım grupları, türkiyenin önde gelen bilişim ekipleri görüşmek istemiş. belki bir birleşme olur ve gelen yatırım değerlendirilir. Olabilecek çok şey var yurtdışında yüzlerce çöp projeye yatırım yaptık. Ben bu işe inanıyorum ve 5-6 ay sonra sonuçlarını göreceğiz diye düşünüyorum. ciddi bir yatırım geldiğini de biliyorum. iki sene sonra insanlar ufak ödemelerinde en azından bir güven aracı olarak nexpara kullanabilir. adına vs takılmayın onda da gizli bir anlam varmış.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 03, 2018, 01:37:31 PM

Türk coinlerinin imajı gittikçe aşağı seviyelere geliyor. Bu imajın artık değişmesi lazım, umarım bunu sağlayanlardan birisi NeXpara olur  Undecided

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
March 03, 2018, 02:40:54 PM

hazir kodlarla uretilmis bi coinin  Türk yazılım ekibi tarafından geliştirilen denmesi cok sacma geliyor bana. erc20 tokeni olusturmak 10dklik is.

NEXPARA.com
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
March 11, 2018, 07:53:43 PM

Tüm değerli fikir ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Ülkemiz adına siz vatandaşlarımızı mahçup etmemek ve kripto sektörünü Türkiyede geliştirmek adına elimizden gelenin fazlasını yaptığımıza emin olmanızı isteriz. ICO sürecimiz biter bitmez yer alacağımız gerek Türkiye gerek yabancı borsalarda NeXParayı sizlere sunacağız.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
March 11, 2018, 09:28:05 PM

Yabancı borsalara girerse belki iyi yerlere gelebilir ama şu an için zor bence bu durumlar. Ama bir yerden başlamak lazım tabi böyle böyle daha güzel projeler ortaya çıkacaktır ilerleyen zamanlarda.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
March 11, 2018, 09:54:50 PM

Bana kalırsa şu an için bu tip girişimlerin olmasıyla yetinmemiz gerekiyor, en azından gelişmesi için bir yol açılmış olur ve bir de bakarsınız ilerisi için gerçekten işe yarar coinlerle gündeme gelmişiz
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
March 12, 2018, 02:24:14 PM

Akche'den bir farkı yok gibi. Hatta Akche'nin amacı daha kullanışlıydı. Bu tarz projelerin Türkiye'de artık bu kadar yatırım toplayacağı hayalini kurmak bile acemice. Artık kendi zincirini oluşturmayan bir proje görmek midemi bulandırıyor ülkemizde. Ayrıca güzel bir fikirle gelen yok. Kredi kartı, ATM ve alışverişlerde kullanılmasının ötesine geçemiyoruz. Cebine 100 bin TL koyan token çıkarıp 80 Milyon TL koparmanın peşinde. Yinede başarılar ne diyelim.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: