Bitcoin Forum
July 09, 2024, 04:53:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Alt coinlerim yok oldu  (Read 494 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 02, 2018, 11:06:30 PM

Şiir gibi yazmışsınız. Uslubunuz çok güzel. Sorunuza gelecek olursak, diğer arkadaşların da dediği gibi hiçbir borsa güvenilir değildir. Burada yapılması gereken, al sat yapacağınız coinleri en az 3-4 borsaya paylaştırmak, diperlerini donanım veya kagıt cüzdanlarda tutmak sanırım en mantıklısı.
Sağolun hocam. Elimden geldiğince özgün şeyler yazmaya çalışıyorum bu da haliyle baya mesai alıyor. Her ne kadar şu merit denen olay Şevkimi kırsa da, forum üstadlarım paylaşımlarımı okuyup merit vermeden geçseler de ben yine de çok sevdiğim bu foruma yazmaya ve siz arkadaşlara katkı sağlamaya devam edeceğim. Takdir edilmek emeğin karşılığıdır ve lezzetlidir. Güzel sözleriniz için bende size teşekkür ederim hocam
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
March 03, 2018, 01:31:13 AM

O zaman bunların hepsını düşündüysen hiç girme ne uzatıyorsun bu fikirleri örenmek ıstersen bıle googlede burda araştır bulursun boş bos yorum yapmaya gerek yook yarın ne olur bılınmez risk almayı sevmıorsan bu ısı yapmssn hadı by
Hoenir
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
March 03, 2018, 01:33:03 AM

Yahu içini dökmüşsün eyvallahta , çoğu kişi katılmaz sana. Alt coinler yok olabilir, seni zengin de edebilir önemli olan tecrübe kazanmak , deneyim kazanmak bilgilenmek. Gün gelince de kazanırsın
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 03, 2018, 08:07:49 AM

O zaman bunların hepsını düşündüysen hiç girme ne uzatıyorsun bu fikirleri örenmek ıstersen bıle googlede burda araştır bulursun boş bos yorum yapmaya gerek yook yarın ne olur bılınmez risk almayı sevmıorsan bu ısı yapmssn hadı by
sen bu yazdıklarımdan bunu mu  çıkardın Smiley Bravo çok güldüm sana, çeşit çeşit insan yaratmış güzel Allah’ım
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 03, 2018, 08:15:44 AM

Uzun vadeli tutacağın koinleri iyi araştır, Altyapısı sağlam olsun,hacmi yüksek ve istikrarlı,birkaç iyi borsada işlem görenlerden seç,denenmiş kullanılmakta olan bir cüzdanı da olursa rahat saklayabilirsin. Ya da çok sağlam olsun istiyorsan Ledger-donanım cüzdan al oraya at.

Borsalara çok güvenmemek lazım çünkü paranın kontrolü onların elinde. Herşey olabilir. Hack saldırısı,iflas,hesap dondurma daha önce birçok defa yaşanmış emsal olaylar. O zaman yapabileceğin hiçbirşey yok gider coinler.

Alım-satım yapacağın borsalarda 2FA etkinleştirirsen muhakkak güvenlik kodunu ve karekodunu sağlam bi yere yedekle telefonuna bişey olursa günlerce support ekibinin peşinden koşmayasın belki sonuç bile alamayabilirsin. Bazı borsaların destek ekipleri yok gibi.
batux
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
March 03, 2018, 08:27:44 AM

Her zaman risk vardır, zaten coin'lere de yatırım yaparken riskler alıyoruz. Güvenilir ve hacmi yüksek borsalarda tutmanın pek bir zararı olmaz görüşündeyim.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 03, 2018, 08:34:17 AM

Her zaman risk vardır, zaten coin'lere de yatırım yaparken riskler alıyoruz. Güvenilir ve hacmi yüksek borsalarda tutmanın pek bir zararı olmaz görüşündeyim.
hocam bu gorusunu tekrar gozden gecır derım cunku borsa da yatırım tutmak cok tehlıkelı. Ama al sat yapıosan o ayrı
sentinus
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
March 03, 2018, 09:40:44 AM

Hiçbir zaman %100 güvenli diye bir şey duymadım ben bu dünyada. Coinleri cüzdanlarda bekletmek mantıklı ama o zaman da pumpları kaçırıyorsun. En azından çok bilindik Binance borsasında kalarak hüsrana uğrama olasılığımı en aza indiriyorum. Daha fazla kazanma ümidiyle yeni çıkan borsalara girmek bana tehlikeli geliyor

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
gkyldz
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile
March 03, 2018, 09:45:47 AM

Bu size epey yüklü bir ders olmuş umarım başıınıza gelne bu olayı en yakın zamanda başka bir yerden kazandığınız para ile telefi edersiniz geçmiş olsun.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 03, 2018, 10:30:30 AM

Bu size epey yüklü bir ders olmuş umarım başıınıza gelne bu olayı en yakın zamanda başka bir yerden kazandığınız para ile telefi edersiniz geçmiş olsun.
Hocam ne yazık ki paylaşımımı hiç okumamışsınız Sad
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 03, 2018, 10:54:59 AM

Dünyada ticaret sektöründe kazanmakta var kaybetmekte ondan ticaret yapmaya kalkıyorsan batışı veya çıkışı göze alıcaksın almıyorsan girmiyiceksin çalışıcaksın onla yetiniceksin
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
March 03, 2018, 01:36:37 PM

Her an her şeyin değişim gösterdiği bir piyasanın içindeyiz. Koinleri iyi fiyata almak satmak ayrı dert, güvenli bir şekilde saklamak apayrı bir dert.  Ben Ledger destekliyorsa o koinleri Ledger'de tutuyorum,  diğerlerinin bir çoğunu MEV'de saklıyorum,  kalanları da duruma göre çok ederi yoksa borsada ya da kendi cüzdanında saklıyorum. Kağıt cüzdan en güzeli gibi görünüyor Bitcoin için özellikle ama ben üşendim hiç kullanmadım.
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
March 03, 2018, 01:42:48 PM

gayet güzel yazmışsın hocam eline sağlık. Bu piyasa çok riskli o yüzden temel sözümüzü tekrarlıyoruz: 'Kaybettiğinde arkasından üzülmeyeceğin miktarla gir' yoksa hergün kalp krizi geçiririz bu iniş çıkışlarla  Smiley
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 03, 2018, 03:57:47 PM

bir borsanın güvenirliği hakkında malesef kesin bir sonuç bulunmuyor her zaman yinede siz coinlerinizi cüzdanlarınızda tutun onlar en azından sağlam

afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
March 03, 2018, 04:05:11 PM

Bu son BTC hareketleriyle de benim sepetin %30 si btc olarak yok oldu. dolar olarak da epeyi düştüler.  Bu işi nasıl çözeceğim bilmiyorum ama yavaş yavaş bu işten soğumaya başladım. Pumplar bizim koinlere rastgele.

PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
March 03, 2018, 05:27:30 PM

Bu işlerde her şeyi göze alacaksan eğer yapacaksın bir anda yükseklere çıkarken ertesi gün dibe inebilirsin.  Onun için doğru zamanda doğru hamle yapmak önemli. Düşükken alıp yüksekken satacaksın biraz daha yükselir dursun bekleyim derken bir anda düşer bu seferde keşke satsaydım dersin onun için doğru zaman önemli
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
March 03, 2018, 05:38:44 PM

sabredin kardeşim alt coinlerin zamanıda gelecek şu an bitcoin çok dengesiz hareket etiği için boyledir ama btc biraz yerinde dursun alt coinlerde çıkar sakın paniğe kapılmayın
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
March 03, 2018, 09:22:00 PM

bazı projelerin zamanı dolmuş, patlamanın eşiğinde olan yeni bir kaç irili ufaklı adımla birlikte to the moon olarak projeler var. bunlar yıllanmış bazı projeler. ethereum' un 4-5 dolarlarda seyrettiği ve sonra büyük bir atakla önce 40-50 sonra 100 ve sonra 350 400 dolar seviyelerine çapa atmış olması gibi roketin içinde olanlar. Neo gibi. Sabretmemiz gereken çok çok bir kaç sene var.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 03, 2018, 09:26:17 PM

bazı projelerin zamanı dolmuş, patlamanın eşiğinde olan yeni bir kaç irili ufaklı adımla birlikte to the moon olarak projeler var. bunlar yıllanmış bazı projeler. ethereum' un 4-5 dolarlarda seyrettiği ve sonra büyük bir atakla önce 40-50 sonra 100 ve sonra 350 400 dolar seviyelerine çapa atmış olması gibi roketin içinde olanlar. Neo gibi. Sabretmemiz gereken çok çok bir kaç sene var.
vertcoin'i de eklesek mi hocam  Wink
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224

View Profile
March 04, 2018, 03:33:44 PM

Hocam risk tüm coinlerde var bu bir gerçek. Dediğinizde haklısınız ama brzda sabır önemli bu işlerde tezcanlı olmamak gerekir sakin olmak ve beklemek gerekir bazı durumlarda
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: