Bitcoin Forum
June 19, 2024, 03:27:35 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: MANGIR diye yerli bir coin duyarsanız dikkatli olun! Canlı şahidim  (Read 1081 times)
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 05:16:40 AM

bu tarz insanlar zaten bilinçsiz kullanıcıyı seviyorlar. bilgisi olmayan insanlar kısa vadede kar edeceklerini sanıyorlar ama yanılıyorlar birde bakmışsın elde avuctaki ucup gitmiş .
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 12, 2018, 06:16:27 AM

Gözlerim kanadı sanalmangir sitesine girdiğimde. Fosforlu yeil ve siyah ile amacları insanları kör etmek sanırım. Tasarıma gelince saka yapmıyorum 2000 yılında kendime ait ilk deneme sitemi yapmıştım. Bundan daha iyiydi. Bi tek alev efekti ve kayar yazı eklemeyi unutmuşlar onlarıda eklerlerse ilk icoyu biz 1998 yılında bulduk diye iddia edebilirler tasarımları ile.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 12, 2018, 07:04:53 AM

Offf yaa nerden girdim siteye midem bulandı aşağı kadar ininceye kadar. Team e çok güldüm yalnız. biz en son lise de birbirimiz için böyle şeyler yazardık ve biz daha yetenekliydik. O kadar mühendis var mış kadrolarında bir tanesi çıkıp dememiş mi bu nasıl site böyle diye. Bir de RIG aparatlarını sanalmangır edition adıyla sitye koymuşlar. Ya gelde gülme, gülemiyorum niye milleti aptal yerine koymaya çalışıyorlar çünkü.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 12, 2018, 11:58:09 AM

ben bu en çok yerli altcoin işinde türk işi olduğunu belli etmek için abuk subuk kasılan isimlere gülüyorum.
mangr, sikke, turcoin 5 saniye oturup düşünmemişler bile. zaten türkiyede yasal olarak bir şeyi paranın yerine koymaya kalksan dolma gibi oyarlar adamı yerli coin diye bir şey yakın tarihte mümkün değil.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 12, 2018, 12:57:42 PM

Web sitelerini frontpage'in ilk sürümüyle falan hazırlamışlar sanırım Smiley
Konuyu açan arkadaş zaten çok güzel özetlemiş olayı. Ekstra diyeceğim şey sadece şu: Bu işin içinde olan bizlere komik gelen ve "buna yatırım yapan mı olur sanki" dediğimiz 'sözde' projelerin bile çok büyük bir alıcısı oluyor. Herkesin eğitim, kültür ve tecrübe düzeyi farklı sonuçta. Demagog denen ve sahneye çıkıp etkileyici konuşmalar yapıp kitleleri uyutan bu tarz sahtekarları afişe ederek belki biraz yol alınabilir.
kontraatak
Jr. Member
*

Activity: 153
Merit: 4

View Profile
March 12, 2018, 01:01:24 PM

Akche , Sikke , Mangır Valla işler gerçekten fena halde çığırından çıkmaya başlıyor. Bide geçenlerde Nexpara diye birşey görmüştüm.

Umarım bizim milletimiz biraz akıllanır artık. Çiftlikbank zaten bugün Ümraniye'deki ofisi falan kapatıp kayıplara karışmış.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 12, 2018, 01:03:02 PM

Kriptolar ve Türkiye bu ikisi arasındaki ön yargıları iyice körükleyecek yeterince ico yokmu. mangır veya adı ne olursa olsun vizyon, takım, ürün ortada yok ise silinir giderler. Yerel olarak değil, global anlamda kabul görmelerini sağlamaları ön planda olmalı. Kendi block zincirini yapma kardeşim token yap ama adam akıllı olsun.

sinyalci
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 03:39:13 PM

ya bu türk projelerınden bu piyasanın çektiği nedir acaba geçrekten yazık herşeyi suistimal etmede üstümüze yok gerçekten yazık bunlar tr nın gelecegıyle oynayanlar resmen.
cabbarlana
Full Member

Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 12, 2018, 03:41:44 PM

Sitelerini açtığımda içimden ilk gülme hissi geldi, acaba dedim haksızlık mı ediyorum sonra whitepaperı aradım sitenin en alt kısmına küçük bir bağlantıya yerleştirmişler tıkladım sonuç:hüsran lütfen detaylı araştırma yapmadan bu tarz ICO lara yatırım yapmayın.

luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
March 12, 2018, 04:08:50 PM

Sitelerini açtığımda içimden ilk gülme hissi geldi, acaba dedim haksızlık mı ediyorum sonra whitepaperı aradım sitenin en alt kısmına küçük bir bağlantıya yerleştirmişler tıkladım sonuç:hüsran lütfen detaylı araştırma yapmadan bu tarz ICO lara yatırım yapmayın.

Aynen öyle kardeş bunlar da vur-kaç operasyonu yapacaklar gibi bizimkiler küresel düşünemiyor verilen isimler de hep bize has kavramlar (akçe, sikke, mangır) bu dünyaya at gözlüğüyle bakmak gibi birşey bunu aşmaları lazım.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 12, 2018, 04:15:46 PM

ICO cüzdanlarına baktım da
eth için total in 2.83 eth: https://ethplorer.io/address/0x895d63fdb270574ac6fda68633225743c7c28ca0
btc için 0.44 btc : https://blockchain.info/address/16Sa3PPs8RcEshcRPu8uqBDjpfdN8jEnXa?sort=0

eğer bu kadar yatırım almışsa çok bile yatırım yapmışlar.
M.Terzi
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
March 12, 2018, 04:18:39 PM

hahaha bu nedir sonu .tc .biz ile biten site tasarımları gibi. Saçma sapan işler bizden çıkmak zorunda mı ? Biz ne zaman gelişip insanlık adına teknoloji adına bişeyler yapmayı becerebileceğiz çok merak ediyorum. Konuyu açan arkadaş zaten özetlemiş neyin ne olduğunu. Ama bu piyasayı bilmeyen binlerce insan zibilyonlarca insan var. Yazık olmaz inş.
faaty
Sr. Member

Activity: 574

View Profile
March 12, 2018, 05:17:26 PM

ben açıkçası tüm yerli coinlere karşı dikkatliyim ve dikkatli olmanızı tavsiye ederim. kripto piyasası için çok saçma bir tabir: "yerli ve milli coin"

kriptoparada yerli ve milli diye bir şey olmaz. mantığa ve felsefesine ters. satoshinin kim ve nereli oldugu belli değil. aynı şekilde vitalik buterin nereli? rus mu? kanadalı mı? isviçreli mi? singapurlu mu? batılı mı doğulu mu?

bitcoinin ülkesi mi var? ben şu an bitcoin dahil istediğim her coinde fullnode/masternode olup madencilik yapabilirim. o zaman o coin milli mi oluyor?

kripto para sayesinde dünyanın her hangi bir ülkesindeki icoya katılıp onun ortağı oluyorum, gerekirse hisseden pay alabiliyorum. kısacası kripto para yerli ve milli değil, olamaz. böyle saçmalığı duyarsanız kaçın.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 12, 2018, 06:02:23 PM

ICO cüzdanlarına baktım da
eth için total in 2.83 eth: https://ethplorer.io/address/0x895d63fdb270574ac6fda68633225743c7c28ca0
btc için 0.44 btc : https://blockchain.info/address/16Sa3PPs8RcEshcRPu8uqBDjpfdN8jEnXa?sort=0

eğer bu kadar yatırım almışsa çok bile yatırım yapmışlar.
Konuyu açtığımda ben de bakmıştım, dediğiniz raklamların yarısı bile yoktu cüzdanlarda. Vay be diyorum...
Ne olursa olsun insanlar özellikle tecrübesi ve bilgisi olmayan insanlar çok çabuk kanıyor bu tür şeylere malesef...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
March 12, 2018, 06:07:16 PM

Mangır coin ne ya, bu nasıl site böyle, kripto piyasasına çıkacaksan ve amacın birilerini paketlemek olsa dahi bunun için bile birazcık çaba, birazcıkta yaratıcılık lazım, ben böyle bir beklenti içindeyim şahsen, şaka gibi bu insanlar.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
March 12, 2018, 09:09:23 PM

İyice suyunu çıkardılar, isimler zaten beni benden alıyor  Grin Yemin ediyorum yerli ve milli adı geçen ne varsa bunlar gibi haysiyetsizler sayesinde baştan eleyip geçiyoruz. Kafanız biraz da adam gibi işlere çalışsın, şu siteden zaten bahsetmeye bile gerek yok eyvahlar olsun  Grin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 09:32:14 PM

Hocam önüne gelen bir şeyler sallıyor ve yeni bir koin çıkarıyor, saçmalık ya, o koin bu koin şu koin derken karıştı ortalık resmen, bir sakin olsunlar önce
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 13, 2018, 01:05:37 AM

Piyasa şu sn çok iyi projelere dahi temkinli yaklaşmayı gerektirecek durumdayken, önceki yerli projelerden sonra ismiyle dahi tuhsf hörünen bir yerli coin. Bir müddet yeni ico çıkarmssalarda şu an piyasada olanların tam olarak ne olduğunu anlayabilsek ve elekten geçirsek, ortalık gereksiz kripto paralardan arınsa daha iui olacak sanki. Artık çıkarmış olmak için uyduruk icolar yapmsya başladılar. Mangır coinide incelemedim henüz.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 13, 2018, 09:41:12 AM

Böyle bir siteye para kaptıracak adam varsa bırakın dolandırılsın, diyecek söz bulamıyorum Cheesy görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok, sizi tokatlayıp ortadan kaybolacağız görüyorsunuz (:
Konu çok faydalı olmuş yalnız. Belki yatırım yapmayı düşünen biri olursa googleda aratır bu sayfayı bulur, yatırım yapmaktan vazgeçer

trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 13, 2018, 09:46:32 AM

Web siteleri muhteşem bunlar kimi kandırmaya çalışıyorlar anlayamadım, kim yer bu adamların scam olduğu bas bas bağırıyor, arada bizde çıkalım dur bir iki sazan denk giterebilirz belki demişler gibi
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: