Bitcoin Forum
June 19, 2024, 03:43:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: MANGIR diye yerli bir coin duyarsanız dikkatli olun! Canlı şahidim  (Read 1081 times)
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 13, 2018, 09:50:10 AM

milletin artık kripto paralara bakış açısı değişti zaten. yani o bir kaç öncesinin kesin almalıyım, alırsam 3 aya milyonerim havaları artık yerini elimdeki parayıda kaybetmiyeyime dönüştü. bitcoin 20k dan 6k ya düşünce herkesin aklı başına geldi  Cheesy
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
March 13, 2018, 10:24:08 AM

ahahah bunu çıakranlar kesin çingene mangır diye coin ismimi olur yaa Cheesy neyse dediğin gibi acayip bağrıyo biz scamız diye ama iyi para kaldırırlar tahminimce baksana konferans fln bile verdiklerine göre kesin çıkar yatırımcı
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 13, 2018, 11:58:24 AM

Objektif açıdan yaklaşmaya çalışıldığında site gerçekten çok kalitesiz, hizmetin hiç bir önceliği yada artısı yok üstüne bir de sizin bahsettikleriniz ile uzak durulası bir ıco olduğu açık. 2017 de ıcoların %49 u scam çıkmışken ve sadece %34 ü piyasa tutunabilmiş iken tedbiri elden bırakmamak gerek.

cryptologics
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
April 03, 2018, 12:08:13 PM
Last edit: April 03, 2018, 05:58:48 PM by cryptologics

Neyin ICO'sunu yaptıklarını anlamadım. Bir ürün bir servis yok ortada. Kendi havadan yarattıkları parayı satıyorlar sadece. ICO'nun ne olduğunu anlamamış bu arkadaşlar.
Ayrıca projenin Github linkinin olmaması ilginç. Sebebi de Cryptonight projesini forklayıp 1 saat içinde coin yaratmış olmaları. Whitepaperda yazan , "şu kadar satır özgün kod yazdık, Türk mühendisler blablaba" zırvalarını geçiniz efendim. Cryptonight'ı forkladınız, konfigürasyon dosyasındaki parametreleri değiştirdiniz ve coin çıkardınız.

Bitti, bu kadar yaptığınız.

edit: Şöyle bişey buldum. Olayı saadet zincirine bağlamayı da ihmal etmemişler. https://www.youtube.com/watch?v=_xcRSusuoZg
Hedef kitle belli zaten, burdaki insanları değil, kriptoparayla tanışmamış, tokatlanmaya alışık halkı hedefliyorlar.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
April 03, 2018, 12:26:50 PM

Evet, siteleri gerçekten berbat. Daha başlığı görünce anladım zaten  Roll Eyes

Gerçekten isterdim ki, bir Türk projesini burada hakkıyla tanıtalım. Ama bu projenin görünen yüzü bu ise görünmeyen yüzü kim bilir nasıldır.
Konunuzu 426 kişi okumuş ve elbette herkes merak edip bir kez siteye tıklamış ve incelemiştir. Yani durum bizim tarafımızdan olumsuz görülse de adamların sitesine gerçek ziyaretçi gönderdik ve şu an da onların reklamını yapıyoruz.  Smiley

Ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz.
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
April 03, 2018, 01:12:46 PM

Bu tarz siteler yapıp insanları kandıracaklarını düşünüyorlar, ne kada çocukça hazırlanmış bir site. Ya bi düşünün arkadaş, bu arayüzle kimi kandıracaksınız siz, insanlar hiç inanır mı size be? Tabi ki inanır arkadaşlar, burası Türkiye Smiley Dikkatli olun arkadaşlar, uyarın insanları.

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
April 03, 2018, 01:52:57 PM

İsme baksana hayır yok zaten bunu görünce uzaklaşmak lazım olduğu yerden gidin kaliteli bişeylerle uğrasın çar çöple zaman kaybetmeyin
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
April 03, 2018, 02:19:46 PM

Ekipte o kadar mühendis vs. var, hatta yüksek bilgisayar mühendisi var insan utanır o siteyi yayınlarken. Tasarım ilkeleri renklendirme kullanışlılık diye birşey yok büyük ihtimalle gırgırına dalga geçilmek için yapılmış bir site belki ekipte insanlar gerçek değil ya da haberleri yok.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 03, 2018, 02:26:40 PM

o site nedir arkadaş özellikle uğraşmış olmaları lazım bence yoksa bu kadar kötü site yapmanın başka bir açıklaması olamaz yani.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 03, 2018, 02:32:02 PM

Aminacoin bundan daha yaratıcı bir fikirdi en azından white paper de insanlar ne duymak istiyorsa onu anlatıyordu bu nedir lan böyle Cheesy
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 03, 2018, 06:35:29 PM

Benim asıl anlamadığım Erkin Şahinöz nasıl bu adamlara referans olabiliyor?? BU adam boş bi ekonomist değil. Boş bi blockchain savunucusu değil. Boş bi btc savunucusu değil. Bunlara nasıl referans olup konferansının arkasından sahneye davet edebiliyor anlamadım.............................

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
April 07, 2018, 08:31:58 PM

Bu coinde nerden cikti şu an ilk defa duyuyorum böyle bir coini de ancak bizim Türk insani yapardı bildigin rezalet ülkemiz adına güzel şeyler yapacaklarina ülkemizin kötü örnek olmasına sebep oluyorlar bu coine inanmayın scam bir coin olduğu çok belli dikkatli olun

HCRT
Full Member

Activity: 420

View Profile
April 07, 2018, 10:26:50 PM

nereden buluyorlar bu coin isimlerini çok arıyorlar mı düşünüp güzel bir isim bulsunlar nerede boş isim varsa hep türkiye yerli coinlerinden çıkıyor ilginç şekilde

icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
April 08, 2018, 08:07:17 AM

Mangır nedir ya resmen scamım ben diyor isimden bile, insanları komple soğuttular ekipte Türk varsa direkt soğuk bakıyor millet bunun gibiler yüzünden, umarım böyleleri yok olur da gerçekten iş yapan birileri çıkar.

Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
April 08, 2018, 08:12:11 AM

Şu forumda bir çok Türkçe proje konuşuldu ancak bir tane dolandırıcı olmayan hakkında ponzi vs. denilmeyen bir proje olduğunu şu gözler maalesf göremedi. Yazık yav .(
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
April 08, 2018, 09:00:54 AM

Türk halkı çok çabuk kandırılıyor maalesef piyasayı bilmeyen kişileri çok para kazanmak için atlıyorlar hemen. O yüzden çevrenizdekileri uyarın dikkatli olsunlar her projeye inanmasınlar.
batturkey
Full Member

Activity: 336

The World’s First Blockchain Core

View Profile
April 08, 2018, 09:42:07 AM

Ulan bizdeki vizyonsuzlukda kimsede yok ha eski turkce osmanlica hangi dil bulursak para anlamina gelen kelimelerle coin basiyoruz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Harika Team
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
June 03, 2018, 05:08:03 PM

Eğer önyargısız olarak bu videoyu izlerseniz.Fikirlerinizin farklı olcağı kanaatindeyim.Çünkü Albert Einstain der ki; önyargılar kırmak atomu parçalamaktan daha zordur.               Bütün burada yazılanlara cevap var:
 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156471549594268&id=847154267           istifa denize sunulur.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
June 03, 2018, 05:47:15 PM

Eğer önyargısız olarak bu videoyu izlerseniz.Fikirlerinizin farklı olcağı kanaatindeyim.Çünkü Albert Einstain der ki; önyargılar kırmak atomu parçalamaktan daha zordur.               Bütün burada yazılanlara cevap var:
 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156471549594268&id=847154267           istifa denize sunulur.

Ben önyargısız biçimde dinledim ve konuşmacının şöyle bir cümlesi var ''websitesini gördüğünüz gibi 18 dolara şöyle bir tema alıp düzenleyebilirsiniz ve ben websitemiz ile ilgili eleştirileri işimiz bu olmadığı için dikkate almıyorum''. Adama demezler mi madem bu kadar basit işler bunlar sen bilgisayar yüksek mühendisisin iki kod öğrenip o websitesine hazır tema çekip (hadi 18 dolar verme daha sağlam olsun 100 dolar ver) göze hitap eden bir şey yap. Meslek lisesi mezunları iki css, html öğrenip bundan daha iyi website tasarlar koskoca bilgisayar mühendislerinden oluşan ekip bir araya gelip grafik, web sitesi tasarımı yapamıyorsa ilerisine gerek yok. Yarısına kadar dayanabildim önyargısız başka arkadaşların izlemesine gerek yok zaman kaybı olmasın.

Bir de şunu aklınıza yazın yerli kripto para olmaz. Sizler kripto cahillerisiniz nasıl bu işin çekirdeğinden gelen kod bilen adamlar bunu benimseyemiyor anlayamıyorum. Sanırım bakanlıklara yanlayıp oradan vururuz dediniz de buradan size iş çıkmaz o kadar aptal adam yok aramızda.

Bir de ''birçok'' birleşik yazılır be kardeş şuradan kontrol edin: http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&kelime=bir%C3%A7ok

Sizlerin tezini görmek dahi istemezdim gözlerim kanardı. SSS hazırlayıp bir türkçe öğretmenine verseydiniz bari bak ben de mühendisim ama böyle şeylere dikkat ederim çünkü ben tezimi verirken virgülüne kadar bakmışlardı. İlgili kaynak da burada: http://mangir.com//faq_mangir_rev_1f.pdf

İnanmayan olursa bu da kanıt: https://ibb.co/m13P0y

bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
June 03, 2018, 08:02:27 PM

O nasıl bir websitesi öyle ya? Hayır scam olduğunu bu kadar belli etme bari. Çok güzel ico temaları var internette 50 dolara. Al onu kur bari. Hey allahım ya. İnsanları uyarmaya bile gerek yok bence ya gören direk scam bu diye kapatır zaten. Smiley
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: