Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:09:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [All]
  Print  
Author Topic: MANGIR diye yerli bir coin duyarsanız dikkatli olun! Canlı şahidim  (Read 1079 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 02, 2018, 06:02:39 PM
Last edit: March 02, 2018, 06:20:01 PM by PHI1618

Geçen gün Erkin Şahinöz'ün bi sunumu vardı. Konferans tadında. Ekonomik verilerden ve blockchain'den bitcoin'den bahsetti. Çok güzel bir sunumdu buna diyecek yok.
LAKİN!
Sunumdan sonra kendisinin davetiyle sahneye bir arkadaş çıktı. Yerli bir coin tanıtacakmış.
Salonda bilen bilmeyen, tecrübeli tecrübesiz, genç yaşlı bir sürü insan vardı.
Bu arkadaşlar "yerli ve milli coin" kisvesi altında ethereum'un 2 yıl önce 1 dolar olduğunu, şu an 900 dolar olduğunu, kendilerinin de ethereuma benzediklerini söyleyerek insanları etkilemeye çalışıyorlardı.
Ve bunu yapış şekilleri tam saadet zinciri kafasıyla. Şöyle ki sahneye çıkan kişi önce patronlarını tanıttı cv'sini okuyarak. SOnra çalışan bi kaç kişinin fotoğraflarını koydu ekrana. 90'lardan kalma bir grafik tasarımla isimleri vardı bu kişilerin. Numaraları mailleri vs.
Resmen "biz scam'iz biz ponzi'yiz" diye bağırıyorlardı. Ama tabi salondaki amcalar, gençler, bilinçsiz insanlar anında etkilendi. Bittiğinde hemen çevrelerine "ne kadar yatırsak ne kadar olur" diye soranla toplanmıştı bile.

Şu an ico'dalarmış bunlar. Forumda konularını göremedim. Şehir şehir gezerek böyle programlarda milletten para topluyorlar sanırım.
http://www.mangir.com/
https://sanalmangir.com/ (Allah aşkına bu web sitesi nedir? Akrep nalan'ın efsane sitesine benziyor. arşivleyelim de kaybolmasın https://archive.is/nl9SC )

Bunlar T mining diye bir firmanın çatısı altındaymış. Google'dan sitesi bu çıkıor ama açılmıyor sayfaları http://t-mining.net/

Kısacası, uzak durun...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 06:05:15 PM

Abi bu işlere bu kadar vakit ve enerji harcayacaklarına gerçekten bir yazılım firmasıyla çalışıp proje geliştirseler çok daha fazla ve çok daha rahat para kazanırlar.

hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 06:11:01 PM

hahah Cheesy site efsane olmuş yalnız zamanında sesli sohbet sitelerine girerken ki hissi aldım nedense Cheesy köpek balığı gibiler bunlar varya para kokusunu aldılar nasıl da üşüştüler şu coin dünyasına
Sekon
Full Member

Merit: 100

View Profile
March 02, 2018, 06:14:13 PM

bende simdi ilk defa duydum siteleri rezalet hele tanıtım kısımları renkler falan aman aman o siteye girmeyin bile türklerden süper bir proje alkış  Roll Eyes
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 02, 2018, 06:30:50 PM

Siteden uzak durun, ne olur ne olmaz. Adamlar bildiğin hayal satmaya başladılar. İşin kötüsü bunların çoğalması Türkiye'de tepkiye yol açacaktır. Bu da zamanla borsaların kapanmasına kadar gider. O yüzden bu ICO tarzı olaylara sert tepki verip, para toplamalarını engellememiz lazım.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 02, 2018, 06:31:12 PM

sikke mangır daha neler çıkacak merak ediyorum. böyle giderse kendi milletimiz den nefret gelecek. önüne gelen bişey yapmaya çalışıyor tabi özü özeti tamamen üçkağıt beş kağıt ayıp yazık günah...
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 02, 2018, 07:12:30 PM

Bu adamlar, Türk insanını gerizekalı sanıyor herhalde. Yahu şu internet sitesine girip kim yatırım yapar bu projeye?

İsmi de ayrı komedi zaten. Akçe, sikke derken bir de mangır çıktı şimdi. Ulan hiçbir şey yapamıyorsanız, üniversitelere başvurup isim konusunda yarışma düzenleyin. Hem bilinirlik artar, hem de düzgün bir isminiz olur ama nerede o kafa? Gerçi ortada bir proje bile yok her zamanki gibi. İsimleri dünya çapında olsa da bir şey olmaz yani. Bu kadar amatörlüğe rağmen bunlara inanan çıkarsa mangır mağdurları diye gruplar kurulur yakında; ki umarım bir kişi bile yatırım yapmaz.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 02, 2018, 07:25:37 PM

Çok güzel bir sunumdu buna diyecek yok.

Sunum iyi olacak ki iyi para toplayacak

Tanımam ama boş bir adammış bence
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 07:32:28 PM

Yatırımcıya güven vermekten bu kadar uzak bir isim daha duymadım hayatımda  Grin
instr_35
Newbie
*

View Profile
March 02, 2018, 07:33:47 PM

Bunu yapanlar ayrı bir kafa ilk duyduğuna inanan hemen atlayan da başka bir kafa.  Zaten başımıza ne geliyorsa anlamamaktan araştırmamaktan gelmiyor mu? bi bakın bakalım neymiş ne değilmiş hemen  atlamayın. Zaten o saadet zincirine katılanlara da ayrı kıl olurdum  Grin
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 02, 2018, 07:37:22 PM

Bi şu sitelere bakın

https://essentia.one/
https://poa.network/
https://hdac.io/
https://ripple.com/
https://populous.co/
https://grain.io/

birde buna

https://sanalmangir.com/

ya arkadaşlar gözünü seviyim r10'da bile 3-5 bin liraya on numara ui/ux web tasarım yapan çocuklar var.. çocuk 18-19 yaşında inanın fena işler çıkartıyor, paranız da mı yok amk daha site yapamıyolar.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 02, 2018, 07:57:33 PM

Bu adamlar piyasaya coin çıkartacak kadar hakimler ama forumda yazmıyorlar yada tanıtma ihtiyacı hissetmiyorlar sanırım.

Muhtemelen piyasadan habersiz insanları hedefliyor olmalılar.

Bitcoin / Ethereum / Monero
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
March 02, 2018, 08:07:33 PM

n'olacak bu işin sonu nereye varacak belli değil, önüne gelen coin -token çıkartıyor. gerçi yurtdışı menşeili de var bunlardan ama çoğunluk iyi-kötü bir borsaya giriyor. borsalarda satışı olmayan hiçbir coine girmem, icoları bilmiyorum o nedenle yorum da yapamam ama onlara da girerken bilenlerden tavsiye almak lazım.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:09:33 PM

Mangırdan önce mangırdan sonra diye bir başlık bile açılabilir. Bekleyip görmek lazım.

Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 02, 2018, 08:10:58 PM

isme bak ya argo bi kere milletin aklıyla dalga geçiyorlar resmen mangır nedir ya gerizekalılara bak yaptıkları site zaten içler acısı bunlara inanıp para bağlayacak adamlara da yazıkl.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 02, 2018, 08:15:36 PM

Hiç farketmez ne olduğu yerli coin'lerin hepsi istisnasız çöp, demiyorum ki yasal değiller veya scam'lar vs. Çoğu yatırım olarak hiçbir şey vadetmiyor, proje olarak da boşlar.
utkutekceylan
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
March 02, 2018, 08:21:40 PM

Zaten ülkemizde kripto paralara pek güvenilmiyor/ciddiye alınmıyor gibi bir durum söz konusuyken böyle tiplerin çıkıp da bu konuda çok bilgi sahibi olmayan insanları dolandırarak bu duruma katkıda bulunmuş oluyorlar ve itibarsızlaştırıyorlar. Sitenin de bu kadar olacağını düşünmemiştim medyum sitesi gibi harbiden.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 02, 2018, 08:30:28 PM

Bütün suç okumadan araştırmadan güvenen bizim milletimizde aslında, kazıklandıktan sonra suç kripto paraların başına patlayacak ilerde bir gün güzel bir proje ile piyasaya atılmak istediğimizde çevremizden destek görmeyi bırakıyorum dolandırıcı olarak algılanacağız.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 02, 2018, 08:38:54 PM

Teknoloji geliştikçe dolandırma yöntemleri de ona göre gelişiyor.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:39:38 PM

Site tasarımı konusunda yorum yapan arkadaşlara hak verdim doğrusu, daha iyisini yapabilen çoluk çocuk dolu memlekette. Biz bile böyle düşünürken bunların yurt dışından yatırım almaları çok zor. Bir tane düzgün yerli coin çıkarsalarda bizde şaşırsak artık iyi anlamda. Yine de yapacakları işleri takip etmeden peşin hükümlü olmayacağım ben. Umarım başarılı bir iş çıkarırlar.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
March 02, 2018, 08:39:51 PM

Siye çok kötü takım bilgilerine dair veri bulamadım . Zaten yerli olan ne iyiki bu iyi olsun .
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 02, 2018, 08:48:53 PM

Bizim milletin klasik özellikleri işte kendimiz övünüyoruzda bir okadarda utanacağımız yönlerimiz var  maalesef yazık.

Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 02, 2018, 09:03:15 PM

Akche Sikke Mangır
sonrasında eAkche eSikke eMangır
Sonrasında AkcheGold SikkeGold MangırGold

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 02, 2018, 09:30:06 PM
Last edit: March 02, 2018, 09:52:46 PM by bobita

3-5 uyanık bir araya gelmiş, bu milletin avanta, beleş kazanç kokusu aldı mı koyun gibi geleceğini görmüşler ve ördek yolmak için bir platform oluşturmuşlar. Aslında buraya kadar sıkıntı yok, böylelerine köşeyi döneceğim diye para vereni  düdüklemek çok da yargılanacak bir şey değil, sonuç olarak adam bana X vereceksin, Y zamanda XX olarak geri alacaksın demiyor, hatta bakınız:
"S5. MANGIR nerelerde ve ne amaçla kullanılabilecek ?
C5. Kriptoparaların gündelik hayatlarımızda aktif olarak kullanılması için başlatılan MANGIR projesi, reel sektörde güvenilir bir dijital değer olarak kullanıma sunulacaktır. MANGIR, hizmet ve madencilik ürünlerini almak için kullanılabileceği gibi, sadece MANGIR ile satışa sunulacak özel donanımların ticaretinde de, aranan bir değer haline de gelecektir.
"

Yani aslında rahmetli Demirel gibi, 40 saat konuşuyor ama hiçbir şey demiyor  Grin
Benim için problem şurada, hükümet kripto piyasasını kendi istediği gibi güdebilmek için fırsat kolluyor, bahane arıyor, mangır ve benzeri "tokat" girişimleri bu bahaneyi altın tepsiyle sunmuş oluyorlar.
Yoksa "1 goyacam, 3 ay sonra 100 alacam la" kafasındakileri çok afedersiniz siken siksin, bana ne...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 02, 2018, 09:36:33 PM

Arkadaş artık millet olarak biraz gözümüzü açmamız lazım 2 kelime edip konuşana inanmayın. Paralarınızı böyle hırsızlara yedirmeyin.
simonzenke55
Member
**

Activity: 182

View Profile
March 02, 2018, 10:00:50 PM

Bilinmeyen teknolojiden ötürü dolandırılmaya gayet müsait bir platform bu platform bu forum için değil yalnızca genel olarak insanlar uyarılmalı yoksa dolandırılan insanlar üzerinden teknolojiye karşı kötülemeyi kimse istemez bence. Ponzi coinler  istemiyoruz...
hacidasi
Member
**

View Profile WWW
March 02, 2018, 10:05:19 PM

mangır nedir dostum, bir proje oluşturacaksın bari ismini argodan koyma. ciddiyetsizliği zaten isminden belli, hadi ortaya ciddi bişey attın yabancılar yatırım yapabilir de ismi mangır olan birşeye ben kuruş vermem ne de güvenirim. yine 3 5 dayıyı dolandırıp  3 5 kuruş için insanların yatırımlarına göz diken insanlara benziyor. umarım ben yanılırım ve güzel yerlere gelirler ama

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
March 02, 2018, 10:07:23 PM

Eğer gerçekten projelerinde ciddi olsalardı websitelerini Türkçe değil İngilizce yaparlardı ama Türk insanını kazıklamak kolay, devlet ceza kesmez, yurt dışında bir vatandaşa yapsınlarda göreyim.. bu dolandırıcıların hepsi yerel projeler çıkartır nedense.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 02, 2018, 10:11:03 PM

Bu web tasarımını kime yaptırdılar acaba Smiley. İnsan da bir iki tane sayfa bakar  da onlardan çalar. Git gide bu işler kötüye gidiyor. Yakında web sayfamız da yok ama biz teknoloji satıyoruz diyenler de çıkar. Yazın bir yere bunu da.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
March 02, 2018, 10:20:01 PM

Zaten site tasarımından falan belli her şey bu tarz kişilere veya bu tarz şeylere çok fazla güvenmemek lazım her an her şey olabilir.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
March 02, 2018, 10:28:23 PM

Ulan Türk toplumu olarak sahtekarlık yerine doğru düzgün projelere uğraşsaydık şimdi yerli arabamız da vardı yerli telefonumuz da yerli kripto paramız da ama maalesef dolandırma yöntemlerinde üzerimize olmadığı için biz bu alanda uzmanlaşmışız resmen  Angry

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
March 02, 2018, 10:29:33 PM

Siteyi kodlarken Html 0.00000001 mı kullanmışlar dedim kendi kendime.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
March 02, 2018, 10:31:31 PM

amın akodumu malları yuzunden kıycam paraya bır sıte yaptırcam gorsunler sıte nasıl yapılır.yazılımcı kımse tanımıyorlar galıba amk bu nasıl sıte .aynı sıkke  nex gıbı malların sıtelerınden bıle dandık.azıcık para kıyında adam gıbı kodlatın su sıteleri.
luckydag
Sr. Member

Merit: 260

View Profile
March 02, 2018, 10:35:05 PM

Cidden bu dolandırıcılara karşı bizleri bilinçlendiren, bildiklerini aktaran insanlardan allah razı olsun. Ben bu yerli milli numaraları yemiyorum ama demekki tutuyorki yapıyorlar. Yerli milli coin yok arkadaşlar hiç bir zamanda olmayacak bu olay tüm insanlığı ilgilendiriyor.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 02, 2018, 10:35:32 PM

Bu bir ICO olamaz değildir. adamlar dalga geçmek için açmışlardır bu siteyi. web tasarımına yeni başlayan biri daha 2. haftasında bundan daha güzel bir site çıkartır ortaya.
Xday123
Member
**

Merit: 16

View Profile
March 02, 2018, 10:40:19 PM

Adamlar zaten ismiyle milletle  tabiri caizse testis geçmişler zaten ciddiyetten uzak bir isim koymuşlar mangır nedir arkadaş Yav şu ülkeden neden bu kadar dolandırıcı çıkıyor dicem ama malum keriz cenneti ülkemiz
Ülkedeki profesör bile telefon dolandırıcılarına para kaptırıyorsa seviye bellidir zaten
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
March 02, 2018, 10:43:22 PM

Adamlar zaten ismiyle milletle  tabiri caizse testis geçmişler zaten ciddiyetten uzak bir isim koymuşlar mangır nedir arkadaş Yav şu ülkeden neden bu kadar dolandırıcı çıkıyor dicem ama malum keriz cenneti ülkemiz
Ülkedeki profesör bile telefon dolandırıcılarına para kaptırıyorsa seviye bellidir zaten
daha bugun adamın bırı tv deydı 15 mılyon parasını kaptırmıs dolandırıcılara senle evlencem demıs karı karıya 3 senede 15 mılyon harcamıs .ulkede bu gıbı salaklar oldukca bunlar normal. bı de akepenın kaldırdıgı nerden buldun yasası oldugu ıcın herkes dolandıryor keyfıne bakıo .ulke acınacak hale geldı UYAN HEY ÜLKEM artık demek lazım
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 02, 2018, 10:46:40 PM
Last edit: March 02, 2018, 11:20:15 PM by avalonn

ben size ne dedim bu kekolar ve kripto jet fadıllar çıkacak milleti dolandırmaya başlayacak dedim..aha da bi tane daha çıkmış...bitcoin ethereum trenini kaçırdınız bari bunu kaçırmayın diyerekten saf insanları avlayacaklar...

daha böyle skindirik saçma salak bi sürü şey gelecek.....benim korkum devletin bunları görüp toptan bi yasaklama getirip abd gibi icolara katılamaz hale gelmemiz....gerçi reza sarraf olayına ya da çiftlikbanka bakarsak icolarda da saldım çayıra mevlam kayıra olabilir yıllarca... umarım dünya genelinde "Turk ico = scam  " algısını yerleştirip yine rezil etmezler ülkemizi..umarım..

şu videoyu da koyayım kara mizah babında...

bu adamı milletvekili seçti bu millet...o yüzden fazla şey yapmayın..boşverin..bu millet dolandırılmaya doymaz
https://www.youtube.com/watch?v=GO66-jR4b90&t=50s

he birde şey var...KERİZ FENERİ davası....o davayı bir inceleyin...ucu kimlere dokunuyor..neden dosyası kapatıldı..almanya da nasıl sonuçlandı...onun parası ile hangi TV kuruldu...
hxres
Member
**

Activity: 429

View Profile
March 02, 2018, 11:00:02 PM

Saadet Zinciri kairos mega holding vs derken şimdide burası. Keşke arkadaşların dediği gibi iyi bir ekip ile iyi bir projeye imza atmak en güzeli. Ülke de zeki insanlar var sektör için veya dışı için ama sağlam yatırımcı olmayınca da onlarda pek değerli olmuyorlar. Coin piyasası cidden ülke için niş bir sektör ki bence ileri ki zamanlar da ciddi bir proje görecez.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
March 02, 2018, 11:15:23 PM

İlk başta siteye girince hackertypre girdim sandım sol üstten kontrol edince anladım mangır.com’muş
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
March 03, 2018, 12:07:21 AM

hayır zaten diğer ICOlarından bundan bir farkı yokki.Sen bunu birinde gözlemleyebilmişsin ne güzel geçen sene kilerin yüzde 86 sı başarısız olmuş bırak terklerde katılsın işte
onialgred
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 03, 2018, 12:14:18 AM

mangir diye isim mi olur ya Cheesy
chemist35
Member
**

Activity: 924
Merit: 36

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
March 03, 2018, 01:18:50 AM

Bu nasıl isim lan buradaki insanlar buna kanmaz  gerçekten şu Dolandırıcılıkta var ya millet olarak çığır açmış durumdayız  biri gelir çiftlik bankın paralarını bitcoine çevirir  diğerleri sistemi Ponzi ye benzetir işi hiç bilmeyen adam da on koyayım 100 alayım hayaliyle işe girer eline yüzüne bulaştırır ondan sonra haberlere çıkar kripto para dünyasında şu kadar para kaybettim beni dolandırdılar  salaklığına doymasın işin açıkçası Bu adamlar

Hoenir
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
March 03, 2018, 01:42:35 AM

Ne isim de hayır yok ne sitesin de . Çok değişik bir kafa yapısı saygılar. Umarım hepimizi şaşırtırlar ama yerli coini bir taraftan desteklemek lazım.
patrona7
Jr. Member
*

Activity: 123

View Profile
March 03, 2018, 01:48:26 AM

Biz kimiz kısmında şu yazıyor, başka bişey yazmaya gerek yok.

" Ethereum mayn edelim dolar alip kiprista yiyelim diyenler, yaptigi ise saygisi olmayanlar lutfen sag ust kosedeki carpi butonuna basarak 0.031 XMR odul kazanin ! "
pancupan1903
Jr. Member
*

Merit: 5

View Profile WWW
March 03, 2018, 02:53:30 AM

Siteden uzak durun, ne olur ne olmaz. Adamlar bildiğin hayal satmaya başladılar. İşin kötüsü bunların çoğalması Türkiye'de tepkiye yol açacaktır. Bu da zamanla borsaların kapanmasına kadar gider. O yüzden bu ICO tarzı olaylara sert tepki verip, para toplamalarını engellememiz lazım.

Arkadaş güzel bir noktaya değinmiş bu dolandırıcılık olayları artarsa , bütün kripto piyasasının adı kötüye çıkar türkiyede , iş borsaların yasaklanmasına kadar gider . Şimdiden önleminin alınması lazım . Bilgilendirme için başlığı açan arkadaşa teşekkürler.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
FaTBeY
Newbie
*

Activity: 102

View Profile WWW
March 03, 2018, 04:06:47 AM

Anasayfalarında SSS bölümünü okuyup birşey anlayan oldumu? 3 yıldır geliştiriliyor ama ne boka yaradığı belirlenememiş,hep aynı şeyleri yazmışlar biz diğerlerinden farklıyız sadece kripto para değiliz kopya değiliz cart curt, eee ne siniz? ak düpe düz bi çiftlik bank siniz işte.
triclinics21
Member
**

View Profile
March 03, 2018, 05:49:38 AM

Ben siteyi görünce kesin şaka falan dedim ama adamlar ciddi ciddi birşeyler yapmaya çalışıyorlar, blokchain geliştiriyorlarmış ve madencilikte varmış. Bunu yiyen olurmu çok merak ediyorum
holderman
Member
**

Activity: 285
Merit: 12

View Profile
March 03, 2018, 06:04:13 AM

Bizim Türk lerden hiçbişey çıkmıyor diyorduk, artık çıkıyor ama sadece dolandırıcı işler çıkıyor iyice pisliğine vurmaya başladılar, herkes uzak dursun arkadaşlar düzgün araştırmadan etmeden bişeye girmeyin.

jamesawyer
Member
**

Activity: 140

View Profile WWW
March 03, 2018, 06:13:51 AM

burada seni beni dolandıramaz ama piyasaya yeni girecek bilgisiz insanları hedef almıslar.

uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 03, 2018, 12:36:07 PM

Valla ne deseniz inanır duruma geldim yerli kripto paralar ila alakalı sikke akche vırt zırt tokenlerimiz hep scam çıktı muhtemel olarak burda o scamlar arasına katılacaktır yazık çok yazık

PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 03, 2018, 06:21:43 PM

https://mngcoin.wordpress.com/

Bayiymiş Cheesy
Aman arkadaşlar dikkatli olun...

sealofsun
Sr. Member

View Profile
March 03, 2018, 07:16:28 PM

Artık can sıkmaya başladı, bi de bazıları da aynen böyle network olayları falan gibi birşeyleri kastederek yerli coin işte yatırım yapın kazanın başka bir yatırımcı daha bulun o da yapsın siz de kazanın falan. Bunlara taviz vermemek için bu tarz paylaşımları daha sık yapmalıyız.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
March 03, 2018, 09:06:47 PM

böyle bir cemaat türedi şu sıralar. adamlar sikke koin mangır koin yürüyüp gitmek peşindeler. çok dikkatli olmak lazım. buradaki ağır abiler yemez böyle ucuz numaraları ama bilen var bilmeyen var.
PinkBlue
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 08:53:37 PM

Nasıl isim buluyorlar anlamış değilim. Sikke Mangır ne yapmaya çalışıyorlar belli değil. Bilmeyen insanları kandırmak için yeni yöntem bulmuşlar. Umarım kimse bunlara kanmaz.
by.microp1
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile
March 04, 2018, 09:14:30 PM

sitesi ney bunun insan biraz özenir bezenir insanlar bu siteyi görünce girmeyecektir gece gece gülme krizine girdim bence yeni gelen bir fiyasko  yok eteryum olacaklarmış önce kendi bir sitelerine çeki düzen versinlerde

▬▬▬▬▬▬   THRIVE   ▬▬▬▬▬▬
THE PREMIUM DECENTRALIZED AD MARKETPLACE
[  Private Round | Jan 15th, 2018  ][/center (http://ico.thrivelabs.io)
Elysio
Full Member

Merit: 153

View Profile
March 04, 2018, 09:40:58 PM

Hiç bi milli yerli her ne bokum coin çıkarsa çıksın 1 kuruş bile yatırmam yatırmanızıda tavsiye etmem sonunda soyulan taraf olucaksınız türklerin yapısı bu
zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 04, 2018, 09:45:13 PM

neden türlü türlü isimlerle türlü türlü sahtekarlıklar ürüyor? gerçekten isme baktınız zaman hiçbir vizyonu olmadıklarını gorebılıyosunuz fazla araştırmaya bile gerk yok.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 04, 2018, 10:06:04 PM

sikke, amk koin, mangır, akçe, turk koin çıktıkça çıkıyor bu paralar, sürüsüne bereket
Harika Team
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
March 12, 2018, 04:40:57 AM

Yorumlara baktım.hiç kimse white paperindan bahsetmemiş. Bence bide ona bakmak lazım.http://mangir.com/whitepaper.html
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 12, 2018, 05:16:40 AM

bu tarz insanlar zaten bilinçsiz kullanıcıyı seviyorlar. bilgisi olmayan insanlar kısa vadede kar edeceklerini sanıyorlar ama yanılıyorlar birde bakmışsın elde avuctaki ucup gitmiş .
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 12, 2018, 06:16:27 AM

Gözlerim kanadı sanalmangir sitesine girdiğimde. Fosforlu yeil ve siyah ile amacları insanları kör etmek sanırım. Tasarıma gelince saka yapmıyorum 2000 yılında kendime ait ilk deneme sitemi yapmıştım. Bundan daha iyiydi. Bi tek alev efekti ve kayar yazı eklemeyi unutmuşlar onlarıda eklerlerse ilk icoyu biz 1998 yılında bulduk diye iddia edebilirler tasarımları ile.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 12, 2018, 07:04:53 AM

Offf yaa nerden girdim siteye midem bulandı aşağı kadar ininceye kadar. Team e çok güldüm yalnız. biz en son lise de birbirimiz için böyle şeyler yazardık ve biz daha yetenekliydik. O kadar mühendis var mış kadrolarında bir tanesi çıkıp dememiş mi bu nasıl site böyle diye. Bir de RIG aparatlarını sanalmangır edition adıyla sitye koymuşlar. Ya gelde gülme, gülemiyorum niye milleti aptal yerine koymaya çalışıyorlar çünkü.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 12, 2018, 11:58:09 AM

ben bu en çok yerli altcoin işinde türk işi olduğunu belli etmek için abuk subuk kasılan isimlere gülüyorum.
mangr, sikke, turcoin 5 saniye oturup düşünmemişler bile. zaten türkiyede yasal olarak bir şeyi paranın yerine koymaya kalksan dolma gibi oyarlar adamı yerli coin diye bir şey yakın tarihte mümkün değil.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 12, 2018, 12:57:42 PM

Web sitelerini frontpage'in ilk sürümüyle falan hazırlamışlar sanırım Smiley
Konuyu açan arkadaş zaten çok güzel özetlemiş olayı. Ekstra diyeceğim şey sadece şu: Bu işin içinde olan bizlere komik gelen ve "buna yatırım yapan mı olur sanki" dediğimiz 'sözde' projelerin bile çok büyük bir alıcısı oluyor. Herkesin eğitim, kültür ve tecrübe düzeyi farklı sonuçta. Demagog denen ve sahneye çıkıp etkileyici konuşmalar yapıp kitleleri uyutan bu tarz sahtekarları afişe ederek belki biraz yol alınabilir.
kontraatak
Jr. Member
*

Activity: 153
Merit: 4

View Profile
March 12, 2018, 01:01:24 PM

Akche , Sikke , Mangır Valla işler gerçekten fena halde çığırından çıkmaya başlıyor. Bide geçenlerde Nexpara diye birşey görmüştüm.

Umarım bizim milletimiz biraz akıllanır artık. Çiftlikbank zaten bugün Ümraniye'deki ofisi falan kapatıp kayıplara karışmış.
triedra
Member
**

View Profile WWW
March 12, 2018, 01:03:02 PM

Kriptolar ve Türkiye bu ikisi arasındaki ön yargıları iyice körükleyecek yeterince ico yokmu. mangır veya adı ne olursa olsun vizyon, takım, ürün ortada yok ise silinir giderler. Yerel olarak değil, global anlamda kabul görmelerini sağlamaları ön planda olmalı. Kendi block zincirini yapma kardeşim token yap ama adam akıllı olsun.

sinyalci
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
March 12, 2018, 03:39:13 PM

ya bu türk projelerınden bu piyasanın çektiği nedir acaba geçrekten yazık herşeyi suistimal etmede üstümüze yok gerçekten yazık bunlar tr nın gelecegıyle oynayanlar resmen.
cabbarlana
Full Member

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 12, 2018, 03:41:44 PM

Sitelerini açtığımda içimden ilk gülme hissi geldi, acaba dedim haksızlık mı ediyorum sonra whitepaperı aradım sitenin en alt kısmına küçük bir bağlantıya yerleştirmişler tıkladım sonuç:hüsran lütfen detaylı araştırma yapmadan bu tarz ICO lara yatırım yapmayın.

luppecuppe
Full Member

Activity: 518

View Profile
March 12, 2018, 04:08:50 PM

Sitelerini açtığımda içimden ilk gülme hissi geldi, acaba dedim haksızlık mı ediyorum sonra whitepaperı aradım sitenin en alt kısmına küçük bir bağlantıya yerleştirmişler tıkladım sonuç:hüsran lütfen detaylı araştırma yapmadan bu tarz ICO lara yatırım yapmayın.

Aynen öyle kardeş bunlar da vur-kaç operasyonu yapacaklar gibi bizimkiler küresel düşünemiyor verilen isimler de hep bize has kavramlar (akçe, sikke, mangır) bu dünyaya at gözlüğüyle bakmak gibi birşey bunu aşmaları lazım.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 12, 2018, 04:15:46 PM

ICO cüzdanlarına baktım da
eth için total in 2.83 eth: https://ethplorer.io/address/0x895d63fdb270574ac6fda68633225743c7c28ca0
btc için 0.44 btc : https://blockchain.info/address/16Sa3PPs8RcEshcRPu8uqBDjpfdN8jEnXa?sort=0

eğer bu kadar yatırım almışsa çok bile yatırım yapmışlar.
M.Terzi
Sr. Member

View Profile
March 12, 2018, 04:18:39 PM

hahaha bu nedir sonu .tc .biz ile biten site tasarımları gibi. Saçma sapan işler bizden çıkmak zorunda mı ? Biz ne zaman gelişip insanlık adına teknoloji adına bişeyler yapmayı becerebileceğiz çok merak ediyorum. Konuyu açan arkadaş zaten özetlemiş neyin ne olduğunu. Ama bu piyasayı bilmeyen binlerce insan zibilyonlarca insan var. Yazık olmaz inş.
faaty
Sr. Member

Activity: 574

View Profile
March 12, 2018, 05:17:26 PM

ben açıkçası tüm yerli coinlere karşı dikkatliyim ve dikkatli olmanızı tavsiye ederim. kripto piyasası için çok saçma bir tabir: "yerli ve milli coin"

kriptoparada yerli ve milli diye bir şey olmaz. mantığa ve felsefesine ters. satoshinin kim ve nereli oldugu belli değil. aynı şekilde vitalik buterin nereli? rus mu? kanadalı mı? isviçreli mi? singapurlu mu? batılı mı doğulu mu?

bitcoinin ülkesi mi var? ben şu an bitcoin dahil istediğim her coinde fullnode/masternode olup madencilik yapabilirim. o zaman o coin milli mi oluyor?

kripto para sayesinde dünyanın her hangi bir ülkesindeki icoya katılıp onun ortağı oluyorum, gerekirse hisseden pay alabiliyorum. kısacası kripto para yerli ve milli değil, olamaz. böyle saçmalığı duyarsanız kaçın.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 12, 2018, 06:02:23 PM

ICO cüzdanlarına baktım da
eth için total in 2.83 eth: https://ethplorer.io/address/0x895d63fdb270574ac6fda68633225743c7c28ca0
btc için 0.44 btc : https://blockchain.info/address/16Sa3PPs8RcEshcRPu8uqBDjpfdN8jEnXa?sort=0

eğer bu kadar yatırım almışsa çok bile yatırım yapmışlar.
Konuyu açtığımda ben de bakmıştım, dediğiniz raklamların yarısı bile yoktu cüzdanlarda. Vay be diyorum...
Ne olursa olsun insanlar özellikle tecrübesi ve bilgisi olmayan insanlar çok çabuk kanıyor bu tür şeylere malesef...

fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
March 12, 2018, 06:07:16 PM

Mangır coin ne ya, bu nasıl site böyle, kripto piyasasına çıkacaksan ve amacın birilerini paketlemek olsa dahi bunun için bile birazcık çaba, birazcıkta yaratıcılık lazım, ben böyle bir beklenti içindeyim şahsen, şaka gibi bu insanlar.
Arksun
Sr. Member

View Profile
March 12, 2018, 09:09:23 PM

İyice suyunu çıkardılar, isimler zaten beni benden alıyor  Grin Yemin ediyorum yerli ve milli adı geçen ne varsa bunlar gibi haysiyetsizler sayesinde baştan eleyip geçiyoruz. Kafanız biraz da adam gibi işlere çalışsın, şu siteden zaten bahsetmeye bile gerek yok eyvahlar olsun  Grin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
March 12, 2018, 09:32:14 PM

Hocam önüne gelen bir şeyler sallıyor ve yeni bir koin çıkarıyor, saçmalık ya, o koin bu koin şu koin derken karıştı ortalık resmen, bir sakin olsunlar önce
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 13, 2018, 01:05:37 AM

Piyasa şu sn çok iyi projelere dahi temkinli yaklaşmayı gerektirecek durumdayken, önceki yerli projelerden sonra ismiyle dahi tuhsf hörünen bir yerli coin. Bir müddet yeni ico çıkarmssalarda şu an piyasada olanların tam olarak ne olduğunu anlayabilsek ve elekten geçirsek, ortalık gereksiz kripto paralardan arınsa daha iui olacak sanki. Artık çıkarmış olmak için uyduruk icolar yapmsya başladılar. Mangır coinide incelemedim henüz.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 13, 2018, 09:41:12 AM

Böyle bir siteye para kaptıracak adam varsa bırakın dolandırılsın, diyecek söz bulamıyorum Cheesy görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok, sizi tokatlayıp ortadan kaybolacağız görüyorsunuz (:
Konu çok faydalı olmuş yalnız. Belki yatırım yapmayı düşünen biri olursa googleda aratır bu sayfayı bulur, yatırım yapmaktan vazgeçer

trc22@gmail.com
Member
**

View Profile
March 13, 2018, 09:46:32 AM

Web siteleri muhteşem bunlar kimi kandırmaya çalışıyorlar anlayamadım, kim yer bu adamların scam olduğu bas bas bağırıyor, arada bizde çıkalım dur bir iki sazan denk giterebilirz belki demişler gibi
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 13, 2018, 09:50:10 AM

milletin artık kripto paralara bakış açısı değişti zaten. yani o bir kaç öncesinin kesin almalıyım, alırsam 3 aya milyonerim havaları artık yerini elimdeki parayıda kaybetmiyeyime dönüştü. bitcoin 20k dan 6k ya düşünce herkesin aklı başına geldi  Cheesy
Sobe038
Full Member

Merit: 103

View Profile
March 13, 2018, 10:24:08 AM

ahahah bunu çıakranlar kesin çingene mangır diye coin ismimi olur yaa Cheesy neyse dediğin gibi acayip bağrıyo biz scamız diye ama iyi para kaldırırlar tahminimce baksana konferans fln bile verdiklerine göre kesin çıkar yatırımcı
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
March 13, 2018, 11:58:24 AM

Objektif açıdan yaklaşmaya çalışıldığında site gerçekten çok kalitesiz, hizmetin hiç bir önceliği yada artısı yok üstüne bir de sizin bahsettikleriniz ile uzak durulası bir ıco olduğu açık. 2017 de ıcoların %49 u scam çıkmışken ve sadece %34 ü piyasa tutunabilmiş iken tedbiri elden bırakmamak gerek.

cryptologics
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
April 03, 2018, 12:08:13 PM
Last edit: April 03, 2018, 05:58:48 PM by cryptologics

Neyin ICO'sunu yaptıklarını anlamadım. Bir ürün bir servis yok ortada. Kendi havadan yarattıkları parayı satıyorlar sadece. ICO'nun ne olduğunu anlamamış bu arkadaşlar.
Ayrıca projenin Github linkinin olmaması ilginç. Sebebi de Cryptonight projesini forklayıp 1 saat içinde coin yaratmış olmaları. Whitepaperda yazan , "şu kadar satır özgün kod yazdık, Türk mühendisler blablaba" zırvalarını geçiniz efendim. Cryptonight'ı forkladınız, konfigürasyon dosyasındaki parametreleri değiştirdiniz ve coin çıkardınız.

Bitti, bu kadar yaptığınız.

edit: Şöyle bişey buldum. Olayı saadet zincirine bağlamayı da ihmal etmemişler. https://www.youtube.com/watch?v=_xcRSusuoZg
Hedef kitle belli zaten, burdaki insanları değil, kriptoparayla tanışmamış, tokatlanmaya alışık halkı hedefliyorlar.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504

View Profile
April 03, 2018, 12:26:50 PM

Evet, siteleri gerçekten berbat. Daha başlığı görünce anladım zaten  Roll Eyes

Gerçekten isterdim ki, bir Türk projesini burada hakkıyla tanıtalım. Ama bu projenin görünen yüzü bu ise görünmeyen yüzü kim bilir nasıldır.
Konunuzu 426 kişi okumuş ve elbette herkes merak edip bir kez siteye tıklamış ve incelemiştir. Yani durum bizim tarafımızdan olumsuz görülse de adamların sitesine gerçek ziyaretçi gönderdik ve şu an da onların reklamını yapıyoruz.  Smiley

Ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz.
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
April 03, 2018, 01:12:46 PM

Bu tarz siteler yapıp insanları kandıracaklarını düşünüyorlar, ne kada çocukça hazırlanmış bir site. Ya bi düşünün arkadaş, bu arayüzle kimi kandıracaksınız siz, insanlar hiç inanır mı size be? Tabi ki inanır arkadaşlar, burası Türkiye Smiley Dikkatli olun arkadaşlar, uyarın insanları.

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
okanciftci74
Member
**

View Profile
April 03, 2018, 01:52:57 PM

İsme baksana hayır yok zaten bunu görünce uzaklaşmak lazım olduğu yerden gidin kaliteli bişeylerle uğrasın çar çöple zaman kaybetmeyin
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
April 03, 2018, 02:19:46 PM

Ekipte o kadar mühendis vs. var, hatta yüksek bilgisayar mühendisi var insan utanır o siteyi yayınlarken. Tasarım ilkeleri renklendirme kullanışlılık diye birşey yok büyük ihtimalle gırgırına dalga geçilmek için yapılmış bir site belki ekipte insanlar gerçek değil ya da haberleri yok.
Matthewww
Full Member

Activity: 322

View Profile
April 03, 2018, 02:26:40 PM

o site nedir arkadaş özellikle uğraşmış olmaları lazım bence yoksa bu kadar kötü site yapmanın başka bir açıklaması olamaz yani.
Rhego
Sr. Member

Merit: 278

View Profile
April 03, 2018, 02:32:02 PM

Aminacoin bundan daha yaratıcı bir fikirdi en azından white paper de insanlar ne duymak istiyorsa onu anlatıyordu bu nedir lan böyle Cheesy
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 03, 2018, 06:35:29 PM

Benim asıl anlamadığım Erkin Şahinöz nasıl bu adamlara referans olabiliyor?? BU adam boş bi ekonomist değil. Boş bi blockchain savunucusu değil. Boş bi btc savunucusu değil. Bunlara nasıl referans olup konferansının arkasından sahneye davet edebiliyor anlamadım.............................

ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
April 07, 2018, 08:31:58 PM

Bu coinde nerden cikti şu an ilk defa duyuyorum böyle bir coini de ancak bizim Türk insani yapardı bildigin rezalet ülkemiz adına güzel şeyler yapacaklarina ülkemizin kötü örnek olmasına sebep oluyorlar bu coine inanmayın scam bir coin olduğu çok belli dikkatli olun

HCRT
Full Member

View Profile
April 07, 2018, 10:26:50 PM

nereden buluyorlar bu coin isimlerini çok arıyorlar mı düşünüp güzel bir isim bulsunlar nerede boş isim varsa hep türkiye yerli coinlerinden çıkıyor ilginç şekilde

icegeekfresh
Full Member

View Profile
April 08, 2018, 08:07:17 AM

Mangır nedir ya resmen scamım ben diyor isimden bile, insanları komple soğuttular ekipte Türk varsa direkt soğuk bakıyor millet bunun gibiler yüzünden, umarım böyleleri yok olur da gerçekten iş yapan birileri çıkar.

Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
April 08, 2018, 08:12:11 AM

Şu forumda bir çok Türkçe proje konuşuldu ancak bir tane dolandırıcı olmayan hakkında ponzi vs. denilmeyen bir proje olduğunu şu gözler maalesf göremedi. Yazık yav .(
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
April 08, 2018, 09:00:54 AM

Türk halkı çok çabuk kandırılıyor maalesef piyasayı bilmeyen kişileri çok para kazanmak için atlıyorlar hemen. O yüzden çevrenizdekileri uyarın dikkatli olsunlar her projeye inanmasınlar.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
batturkey
Full Member

The World’s First Blockchain Core

View Profile
April 08, 2018, 09:42:07 AM

Ulan bizdeki vizyonsuzlukda kimsede yok ha eski turkce osmanlica hangi dil bulursak para anlamina gelen kelimelerle coin basiyoruz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Harika Team
Newbie
*

View Profile
June 03, 2018, 05:08:03 PM

Eğer önyargısız olarak bu videoyu izlerseniz.Fikirlerinizin farklı olcağı kanaatindeyim.Çünkü Albert Einstain der ki; önyargılar kırmak atomu parçalamaktan daha zordur.               Bütün burada yazılanlara cevap var:
 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156471549594268&id=847154267           istifa denize sunulur.
holdmycoins
Member
**

View Profile
June 03, 2018, 05:47:15 PM

Eğer önyargısız olarak bu videoyu izlerseniz.Fikirlerinizin farklı olcağı kanaatindeyim.Çünkü Albert Einstain der ki; önyargılar kırmak atomu parçalamaktan daha zordur.               Bütün burada yazılanlara cevap var:
 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156471549594268&id=847154267           istifa denize sunulur.

Ben önyargısız biçimde dinledim ve konuşmacının şöyle bir cümlesi var ''websitesini gördüğünüz gibi 18 dolara şöyle bir tema alıp düzenleyebilirsiniz ve ben websitemiz ile ilgili eleştirileri işimiz bu olmadığı için dikkate almıyorum''. Adama demezler mi madem bu kadar basit işler bunlar sen bilgisayar yüksek mühendisisin iki kod öğrenip o websitesine hazır tema çekip (hadi 18 dolar verme daha sağlam olsun 100 dolar ver) göze hitap eden bir şey yap. Meslek lisesi mezunları iki css, html öğrenip bundan daha iyi website tasarlar koskoca bilgisayar mühendislerinden oluşan ekip bir araya gelip grafik, web sitesi tasarımı yapamıyorsa ilerisine gerek yok. Yarısına kadar dayanabildim önyargısız başka arkadaşların izlemesine gerek yok zaman kaybı olmasın.

Bir de şunu aklınıza yazın yerli kripto para olmaz. Sizler kripto cahillerisiniz nasıl bu işin çekirdeğinden gelen kod bilen adamlar bunu benimseyemiyor anlayamıyorum. Sanırım bakanlıklara yanlayıp oradan vururuz dediniz de buradan size iş çıkmaz o kadar aptal adam yok aramızda.

Bir de ''birçok'' birleşik yazılır be kardeş şuradan kontrol edin: http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&kelime=bir%C3%A7ok

Sizlerin tezini görmek dahi istemezdim gözlerim kanardı. SSS hazırlayıp bir türkçe öğretmenine verseydiniz bari bak ben de mühendisim ama böyle şeylere dikkat ederim çünkü ben tezimi verirken virgülüne kadar bakmışlardı. İlgili kaynak da burada: http://mangir.com//faq_mangir_rev_1f.pdf

İnanmayan olursa bu da kanıt: https://ibb.co/m13P0y

bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
June 03, 2018, 08:02:27 PM

O nasıl bir websitesi öyle ya? Hayır scam olduğunu bu kadar belli etme bari. Çok güzel ico temaları var internette 50 dolara. Al onu kur bari. Hey allahım ya. İnsanları uyarmaya bile gerek yok bence ya gören direk scam bu diye kapatır zaten. Smiley
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
June 03, 2018, 08:22:53 PM

Scam olduğunu düşünüyoruz ama belli de olmaz. O değilde domain olarak beğendim proje ismini. Mangır ismi ödeme yöntemi olarak duymuştum sanki. Keşke böyle birşey için alet etmeselermiş.
Kennedy
Sr. Member

View Profile
June 03, 2018, 09:10:40 PM

Ülkede para konusunda o kadar şanssız bir kitle var ki böyle şeyler duyduğunda etkiye çok açık ve bunu bir umut kapısı olarak görüyorlar. En basiti çiftlikbank örneğiydi. Malesef bilinçsiz ve ekonomik anlamda bir çıkış arayan toplulukları kandırmak çok kolay oluyor, kimse zarar görmez bu işten umarım.
dogaatac
Sr. Member

Merit: 306

View Profile
June 03, 2018, 11:07:06 PM

aha yerli ve milli proje Cheesy paralize oldum , ne var ne yoksa satıp all in atıcam. uruguay biletine şimdiden talibim
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 03, 2018, 11:36:53 PM

Geçen gün Erkin Şahinöz'ün bi sunumu vardı. Konferans tadında. Ekonomik verilerden ve blockchain'den bitcoin'den bahsetti. Çok güzel bir sunumdu buna diyecek yok.
LAKİN!
Sunumdan sonra kendisinin davetiyle sahneye bir arkadaş çıktı. Yerli bir coin tanıtacakmış.
Salonda bilen bilmeyen, tecrübeli tecrübesiz, genç yaşlı bir sürü insan vardı.
Bu arkadaşlar "yerli ve milli coin" kisvesi altında ethereum'un 2 yıl önce 1 dolar olduğunu, şu an 900 dolar olduğunu, kendilerinin de ethereuma benzediklerini söyleyerek insanları etkilemeye çalışıyorlardı.
Ve bunu yapış şekilleri tam saadet zinciri kafasıyla. Şöyle ki sahneye çıkan kişi önce patronlarını tanıttı cv'sini okuyarak. SOnra çalışan bi kaç kişinin fotoğraflarını koydu ekrana. 90'lardan kalma bir grafik tasarımla isimleri vardı bu kişilerin. Numaraları mailleri vs.
Resmen "biz scam'iz biz ponzi'yiz" diye bağırıyorlardı. Ama tabi salondaki amcalar, gençler, bilinçsiz insanlar anında etkilendi. Bittiğinde hemen çevrelerine "ne kadar yatırsak ne kadar olur" diye soranla toplanmıştı bile.

Şu an ico'dalarmış bunlar. Forumda konularını göremedim. Şehir şehir gezerek böyle programlarda milletten para topluyorlar sanırım.
http://www.mangir.com/
https://sanalmangir.com/ (Allah aşkına bu web sitesi nedir? Akrep nalan'ın efsane sitesine benziyor. arşivleyelim de kaybolmasın https://archive.is/nl9SC )

Bunlar T mining diye bir firmanın çatısı altındaymış. Google'dan sitesi bu çıkıor ama açılmıyor sayfaları http://t-mining.net/

Kısacası, uzak durun...

Melez bir oluşuma, oluşumdaki kişiler bu dünyada bilinen kişiler olursa katılırım. Onun dışında bizden çıkan hiç bir projeye katılmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum, hep aynı kafa.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
stil3tto
Jr. Member
*

View Profile
June 04, 2018, 05:27:33 AM
Last edit: June 04, 2018, 07:32:08 AM by stil3tto

Web sitesini görür görmez, bountysinde olduğum diğer bir coin aklıma geldi. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Resimleri görmeyenler için: https://uchit.info
emrears05
Full Member

Merit: 112

View Profile
June 04, 2018, 07:51:06 AM

mangır isminde bile gayriciddi. bddk dan izin alamadıktan sonra icoyu bırakan token vardı. bitcoini övüyor falan yerli token diye lanse ediyorlar. bu zihniyet ile başarı gelmez. açsınlar forumun ANN konularını tek tek incelesinler. site tasarımı felaket. biz bu işi gerçekten gelecekte yapabilecek miyiz merak ediyorum.
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
June 04, 2018, 09:45:33 AM

Web sitesini görür görmez, bountysinde olduğum diğer bir coin aklıma geldi. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Resimleri görmeyenler için: https://uchit.info

Adamlar çalıntının kralını yapmışlar Allah bilir whitepaper falan kimlerden yürütüldü Smiley

Bunlara taviz vermemek gerek
CEPNIBEY
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
June 04, 2018, 10:42:39 AM

Proje geliştirme kısmında görmüştüm konularını. Bana zaten pek güven vermemişti. Yukarıdaki resimlerde nedeni anlaşılıyor zaten

redsilentstorm
Member
**

View Profile
June 04, 2018, 03:03:17 PM

Maalesef zamanın da burada da bu tip scamler ile ilgili yorumlar yapılıyor ama bu işi takip eden insanlar bile karşı çıkıyorlardı. Hala da öyle . Şimdi şehir şehir gezerek bu işi yapıyorlarsa o daha sıkıntı uyaracak kimsemiz yok demektir.
Crypto Toys
Jr. Member
*

View Profile
June 04, 2018, 03:22:23 PM

Son yıllarda yerli ve milli duyunca tek anladığım şey birilerinin gariban vatandaşın parasına çökeceği.
Harika Team
Newbie
*

View Profile
July 07, 2018, 11:07:50 PM

ı.c.o. tamamlandı.

ICO 1.FAZ = 250.000 MNG
1.FAZ TOPLAM USD = 115471.3530389910
ICO 2.FAZ = 250.000 MNG
2.FAZ TOPLAM USD = 74554.6106785536
ICO 3.FAZ = 500.000 MNG
3.FAZ TOPLAM USD = 283998.0170070680
MANGIR ICO TOPLAM TUTAR ($) = 474024,5911915446

1 MNG = 0,474024
MANGIR CÜZDAN LİNKLERİ YAKINDA …

Detaylı bilgi:
https://www.mangir.com/m/
kubra68
Member
**

View Profile
July 08, 2018, 10:22:13 AM

malesef şimdiye kadar yerli tüm coinlerden korkar duruma geldik ki korkmada hiç bir şekilde haksız sayılmazyız diye düşünüyorum bir tane de kaliteli diyebileceğimiz coin olmaz mı dolandırmayı düşünmeyen kaliteli bir projesi olan bir coin bir tane olsa ne olacak allah aşkına neden bu kadar güvensiz bir yapımız var acaba

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 08, 2018, 10:46:21 AM

Kripto piyasasına yeni girenlere mangır isimli bu arkadaşın beyaz sayfasını okumalarını tavsiye ederim, toplam 99 sayfalık metinin sadece 13 sayfası bu salak isimli mangır kardeşimizi anlatıyor, gerisi genel olarak kriptolarla ilgili. Araklama üniversite tezlerine benzeyen bu metni kaynak niyetine okuyun (ciddiyim)

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Olahraga123
Newbie
*

View Profile
July 08, 2018, 03:44:02 PM

Araştırmalarım neticesinde yatırım yapmaya karar verdiğim ve geleceğini çok parlak gördüğüm bir coin: MANGIR. Ekip ve teknolojisi mükemmel. Kesinlikle olumsuz yorumlara aldanmayın. İnceleyin ve kendiniz karar verin. Ben bu adresten inceledim: www.telekomnetankara.wordpress.com

mymerlia
Member
**

Activity: 633

View Profile
July 08, 2018, 03:49:05 PM

Global de o kadar iyi proje varken yerli milli ayaklarına kanıp mangırlarınızı kaptırmayın diyorum. Nokta.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Olahraga123
Newbie
*

View Profile
July 08, 2018, 03:50:42 PM

Mangır'ın web sitesi tasarımı sade ve çok güzel. İşini ciddiye aldıkları buradan belli. Borsada çok iyi bir yere geleceğine inandığım mükemmel bir coin. Resmi web sitesi: mangir.com    İncelemek isteyenlere alternatif site: telekomnetankara.wordpress.com

hassangunduz
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
July 08, 2018, 04:17:23 PM

ismi çok iyiymiş ama magır ico Cheesy etkilenirler tabi onu oraya çıkaran sunucuda hata ne olduğunu bilmeden etmeden neden adama izin veriyorsun yakında milletin mangırlarını tokatlarlar güzel sistem
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 08, 2018, 04:56:11 PM

mangır isminde meymelet yok. coin değil bence ether tokenidir o. blok zincir yazması bize zor geliyor. gerçi yazanda borsada yok olup gittiği aşikar. Biz Türkiye'ye reklam yapıyoruz. globale yayma konusunda pek başarılı değiliz.
instr_35
Newbie
*

View Profile
July 08, 2018, 06:13:35 PM

bizim yaptığımız bir şeyse döne döne kaçın dolandırıcımız yalancımız bitmiyor bizim milletin bir kısmı köylü kurnazı bir kısmı da zır cahil. Biz burda takılalım işin mutfağına hiç el atmayalım mümkünse
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
July 08, 2018, 07:17:10 PM

Mangırın reklamcıları forumu basmış. Kaç para alıyorlar bu tanıtım için merak ettim.
Mangır adı bile bir coin için ne kadar laubali, ne kadar dolandırıcı bir isim Cheesy

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
tekno
Sr. Member

Activity: 602

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
July 08, 2018, 07:23:10 PM

valla yerli projelere bir türlü güvenim olmadı açıkçası gene yaptığım yatırımların dışına çıkmayı düşünmüyorum proje olarak sıkıntı çıkmadığı sürece

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
July 08, 2018, 07:39:15 PM

Sanal mangır sitesine girdim de 2000 lerin başında uşaklı bir arkadaş vardı, ufo ve zaman makınası araştırması yapan Çetin Bal mıydı aı neydi, onun o zamanki site şablonu ile aynı..
son yaşananlardan sonra şansını denemek isteyen varımdır acaba?

Bu da sitenin güncellenmiş hali.

http://www.zamandayolculuk.com/page-1.html

barslanhan
Member
**

Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
July 08, 2018, 09:20:08 PM

Bu tarz scam olduğu hatta dolandırıcılığı paçalarından akan firmaları başından itibaren ifşa etmek lazım. Ortada bir suç yok ama çok yeni ve taze olan bir turcoin rezaleti, ayrı kanallar olmasına rağmen çiftlikbank gibi yatırımcıyı toplayıp paraları cukka eden kampanyalar mevcut. Bu durum bizim gibi emeğinde ekmeğinde olan insanlarında geleceğini baltalar. Yakında borsalar yasaklanırsa hiç şaşırmayın çünkü araştıran bir toplum değiliz biri hücuuum dedi mi hep birlikte peşine takılan bir milletiz sonra da dolandırılınca vah tüh.. O yüzden kampanyayı çok sık takip etmeli gerekirse bölgesel toplantılarını, internet konferanslarını hatta internet sitelerini ablukaya almamız lazım.. Şimdiden bakanlığa Bimere filan dilekçe verip uyarmalı ve bu tarz firmalar herkesi ateşe atmadan önlem alınmasını sağlamak lazım.. Yeni Turcoinler - S.kcoinler - B.ktokenlar olmasın.. Bizim insanımızın akıllanacağı yok en azından biz uyaralım
barslanhan
Member
**

Graphic Designer

View Profile WWW
July 08, 2018, 09:34:01 PM
Last edit: July 09, 2018, 06:05:02 PM by barslanhan

Mangır'ın web sitesi tasarımı sade ve çok güzel. İşini ciddiye aldıkları buradan belli. Borsada çok iyi bir yere geleceğine inandığım mükemmel bir coin. Resmi web sitesi: mangir.com    İncelemek isteyenlere alternatif site: telekomnetankara.wordpress.com

Hmm geldiler newbie mangırcılar.. Bakın arkadaşım siz ve sizin gibiler tükenene kadar bas bas bağıracağız.. Türk adını kullanarak Milli adını kullanarak insanların hayatlarına ediyorsunuz ve dolandırıcılıktan başka birşey bilmeyen genetiğiniz yüzünden Türk insanı = Dolandırıcı gibi bir sonuç ortaya çıktı. Ulan birde çıkmış sitesi çok güzel yok projesi çok güzel.. fotoğrafları- sitesi - belkide whitepaperları filan da araktır bu dolandırıcıların. Hepsi bu zihniyette olupda insanını dolandırmayı marifet sayanların da  Allah belasını versin .. Ama siz durun sizi şikayet etmeyen ne olsun
KodesCrew
Full Member

Merit: 101

View Profile
July 08, 2018, 10:08:19 PM

ico devri artık kapanmalı. hem token bas cukkala hem de yatırım topla cukkala. herifler parayı topladığı yetmiyor bir de eldeki tokenleri çakıyor yatırımcılara. yükselişler de anormal olduğundan her yeni coin illa girdiği borsalarda ilgi görüp kendini sattırıyor.

Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
July 08, 2018, 11:06:31 PM

Coinlere en çok yatırım yapan ülkeler arasında sıralamadayız ancak içimizden kimse kalkıp bu fırsatı değerlendirmiyor maalesef. Aklımız hep başkalarını nasıl kandırırız düşüncesinde.
BigRasputin
Sr. Member

Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
July 08, 2018, 11:11:12 PM

Bir motto vardi "Türkiye - Gücünü ve Potansiyelini Keşfet" diye adamlar iyi keşfetmiş, bizde bir çok çakallar bir de sazanlar var ve bu sazanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Adamlar da bu damardan yürüyorlar valla ben saygı duyurum.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
July 08, 2018, 11:26:52 PM

Bir motto vardi "Türkiye - Gücünü ve Potansiyelini Keşfet" diye adamlar iyi keşfetmiş, bizde bir çok çakallar bir de sazanlar var ve bu sazanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Adamlar da bu damardan yürüyorlar valla ben saygı duyurum.

Doğrudur valla adamlar damardan yürüyolar, bi nevi onları da tebrik etmek lazım milleti nasıl kandıracaklarını da iyi biliyorlar. Son zamanlarda trend olan  Milli ve Yerli sloganını da kullanmayı ihmal etmiyolar.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
July 09, 2018, 06:45:18 AM

Ekipten birileri gelmeye başladı demek sonunda. Aylar sonra... Bu forumdan size ekmek çıkmaz.

ferdimutluiphone
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 09, 2018, 06:53:31 AM

Helal olsun adamlara. Sonuçta adamlar bu kadar dolandırılan kandırılan olmasına rağmen hala bu pastadan çok büyük bir dilim alabilieceklerini biliyorlar. Kesinlikle 2 göbek sülalesini ihya edecek kadar vurgun yapabilirler diye düşünüyorum.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
rumblesix
Member
**

Merit: 16

View Profile
July 09, 2018, 07:24:09 AM

Sözde ekipte üç tane bilgisayar mühedisi var ve yaptıkları web sitesi buysa scam olmasa bile zaten yaptıkları işin ne kadar berbat olduklarının göstergesidir bu. Özgüven budur bence!!!
ferhatgalip
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 09, 2018, 08:29:53 AM

Bunun gibiler yüzünden insanlar tüm krpto para dünyasını aynı sanıyorlar. Yine paraları toplayıp kaybolacaklar. Adamların internet site tasarımından belli ne oldukları .

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
rafsa
Member
**

View Profile
July 09, 2018, 08:45:23 AM

yerli olarak hiç bir projeye güven kalmadı ükemizde yerli dedin mi hemen insanların aklına olandırıcılar geliyor buda bizim ülke için prestij kaybına sebep oluyor.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
July 09, 2018, 08:47:23 AM

lazım böle şeyler ulkemızze, ulkede keriz bitmediği için böyle scam şeyler de bıtmez Cheesy

her halk hak ettiği şekilde yönetilir, malesef ki bizim milletimizde bunu hak ediyor,
DarkXen
Sr. Member

Merit: 261

View Profile
July 09, 2018, 08:58:50 AM

Konu mu hortladı bana mı öyle geliyor , bu bitmemiş miydi , yeni bir şey mi var diye girdim ama, Hala aynı gayretler içinde malum kişiler. Ya gidin globali dolandırın bari madem bu işi yapabiliyorsunuz hem ülkeye de döviz girer biraz. Biz sizi çözdük , size ekmek yok buralarda.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 09, 2018, 10:05:05 AM

tarih kitaplarındaki padişahların çıkarttığı paraların isimlerini alıp token yapıyorlar. üzüldüğüm nokta bunlara para veriliyor. tokeni, web siteyi oluşturması taş patlasa 1000 dolarını alır belki bu bile fazla. işte ne kadar toplarsam kar. mangır ismi itibari ile bile güven vermiyor.

murat1453
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
July 09, 2018, 12:44:34 PM

İkinci çiftlik bank vakası yaşanmasın
dumrul88
Member
**

View Profile
July 09, 2018, 12:58:28 PM

Konu mu hortladı bana mı öyle geliyor , bu bitmemiş miydi , yeni bir şey mi var diye girdim ama, Hala aynı gayretler içinde malum kişiler. Ya gidin globali dolandırın bari madem bu işi yapabiliyorsunuz hem ülkeye de döviz girer biraz. Biz sizi çözdük , size ekmek yok buralarda.

yok daha bitmedi bu. geçen gün bir konuda denk geldim bir üye almış övmüş mangır'ı mal gibi.
biz çözdük bunları da bunlar farklı isimlerle farklı yüzlerle yine devamlı gelecekler.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
July 09, 2018, 01:06:28 PM

Allah aşkına ekibe bir bakınca blockchain'den 1 gram anlamadıkları fotolarından belli Smiley

1881 - 193∞
nihattbolatt
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
July 09, 2018, 03:17:52 PM

yerli adını duyar duymaz içimden müthiş bir kaçma hissi uyanıyor. isterse trilyonlar kazandırma potansiyeline sahip olsunlar yine de yatırım yapmam.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
July 09, 2018, 03:23:18 PM

Milletteki havadan aşırı para kazanma hırsı bitmediği sürece ve sorgulayıcı bir tavıral yaklaşım sergilenmediği sürece ponzi-scam uygulamalar da bitmez ve insanlar kandırılmaya devam eder.
barslanhan
Member
**

Graphic Designer

View Profile WWW
July 09, 2018, 04:04:36 PM
Last edit: July 09, 2018, 05:39:52 PM by barslanhan

Allah aşkına ekibe bir bakınca blockchain'den 1 gram anlamadıkları fotolarından belli Smiley

Valla süper tespit..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mangır'ın kurulum aşaması:

-Mavi donun var mı? var abi..
-Tamam  donunu kendi getirecek yaz kızım..
-filmin adıııııı..... Darbeli matkap

Yemin ediyorum ekibi oluşturma aşaması böyle değilse her bildiğim yalan.. öpecek enayi arıyorlar (ki malesef - üzülerek söylüyorum kamyonla var) ve ekip sadece at hırsızı tiplerden oluşmuş.. Tangır tungur tarhana bulgur diyerek (güya) whitepaperlarını oluşturmuşlar.. Blokchain'in ne olduğundan haberi olmayan ama Network mühendisi - ot mühendisi adı altında envai çeşit benzemezi bir araya getirme kabiliyetine sahip Milli  - Yerli coinimiz Mangır.. Başkasının yerine utanır hale geldik nedir bu ya .. Daha çok söyleyeceklerim var ama edebim müsade etmiyor
freim
Member
**

Activity: 462

View Profile
July 09, 2018, 04:27:37 PM

paylaşım için teşekkürler son zamanlarda bu tarz insanları kandırmalar vs oldu. Artık insanlar daha tedbirlik sizin de açıklamanız umarım insanları korur. Bu tarz düşüncelerde olan insanlar bir süre sonra vazgeçebilir böylelikle .
yaviz0002
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 09, 2018, 10:33:09 PM

her olayda itliğe çakallığa bulaşmak zorundaymışız yapışkanlığı var milletçe.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
rexxxoonaa
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 10, 2018, 09:31:16 PM

ben bu piyasada türklerin çıkardığı 2-3 kendini kanıtlamış coin olmadıktan sonra asla yatırım yapmam türk coinlerine. tavsiyem siz de uzak durun

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
iskendercnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 11, 2018, 11:21:07 AM

ekonominin çöktüğü veya çok kötüye gittiği ülkelerde tokatçılık vurgun peşinde olma oranları artar. Ama malesef bizim ülkede ekonomi çok iyi olsa da çok kötü olsa da toplumun büyük kesimi dolandırıcılıkla sahtekarlıkla senin benim cebimdeki paraya göz dikerek kısa yoldan köşeyi dönme peşinde. bu turcoin çiftlikbank vb oluşumlar yüzünden dünya da bizler de işin içinde türk olunca ön yargıyla yaklaşıyoruz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
complexity7
Member
**

View Profile
July 11, 2018, 02:32:26 PM

biz coin falan cıkarmayalım sonu dolandırıcılık oluyor nedense bitcoinin ismini kirletiyorlar turco coinin ne yaptığını biliyoruz

barslanhan
Member
**

Graphic Designer

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:18:39 AM

Zaten bilimsel anlamda dünyanın en ileri ülkesiyiz, bir de bu haberler ile Kripto Paralara olan bakış açısı iyice süper hale gelecek. Yapmayın abicim lütfen yapmayın. Gidin dolandırıcılık potansiyelinizi bir şeyler üretmek için kullanın. Türk insanının kanını emmekten niye zevk alıyorsunuz. Gidin ötede oynayın yeter ya. Sizin gibiler yüzünden ailemiz bize "Ne çeviriyor yine bu acaba?" diyor. Mahalledekiler ise "Geldi yine Bitli koyun alan arkadaş" diye dalga geçiyor.

Kısacası scam projeler ve sonu hüsran olan dolandırıcı girişimler Türk adının kirlenmesine sebep oluyor. Zaten denetleyen bir kurumumuz yok, üstüne birde bu dolandırıcılar çıkınca yarın öbür gün tüm Kripto para borsalarına yasak damgası vurulursa hiç şaşırmam. Devlet zaten havadan nem kapıyor ekonomi freni boşalmış otobüs gibi yokuş aşağı. Bir de bu projeleri yanlış anlamalarını sağlarsak - gerçek projeler ile bu tarz dolandırıcılık temalı projeleri harmanlarsak toptan tüy dikerler bize haberimiz ola..
freedomforever
Member
**

View Profile
July 12, 2018, 07:22:17 PM

Başlığa girmeyecektim fakat merak ettiğim için girdim. Hala akıllanmadık. Bizi siken elin adamı değil kendi milletimiz. Yazıklar olsun.

bmgs
Member
**

Activity: 518

View Profile
July 12, 2018, 07:27:42 PM

Çiftlikbank ve Turcoin projeleriyle yeterli oranda dolandırılmadığınızı düşünüyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Dolandırılma fırsatı tekrar ayağınıza kadar geldi.
karakan77
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:31:42 PM

Az önce haberler bölümünde okudum, reklam tadında güya bir haber paylaşmış arkadaş isme bak Mangır yavv  Cheesy farklı farklı internet adresleri vermiş madenciliği de yapılıyor falan yazmış bi göz atın isterseniz  Cheesy Bizim mangırlara göz diken bi dombili daha...

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Matthewww
Full Member

View Profile
July 12, 2018, 08:24:13 PM

ne olursa olsun bir itlik yapıyor bizim millet. illa ki birşeyler yapmaktan geri kalmıyor kesinlikle.
felixesteban
Member
**

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
July 12, 2018, 08:53:45 PM

Yerli ve milli kripto parası mangır,  Smiley şaka zannettim önce ama site bile yapmışlar. Yine yeniden bir dolandırıcılık girişimi ile karşılaşacağız sanırım. Bunlar daha vurup kaçmadan devlet hemen harekete geçebilse de insanlar paralarını kaptırmasalar keşke.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
hadikocum1
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 12, 2018, 11:06:24 PM

Şimdi açıkcası scam değilsen ve Türk bir proje isen bu forumda iconu paylaşırsın ki sana destek çıkarlar ama scamsan seni burada barındırmazlar ben de scam olduğunu düşünüyorum ve yerli ve milli olarak tanıtmışlarsa zaten iş yapamaz kardeşim hele bu piyasa da global olmak lazım ...
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
July 13, 2018, 10:20:50 AM

Bu piyasa dolandırıcılar için inanılmaz iyi bir ortam çok dikkatli olmakta fayda var. Daha uzun yıllar var piyasının guven ortamı sağlamak için
muteahhit
Member
**

Merit: 20

View Profile
July 13, 2018, 11:53:03 AM

Davarlar biz hiç duymamışız gibi yeni üyelik açıp açıp burada mangırı övmeye çalışıyorlar.
Ha bir de hakkının yemeyelim mangırda altıgen bilmem ne varmış. Hiç bir kripto para bu teknolojiye ulaşamamış  Grin
williamsmith
Full Member

Activity: 476

View Profile
July 14, 2018, 08:57:28 AM

Hocalar her daim ülkemizden çıkan projeler en kalitelisidir lütfen unutmayın. Çünkü ona bir Türk eli değdi. Biz Çılgın Türkler ulaştığımız her yeri güllük gülistanlık yaparız. Henüz blockchain teknolojisine giremedik. Daha yeni robot yapımını öğreniyor. Ondan sonraki aşama blockchain teknolojisi inşallah.

Mangır zıngır bağır, çığır adını duyur sonra cayır cayır paket sat ve ortadan kayboldur gerçek adı. Bilen bilmeyen kalmasın önemli bu konu.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [All]
  Print  

Jump to: