Bitcoin Forum
June 24, 2024, 10:30:28 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Jet Fadılların türemesi ile ne gibi kötü gelişmeler yaşanacak?  (Read 405 times)
avalonn (OP)
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 02, 2018, 11:33:23 PM
Last edit: March 03, 2018, 12:06:35 PM by avalonn

arkadaşlar selam,

evet bugünlerde çoğalan çakma milli yerli Türkiye'nin parası hede hödöleri ile ortaya yırtık dondan çıkar gibi fırlayan dolandırıcılık icoları malumunuz....hiç tartışmaya gerek görmüyorum bunlar öylemidir değilmidir diye.....baştan aşağıya ne bok oldukları belli..isimde vermeye gerek yok biliyorsunuz hepsini...

eskiden bi titan kenan vardı...sonra internetin gelmesi ile bu iş mega holdings kairos epitelyum gibi şeylere evrimleşti...şimdi internetten sonraki icat olarak görülen kripto geldi...tabi bizim dolandırıcılar durur mu? sonunda bunu da fark ettiler...

ben savcıyım polisim şu kadar parayı şuraya getireceksin yoksa hapse girersin diye gelen telefonlara inanan insanların olduğu, işe girerken ssk kaydınız yapılsın diye verdiğiniz kimlikle üzerinize şirket açılıp piyasaların dolandırıldığı,fakirlere yardım ediyoruz diye para toplayan derneklerin TV kanalı kurduğu bir ülkeden bahsediyoruz  Smiley

kripto jetgiller erc 20 tokeni basıp yerli milli gazıyla abidik gubidik osmanlı sosları ile hiçbir yenilik ve projesi olmayan aptal saptal icolar ile "bitcoin ve ethereum u kaçırdınız bari bu treni kaçırmayın" algısı ile anadolunun saf temiz insanlarını dolandırmak için ağızlarının suyu aka aka kolları sıvamış gibi duruyor...

yeni bir evrimleşmeye giden bu dolandırıcılara kısaca kripto fadıl, kripto jet fadıl demeyi uygun buldum...

şimdi sorularım şöyle:

bunların vereceği en büyük zararların başında ülkemizi dünyaya rezil etmeleri gelebilir mi ? turkish ico = scam ico  Grin

devlet , mağduriyetleri gördükçe kripto piyasasını ateşe verir mi ? (gerçi borsalardan vergi geliyor niye kaldırsın...ama icoları abd çin gibi yapar mı ?)

yoksa reza sarraf ve çiftlikbank gelişmelerine bakarsak yıllarca hiçbir önlem alınmaz mı ?

Jet fadıl kimdir? (bu adam milletvekili bile oldu ne acı dimi)
https://www.youtube.com/watch?v=GO66-jR4b90
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
March 02, 2018, 11:37:24 PM

Türkler zaten bu piyasada pek sevilmiyorlar. Ama şu anda milleti dolandırmaya çalışanlar dışarıya çok açılmıyor. İçerde o kadar çok enayi varki globalle uğraşmaya gerek bile yok Cheesy Devletin de pek birşey yapacağını sanmıyorum. Bir yolu kapatsan başka bir yol buluyorlar. Sonu gelmez bu işlerin.
titulng
Sr. Member

Activity: 484
Merit: 250

HubrisOne

View Profile
March 02, 2018, 11:46:10 PM

Bitcoin'in forklarından daha büyük bir Jet Fadıl projesi olabileceğini düşünmüyorum ve bu forklardan sonra piyasa bu tür dolandırıcılıklara alıştı.. Yani insanlar fork, airdrop, yenilik gibi kelimelere eskisi kadar atlamıyor artık herkes iyi projeleri kovalamaya başladı.

.
  ◆

.
.
.

.

▄▄       ▄▄      ▄▄       ▄▄      ▄▄▄▄▄▄▄▄         ▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄           ▄▄▄            ▄▄       ▄▄      ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
██       ██      ██       ██      ▀▀▀▀▀▀▀██▄       ▀▀▀▀▀▀▀██▄      ██      ▐██▀▀▀▀▀▀▀       ▄▄██▀▀▀██▄▄        ▀██▄     ██      ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀       ██      ██       ██              ██               ██      ██      ██              ██▀       ▀██         ██▄    ██      ▄▄
▄▄▄▄▄▄▄▄▄██      ██       ██      ▄▄▄▄▄▄▄██▀       ▄▄▄▄▄▄▄██▀      ██      ▐██▄▄▄▄        ▐█           █▌      █▄ ▀██   ██      ██▄▄▄▄
██▀▀▀▀▀▀▀██      ██       ██      ██▀▀▀▀▀██        ██▀▀▀▀▀▀        ██        ▀▀▀▀██▄      ▐█           █▌      ██   ██▄ ██      ██▀▀▀▀
██       ██      ██       ██      ██      ██       ██   ▄▄         ██             ▐█▌     ▐█▄         ▄█▌      ██    ▀█▄██      ██
██       ██       ██▄   ▄██       ██     ▄█▀       ██    ▀█▄       ██            ▄██       ▀██▄▄   ▄▄██▀       ██     ▀███      ██
██       ██        ▀▀███▀▀        ████████▀        ██      ▀█      ██      ███████▀           ▀▀███▀▀          ██       ██      ██████████
.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

██████████████████████████████████████████████
.

.
.

▄███████████▄     
██▀       ▐█▀█▄   
██        ▐█  ▀█▄ 
██        ▐█    ▀█▄
██        ▝▀▀▀▀▀▀██
██               ██
██  ███████████  ██
██               ██
██  ██████       ██
██               ██
██▄             ▄██
▀█████████████████▀
WP
.

.
.

.

.
.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
March 02, 2018, 11:55:18 PM

bir laf vardı tam hatırlayamadım ama "dolandırıcılık mağdurlarının çoğu asıl dolandırmak isteyenlerdir" gibisinden bir manaya geliyordu. yani adam banker kastelli'ye 100 lira verip her ay 10-20 tl alıyorsa bir yerde patlayacağını bilmeli... http://www.imdb.com/title/tt1933667/?ref_=nm_flmg_act_4 robert de niro'nun bu filminde bu konu gayet güzel işleniyor.

ikinci olarak bu tür piramit ponzi vs tarzı işlerde balıklama dalanlar sanıldığı gibi enayi değil! birçoğu "ilk" olmak istediği iiçin hemen girişir böyle işlere çünkü en erken giren zararsız hatta oldukça büyük kazançla çıkar işin içinden kairos vs'ye ilk girenler genelde araba ve onbinlerce dolar kazanmışlardır, verdikleri 3-5'i fazlasıyla almışlardır. yani sanıldığı gibi saftirik falan değil toplum  Cheesy

bu sistemin de "kafadan" batmayacağı hissine kapılırlarsa birçok kişi parasını yatırıp 3-4-10x neyse kaktrıp geçebilirler. sona kalan dona kalır orası ayrı! Wink

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
March 02, 2018, 11:57:30 PM

Ülkem piyasası, milletimin duygularını sömürmek amacıyla ucuz teraneler üreten sapıklarla dolu. Milli coin, osmanlı tuğrası, akçe. Bir tane adam çıkıp da diyemiyor ki biz şunu yaptık, şu şekilde sunuyoruz. Nerede sömürü var, orada isimleniyorlar. Çıldırıyorum.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
March 02, 2018, 11:59:16 PM

Bu kadar keriz varken Jet fadıllar bitmez, onca koyunu güdecek bir çoban lazım ben hiçbir şekilde bu tür insanlara üzülmüyorum çünkü kurunun yanında yaşı da yakıyorlar.. Yıllardır siyası olarak bu adamlara göre yönetiliyoruz, ülkenin durumu ve milletin aklı ortada.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
March 03, 2018, 12:02:57 AM

Tamam biz bilinçli olarak bu çakalların dolaplarını anlıyoruz da, bunlar eninde sonunda dolandıracak adam buluyor ülkede. İlla ki birilerini tokatlayacaklar ve tokatladıkları para ile daha büyük tokat yapmak için uğraşacaklar.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
March 03, 2018, 12:45:18 AM

Valla bu jet fadıl gibi zihniyete sahip kişilere gündoğdu.Kripto piyasası bunlar için biçilmiş kaftan.Sahi Jet fadıl neden JETcoin çıkartmadı hala ilginç.Eğer JETcoin çıkarsa kesin Total Supply 1 trilyon felan olur.Tanesini de 1 dolardan satar bu adam bizim sakallı kerizlere.
Jetcoin her ay fork yapar ilk ay bedava amınacoin verirler.Sonraki aydaki forkta ise cebimecoin.. Grin
coingainer01
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
March 03, 2018, 06:47:56 AM

Ya bu işlere giren tiplerden çevremizde var, hep böyle kendilerini uyanık sanırlar bak çok güzel para kazancam bu işten diye girerler sonra çakılı kalırlar, trona girenlerin çoğu öyle mesela, 20 30 kat gibi bir kar var ortada, gözleri boyanıyor anında atlıyorlar onlar kazanıyor ben de kazanıcam diye. Bi zeki siz değilsiniz arkadaşlar kanmayın, salak durumuna düşüyorsunuz.

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
March 03, 2018, 07:36:13 AM

Piyasaya olan güveni tabi ki etkiler.Yakinda bunlarla alakalı haberler sitelerde televizyonlarda çıkınca millet temkinli yaklaşacak artık.

jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
March 03, 2018, 08:00:44 AM

türk olarak nerde hinlik cinlik var oradayız. Yakında haberlerde büyük bitcoin vurgunu diye bir şey gorursem sasırmam.

temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 03, 2018, 08:07:46 AM

O kadar proje çıktı 1 tanesi mi global düşünemez arkadaş. Milli para yerli para nedir ya. Demiyolar mı piyasa coin dolu kim alır Dünya da bizim milli paramızı. Ama amaç ne orası kötü işte. Amaç insanlarımızı dolandırmak. Bunlar yüzünden kripto paralara bakış açısı değişiyor memlekette. Dolandırıcılık aracı olarak görülmeye başladı ülkemizde.

Bu arada;
Bence Jet Fadıl'ın haberi yok bu işten öğrense bi token çıkarır güzel bi reklam yapar,milleti yine güzelce dolandırır. Malum adamın üstüne yok herkesi kandırabiliyor.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 03, 2018, 09:15:02 AM

Şu ana kadar toplumun ve medyanın çok fazla dikkatini çekecek bir proje yapılamadı. Umarım böyle de kalır. Türkiye'deki kripto para algısı medyanın elinde. Kolaylıkla insanlar yanlış bilgilendirilebiliniyor. Çiftlik Bank büyüklüğünde oluşumlar kipto paraların itibarına zarar verebilse de yasal bir sıkıntıya yol açacağını sanmam.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
March 03, 2018, 09:23:42 AM

Burada insanlar okuyor ediyor bir hafta 10 gün burda okuyan adam en azından, gidip böyle tırt şeylere yatırım yapmaz normal insanlara göre daha temkinli olur ama dışardakiler daha az bilgiyle dolandırılabiliyor rahatça.

sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 03, 2018, 09:25:23 AM

Buradaki kesimin scam bir projeye yatırım yapacağını sanmıyorum. Evet size katılıyorum ama bir umut belki bizden de düzgün bir şey çıkar diye takip etmeden duramıyorum

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
gkyldz
Member
**

Activity: 137

View Profile
March 03, 2018, 09:52:29 AM

Yahu daha yenide sikke için bir coin acilmıştı ne zamana kadr sürecek bi bizim insanımızın insanları dolandırmaya çalışması kolay para sevdası. Emin olun diğer ülkelerden farkımız yok sadece aklımızı kolay para kazanma yöntemlerine kullanıyoruz o yüzden geri kaldık birde en önemlisi eğitim ağa.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 03, 2018, 10:55:58 AM

Buradaki kesimin scam bir projeye yatırım yapacağını sanmıyorum. Evet size katılıyorum ama bir umut belki bizden de düzgün bir şey çıkar diye takip etmeden duramıyorum

Buradakiler zaten bilgili ve araştıran kesim hocam, ama gidipte scam projeleri bu konuda az bilgi sahini olan halka tanıtıp ellerinde avuçlarındaki paraya göz dikenler var bu sektörde çok can yakar söylenildiği gibi.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 03, 2018, 10:58:24 AM

aq piyasasında üreseler nolur saf varsa bu piyasa için değil her piyasada soyarlar milli deyip kanmamak lazım milliye tavsiyem uzak durun
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
March 03, 2018, 11:34:02 AM

Piyasanın geneli böyle. Yani sadece türkiyeden çıkmıyor bunlar. Rusların son dönemde çıkardığı icolara bakın. Icoların zaten yüzde 90ının amacı sadece para toplamak, birşey üretmek değil. Ama bazı durumlarda alan razı veren razı durumu olduğu için bir şekilde görmezden geliniyorlar. Yoksa ortadaki özellikle yazılım ve blokzinciri üzerine olan projelerin geliştirilmesi için gerçekten belirledikleri hardcap kadar bir meblağa ihtiyaçlalrı var mı?

turn the page
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
March 03, 2018, 11:34:31 AM

Abi enayinin çok olduğu yerde uyanık adamlar daha fazla olacaktır kısa yoldan para kazanmak için adamlar elinden geleni yapacak paylaştığın videoyu izledim o şahıs dolandırıcılık üstüne dolandırıcılık yapıyor ve rahat bir şekilde hala gidip milletvekili adayı olabiliyor ben artık yorum yapmıyorum ya. Üzülüyorum sadece yurdum insanının saflığına üzülüyorum
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: