Bitcoin Forum
May 09, 2024, 03:56:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bankaların Ripple İlgileri Devam Ediyor  (Read 163 times)
micalith (OP)
Hero Member

Activity: 894
Merit: 501

View Profile
March 03, 2018, 06:40:55 PM

Güney Kore merkezli banka Woori Bank uluslararası havale işlemlerinde ripple ile çalışacaklarını duyurdu. Piyasanın önde gelen kripto paralarından birisi olarak bilinen ripple kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan ve kripto paralara dayanan hızlı bir ödeme altyapısıyla dikkatleri çekiyor.

Woori Bank bünyesinde faaliyetlerine devam eden Dijital Strateji Departmanı geçtiğimiz Ocak ayından itibaren yürüttüğü “işlem gerçekleştirme testlerini” başarılı bir şekilde sonlandırdı. Bu denemelerden olumlu sonuçlar alan banka ripple teknolojisini dünya çapında gerçekleştirilecek havale işlemlerine uygulamayı düşünüyor.

Banka tarafından gerçekleştirilen bu denemeler Japonya merkezli büyük bir proje kapsamında gerçekleştirildi. Aralarında SBI Group gibi Japonya’nın ileri gelen kurumlarının da bulunduğu 37 farklı kuruluş ripple’ın havale testine dahil oldu.

Büyük bir çoğunluğu blockchain teknolojisine dayandırılan havale işlemlerine olan ilgileriyle bilinen bu kuruluşların büyük bir kısmını Japonya merkezli bankalar oluşturuyor. Faaliyetlerine Japonya’da devam eden ve uluslararası boyutta gerçekleşen ödemeler için alternatif yollar arayan bu bankalar ripple ağının altyapısının “oldukça iyi tasarlanmış” olduğuna işaret ediyorlar.

Güney Kore’nin ikinci en büyük bankası olarak bilinen Shinhan da bu bankalarla aynı görüşü paylaşıyor. Bir diğer Güney Kore bankası Woori Bank’ın çatısı altında çalışan yetkililer tarafından yerel haber kaynaklarına yapılan açıklamalar şu şekilde:

“Test sürecinin ardından elde edilen sonuçlar beklenen yönde ve güzel olduğu için Japonya sınırlarındaki birçok bankanın bu projeyle ilgilendiğini ifade edebiliriz. Hatta büyük bankalardan birkaçı uygulamaya geçmeye hazırlanıyor.”

Güney Kore merkezli banka Woori Bank uluslararası havale işlemlerinde ripple ile çalışacaklarını duyurdu. Piyasanın önde gelen kripto paralarından birisi olarak bilinen ripple kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan ve kripto paralara dayanan hızlı bir ödeme altyapısıyla dikkatleri çekiyor.
Woori Bank bünyesinde faaliyetlerine devam eden Dijital Strateji Departmanı geçtiğimiz Ocak ayından itibaren yürüttüğü “işlem gerçekleştirme testlerini” başarılı bir şekilde sonlandırdı. Bu denemelerden olumlu sonuçlar alan banka ripple teknolojisini dünya çapında gerçekleştirilecek havale işlemlerine uygulamayı düşünüyor.

Banka tarafından gerçekleştirilen bu denemeler Japonya merkezli büyük bir proje kapsamında gerçekleştirildi. Aralarında SBI Group gibi Japonya’nın ileri gelen kurumlarının da bulunduğu 37 farklı kuruluş ripple’ın havale testine dahil oldu.

Büyük bir çoğunluğu blockchain teknolojisine dayandırılan havale işlemlerine olan ilgileriyle bilinen bu kuruluşların büyük bir kısmını Japonya merkezli bankalar oluşturuyor. Faaliyetlerine Japonya’da devam eden ve uluslararası boyutta gerçekleşen ödemeler için alternatif yollar arayan bu bankalar ripple ağının altyapısının “oldukça iyi tasarlanmış” olduğuna işaret ediyorlar.

Güney Kore’nin ikinci en büyük bankası olarak bilinen Shinhan da bu bankalarla aynı görüşü paylaşıyor. Bir diğer Güney Kore bankası Woori Bank’ın çatısı altında çalışan yetkililer tarafından yerel haber kaynaklarına yapılan açıklamalar şu şekilde:

“Test sürecinin ardından elde edilen sonuçlar beklenen yönde ve güzel olduğu için Japonya sınırlarındaki birçok bankanın bu projeyle ilgilendiğini ifade edebiliriz. Hatta büyük bankalardan birkaçı uygulamaya geçmeye hazırlanıyor.”

Şirketin kripto parası XRP geçtiğimiz Ocak ayında tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmayı başararak ethereum’un sahip olduğu piyasa değerini geride bırakmıştı. Ancak XRP zaman içerisinde büyük bir değer kaybı yaşadı. Bu değer kaybına rağmen geçtiğimiz ay Ripple şirketi için oldukça başarılı geçen bir ay olarak yorumlanabilir.

Şirket geçtiğimiz Şubat ayında uluslararası fon transfer platformu Western Union ile bir anlaşma sağlamıştı. Buna göre Western Union tarafından yapılacak uluslararası fon transfer işlemleri ripple teknolojisiyle daha hızlı ve ucuz hale gelecek.

Source: https://coin-turk.com/bankalarin-ripple-ilgileri-devam-ediyor
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715226972
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715226972
Reply with quote  #2

1715226972
Report to moderator
1715226972
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715226972
Reply with quote  #2

1715226972
Report to moderator
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 04, 2018, 02:13:34 PM

Ripple bence eski güveini kolay kolay kazanamayacak gibi duruyor benim gözümde. Bi anda fiyatı yükseldi düşükten alan kullanıcılar satıp kurtuldu fakat daha da yükseleceğini söylen kişiler tarafından yeni ripple alımları yaptırıldı o kişilerin çoğundada elinde patladı ripple. Şahsen ben arıtk pek fazla güvenmiyorum rippleye.. Bilgilendirme için yinde teşekür ederim.

kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
March 04, 2018, 03:43:53 PM

xrp ben yerimi aldım ve artmasını bekliyorum umutlarımız herkes gibi fazla umarım bu talepler kazanmamızı x3-x5 yapar.

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 04, 2018, 04:15:23 PM

Merkezidir değildir, seversiniz sevmezsini ama Blockchain in gerçek dünya ile bağlantısını sağlayan en iyi firma Ripple dır. (xrp değil yanlış anlaşılmasın)

uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
March 04, 2018, 04:18:07 PM

xrp ben yerimi aldım ve artmasını bekliyorum umutlarımız herkes gibi fazla umarım bu talepler kazanmamızı x3-x5 yapar.

Hemşerim xrp de umarım çok terste kalmamışındır. Yükselip yükselmeyeceğini bilemeyiz ama yeterince yüksek zaten ripple. Türkiye de ripple ve iota dışında baska sey konusulmuyor neredeyse. Aksarayda da aynı şekilde devam ediyor. Gerçi son zamanlarda tronda eklendi. Arkadaşa almamasını söylememe rağmen girdi bunlara ve 2x olan parasını eksiye düşürdü
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 04, 2018, 04:40:34 PM

bu kadar yüksek piyasa hacmine sahip olan bir coin hakkında bu tür geliştirici projjerlerin ortaya atılması çok ilgi çekici

max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
March 04, 2018, 04:49:22 PM

Hemşerim xrp de umarım çok terste kalmamışındır. Yükselip yükselmeyeceğini bilemeyiz ama yeterince yüksek zaten ripple. Türkiye de ripple ve iota dışında baska sey konusulmuyor neredeyse. Aksarayda da aynı şekilde devam ediyor. Gerçi son zamanlarda tronda eklendi. Arkadaşa almamasını söylememe rağmen girdi bunlara ve 2x olan parasını eksiye düşürdü

Ripple,Iota,Tron - 39,3,65 milyar arza sahip projeler..Benimde bir arkadaşım Ripple ve Iota'ya girdi baya bir miktar..Hem de şimdiki fiyatların 2 katı iken..Bu tarz işlerde yakınımız da olsa karışamıyoruz tabi yapma,etme diye..Girme deriz 1 haftaya x3 yapar mahcup oluruz..Şahsi fikrim olarak 1 sene tutmak şartıyla şu anki fiyatının yarısı rakamla satılsa almam..Şu an airdrop,bounty yapsa katılmam Smiley o derece ilgimi çekmiyor bu projeler..Umarım yatırımcısına kazandırır.
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
March 04, 2018, 05:00:58 PM

piyasadaki hacmi okadar büyükki herkesin ister istemez dikkatini üstüne çeken bir coin olmuş durumda ama btc yüzünden sürekli düzensiz

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 04, 2018, 05:07:16 PM

Ripple bankalar niye ilgi gösteriyor? Çünkü ripple kontrol edebilecekleri merkezi bir sisteme sahip. Yani ripple bizim desteklememiz bir çeşit kendi bacağına sıkmak demek oluyor.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
March 04, 2018, 05:20:37 PM

Ripple dünyanın dört bir tarafına yayıldı, hiçbir farkı yok diyebiliriz diğer altcoinlerden fakat çok fazla şirketle anlaşmaya vardı. Ne kadar sevmesemde dünyada altcoin ile ödeme diyince akıllara ilk ripple geliyor.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
Sundiego
Newbie
*

Activity: 274
Merit: 0

View Profile
March 04, 2018, 07:42:02 PM

Ripple, ilerde başarılı olma şansı en büyük coin,merkezi sistemiyle bankaların işine geldiği için. Ama bu cryptocoinlerin amacına ters ve bizim çoğumuz için çok kötü olacak.
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
March 04, 2018, 07:58:31 PM

aslında ripple coin burn yapsa önüne geçilemez ama yapacağını hiç sanmıyorum eski fiyatlara gelmesi biraz zor olacak gibi duruyor
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
March 04, 2018, 08:06:33 PM

Bankaların ripple kullanması ripple ın değerini artıracak bir olay değil aslında ama işin spekülatif kısmı devreye giriyor fiyat yukarı gidiyor, Beklentiler alınır gerçekler satılır satılanda elde kalır olmasın aman dikkat
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
March 04, 2018, 10:23:19 PM

merkezsiz piyasa diyoruz ama riple bankalara calısıyor nasıl merkezsiz olcak bu piyasa anlamış değilim o yüzden birazda geriden bakıyorum bu coine tamamen kripto parala görüşümle ilgili.

CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 04, 2018, 10:25:09 PM

Japonya'dan Ripple'ye olan ilgi çok büyük eğer Japonlar bu işin içindeyse ben güven duyarım açıkçası.. Ripple ne zaman yükselse piyasa ardından crash yiyiyor farkında mısınız? Bitcoinci tayfa Ripple'nin yükselişini engellemek için bunu yapıyor olabilir bana göre Bitcoin'in çok gizli, çok sağlam bir topluluğu var.. arkasında para babaları var. kriptoparalar artık bir tür zengin oyuncağı, balinaların savaşı.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
March 04, 2018, 10:27:45 PM

Dünyada çok banka kabulunu gördü ripple ve görmeyede devam edicekler tasarruf açısından buda milleti teknolojisiyle bilgilendiriyor ripple
Pages: [1]
  Print  

Jump to: