Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:41:11 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Duymadığınız Türk Projesi Joint Ventures  (Read 797 times)
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 05, 2018, 12:06:18 AM

demek joint ha:D isim bana biraz manalı geldi,türklere bayılıyorum umarım başarılı olur peerguessi iyi desteklemiştik joint'i neden desteklemeyelim ki

redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
March 05, 2018, 08:29:19 AM

Artık Türk projeleri diyince ister istemez bir önyargı oluşuyor. Çıkıpta başarılı olan şöyle x2 , x3 yapan yok diye biliyorum. Ama gerçekten sağlam bir proje gelse de  "Tüh be kaçırdık"  falan derim belki ama başarılı olduğu içinde sevinirim.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
March 05, 2018, 08:58:55 AM

duymamıştım, güzel projeymiş.normalde türk projelere pek güvenmiyorum ama bunu takip edeceğim.isim verilmesi güven oluşturdu diyebilirim.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 05, 2018, 09:36:07 AM

Bir türlü beceremiyoruz bu işleri, umuyorum bu tutunur, bildiğin çobn hikayesine döndü yarın birisi harika bir iş yapacak bunlardan bir halt olmaz diye kimse iplemeyecek diye korkuyorum
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 05, 2018, 09:47:39 AM

Güzel proje gibi duruyor. Bir kaç noktasına takıldım ama.
 - oluşan ekonomik değerden ise pay almayacak.==> Bunla tam olarak ne söylenilmek isteniyor. Tasarım yada diğer ekip oluşacak olan Tokenlardan hiç pay almayacak mı.? Nasıl olacak peki.?
 - İngilizce yaparsın güzel ama, yanına kendi dilini de koyması lazım. Bu kadar zor olmasa gerek Türkçeye de yer vermeleri. En azından Türkiye den okuyacak birisi net olarak cevap bulur.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 05, 2018, 10:16:40 AM

türkiyedeki kriptolar arasında joint ventures yabancı isimli, ana sayfası oldukça başarılı ve globale yayılabilecek özelliklere sahip bir ico. mükemmel mi tabi ki değil hiçbir ico mükemmel değildir. yalnız türkiyeden çıkan en başarılı icolardan birisi olabilir. diğer türkiyedeki icolar bence bunun yanına bile yaklaşamaz. 5 üzerinden 4,5 gibi puanlar alabilecek ico mu hayır değil. o türde girişimin oluşmasını istiyorum.

crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
March 05, 2018, 11:11:32 AM

Türk projeleri neden bu forumda tam yayınlanmıyor anladım bizimkiler en başında fail veriyor sanki ama bu diğerlerinden farklı gözüküyor gibi

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 05, 2018, 11:29:36 AM

bilinmemesine karşın bilenlerin takip ettiği değişik bir projedşr ben şahsen takip edenlerin arasındayım ve sabırsızlıkla bekliyorum

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 05, 2018, 11:57:40 AM

Bende şuan forumda sizin açmış olduğunuz konudan dolayı duydum, ilginç geldi, diğer türk projelerinin hepsi ortaya bir emek koymaktan ziyade reklam yolunu tercih ettiler, başarılı olduklarını da düşünmüyorum zaten, bir projenin ekibi tabi ki reklamını yapabilir ama ekipten ziyade projenin kendisi yapmalıdır reklamı, bakalım bu nasıl olacak, umarım diğer projeler gibi bu da fiyasko olmaz.

risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
March 05, 2018, 12:05:37 PM

İco'nun tutması zor gibi geliyor ama neden olmasın bence 1-5 10 milyon dolar beklemek hayel gibi olur ama biz yinede destekleyelim umarım başarılı olurlar.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 05, 2018, 01:24:54 PM

Arkadaşlar bu ico olayının en büyük amacı projeye finansman sağlamaktır. Şuan ki regülasyon durumları ve bir çok belirsizlikten dolayı kesinlikle bu tarz projelere yatırım yapmayın, proje çok başarılı olabilir ama sizin aldığınız token gerçekte o değere sahip olmaz.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
March 05, 2018, 01:37:50 PM

Bana göre proje başarılı olurmu şuan bunu hiç kimse bilemez yakından izlemekte fayda olacağını düşünüyorum bakarsınız bir ilk olur bu biraz zor ama olsun .d

jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
March 05, 2018, 01:44:59 PM

websitesi vs sikke mangır akche ile kıyaslayınca daha profesyonelce duruyor. Umarım scam bir proje cıkmaz

SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 05, 2018, 07:09:00 PM

acikcasi onyargili yaklastim projeye. proje bildigim kadariyla iytenin teknoparkindan yurutulecek. hemen dibimde. ekiple bi gorusme yapmak isterim.

görüşürsen bize de haber ver Cheesy
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 05, 2018, 07:11:53 PM

bilinmemesine karşın bilenlerin takip ettiği değişik bir projedşr ben şahsen takip edenlerin arasındayım ve sabırsızlıkla bekliyorum

bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.
JointVentures-io
Newbie
*

Activity: 89

View Profile
March 06, 2018, 07:14:49 AM

Merhaba
Bu post için çok teşekkür ediyoruz. Sayenizde insanların neler düşündüğünü daha yalın bir şekilde görme şansımız oldu.

Kısa bir süre içinde Türkçe bir ANN postu çıkmış olacağız. Bu sırada aşağıya gelen mesajlara projenin kurucu ortağı olarak cevap vermeye çalışacağım.

Bana ulaşmak isterseniz - ahmet@jointventures.io  https://t.me/ahmetars

Tekrar teşekkürler
Ahmet

Sürekli olarak yerli projeler ile ilgili yazılar yazılıyor. Fakat bugün sizlere hiç duymadığınız bir projeden bahsedeceğim.

Öncelikle kesinlikle ANN değildir. Yine bu yazı yatırım tavsiyesi de değildir. Joint Ventures hakkında bilgisi olan ve daha çok bilgi öğrenmek amacıyla açılmış bir yazıdır.

Joint Ventures

Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek için kurulan bir çatı şirketi olarak karşımıza çıkan Joint Ventures, ilk ürünü ile yayıncıların işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Ahmet Arslan, Cevdet Süer, Gülseren Arslan, Latif Çakıroğlu ve Zeki Kavrazlı tarafından kurulan Joint Ventures’ın ofisi ise İzmir Urla’daki Teknopark İzmir‘de yer alıyor.

Blockchain tabanlı yorum sistemi
Geliştirdiği ilk uygulama ile yayıncılar için blockchain tabanlı bir yorum sistemi sunacak olan Joint Ventures, popüler yorum servisi Disqus ile benzer bir çalışma mantığı sunacak. Disqus’tan farklı olarak reklam gelirini yayıncılar ve yorumculara Joint adı verilen bir token olarak dağıtacak olan Joint Ventures, oluşan ekonomik değerden ise pay almayacak.

Sistemin güvenli bir şekilde çalışması için blockchain teknolojisinden faydalanan girişim, sistemde dönen ekonomik değerin tüm kayıtlarını Joint kullanıcıları ile paylaşacak. Kullanıcılara dağıtılacak olan Joint tokenın Ethereum tabanlı bir token olacağını da ekleyelim.

Ethereum tabanlı Joint token
Ethereum‘un haricinde başka blockchain altyapılarını da kullanan Joint Ventures, kazanılan Joint tokenlarının son kullanıcılar ve yayıncılar tarafından kullanım alanları olmasına oldukça önem gösteriyor. Sistem arayıcılığıyla kazanılacak olan tokenlar, yorumları öne çıkarmak, yayıncılara destek olmak veya Joint network‘ünün paralı içeriklerine abone olmak için kullanılabilir.

Yayıncılar ise kazandıkları Joint tokenları başka yayıncılardan trafik satın almak veya ekip üyelerini ödüllendirmek için kullanabilir. Ethereum tabanlı olduğu için Joint tokenların işlem göreceği borsalara transfer edilip kullanılabileceğini de ekleyelim.

Kurucuların haricinde 5 tam zamanlı çalışandan oluşan Joint Ventures, 2018 yılının ilk çeyreğinde çalışan sayısını 10‘a çıkartmayı hedefliyor. İzmir Urla’da insan kaynağı bulmakta sıkıntı yaşayan Joint Ventures’ın özellikle yazılım ve pazarlama alanları için çalışan arayışında olduğunu da belirtelim.

Mart ayında ICO yapmayı planlıyor
Proje için yayıncılarla görüşmeye de başlayan girişim, bir yayıncı yorum sistemini Joint‘e geçirdiğinde ilk etapta o yayıncının ziyaretçilerine blockchain, kripto para, cüzdan ve token gibi teknik detaylardan söz etmeyecek. Sistem içinde belirli bir süre geçirdikten sonra kullanıcıya önce bir cüzdan açıp sistemi tanıtmaya başlayacak olan Joint Ventures, geçiş sürecinin mümkün olduğunca sıkıntısızı olmasına özen göstermeyi planlıyor.

Önümüzdeki dönemde gerçek kullanıcıları ve yayıncıları olan bir platform haline gelmek isteyen Joint Ventures, 2018 yılının Mart ayında ise ICO yapmayı hedefliyor. Kısacası sadece bir Whitepaper ile ICO yapmayacak olan Joint Ventures, ICO öncesi ön satışlarına ise özel olarak sürdürüyor.

Kaynak: https://webrazzi.com/2017/12/25/joint-venturestan-yayincilar-icin-blockchain-tabanli-yeni-cozum/

İngilizce ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2940988.0

Websitesi: jointventures.io
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 06, 2018, 07:30:37 AM

ana sayfa profesyonel hazırlanmış. çok detay olmasa da göze hoş geliyor. telegram kanalda 1000'e yakın üye bulunuyor fakat bir hareketlilik göremedim. soru-cevap tarzında bilgilendirme yerine güncel olarak joint ventures hakkında bilgi paylaşımı var. İngilizce olması bu kanalında son derece güzel. bounty kampanyası olacak mı acaba?
JointVentures-io
Newbie
*

View Profile
March 06, 2018, 07:31:38 AM

Merhaba
Bağımsız yayıncılar (orneğin yerel bir haber sitesi, teknoloji blogu, forum gibi) reklam gelirlerinin yarısından fazlasını aracılara kaybediyorlar. Biz Joint ekosisteminde dönecek olan reklam gelirlerinden pay almayacağımızı deklare ediyoruz.

http://res.cloudinary.com/jointventures/image/upload/v1520321241/adtech_fraud_2.jpg

Ekibe ayrilan tokenlar ve ICO`da toplanacak olan fon projelerin hayata geçirilmesi için kullanılacak.

Türkçe için haklısınız, üzerinde çalışıyoruz.

Güzel proje gibi duruyor. Bir kaç noktasına takıldım ama.
 - oluşan ekonomik değerden ise pay almayacak.==> Bunla tam olarak ne söylenilmek isteniyor. Tasarım yada diğer ekip oluşacak olan Tokenlardan hiç pay almayacak mı.? Nasıl olacak peki.?
 - İngilizce yaparsın güzel ama, yanına kendi dilini de koyması lazım. Bu kadar zor olmasa gerek Türkçeye de yer vermeleri. En azından Türkiye den okuyacak birisi net olarak cevap bulur.
JointVentures-io
Newbie
*

View Profile
March 06, 2018, 07:43:04 AM

Selamlar
5 üzerinden 4.5 almak pek zor değil Smiley 1.5 BTC veriyorsunuz puanınızı dilediği gibi revize ediyor bazı "ico uzmanları"

https://res.cloudinary.com/jointventures/image/upload/v1520322022/Opera_Anlık_Görüntü_2018-03-06_103956_mail.google.com.png

Bu tür fake hizmetlere bulaşıyor olsak çok daha "iyi" görünebiliriz ama inanın ihtiyaç duymuyoruz. Zamanla herşey yoluna girer, arkamizdan kotu konusulmasina degmez.

Sevgiler
Ahmet

türkiyedeki kriptolar arasında joint ventures yabancı isimli, ana sayfası oldukça başarılı ve globale yayılabilecek özelliklere sahip bir ico. mükemmel mi tabi ki değil hiçbir ico mükemmel değildir. yalnız türkiyeden çıkan en başarılı icolardan birisi olabilir. diğer türkiyedeki icolar bence bunun yanına bile yaklaşamaz. 5 üzerinden 4,5 gibi puanlar alabilecek ico mu hayır değil. o türde girişimin oluşmasını istiyorum.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
March 06, 2018, 01:39:06 PM

O kadar scam proje çıkmasına rağmen, aramızdan böyle güzel fikri olan bir proje çıkmasına çok sevindim. Umarım başarıya olaşır. Destek verebileceğimiz bir konu olursa yardımcı oluruz.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: