Bitcoin Forum
June 21, 2024, 02:10:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sepet yapmanın suyunu çıkarmak! Azaltmamda yardımcı olur musunuz?  (Read 338 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 05, 2018, 10:26:38 AM
Last edit: March 05, 2018, 10:53:48 AM by PHI1618

Öncelikle şunu söyleyeyim. Uzun dönem hodl’cuyum. Burada gördüğünüz coinler zaman zaman değişmekle birlikte nakite çevrilmesi için en az 1 belki 2-3 yıl bekleyecek.

Sepet yapayım derken ipin ucunu kaçırdım sanırım biraz. Şu an göreceğiniz üzere 39 çeşit kripto para var elimde. Bunlardan airdropla gelen tırt şeyleri dahi görün diye yazdım.  Yüzdeleri gördüğünüz şekilde.

Burayı mümkün olduğunca sadeleştirmeyi planlıyorum. Çeşidi 15-20ye düşürüp sattıklarımı btc’de bekletmeyi planlıyorum. Blockfolio’dan takipte olduğum için bazı durumlarda değişiklik yapıyorum. Al sat işi benlik değil. Al satla kar etme planım yok. Ama her 2-3 ayda bir eldekilerin analizini yapıp bazılarından tamamen çıkma yoluna gitmeyi planlıyorum.

Ekran görüntüleri şöyle, link olarak verdim çok kalabalık etmesin sayfada.

https://imgur.com/a/WOJJI

Açılmıyorsa
https://i.hizliresim.com/JQz03j.png
https://i.hizliresim.com/OozGEP.png
https://i.hizliresim.com/z0p6n9.png
https://i.hizliresim.com/G94d3V.png
https://i.hizliresim.com/y0pBV7.png
https://i.hizliresim.com/6Jvom3.png

Şimdi size göre buradakilerden hangilerinden çıkılmalı? Hangilerini satıp hangilerini arttırmalı?  Huh

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
March 05, 2018, 10:42:43 AM

dostum resim açılmıyor
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 05, 2018, 10:54:12 AM

dostum resim açılmıyor
Alternatif linkleri ekledim. Imgur Türkiye'de engelliydi sanırım.

prdn
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
March 05, 2018, 10:54:55 AM

Bence en az 33-35 tanesi işe yarar coinler, yani tadını kaçırmamışsın aslında. Böyle bol sepeti bende yapmak istiyorum ama üşeniyorum 10 taneden fazla birşey alamıyorum ben
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
March 05, 2018, 11:09:08 AM

Bu sepetin uzun vadede kaybetme ihtimali yok bence ya, belki bir kaç altcoin sıfırlanır ama uzun vadede diğerleri çok rahatlıkla kurtarır ama sayıyı bencede azaltmalısın

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 05, 2018, 11:20:18 AM

Hey maşalllah senin sepetin benimkinden baya fazlaymış. Grin Benim sepetimde şu an 2 tane coin var sende 30'un üstünde.Ben fazla açılamıyorum takip acısından zor oluyor.Bounty'den gelenlerle sepeti biraz daha arttıracağım.Güzel bir altcoin sezonunda sepeti biraz azaltabilirsin hocam.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 05, 2018, 11:25:13 AM

Hey maşalllah senin sepetin benimkinden baya fazlaymış. Grin Benim sepetimde şu an 2 tane coin var sende 30'un üstünde.Ben fazla açılamıyorum takip acısından zor oluyor.Bounty'den gelenlerle sepeti biraz daha arttıracağım.Güzel bir altcoin sezonunda sepeti biraz azaltabilirsin hocam.
39 tane ya dile kolay. Daha blockfolio'da olmayan ve buraya ekleyemediklerim var. 40'ı aştı yani Cheesy
Bence baya fazla. 20'ye düşürsem yeter. Ama hangisine elimi atsam "ulan bu güzel proje nasıl satılır" diyorum kendi kendime Cheesy

mahoni2100
Member
**

Merit: 12

View Profile
March 05, 2018, 11:30:34 AM

bitcoin ve ripple kalsın da diğerleri fazla önemli değil çünkü onlar düştümü artık kayboluyorlar malesef ona göre karar veriniz

namutenahi
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
March 05, 2018, 11:32:44 AM

Bence en az 33-35 tanesi işe yarar coinler, yani tadını kaçırmamışsın aslında. Böyle bol sepeti bende yapmak istiyorum ama üşeniyorum 10 taneden fazla birşey alamıyorum ben

mesela? çoğu çöp. phore, ins, iop, wct, grs, mrs, snov, oyster bunlar çöpler çöpü projeler. öncelikle yatırım stratejin ne anlamadım. hangi endüstrilere yöneliyorsun? marketplace, insfrastructure ne bulursan eklemişsin. kendine günümüzde problemli işleyen ve farklılaşması gereken endüstriler seçip bunun üzerine üretilmiş projelere yönelirsen rasyonelin oturmuş olur. Market cap'i ve fiyatı düşük diye çöp projelere yatırım yapmak bana aşırı saçma geliyor.
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 05, 2018, 11:36:23 AM

Valla hangilerini eksiltirsin bilmiyorum. Yazdigin listenin bircogunun adini bile duymadim ama birebir takibini yapamayacagin sayida altcoini elde tutmak cok riskli. Bir gelisme olur herkes satar sen haberin olmadigi icin cok terste kalirsin.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
March 05, 2018, 11:39:36 AM

wawes coin herkesin çok umutla aldığı coinlerden bir az aldım diye kafasını duvarlara vuran arkadaşlar çok olacak gibi görünüyor malesef

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 05, 2018, 11:43:41 AM

mesela? çoğu çöp. phore, ins, iop, wct, grs, mrs, snov, oyster bunlar çöpler çöpü projeler. öncelikle yatırım stratejin ne anlamadım. hangi endüstrilere yöneliyorsun? marketplace, insfrastructure ne bulursan eklemişsin. kendine günümüzde problemli işleyen ve farklılaşması gereken endüstriler seçip bunun üzerine üretilmiş projelere yönelirsen rasyonelin oturmuş olur. Market cap'i ve fiyatı düşük diye çöp projelere yatırım yapmak bana aşırı saçma geliyor.
Strateji "para kazanmak". Burda herkesin olduğu gibi.
Endüstri yönelimi falan yok yani. Para getirecek, kısa-orta-uzun vadede yükselme ihtimali olan coinler hepsi. "Fiyatı düşük diye alma" fikri benim de uzak olduğum bir fikir.
Phore demişsiniz mesela. Phr dediğimiz coin'in stake'i çok iyi. 2 aydır cüzdanda tutuyorum. Eldeki coin miktarının %15 kadarı stake'ten gelmiş. Phr şu an 2,83 dolar civarında. Fiyatı düşse bile kazanç oluyor yani...

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 05, 2018, 11:52:29 AM

sana bir zararı yoksa kalsın zamanla ufak ufak gidişata göre kararını verirsin. bana sorsan ben bodoslama davranırdım. neo, eth, btc, waves dışındakileri elden çıkartır geçerdim. ya da elde tutardım. ben de ortası yok yani.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 05, 2018, 12:15:37 PM

Bencede çoğu çok güzel coin fakat çok yayilmissin. Ha imkanın var da iyi paralar koymuşsa o başka ama meblağ çok yüksek değilse çok bölünmüşsun. İyi araştırıp en fazla 6-7 coine indiren bence iyi olur. Hepsine bakamadım ama bcpt QLINK monetha bence iş yapar özellikle QLINK benim favorim.. ama siz her türlü kendi araştırmanizi yapın bence. Bereket li kazançlar dilerim
nascasto
Full Member

Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 05, 2018, 12:41:57 PM

Bence azaltmaya gerek yok. Sağlıklı bir portfoyde en az 30 çeşit varlık olması gerekiyor zaten riski dağıtmak açısında. Şuanda şahsen sepetinize beğendim azaltmak istemem ben olsam. Güzel bir sabrınız varsa güzel kazanırsınız bu sepetle birlikte

PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 05, 2018, 12:45:00 PM

Bencede çoğu çok güzel coin fakat çok yayilmissin. Ha imkanın var da iyi paralar koymuşsa o başka ama meblağ çok yüksek değilse çok bölünmüşsun. İyi araştırıp en fazla 6-7 coine indiren bence iyi olur. Hepsine bakamadım ama bcpt QLINK monetha bence iş yapar özellikle QLINK benim favorim.. ama siz her türlü kendi araştırmanizi yapın bence. Bereket li kazançlar dilerim
Monetha var ama bu listede değil. Aslında bu listeye ek olarak
Mth
Nebl
Ven
Zrx
Alqo
XLM
Edo
Aion
Icx
Bunlar da var. Onlar blockfolio'da değil. 50'ye yaklaşmış sepet Aman Allah'ım Cheesy

mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
March 05, 2018, 12:48:01 PM

kardeşim sen buna sepet demişsin ama bu bildiğin pazarcı tezgahı Smiley takip etme kolaylığı açısından 10 iyidir ama, tuttuklarında güzel güzel gelecek vadeden koinler var arasında, hiç duymadığım da Smiley

en temizi, hepsinin adını bi kağıda yaz, 10 tane seç Smiley kalanları satıp (zarar etmeden) bu 10 taneye orantısal şekilde dağıt Smiley
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 05, 2018, 12:59:25 PM

kardeşim sen buna sepet demişsin ama bu bildiğin pazarcı tezgahı Smiley takip etme kolaylığı açısından 10 iyidir ama, tuttuklarında güzel güzel gelecek vadeden koinler var arasında, hiç duymadığım da Smiley

en temizi, hepsinin adını bi kağıda yaz, 10 tane seç Smiley kalanları satıp (zarar etmeden) bu 10 taneye orantısal şekilde dağıt Smiley
"Zarar etme" kısmını düşününce elim satmaya gitmiyor işte. Listede zarar eden coin sayısı 5'i geçmiyor. Ve bu liste 6-7 aylık. Bu süreçte hiç al sat yapmadan 6x-7x var yani.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 05, 2018, 01:06:42 PM

Resimlere bakmadım bile bu sepet değil sen ne var ne yok dağıtmışın hepsine, bence %30-40 gibisini büyük coin'lere dağıt bitcoin, ripple ether gibi vs. diğerlerini de düşük olduğunu düşündüğün özellikle ekibi sağlam olanlara dağıt.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
March 05, 2018, 01:53:36 PM

Kardeşim işin bokunu çıkarmışsın afedersin Smiley o nasıl bir sepettir bak bak bitmedi maşallah.yerinde olsam portföyün yarısını eleyip eth ve btc ye bölerdim.şuanda yarı yarıya eth ve altcoinlerdeyim.uzun vade beklediklerim icon,etn,neo ve ost var.geri kalan kısmı ise tamamiyle ethereumdayım ve gelecek olduğunu düşünüyorum.daha önce 1400 doları gördüğünde satmamıştım şimdi elimdekileri çoğalttım yükselmesini bekliyorum
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: