Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:27:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ICO Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?  (Read 225 times)
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
May 20, 2018, 10:16:37 PM

Ico seçimi yaparken ben ilk önce proje ekibine bakıyorum daha önce ne iş yapmışlar diye araştırıyorum.Daha sonra ortaya koydukları fikir bana mantıklı geliyor mu ona bakıyorum.Eğer bu iki unsurda olumluysa yatırım yapıyorum.

If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715318832
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715318832
Reply with quote  #2

1715318832
Report to moderator
kesh.zombie
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
May 21, 2018, 09:11:44 PM

iconun projesi, sunduğu yenilikler, takımın deneyimi önemli ico seçiminde. ancak bunlar tek başına yeterli olmuyor.

hype çok önemli bir faktör. ama her zaman da işe yaramıyor. ico esnasında milletin katılmak için birbirini ezdiği ama borsaya çıkınca kimsenin yüzüne bakmadığı ico sayısı da bir hayli fazla.

total supply, tokenlerin ne kadarı satılacak ve hardcap miktarı da çok önemli. kaliteli bir proje, iyi ekip ve low cap 3'lüsü genelde başarıya ulaştıran bir faktör oluyor.

bunun dışında bir de binance borsasına girebilecek projeleri tahmin edebilsek zaten on numara olur Smiley tabi bunu bilmek imkansız da en azından proje kaliteliyse hemen olmasa da uzun vadede girebileceği öngörülebilir.   

,........
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
May 21, 2018, 09:15:10 PM

Takımını araştırın daha önce hangi projelerde yada nerelerde çalışmış , katıldıkları etkinliklere bakın , partnerlerini araştırın gerçekten partnerler mi diye ve whitepaperini okumayı unutmayın...
jari76
Member
**

Activity: 165
Merit: 10

View Profile
May 21, 2018, 10:26:19 PM

Hocam fiyat konusunda dersen.
1- Low kap olması lazım
2- Proje hayalde kalacak bir şey olmaması lazım
3- Ekip güvenilir ve profesyonel olması lazım
ICO işi biraz da şans işine benziyor. Başarıalr.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
btcboom99
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

View Profile
May 21, 2018, 10:28:14 PM

ıco girerken mutlaka projeye bakılmalı ve sıra dışı hiçbir coinde olmayan farklı özelliklere sahip olmalı. proje ekibi incelenmeli eğer deneyimliyse düşünülmeli . yol haritasına mutlaka bakılmalı ve gireceği borsalara göre seçim yapılmalı. bir altcoin globalde ilk 5 önemli borsaya giremezse işi çok zordur uzak durun.

ⓄⓄ    Bitscreener - The world's first financial data ecosystem powered by blockchain    ⓄⓄ
ⓄⓄⓄⓄ    ICO starts in May     ⓄⓄⓄⓄ
Follow Bitscreener  | Facebook | Twitter| Telegram
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
May 21, 2018, 11:56:09 PM

Web sitesi, ekibin gercek isimleri ve fotoğraflari, kyc istekleri, sponsorlar, whitepaper, uçuk kaçık olmayan total supply, adam gibi reklam ve bounty kampanyaları. En önemliside ekipte eskiden baska projelerde boy göstermis tanınmış yüz olması.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
May 22, 2018, 07:04:24 AM

Cok basarili bir anlatim olmus. Ben ilk once takima,partnerlere ve yatirim yapan kuruluslara bakiyorum. Icolarda kar ettigimde oldu fakat uzun suredir elimde kalanlarda var borsaya bile giremeyenleri zaten mecburen unuttum.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
May 22, 2018, 01:31:07 PM

İlk 4 madde çok önemli bence, ilk madde domain en az 3 sene alınmalı demişsiniz yan domainlerinde alınması lazım bu madde çok düşünülmüyor ama cidden bana göre de önemli.
asd1224
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
May 22, 2018, 02:54:48 PM

Domain daha önce aklıma gelmemişti, teşekkürler. Aslında çok mantıklı. Adamların zaten düşündüğü proje olup olmadığını gösterir. İllaki önceden alınmaması scam olduğunu belirtmez ama ne kadar köklü olduğu konusunda çok yardımcı olur
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile
May 22, 2018, 03:26:21 PM

Ben ayrı bir şey sormak istiyorum kyc için pasaport mu , kimlik mi gönderiyorsunuz? Bir de pasaport için yakın zamanda ülke dışına çıkmış olmak gerekiyor mu?

Bir de

Bu konuya merit verilmemesi konuyu açan arkadaş adına üzücü olmuş.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 22, 2018, 03:35:23 PM

İco analizinde bounty team bile önemli benim için. Adı sanı bilindik team o iconun reklamlarını yönetiyorsa güvenim biraz artar. Domain hiç aklıma gelmemişti, o da önemli bir etken. Son kullanım tarihi 1 yıllık ucuz domain olmamalı ve en azından domain 5 6 aylık olmalı.
İcolarda dolandırıcılık yapacakları 5 10 20 günlük domain yaşından anlayabilirsiniz.

hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 22, 2018, 04:43:57 PM

Bu icolarla ilgili anlamadığım şey, neredeyse hepsi borsaya ico fiyatından düşük giriyo. Hemde 4te birine hatta 10 da birine girenler var. Peki önceden almanın bonuslar dışında faydası ne? Borsaya girip girmeyeceği bile belli değilken, girdikten sonra garanti şekilde düşükten almak daha iyi değil mi?

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
May 22, 2018, 06:00:21 PM

Proje, Ekip ve Ortaklar çok önemli bence ekipteki kişiler için bile yatırım yapanlar olduğunu düşünürsek ama gene de her koşulu düşünmek gerek.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
May 22, 2018, 06:25:10 PM

Hocam söylediklerinize A dan Z ye katılıyorum fakat, özellikle imza kampanyaları için bu kadar detaylı bir arştırma fırsatını bazen ne yazık ki bulamıyoruz. Yazdıklarınızın tamamını uygulayabilrisek ço daha isabetli bir seçim yapmış olabiliriz.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: