Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:53:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Binance Hacklenen Hesaplar 07.03.2018  (Read 543 times)
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
March 07, 2018, 08:57:03 PM

hesabımda her hangi bir sıkıntı yok ama binance olan güvenim oldukça zayıfladı, ne yapacığımı düşünüyorum.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
March 07, 2018, 08:59:19 PM

valla bu hackleme olayı piyasa için çok çok tehlikeli oldu, oldukça başa bela bir durum, hackerlar durmuyor
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
March 07, 2018, 09:17:19 PM

İşin ilginç yani neden Viacoin almışlar ki? Viacoin'in bu gibi durumda ne gibi avantajı olabilir ki hackerlar için? Viacoin in değeri 3.50$ a kadar fırlamış. Binance de tuttuğum coinlerde her hangi bir sıkıntı yok şimdilik.. Haberleri takip etmekte yarar var.. Başımıza Mt. Gox kesilecek Binance yakında. 2013 te Btc nin rekorundan sonra olan olmuştu, dejavu gibi hissettim..

Hocam güzel bir pump yaptırıp ellerindeki coinleri 100 katına sattılar. Sonraki btc düşüşünü öngörüp güzel bir de short açtılarsa ciddi bir para kazanmışlardır.

Yalnız benim asıl merak ettiğim binance geçmişte bakım vb. durumlarda twitter dan güzel bilgilendirme yapıyordu, insanın aklı kalmıyordu rahat ediyordu. Bu defa ben herhangi bir açıklama göremedim.
Redditte var birkaç açıklama ama o hesap resmi hesap değil diyenler de var. Bir belirsizlik var gibi sanki.

Muhtemelen API keyler ile alakalı bir durum. Ben api kullanmıyordum, resmi uygulama dışında hiçbir şey kullanmadım ama yine de hacklendim diyen birkaç kişi gördüm twitterda ama herkese de inanmamak gerek. Takip edelim bakalım

Benide endişelendiren tam olarakta bu yorumlar. En azından bir api keyde oluşturmadılar acaba. Eğer öyleyse durum vahim ciddi güvenlik açığı var demektir. Benimde portfoy nerdeyse tamamı binance'de.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 07, 2018, 09:21:31 PM

Ulan şu forumdan iki gün ayrı kalıyorum neler kaçırıyorum vay arkadaş. Ben de gün içerisinde diyorum neden Bitcoin böyle düşüyor. Meğer bu yüzdenmiş. Allahtan 2 gün önce Binance'den çıkış yapmıştım.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
March 07, 2018, 09:30:28 PM

Tam ortalık sakinleşiyor, ufaktan yükseliş başlıyor. Hoooop kafasına vuruyorlar piyasanın. Bakalım bu olayın etkisi geçtiğinde ne olacak Cheesy Öte beri derken sonunda büyük borsalardan birini hackletecekler heralde.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
March 07, 2018, 09:40:27 PM

Binance ceo'su hesaplar güvende diye bir açıklama yapmıştı ama vurgunun tam olarak büyüklüğü nedir? piyasadaki düşüş bu haberden dolayı mı oldu acaba?
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
March 07, 2018, 10:40:37 PM

Öncelikle hesabı hacklenen arkadaşlar varsa büyük geçmiş olsun onlara. Aylarca uğraş dur yatırımını bir noktaya getir birileri gelip çalıp gitsin. Hakkaten üzücü bir durum. Bu piyasanin en büyük zaafıda bu maalesef.
hashman
Legendary
*

Activity: 1264
Merit: 1008

View Profile
March 07, 2018, 10:44:51 PM

Türkiye'den kimsenin hesabı çalınmadı mı? Yani bu haberler neden hep yurt dışından geliyor anlamak zor doğrusu.. neyseki bizden kimsenin canı yanmamış ben paramı ledger cüzdanda tuttuğum için herhangi bir sorun yaşamadım size de paranızı borsada tutmamanız için bir ders olsun.
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
March 07, 2018, 10:49:41 PM

Türkiye'den kimsenin hesabı çalınmadı mı? Yani bu haberler neden hep yurt dışından geliyor anlamak zor doğrusu.. neyseki bizden kimsenin canı yanmamış ben paramı ledger cüzdanda tuttuğum için herhangi bir sorun yaşamadım size de paranızı borsada tutmamanız için bir ders olsun.

Benim yatırım miktarı biraz elle tutulur hal aldı. Ledger alacağım bende. Borsalar olmazsa olmaz ama uzun vadeli holdlarda kesinlikle ledgere geçmek lazım.
wanhun
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
March 07, 2018, 11:17:26 PM

Sanırım bir tek bizim türklerden hesabı çalınan çıkmamış, ne uyanık milletiz değil mi? hackerlar bize dokunamamış. Çünkü hepimiz garanticiyiz dir kafamızın bir kenarında ya hacklenirsek sorusu olduğu için önlemimizi almışızdır. Cool Grin
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
March 07, 2018, 11:22:12 PM

bunun çözümü basit, 2FA kullanın, sağa sola salak gibi API key vermeyin, bitti gitti Wink Wink Grin
J.Moriarty (OP)
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 07, 2018, 11:24:33 PM

20 dakika önce açıklama geldi, aykırı işlemleri geri aldık, herşey aktif durumda. Hackerlar çalmaya çalışırken coinlerini kaybetmişler, onları da bağışlayacağız demişler. Tam metin:

Binance has reversed all irregular trades.  All deposit, trading and withdrawal are resumed.  will write a more detailed account of what happened shortly. Interestingly, the hackers lost coins during this attempt.  We will donate this to Binance Charity.

Binance i oldum olası sevemedim, bittrex alışkanlığından bir türlü ısınamadım, polo dahi daha hoş geliyor bana. Ama şu her problemde nispeten kısa sürede insanları bilgilendirmeleri, paniği engellemeleri müthiş bir şey. Sadece 24 saat, withdrawları kapayıp hiçbir haber vermeselerdi çok daha büyük bir panik başlayabilirdi bence, yine iyi toparladılar gibi görünüyor.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
March 07, 2018, 11:33:46 PM

Sıkıntı büyük trade yapmazsak para kazanamıyoruz, trade yapalım desek borsada koin bırakamıyoruz, ledgerden yolla gelsin bekle falan derken fırsatlar kaçıyor. Binance vukuatından sonra millet bir müddet botlardan uzak durur artık.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 07, 2018, 11:51:43 PM

Binance gibi bir borsa bu tür bir hatayı anında telafi edebiliyor ve paniği engelliyorsa bu piyasa oturmaya başlamış demektir.. Bu insanların kriptoparalara olan güvenini tazeler, kriptoparalar bu durumda 2. Mt.Gox vakasını yaşayamazdı.. eğer yaşasaydı sıkıntı büyük olurdu.
Bulletoken
Jr. Member
*

Activity: 64

Arn..

View Profile
March 08, 2018, 01:32:24 AM

Benim hesabım hacklendi arkadaşlar ve canli yayın olayı takip edip çözüm aradım . Öncelikle hack fln yok esasen tamamen binance in kendi yaptığı bir 3 kagat . Kimse mevzuya uyanmadi ama uyandırıcam şimdi .

Öncelikle ben api ya da bot kullanmıyorum . Bugun saat 4-5 aksam ustu hesabımdaki altcoinlerin btc ye cevrıldıgını farkettim . Bunu takıben bir hack suphesıyle şifremi değiştirdim . Yani api kullanmıyorum ve hesabıma biri uzaktan erişim saglıyorsa şifre değitirdiğim anda kontrol edenin düşmesi lasim . Ama işlemler aynen devam etti son olarakta via coin aldi rahatladi .

İşin gerçeği şu via coin o saatlerde binance a zaten yeni girdi . Yani kimsenin elinde via fln yoktu pazara binance çıkardi . Benim kanatimce bizim coinlerle bi gusel via yi pompaladi işi bitincede 4 saat sonra yerıne koydu . Diğer borsalarda da gusel fiyatlara daha onceden stokladıklari via lari okuttular . Yani binance in tum acıklamalari yalan dolan . Yok apiler calındi botlardan . Be amına kodum ben bot mu kullanıyorum . Kaldıki pc bile kullanmam . Ayrica kim bu yavsak 30 sn de yeni şifremi ve 2fa faktorumu gecıo yeni tanrı mı .çıkmış o çinli diyorki botlarin kullanıcı hatasından diyor .kotu sitelere girdiysenız kaptırmıssınızdr . Neyı kaptırdık şifreyi ? E api m dahi yok . eee şifreyi değiştirdim nası onuda patlatti ekran goruntusu atabılırım . Şifreyı degıtırdıkten 10 dk sonra halletmıstı zaten işini .. Bunu yapabılecek bınance ın kendisidir Sonuc olarak merkezsiz borsanın onemini bınance gosterdı . Bende şuu deex denen borsayı beklıorum ona gecıcez ınsallah bu yavsak sahtekarlara kalmıcaz . Daha iyi bildiğiniz merkezsiniz borsa varsa haberdar edın

AERON...
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 08, 2018, 03:51:56 AM

Benim hesabım hacklendi arkadaşlar ve canli yayın olayı takip edip çözüm aradım . Öncelikle hack fln yok esasen tamamen binance in kendi yaptığı bir 3 kagat . Kimse mevzuya uyanmadi ama uyandırıcam şimdi .

Öncelikle ben api ya da bot kullanmıyorum . Bugun saat 4-5 aksam ustu hesabımdaki altcoinlerin btc ye cevrıldıgını farkettim . Bunu takıben bir hack suphesıyle şifremi değiştirdim . Yani api kullanmıyorum ve hesabıma biri uzaktan erişim saglıyorsa şifre değitirdiğim anda kontrol edenin düşmesi lasim . Ama işlemler aynen devam etti son olarakta via coin aldi rahatladi .

İşin gerçeği şu via coin o saatlerde binance a zaten yeni girdi . Yani kimsenin elinde via fln yoktu pazara binance çıkardi . Benim kanatimce bizim coinlerle bi gusel via yi pompaladi işi bitincede 4 saat sonra yerıne koydu . Diğer borsalarda da gusel fiyatlara daha onceden stokladıklari via lari okuttular . Yani binance in tum acıklamalari yalan dolan . Yok apiler calındi botlardan . Be amına kodum ben bot mu kullanıyorum . Kaldıki pc bile kullanmam . Ayrica kim bu yavsak 30 sn de yeni şifremi ve 2fa faktorumu gecıo yeni tanrı mı .çıkmış o çinli diyorki botlarin kullanıcı hatasından diyor .kotu sitelere girdiysenız kaptırmıssınızdr . Neyı kaptırdık şifreyi ? E api m dahi yok . eee şifreyi değiştirdim nası onuda patlatti ekran goruntusu atabılırım . Şifreyı degıtırdıkten 10 dk sonra halletmıstı zaten işini .. Bunu yapabılecek bınance ın kendisidir Sonuc olarak merkezsiz borsanın onemini bınance gosterdı . Bende şuu deex denen borsayı beklıorum ona gecıcez ınsallah bu yavsak sahtekarlara kalmıcaz . Daha iyi bildiğiniz merkezsiniz borsa varsa haberdar edın
muhtemelen sen daha önce bot demesi yapmışsındır.
api key ini bir yerlere verdin sanırım.
şimdi kullanmıyor olabilirsin ama adamların elinde api keyin kalmış olabilir
sen şifreni değiştirsende api key in değişmemiştir.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
March 08, 2018, 04:17:43 AM

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ileteyim size. Via coin binance borsasına gireli günler oldu hocam.Sanki dün girmiş gibi konuşuyorsunuz  Huh Biraz bilgi sahibi olduktan sonra borsaları suçlarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
March 08, 2018, 07:00:00 AM

via da pump yapmak için direnç noktası daha gevşek olduğundan seçilmiş sanırım adamlar x100 le çıktı bence büyük vurgun yaptılar borsalara güven azalıyor önlem zor ne yapacağız bilmiyorum

Bulletoken
Jr. Member
*

Activity: 64

Arn..

View Profile
March 08, 2018, 07:00:15 AM

Bana via nin o saatlerde girildiği bilgisi verildi ama onu diyende sallamış . Sonuc olarak demek istedıgım şu ben api kullanmıyorum. Hicte kullanmadım denemedım bıle .olay basladıgında sifremi değiştirdim telefondan ama 0 etki . Binance Kesınlıkle guvenmeyın surekli birseyler karısrırıp hack yok dıyen bır borsa

AERON...
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
March 08, 2018, 07:02:55 AM

Artık klasik haline geldi bu durum ,sürekli şekilde borsalar ele geçiriliyor ,akıl alacak iş değil sen milyon dolarlar la oyna bi siteyi koruyama bu işin içinde bu adamlar başka bir açıklaması yok bunların.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: