Bitcoin Forum
June 28, 2024, 10:15:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çin ve ABD projelerine dikkat  (Read 331 times)
marn6767 (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
March 09, 2018, 02:12:20 AM

Arkadaşlar bountyhive sitesine üye olanlar ve özellklede türkçe telegram grubuna katılmış olanlar bilir. familypoints adlı program ico sürecini yarıda kestiğini açıkladı sebeb olarak ise; ABD’deki yasal düzenlemelerdeki değişiklikler nedeniyle en büyük ikinci pazarımız olan bu ülkeden yatırım alamamaktayız. Mart ayı başında ABD Menkul Kıymetler Borsası ve Borsa Komisyonu bir çok kripto projesine mahkeme celbleri yollamaya başladı. Eğer token satışına devam edersek ABD MKKB tarafından sorumlu tutulacağız ve bu sadece bizimle sınırlı kalmayacak diye devam ediyor.

Ayrıca Bununla birlikte yeni yılla birlikte Çin Menkul Kıymetler Borsası Düzenleme Kurumu da benzer bir yaptırım uygulama başlatma kararı almış durumda. Bu sebeple Token satışlarımızı durdurmaktan başka bir seçeneğimiz kalmıyor. diye açıklamalarda bulundu. Bundan hareketle çin ve abd çıkışlı projelerden elinizi eteğinizi çekmenizi öneriyorum. Yaptırımların sadece siteyle alakalı değil yatırım yapanlarıda kapsayacağı açıkca belirtilmiş. Umarım bu yasak kapsamları bu şekilde dünya genelinde bir çığ etkisi yaratmaz. Bununla beraberde büyük ihtimal erime hızlı bir şekilde devam edecektir.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
March 09, 2018, 06:39:06 AM

Birincisi Sec in yatırımcı olarak benim üzerimde bir yaptırımı söz konusu olamaz. Ayrıca bu ülke vatandaşları icolara giremeyor diye bu ülkeden çıkan icolara giremezsiniz diye de bir kural yok.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
March 09, 2018, 06:44:29 AM

Herşey bu kadar olumsuz ise sadece ABD ve Çin ICO larına değil hiç birşeyin hayrı kalmaz .

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 09, 2018, 07:02:36 AM

Dolar ile kriptoların savaşı var ve ABD için ulusal çıkarların onlar açısından her şeyden önemli. genelde değişikler kaostan, çöküşten sonra oluşur. ICO'lar hangi ülke kaynaklı olduğuna bakılarak önceden önlem alınabilir. Nisan ayındaki gelişmeler bundan daha önemli. G20 toplantısı.
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
March 09, 2018, 07:49:27 AM

Mart kötü haber pompalama dönemi olacak herhalde . 300 milyar dolara kadar çakıp sonra . Nisanda 2-3 çok olum haber ile 1 trilyon dolar olacağını umut ediyorum .
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 09, 2018, 07:50:39 AM

çok uzun zamandır bir tane olumlu haber duymuyorum. ABD , Çin , Binance 'nin  başına gelenler şu yıllar önce kapanan borsada ki btclerin elimize verilmesi arkadaş freddy nin kabusun da bu kadar action yoktu. O bile korkardı şu durumda.
md-12
Member
**

Activity: 143
Merit: 10

View Profile
March 09, 2018, 08:42:49 AM

10 gün ileri 20 gün geri gidiyoruz, sürekli olumsuz hava dolaşıyor piyasanın üzerinde, sanırım üç beş ay içinde daha net görüntü oluşacak, bence kazanan da kriptolar olacak
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
March 09, 2018, 09:12:58 AM

19 Martta konuşulacaklar, yapılacaklar Abd veya Çinden daha önemli. Büyük olmalarına karşınn iki ülke. Diğer tarafta ise bizim de içinde yer aldığımız Avrupanın bir karar çıkarması söz konusu. Oradan olumsuz haber geleceğini sanmıyorum. Kripto paraların yapacağı ilk iş Doların yerine geçme veya ona niyetli. Çünkü şuanda Euro da çok kullanılıyor olsa da Dünya para birimi Dolardır. Eğer Kriptolar bu tahtı sallayabilirse bu ABD hariç herkesin yararına olur. Bizim ülkemizde her ne kadar kripto paralara karşı bir olumsuz hava var gibi görünse de, aslında işimize yarayan bir durum var ortada.

zfrey
Full Member

Merit: 111

View Profile
March 09, 2018, 09:21:52 AM

dün amerikadaki bi arkadaşım bitcoinin kendi ulusal para birimi olduğunu kabul ettiklerini ve bunun devlet nezlinde daha da hızlı bir şekilde kabul edileceğini söyledi ama icolara karşı yapılan bu tutum, piyasayı gerçekten kötü etkiliyor. Üstüne Çin de eklendiği içindir bence" bu düşüşlerin nedeni.

Arkadaşlar adamlar şahıs olarak yaptılar , jb morgan vb. şimdi ise ulusal halka arz etmeye calısıyorlar 5000'e gelirse şaşırmayın:)
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
March 09, 2018, 09:24:29 AM

Piyasanın tümü için yazıyorum Ocak ayında bu konuya dikkat çekenler vardı (Doğa Öztüzün).
Martta dağıtım yapacak icolara girerken dikkat edin dağıtılamayabilir yazmıştı..
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
March 09, 2018, 09:30:50 AM

Bazı icolar oluşan kur farklarından dolayı yatırımcılarını mağdur etmemek adına tokenleri bol keseden dağıttılar. Örn CanYa. Ayrıca ben oldum olası amerika ve çinin yaptığı icolara güveniyorum. Rus icolarından iyidir.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 09, 2018, 09:40:57 AM

of of çok fena. scam icolar derken birde bu çıktı. bu piyasanın çöküşü bu icolar yüzünden olacak zaten demedi demeyin
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 09, 2018, 10:38:49 AM
Last edit: March 09, 2018, 01:24:53 PM by bobita

İyi de Amerika'nın bu tavrı yeni değil ki..Hatta icolardaki kyc prosedürünün yaygınlaşmaya başlaması (bence iyi oldu) büyük ölçüde bu sebebe dayanıyordu. Çin konusuna gelince, bakış açınızın yanlış olduğunu düşünüyorum, Çin devlet politikası gereği para kazandıracak hiçbir şeyi yasaklamaz/engellemez, ama yine devlet politikası gereği herşeyin kontrolü altında yürümesini ister. Dolayısıyla yeni yasalar (yasaklar değil) gelecek ve piyasa buna uyum sağlayacaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
baskanx
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
March 09, 2018, 10:48:46 AM

Çin bi çenesini kapasın cidden ya, şunların söylemlerini haber bile yapmamak ve konuşmamak lazım, çinin yıllardır karın ağrısından sıkıldık yalandan sürekli kriptoları, borsaları kapatıcam diyip diyip arkadan neo'yu falan destekliyorlar, işleri güçleri yalan dolan boşverin.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 09, 2018, 11:37:42 AM

rusya etkili bir hamle yapabilir. keza japonya da öyle. rusya baya destekliyor çünkü. bunu durumu kendi lehine çevirmek için hamle yapacaktır diye düşünüyorum. zaten tüm ikolar global bir sisteme hizmet ediyor. başladığı yer önemli değil. evet biraz tatsız haberler ama seyri değiştirmez, baltalamaz. sadece biraz zamanı uzatır. bekleme zamanı artar.
belki şöyle bir artısı olabilir; 2017 yılında başarı oranı icolarda %50 ye yakın. belki yatırım toplayıp arazi olanlar için caydırıcı olabilir. bir ihimal.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
March 09, 2018, 01:18:08 PM

bence bır mıktar durulacaktır buda ıyı projelerın one cıkmasını saglyacaktır o yuzden bekleyelım ve gorelım pıyasanın nereye gideceğini tam regülasyonsuz ico da zararlı

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 09, 2018, 01:22:46 PM

Güvenilir bulduğumuz projeler uzak doğu ve Amerika menşeili oluyordu. Regülasyon faydalı fakat düşündüğümüzden daha sıkı sanırım.

Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
March 09, 2018, 02:39:17 PM

Çin ve amerika'ya zaten token satışını yasaklıyor icolar, tamam yatırım büyük bir kısmı buralardan geliyor fakat sırf bu yüzden diğer yatırımcıları ezmek yanlış bir hareket bence bu ülkeleri satış listesinden çıkar olsun bitsin.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
March 09, 2018, 02:51:40 PM

Mart kötü haber pompalama dönemi olacak herhalde . 300 milyar dolara kadar çakıp sonra . Nisanda 2-3 çok olum haber ile 1 trilyon dolar olacağını umut ediyorum .

umut fakrin coini nede olsa Cheesy
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
March 09, 2018, 02:58:34 PM

Mart kapıdan baktırır altcoin&bitcoin yaktırır mı diyoruz ozaman hocam Cheesy
Valla mart'ta iyi haberler gelecek derken kötü haberlerin bini bir para, belimizi doğrultamadık inşallah nisan iyi geçer bari

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: