Bitcoin Forum
May 27, 2024, 05:24:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yeni İcoların Çeviri kampanyalarına nasıl katılabilirim?  (Read 240 times)
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 21, 2018, 09:27:52 PM

Merhabalar ilk çevirimi yaptım çok şükür. Sizden bir ricam olacak. Acaba daha fazla çeviriyi nasıl alabilirim. İlk çevirimde 58 sayfalık whitepaper çevirdik. Şimdi sizden ricam Bitcointalk sitesinde hangi kategorileri takip etmem lazım.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Bounty kısmı haricinde https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0 bu kısımda coinlerin ana konularına bakıp bountylerine ulaşabilirsin, bildiğim kadarıyla ilk olarak ana konular açılıyor bounty konuları daha sonrasında geliyor.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
March 21, 2018, 09:43:55 PM

Bountyhive den tüm projelere başvuru yap . Beğenilmeyen projelerden kalan olursa cevir referans yaparsın kendine sonra geliştirirsin.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
March 21, 2018, 10:05:37 PM

Bountyhive den öncelikle şansını dene derim. Orası daha yeni olduğu için çeviri alma şansın olabilir. Forum da ise bir kaç tane yeni proje de şansını dene. Diğer bilindiklerin ise alman biraz zor olabilir.
Byakuya
Full Member

Activity: 461
Merit: 112

View Profile
March 21, 2018, 11:23:38 PM

Çeviri kampanyalarına nasıl katılırım sorusu başlık açmaya deymeyecek, biraz araştırmayla bulabileceğin bir şey olduğu için ön yargıyla yaklaştım ama heyacanınızı görünce ben de bir iki şey yazmak istedim.

Yaklaşık 8 aydır çeviri yapıyorum, şu ana kadar 10'un üzerinde projeyi çevirdim ama gerçekten sürecin başları çok sıkıntılı oluyor. İlk çevirdiğim 5 projeden sadece birinden para alabildim diğerlerinin hiç biri soft cap yapamadığı için ben de paramı alamadım ancak o projeler sayesinde ve yayınlaktıktan sadece 12 dk sonra yazmam sayesinde Eidoo'nun çevirisini alabildim. Eidoo benim için dönüm noktasıydı ondan sonra aldığım bütün projeler soft capi geçen projeler oldu, ben de seçici davranmaya başladım. Şu an moderetörlüğünü yaptığım projeler Multiversum ve Ubiatar da pre ICO'da soft capi geçtiler. Multiversum'un çeviri kampanyasını Eidoo'da çalıştığım kişi yapıyordu ve yeni işlerini çevirmemi teklif etti. Ubiatar'a çeviri için sanırım 3 4 farklı kişi başvurdu, büyük ihtimalle Eidoo'yu çevirmemin etkisiyle beni seçtiler çünkü ophyrim da başvurmuştu ve cv mizde büyük bir farklılık yoktu. (Ubiatar'ın ICO'su Eidoo üzerinden yapılıyor.) Kısacası anlatmak istediğim şey bü süreç çok kolay değil ama muhtemelen herkeste dönüm noktaları mevcut önemli olan o zamana kadar sabretmek. Ben başladığımda çeviri yapan sayısı şimdiye nazaran daha azdı şimdi çok farklı kişiler mevcut, senin işin açıkçası daha zor.

İkinci konu çeviri işinde sadece iyi ingilizce bilmek yetmiyor, kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısın sürekli kendini geliştirmeye çalış. Bazı whitepaperlar çok teknik oluyor yazılım konusuna da çok uzak olmamalısın. Ayrıca ANN Thread çeviriyorsan bu işin moderasyon ayağı da var, mecbur değilsin ama "bana göre" birisi soru sorduğu zaman yardımcı olabilecek kadar projeye hakim olmalısın, 3 farklı kişi çeviriyor olmanız burda dezavantaj oluşturabilir.

Eidoo'dan biraz fazla bahsetmişim ama sevdiğim bir proje, çok da fayladandım. Ödülü çoktan dağıtmış olmalarına rağmen arada gelişme oldukça hala başlığını güncelliyorum Cheesy

Kurtlar sofrası diyen arkadaşa kesinlikle katılıyorum, umarım yardımcı olabilmişimdir, herkese bol kazançlar Smiley

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 22, 2018, 12:39:41 AM

Pek fazla beklentiye girme cunku bilinen kampanya yoneticileri zaten eski tanidiklariyla calisiyorlar ve risk almak istemiyorlar. Eger vakitleri olmazsa ancak oyle olabilir.
Ama kendi kampanyasini kendi yoneten ve scam olmayan projeler var onlari almaya calismalisin.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: