Bitcoin Forum
May 23, 2024, 04:37:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni Bir Tehlike Kapıda  (Read 1176 times)
batuhantstknn (OP)
Member
**

Activity: 566
Merit: 29

View Profile
April 27, 2018, 05:32:39 AM

Bu işlere yeni başlayanlar bu konuları kesinlikle okumalıdırlar, şaka değil bu işler giden gider yandı gülüm keten helva kimsede geri getiremez baştan önlemli olmalıyız.
Ciddi anlamda yeni başlayan arkadaşlar ve sık sık borsa işlemi yapan arkadaşların dikkat etmesi gerekiyor.

Community & Social Media Manager
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
April 27, 2018, 05:51:23 AM

Aynen katılıyorum bende her transferden önce muhakkak adresimi 5 kere kontrol ediyorum, alışkanlık oldu artık, tek harf bile yanlış olsa asılı kalıyor biryerde bir daha ulaşmak mümkün değil o nedenle sonradan pişman olmaktansa baştan kontrol etmek şart.

clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
April 27, 2018, 05:53:05 AM

Benim en çok merak ettiğim konulardan birisi bu. Yanlışlıkla bir hata ile transfer yapsak o parayı geri alma yöntemi var mı acaba diye merak edip duruyorum. Zaten sınırlı sayıda olan bir coin bu yolla zamanla azalacaktır. Kopyala yapıştır yaparak yapıyoruz çoğu zaman. Bu ne kadar güvenilir. Bir hata olması durumunda borsalar bize nasıl yaklaşıyor. Eminim bir çözümü olacaktır. Kaybolan coinler diğerlerinin fiyatını yükseltir mi?

Dikkat önemli. Yanlış adrese transfer gibi, private key sorunları da çok sık görülüyor. Daha dün bir arkadaşım Ethereum cüzdanında bulunan 1 ETH'yi kaybetti. Private key e ulaşamıyor. Bulmak için bakıyor ama pek de ümidi yok. Sadece Etherscan'dan duruyormu diye bakıyor. Parası orada ama ona ulaşamıyor. Hem transferde hem de private key işinde dikkatli olmak lazım.

aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
April 27, 2018, 09:09:26 AM

bu sanal alemde nedense insanlar çalışmadan riske girmeden para kazanmak sevdasında.bizlerde bu leş yiyicilere para kaptırmamak için çok dikkat etmeliyiz.bencede transferlerde özellikle göz kontrolu yapmadan  işlem yapmayın.zaten hergün onlarca tranfer yapılmıyor.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 05:53:08 PM

mesele ne yaptığını bilmekten ve o şeyi yaparken dikkatli olmaktan ibaret.işini bilen kişiler için sorun olacağa benzemiyor.
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 27, 2018, 06:12:40 PM

Ben ilk 5 ve son 5 rakamı göndermeden önce kesinlikle kontrol ederim. Bu virüsten değil ama mühendis olmanın getirdiği kontrol etme iç güdüsü diyebiliriz birde paranın çöp olma mevzu var tabi  Grin
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
April 28, 2018, 06:02:18 PM

kripto para işlemi yaparken adeta kılı kırk yarmak gerekiyor, her işleme dikkat etmek gerekiyor, çünkü her türlü hack saldırısı ile karşı karşıyayız
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
April 28, 2018, 06:30:24 PM

Ben bu yuzden bir kac kere kontrol edip oyle gonderim yapiyorum. Sonradan pisman olmamak icin en basindan esegi saglam kaziga baglamak lazim.
blogmute
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
April 28, 2018, 08:49:00 PM

Ben bu yuzden bir kac kere kontrol edip oyle gonderim yapiyorum. Sonradan pisman olmamak icin en basindan esegi saglam kaziga baglamak lazim.

doğru olanı yapıyorsunuz hocam, hiç de sizi eleştirenlere paranoya yapyorsun diyenlere kulak asmayın, yani bir şeyi kopyalıyorsunuz yapıştır deyince başka adress yapıştırıyor, böyle çakal virüsler bile var
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
April 28, 2018, 09:14:26 PM

Göndermeden önce tedbiri elden bırakmayıp tekrar kontrol etmek gerekiyor açıkcası. Şahsen ben öyle yapıyorum hocam çok da memnunum bu hareketten
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
April 28, 2018, 11:01:09 PM

som myetherwallet hack olayı dns sunucularında açık olduğunu bir hackerin 17 milyon dolar değerinde ethereumu kolayca çalabildiğini gösterdi. güvenlik kuralları azami öneme sahip hepimiz dikkatli olmalıyız. paramızı korumalıyız.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
April 28, 2018, 11:09:57 PM

Anlaşılan bahsi geçen virüsün harf hatasıyla falan ilgisi yok. Combojack ismindeki bu virüs kullanıcıların bilgisayarlarına bulaştıktan sonra aktive olarak kripto para adresini kopyala-yapıştır işlemi için kopyalayan yatırımcıların adreslerini hackerların adresleriyle değiştiriyormuş. Yani adresi doğru yazıyorsunuz, virüs adresi değiştiriyor yanlış anlamıyorsam.artık bir kere değil 10 kez kontrol etmek lazım herhalde.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
April 29, 2018, 09:38:46 AM

bu virüsü bende duydum keylogger mantığı gibi birşey bu bilgisayara girdikten sonra transfer sırasında hesap nuamrasını değiştirip hackların adresini kopyalıyormuş direk

batuhantstknn (OP)
Member
**

View Profile
April 30, 2018, 09:21:38 AM

Anlaşılan bahsi geçen virüsün harf hatasıyla falan ilgisi yok. Combojack ismindeki bu virüs kullanıcıların bilgisayarlarına bulaştıktan sonra aktive olarak kripto para adresini kopyala-yapıştır işlemi için kopyalayan yatırımcıların adreslerini hackerların adresleriyle değiştiriyormuş. Yani adresi doğru yazıyorsunuz, virüs adresi değiştiriyor yanlış anlamıyorsam.artık bir kere değil 10 kez kontrol etmek lazım herhalde.
Doğru hocam cüzdan adresleri belli şablonda olduğu için fark ettiği anda kendi cüzdanını yapıştırıyor oraya basit ama etkili bir virüs

etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
April 30, 2018, 03:23:32 PM

Ben transferde cüzdan adreslerini tekrar tekrar kontrol ediyorum. Hatta yeni bir yöntem bulmuş yavşaklar sitenin adresini sizin fark edemeyeceğiniz şekilde atıyorum a ya da e harfinin altına bir nokta eklenmiş şekilde değiştirip arayüzü de aynı yapıp sizi fake siteye yönlendirerek bilgilerinizi çalıyorlar.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
batuhantstknn (OP)
Member
**

View Profile
April 30, 2018, 05:39:21 PM

Ben transferde cüzdan adreslerini tekrar tekrar kontrol ediyorum. Hatta yeni bir yöntem bulmuş yavşaklar sitenin adresini sizin fark edemeyeceğiniz şekilde atıyorum a ya da e harfinin altına bir nokta eklenmiş şekilde değiştirip arayüzü de aynı yapıp sizi fake siteye yönlendirerek bilgilerinizi çalıyorlar.
Evet adidas için yapmışlardı böyle bi şeyi, çalım yapmasalar bile hit kasabilirler ciddi anlamda

Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
April 30, 2018, 07:28:02 PM

Çok riskli gerçekten, ne yazık ki kripto piyasasının en boşluktaki bölümü bu. Kimsenin başına böyle birşey gelmesini istemem.
pomknos
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
April 30, 2018, 07:51:31 PM

Bu olayın gidişi var dönüşü yok gerekirse elli kere kontrol edip yapacaksınız nerelere girdiğinize giriş yaptığınıza dikkat edeceksiniz çünkü cümlemin başında da dediğim üzre gidişi var paranın dönüşü yok.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
April 30, 2018, 08:09:39 PM

Aynen yeni bir şey değil bu muhabbet. Valla hiç üşenmeden her seferinde tekrar tekrar kontrol etmek lazım artık kendi gözlerime bile güvenmiyorum kontrol ediyorum üst üste.
kuldun
Member
**

Activity: 182

View Profile
April 30, 2018, 10:52:45 PM

Benim de en çok merak ettiğim konu buydu. Bir harf veya rakamın yanlış yazılması sonucu parayı geri alamıyor muyuz? Eğer böyle bir şey varsa bir çok insan mağdur olabilir. Buna bir çözüm bulunmalı.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »  All
  Print  

Jump to: