Bitcoin Forum
June 15, 2024, 10:17:13 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ant Creek : Bitmain ABD’de Sessizce Madencilik Tesisi Mi Kuruyor?  (Read 187 times)
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
March 15, 2018, 03:46:03 AM

Haberin doğruluğu tartışılır, iki ülke arasındaki maliyet farkını düşünürsek Bitmainşn Amerikada tesis açması mantıksız görünüyor. Haber doğruysa şayet Amerika ne işler çeviriyor ki Bitmain orada tesis açmış diye düşünürüm.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
March 17, 2018, 09:39:30 PM

Adamlar bize sattıkları cihazlar ile para kazanıyor ayrıca yetmiyor ürettikleriyle kazıp yine para kazanıyor. Daha ucuza mal ediyorlar cihazları kendilerine ve onun üzerinden kazıp yine kazanıyorlar.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 07:32:26 PM

Bu bence kurulsaydı ille duyulurdu bir şekilde bence, ben kurulduğunu düşünmüyoruz zira abd de elektrik o kadar ucuz değil
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
March 27, 2018, 11:56:54 PM

Bu tip tesislerin gizlisi olmaz diye biliyorum, yani bu kadar büyük tesis kuracaklar ama kimsenin haberi olmayacak, bence durum böyle değil, bu haberin amacı ne çözemedim
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
March 28, 2018, 04:04:04 PM

Minin konusunda Bitmain ASIC cihaz üretiminde aldı başını gidiyor, sektörün öncüsü en büyük avantajı da hem miner aletleri üretci olması hemde kullanıcı, madencilik havuzu işletimi de yapıyor, kullandıktan sonra elinden çıkarması kolay, teknolojsi takip ederek hep yüksek verimlilikli makinaları elinde bulunduruyor. Böylelikle en maliyeti düşük üretim teknolojisine sahip, o kadar büyüdü ki yeni pazara girişleri kısıtladı firma. Geçen yıl karlılığı NVidia'nın üzerindeydi yanlış hatırlamıyorsam 4 Milyar dolar gibi birşeydi. Samsung'un son hamlesi bu yıl işleri değiştirirmi bilmem ancak Bitmain ABD'de tesis kurarsa çıtayı baya bir yükseltir gibime geliyor.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
April 15, 2018, 02:21:02 AM

Bitmain'in işi gücü yok Amerika gibi pahalı bir ülkede madencilik tesisi kuracak açıkçası böyle bir şey yapılacağı ihtimal dahilinde bile değil.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
April 15, 2018, 03:24:23 AM

Kripto paralar şimdilik Dünya ekonomisinde çok küçük miktarlarda işlem görüyor. Öte yandan onlarca yıl sonrasında Bitcoin gibi para birimlerinin Dünyaca kullanılma ihtimalini düşünen ülkelerin Bitmain gibi madencilik ve cihazları ile alakalı büyük şirketleri kendi ülkelerine çekmek için ne gibi ayrıcalıklar sunacağını bilemeyiz. Bu tip ülkrler hazırlıklarını sessizce yaparlar. Amerika’nın bu tip şirketlerle anlaşmalar yapma ihtimali yüksek bence. Haber doğru çıkarsa şaşırmam.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 16, 2018, 11:46:25 PM

bitmain bitcoine büyük zararlar veren firmalardan bir tanesi, yani bu adamlar mahvetti resmen bitcoini,
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
April 16, 2018, 11:56:43 PM

Biraz araştırdım üşenmeden Smiley

Wenatchee kasabasında elektrik 2-3 cent civarındaymış ve soğuk bir kasabaymış ayrıca internet kapasitesi harikaymış.

Yani zam gelme ihtimali yok tam tersi enerji merkezi gibi bir yer.

Hesabımda hata yoksa bizim ülkeden 4 kat ucuz neredeyse. Bizde 11 cent yani yaklaşık ,42 kuruş elektrik ama o kasaba hem soğuk hem 10 kuruş.

Soğutma masrafıda olmayacağı için gayet mantıklı bir hamle.

Ben amerika ve çinde ki elektrik fiyatlarına baktım da amerikada daha pahalı gösteriyordu. tabi amerikada eyalet sisteminden dolayı çok farklı olma ihtimali de var ki doğruymuş hem elektrik para değil hem de soğuk iklim. biçilmiş kaftan mining için. malzemeleri de teknolojileri de kendisinde zaten daha ne olsun.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
April 17, 2018, 11:55:28 PM

bu antminer lafını duyunca resmen tüylerim diken diken oluyor, yani bunlar zaten bitcoinin mekezisizleştirilmiş yapısına karşı en büyük tehtit, ben uyuz oluyorum bu firmaya
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: