Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:25:20 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçekçi olalım mı?  (Read 1392 times)
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 13, 2018, 11:13:37 PM

Neredeyse herkesin hemfikir olduğu çok güzel bir konu ve açıklama olmuş eline sağlık, bu piyasayı bilen adam boş şeylere yatırım yapmaz ama dışardakiler biraz pump gördükleri ya da biraz popülerlik salan coinlere salar paralarını
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 13, 2018, 11:25:27 PM

Tamam da Ethereum platformu üzerinde tokenler daha bir iki yıldır oluşturulmaya başlandı, iyi projeler zamanla yayınlanmaya başlıyor şu ankilerin çoğu kayboldu, kaybolacak.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 13, 2018, 11:52:47 PM

Değindiklerini çoğu kişi zaten biliyor ve eminim yazdığın her şeye katılıyorlar zaten. Piyasa belli süreçlerden geçmek zorunda, sonrasında gerçekten entegre olan, güvenilir olan projeler yaşayacak. Durgun ve ölü işlerle dolu bir ortam var şu an evet ama tüm bu ölüler silkelenmek zorunda kalacak, tüm bu sarsıntılar piyasa için bildiğimiz süzgeç görevi görüyor aslında. Eline sağlık yazı için.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
March 14, 2018, 06:25:09 AM

Kripto dünyasında uzun vade yok aslında şu an,  her yatırım kısa vadeli olmak zorunda. Sebebi ise bu başlıkta sayılan nedenler. Genel olarak şu anda sadece bir fikre yatırım yapıyoruz, uygulanabilirlik ilerleyen yıllarda olacak bu sebepten o zamana kadar daha bu köprünün altından çok sular akar, çok proje silinir piyasadan, umarım kalıcı olabilecek olanlardan seçebiliriz.
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
March 14, 2018, 06:42:01 AM

arkadaş güzel bir konuya değinmiş . ama çoğu coin belli bir zamandan sonra yok olup gidiyor onun için yatırımlarınızı daha sağşam coinlere yatırmanız gerekmekte .  bütün paranızı alt coinlere yatırmayın sadece kısa vadede kullanacagınız kadar yatırın.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 14, 2018, 09:00:23 AM

Geleceği olan coinler konusunda kesinlikle haklı bir yaklaşım fakat gördüğüm kadarıyla son dönemlerde coin alımları 3 ay-6 ay-1 yıl sonraki kâr oranı gözetilerek yapılıyor projeler hayata %100 geçene kadar coini saklayayım diyene çok sık rastlayamıyoruz, piyasa yatırımcılara henüz beklenen güveni vermiyor bunun en büyük sebebi de bu.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
March 14, 2018, 12:07:04 PM

bence güven vermesinin sebebi piyasanın kırılganlığı, biri olumsuz haber yapsa yada ünlü biri btc yi gömse yerle bir oluyor amk.ee kimsede başkasının iki dudağının arasından çıkan iki kelimeyler yerle bir olan piyasaya girmek istemiyor.bunu engellemek için piyasanın büyümesi lazım devasa hacimler lazım.şimdiki market değeri malesef dünyaya baktığınızda minnacık falan kalıyor
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
March 14, 2018, 12:34:52 PM

Gerçekçi ve güzel bir analiz olmuş. Ölü doğan borsaya giremeyen bir ton ico var. Biz hep girenleri görüyoruz.
Şimdi bittrexi eleştiriyoruz ama hiçbirşey ortaya koyamayan coinler tokenlar yüzünden önümüzdeki senelerde delist çılgınlığı yaşanacak.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
March 14, 2018, 01:25:41 PM

Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. Bitcoin dahi aynı durumda, işlem hızı ve kapasitesi çözülürse ki bu alanda olumlu adımlar atılıyor, (Segwit ve Lightning Network) ancak o zaman günlük hayatımıza entegre olacak/olabilecek.

Piyasa tamamen spekülasyon üzere yol alıyor. Tabi reel piyasadaki borsalarda benzer şekilde ancak kripto piyasa olduğu gibi spekülasyon. Sürekli iddalı ICO'lar çıkıyor dünya kadar para topluyorlar sonuç sürekli yol haritası sürekli gelecekte olacak olan şeyler... Yanlış anlaşılmasın bu durumu çok garipsiyor değilim bence ICO'lar bu piyasanın AR-GE kısmı.

Ben trade konusunda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda kararsızdım aslında hala kararsızım. Sadece anladığım bazı gerçekler var onları paylaşacağım. Süper proje, harika proje şunu yapacaklar şunu halledecekler bu laflar bana boş geliyor artık en ala projede dahi böyle.

-Altcoinleri ve ICO'ları projelerin hisse senetleri olarak algılıyorum.

-ICO'lar veya altcoin alımları ile projenin fonlanması yapılıyor.

-Gerçek hayata entegre yada entegre olabilecek proje sayısı çok az. Steemit ve Flixxo gibi youtube veya blog benzeri olanlar bence en elle tututlur projeler.

-Ethereum, Neo, Waves veya Tezos gibi projeler ise diğer projelere alt yapı oluşturması sebebi ile gerçekçi bir kullanım alanları var.

-Kripto ödeme aracı olma iddasında olan ZEC, MONERO, DASH ve Vertcoin gibi projeler ise Bitcoin den farklı-ekstra ne ortaya koyabilirlerse o kadar tutulacaklar. Kısmen de fark ortaya koyduklarını görüyoruz. Özellikle gizlilik ve hız gibi konularda.

-Bunlardan farklı olarak yine günlük hayatımıza göz kırpan başka projelerde varlar, ancak hepsini değerlendirmeye almak hepsini yakalamaya çalışmak gerçekten çok zor ve çok yıpratıcı. Ben kafam da şimdilik böyle bir tasnif yaptım.

-Piyasanın bu güne kadar ki performansı ise bambaşka ICO'lar çeşitli reklamlar ile para topluyorlar ve yine bir şekilde borsalara kendini kabul ettirdiklerinde proje ölü dahi olsa balinaların elinde pump-dump yiyor. (Bu balinalar bazen büyük btc sahipleri bazen de projeyi başlatan ve ICO'da kendine pay alan takım diyebiliriz.)

Gelelim asıl konumuz olan hold meselesine:

13.03.2018 itibari ile 2017 Aralık ayının daki market hacmi seviyesinin neredeyse yarısına düştü piyasa. Bu spekülasyona dayalı ölü projelerle dolu piyasa soğuma evresine girdi, şimdilik! Şimdilik diyorum çünkü hala bu piyasaya yabancı milyarlarca insan var ve ölü projeler dahi 1 yılda 10x 100x ihtimali taşıyor. 2017 Ocağı ile 2017 Aralık ayı arası bu duruma şahitlik etti.

-Bence geleceği olan projeler hayatımıza girecek olanlardır, diğer altcoinler ise sistemden ne zaman dışlanacağı belli olmayan yüksek risk içeren yatırımlardır. Acemi yatırımcıdan para geldiği müddetçe ölü diye tabir ettiğim projelerde bir şekilde fiyatlanacaktır, Devlet eliyle şimdilik bu durumun önüne geçebileceklerini düşünmüyorum.

güzel bir analiz olmuş. charlie lee nin bir tweeti vardı ltc nin bu kadar yükseldiğini görünce this is insane diyordu.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
March 14, 2018, 01:50:24 PM

Bililnenleri yazarak bilmeyen arkadaşlara yol göstermiş oldunuz eyvallah.nice coinler çöp olup uçtu gitti bu piyasadan ve niceleride gidecekler buna hiç bir şüphe yok.önemli olan gerçekten ölmeyecek olan projeleri bulmak ki bu piyasada işlem yapanlarında bunları bildiğini düşünüyorum.bu piyasa patlamadıkça ayakta duracak olan olan coinler bellidr ETH,ICON,NEO,LTC,DASH vb. sağlam projelerin uzun vadede biteceğinide zarar ettireceğinide düşünmüyorum
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 14, 2018, 02:14:01 PM

çöp coinleri holdlamak tabikide bir işe yaramayacak ama eth bile perişan durumda, zaman daha neler gösterecek bakalım ben 600 dolarlara düşmez dıyordum ama düştü bazı yerlerde 300 dıyorlar umarım oyle bırsey olmaz
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
March 14, 2018, 02:14:09 PM

Yazdığın maddelerin hiçbirisine tamamıyla yanlıştır diyemeyiz. Atlamamız gereken bir kasis var ve ucuna gelip gelip takılıp sendeliyoruz ve bir durağanlık hüküm sürmeye başlıyor

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 14, 2018, 03:15:05 PM

Benden çok önce giren arkadaşlar üyeler dahil ICO lar için genelinin scam olduğunu söylüyorlar. Tam olarak scam diyemeyiz ama senin dediğin gibi dönüşleri olmuyor. Hızlıca sükse yaptılar şimdi yine hızlıca düşüş yaşanacağını tahmin ediyorum. Piyasa yeterince doygunluğa erişti ve daha fazla yatırımcının gelmesinin ekstra faydası en azından uzun dönem için olmayacak ve işler yoluna girmeyecek. Paramı alayım kaçayım zihniyetinin senesine girmiş bulunuyoruz. Aynı kişiler kripto'lara "para" diyebiliyor ve ben çok şaşırıyorum.

Senin benim inanmadığım şeye başkaları neden inansın neden yeni yatırımcı çeksin. Projelere giriyoruz büyük kazanç oranları kovalıyoruz iyi de çok daha fazla para yatıranlar var biz atıyorum 10x beklerken bu kişiler düşük kar oranıyla istedikleri hedefe ulaşıyorlar ellerindekileri satınca bizim hayaller suya düşüyor.

Tanınmış kişiler yatırım yaptıklarını söylüyorlar piyasanın az da olsa hareketlilik kazanmasını sağlıyorlar veya sağlamayı amaçlıyorlar sonra da gidiş o gidiş bir daha yüzüne bakmazlar. Açıkça proje falan bekleyen yok herkes hype kovalıyor. Kazanmak gün geçtikçe zorlaşıyor bundan dolayı işi zorlaşan balinalarda farklı stratejiler uygulamak zorunda sana bana bırakmazlar kanımızı emer öyle bırakırlar. Bırakın zengin olmayı elimizdekileri tutabilirsek ne ala.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 14, 2018, 03:26:03 PM

bunu nedenlerin bir sürüdür bazıları henüz çaylakken fiyat belirlemek gibi büyük işlere kalkışıyor o projelerinde uzun vadede yok olması bekleniyor.

Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 14, 2018, 03:26:19 PM

İşlem gören altcoin sayısının az olduğu boğa dönemlerinde hergün birkaç tanesinin pumplandığı poloniex günleri geride kaldı. Binance ve yeni giren bir ton coin ve token pastadan pay aldı. Genel düşüş trendinden para kazanmak çok çok zor.

cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 14, 2018, 03:30:16 PM

İşlem gören altcoin sayısının az olduğu boğa dönemlerinde hergün birkaç tanesinin pumplandığı poloniex günleri geride kaldı. Binance ve yeni giren bir ton coin ve token pastadan pay aldı. Genel düşüş trendinden para kazanmak çok çok zor.

Evet dostum bende bu yoruma katılıyorum. Hatta bir ara hatırlayın ICO furyası öyle bir hal almıştı ki ETH-ZEC-DASH gibi coinlere sıra gelmiyordu para bir türlü akamıyordu yeni yatırımcı devamlı yeni projelere yönelmişti. Özellikle Aralıkta ki ETH pumpu sonrası diğeride arkadan geldi. Sürekli yeniye olan yönelim biraz kesilmiş oldu.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 14, 2018, 03:38:39 PM

Hocam eline sağlık tespitlerin ve verdiğin bilgiler yerinde olmuş. Bu işe yeni başlayanlara ve Altcoin bazlı yatırım yapmayı düşünenlere başvuru belgesi niteliğinde olmuş.
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
March 14, 2018, 03:49:23 PM

Şu ana kadar olan başıboşluk ve borsaların kapasite yeterliliği nedeniyle önüne gelen bir tarafından element uydurarak coin/token çıkardı, sorsan çoğu öyle iddialılar ki, sanki ayda üs kuracaklar.
Ancak şimdiden sonra işler 3 nedenden dolayı böyle devam etmeyecek:
1) Kripto piyasasının yasal düzenlemelerin kenarından geçtiği belki de son dönemi yaşıyoruz, önüne gelenin istediğini yapamayacağı zamanlar uzak değil,
2) Mevcutların çoğunun sözde projeleri için verdiği hedef zamanlara yaklaşıyoruz, ortaya bir şey çıkartamayınca işlevsizlikleri net bir şekilde ortaya konulmuş olacak ve hala ( sayıları da az olmayan) projelerin gerçekleşeceğini düşünen yatırımcılar strateji değiştirecek,
3) Borsalarda şimdiden emtia fazlalığı var, bu durum olumsuz sonuçlar doğurur, o nedenle eli yüzü düzgün borsalar ya yeni girişleri kısıtlayacak, ya da kabul fiyatlarını arttıracaklar, dolayısıyla "ben çıkartayım da, elbet bir borsaya sokarım" mantığı pek işlemeyecek.

Başlığı açan arkadaşın yazdıklarından piyasaya hakim olduğu belli oluyor. Senin yorumun da destekleyici nitelikte ve yerinde olmuş; 2018 yılının Altcoinler için piyasaya tutunup tutunamama konusunda bir dönüm noktası olacağı kanısındayım.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
March 14, 2018, 06:12:07 PM

Çok güzel. Böyle düşünmenize çok sevindim. Ne zamandır bunu anlatmaya çalışıyorum. Altcoinlerin projesi kağıt üzerine ne kadar güzel olursa olsun çıkardıkları bir ürün yok. O kadar parayı topladılar şuan hiç biri ürününü çıkaramayacak.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 14, 2018, 06:22:00 PM

Kusura bakmayın ama "  Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. " burdan sonrasını okumadım. Doğru düzgün çalışan bir sürü proje var. Ürünleri de hazır...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: